kantar windowsphone2015

به تازگی موسسه آمار و ارقام کانتار، آمار مربوط به سهم بازار گوشی‌ های هوشمند در سه ماهه‌ ی منتهی به ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ را منتشر کرده است. در این گزارش جدید نیز موضوع شگفت آوری مشاهده نمی شود و سهم سیستم عامل ویندوز فون (موبایل) در بیش تر بازار ها با افت مواجه بوده است. برای کسب اطلاعات بیشتر، در ادامه با وینفون همراه باشید.

آمار نشان می دهد که iOS و اندروید در سراسر حوزه ی EU5 دستاوردهای خوبی را داشته اند، که عمدتا به دلیل کاهش سهم ویندوز بوده است. بیش ترین رشد برای سیستم عامل iOS در انگلستان بوده است، به طوری که با رشد ۹.۱ درصدی در نوامبر ۲۰۱۶ همراه بوده است. ویندوز فون نیز به سقوط خود ادامه داده و سهم آن به ۲.۸ درصد از بازار رسیده که در مقایسه با رقم ۳.۲ درصد در ماه گذشته و ۶.۹ درصد در سال گذشته، افت داشته است.

kantar-november-2016-1057x900

یادداشت Kantar:

آخرین اطلاعات از سیستم عامل گوشی های هوشمند منتشر شده از سوی Kantar Worldpanel ComTech نشان می دهد که فروش اندروید در ایالات متحده، بریتانیا و فرانسه کاهش یافته است، ولی سیستم عامل iOS در بیش تر مناطق در سه ماه ی منتهی به نوامبر ۲۰۱۶ با رشد سهم همراه بوده است. برای اندروید، این ارقام نشان دهنده ی از ششمین دوره ی متوالی کاهش سهم در ایالات متحده هستند، به طوری که در حال حاضر ۵۵.۳ درصد از تمام فروش گوشی های هوشمند در اختیار این سیستم عامل قرار دارد، ولی در مدت مشابه سال قبل این رقم ۶۰.۴ درصد بوده است. در مناطق چین، iOS همچنان با سهم ۱۹.۹ درصد به افت فروش سالیانه ی خود ادامه داده است، اما با شروع فروش آیفون ۷ رشد قوی دوره ای را در فروش تجربه کرده است.

آیفون ۷، آیفون ۷ پلاس و آیفون ۶S محبوب ترین گوشی های هوشمند در آغاز دوره تعطیلات در ایالات متحده بوده اند و جمعا ۳۱.۳ درصد سهم دارند. مقام چهارم و پنجم پرفروش ترین گوشی ها در ایالات متحده نیز در اختیار گلکسی S7 و گلکسی S7 اج سامسونگ قرار دارد و توانسته اند ۲۸.۹ درصد از فروش گوشی های هوشمند را از آن خود کنند.

Lauren Guenveur، مدیر بینش مصرف‌ کنندگان موسسه Kantar Worldpanel ComTech اظهار داشته است: “ورایزون نزدیک به یک چهارم از تمام فروش گوشی های هوشمند در آمریکا را در طول دوره ی جمعه سیاه در اختیار گرفته است، که نقش حیاتی برای همه ی شرکت ها، از جمله اپل و سامسونگ بازی کرده است. پیشنهادات و تبلیغات ورایزون برای گوشی های پر فروش هر دو شرکت اپل و سامسونگ سبب تحریک و جذب کاربران بسیاری شده است.”

اگر چه سهم اندروید در ایالات متحده در سال گذشته کاهش یافته است، ولی دستگاه های برند جدید پیکسل شرکت گوگل دستاوردهای قدرتمندی را کسب کرده، به طوری که با بیش از نیمی از تجارت انجام شده از طریق ورایزون، سهم خود را در سه ماه ی منتهی به نوامبر ۲۰۱۶ به ۱.۳ درصد ارتقا داده است.

اندروید همچنان بر بازار چین تسلط دارد.

در چین، iOS به افت سهم سال به سال خود ادامه داده و سهم آن در مناطق چین ۱۹.۹ درصد شده است که این سهم در مدت مشابه در سال گذشته، ۲۵.۳ درصد بوده است. هر چند، iOS نسبت به دوره ی سه ماهه ی قبلی ۲.۸ درصد رشد داشته است که علت آن فروش آیفون ۷ بوده است.

Tamsin Timpson مدیر بینش استراتژیک موسسه Kantar Worldpanel ComTech آسیا اظهار دارد: تقریبا ۸۰ درصد از تمام گوشی های هوشمند فروخته شده در سه ماه ی منتهی به نوامبر ۲۰۱۶ در مناطق چین اندروید بوده اند، به طوری که برندهای بومی هنوز هم بر بازار خود تسلط دارند. هواوی ۲۵ درصد از تمام فروش را در اختیار خود دارد، اما سهم آن نسبت به دوره ی سه ماهه ی منتهی به اکتبر ۲۰۱۶ به میزان ۳.۱ درصد کاهش یافته است.”

Oppo به  رشد خوب خود در چین ادامه داده و سهم خود را به ۱۲.۹ درصد از فروش گوشی های هوشمند در این کشور رسانده است. موضوع مهم برای iOS و اپل این است که آیفون ۷ این شرکت با سهم ۶.۶ درصد پرفروش ترین دستگاه در مناطق چین شده است، و توانسته Oppo R9 را به مقام دوم انتقال دهد و سهم آن را به ۴.۷ کاهش دهد.

سهم بازار اپل در حوزه ی EU5 عمدتا مثبت بوده است.

iOS و اندروید موفق شده اند که در سراسر محدوده ی EU5 سهم خود را بالا ببرند، که دلیل اصلی آن کاهش سهم ویندوز می باشد. بیش ترین رشد برای سیستم عامل iOS در بریتانیا بوده است، به طوری که با رشد ۹.۱ درصدی در نوامبر ۲۰۱۶ همراه بوده است.

Dominic Sunnebo، مدیر واحد کسب و کار موسسه Kantar Worldpanel ComTech اروپا می گوید:در کشور های حوزه ی EU5، در این دوره اندروید ۷۲.۴ درصد از فروش گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده، و برای سیستم عامل iOS این سهم ۲۴.۶ درصد است، که چشم انداز مثبت قدرتمندی را برای هر دو اکوسیستم نشان می دهد. سهم ویندوز نیز به ۲.۸ درصد کاهش یافته است. این ارقام برای اندروید، یک کاهش سهم ۲.۸ درصدی را نسبت به دوره ی اکتبر نشان می دهد، در حالی که فروش بسیار خوب آیفون ۷ سبب افزایش سهم iOS شده است. دوره ی تعطیلات همیشه برای کمپانی اپل مهم و تاثیر گذار بوده است.”

پنج بازار بزرگ اروپا شامل بریتانیا، آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا می باشد.

نظر شما در مورد این آمار و ارقام جدید چیست؟

منبع :

MSPU

1990 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
sayan
پاسخ دهید چهارشنبه 22 دی 1395

مقایسه ویندوز با تعطیلی نوکیا با دیگر باندها درست نیست ، در ثانی باندهای دیگری مانند سامسونگ ، ال جی ، سونی ، ایسر ، افسوس ، لنوا که محصولات دیگری ارایه می دهند و برای مردم شناخته شده است حداقل تو محیط خودمان علت انتخاب گوشی اندرویدی ، اساسش شناخته شدن محصولات دیگر است ، و کاربرانی که اهل کامپیوتر هستند نیز اندروید و یا اپل رو که کلاس داره انتخاب میکنند حال ویندوز یا این رکود عدم تولید گوشی دیگه به آخر خط رسیده است ، مایکی با این توهمات سرفیس فون یا نام دیگر که برای محصول آینده خود ، با این سیستم عامل پر باگش چه خوابها دیده ، ما دوستداران ویندوزی نه وینفونی چقدر بایستی منتظر مایکی بمانیم ، زمانی یک برند موفق هست که بری سر کوچه و اون برند رو از سر کوچه تهیه کنی ، متاسفانه برای ویندوز علاوه بر برند ، سیستم عاملش رو هم نمی تونی از سرکوچه تهیه کنی در حالیکه اندروید رو میتونی از هر کوچه و پیاده روی تهیه کنی شاید بعضی از برندهاش در هر کوچه پیدا نشه ، خوب با این توصیفها ویندوز حالا حالاها یک ده سال وقت میبره با این پشتیبانی اش سر خیابونها بیاد تا چه برسه به کوچه ها ،

sayan
پاسخ دهید چهارشنبه 22 دی 1395

اینم از هوشمندی ویندوز که در متن بالا برند بنویسی و باند نوشته بشه ،
؟؟؟؟؟؟؟؟

  _mohmmad_hs_
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 دی 1395

  نوشتن باند بجای برند هیچ ربطی به سیستم عامل نداره… اگه میخواستی بگی تصحیح املای ویندوز بده خب اون که تو اندروید افتضاح تره… میتونی غیر فعال کنی تحصحیح اتومات رو😐 …
  با بقیه حرفات تغریبا موافقم… فقط ویندوز شکست نخورده… شاید سرفیس فون اومد فرجی شد… شاید… اصن اگه سرفیس فونی باشه… اگه هم باشه دست من و تو بهش نمیرسه… یا نمیاد ایران… یا میاد با قیمت نجومی که با وجود این سیستم عامل و گوشی ریسکی اصن منطقی نیست… اگه ویندوز بجایی نرسید احتمالا گوشی بعدیم نوکیا میشه…

davoodddr3
پاسخ دهید چهارشنبه 22 دی 1395

واقعا من دیگه دارم سرد میشم از ویندوز فون .من ازسالهی زیادی هست که ویندوزی هستم و همیشه هم لذت بردم از این پلتفرم ولی خدایی دیگه داره حوصله سر بر میشه .الان مدت خیلی زیادیه که بیلد درست و حسابی منتشر نشده و این بیلد اخر دسته فست هم کم کم داره پایداریشو از دست میده ،شاید بعضی از دوستان بگن خب اینسایدری نشو یا نمیدونم این بیلد و نسخه ی رسمی نیست ولی من از همون اول که پروژه ی اینسایدر راه افتاد اینسایدری بودم و الان راحت نیست برام از اینسایدر بودن در بیام .از طرفی هم نسخه ی رسمی هم مشکلات خودشو داره .از طرف دیگه هم با صحبت دوستمون سایان کاملا موافق هستم.مثلا قطعات جانبی به این راحتی ها نمیشه تهیه کرد.هر روز هم که شاهد افت سهم ویندوز فون در بازار جهانی هستیم ،فروش لومیا هم که داره همه به پایان میرسه .مطمئناً اگر قرار باشه با ورود سرفس فون دوباره استارت بخوره این پروژه دیگه ماها سهمی نداریم چون روی گوشی های ما قابل نصب نیست.از ویندوز فون راضی هستم هر کاری رو براحتی باهاش انجام میدم ولی تقریبا یک ماهه خیلی گیر میزنه خیلی هنگ داره .کاملا مشخصه دیگه پایداری نداره بعضی اوقات در روز چند بار خاموش روشن میکنم .لازم به ذکره که هم مموری کارتم سرعتش بالاست هم نرم افزار هام روی حافظه ی گوشی هست هم چندین بار ریست فکتوری کردم ولی عیچ فایده ایی نداره .نظر شما چیه در مورد این مسائل ؟گوشیم هم لومیا ۱۵۲۰هست .

davoodddr3
پاسخ دهید چهارشنبه 22 دی 1395

واقعا این روزها خیلی دلسرد کننده شده برای ویندوز فون .امیدوارم اتفاقات خوبی در راه باشه و زدتر این اتفاقات رخ بده .😔

ایمان
پاسخ دهید چهارشنبه 22 دی 1395

پس متعصب اعظم ویندوز کوش ؟
ندیدم کامنتشو بگه این امار الکیه یا بگه به این امار نیست !!!
یه بار نشد رشد رو ببینم من . همش افت !

  Alireza
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 دی 1395

  توجه شما رو به این سایت جلب میکنم
  ویندوز فون هر چند بسیار کم ولی یک دهم درصد رشد داشته
  http://www.netmarketshare.com

mramir
پاسخ دهید چهارشنبه 22 دی 1395

جالبه پس این گوشی ها که موجودی تو فروشگاه مایکروسافت تموم میشه کجا میره! حالا اینا همه بماند مهم اینه دارنده گوشی ویندوزفونی لذت ببره از پلتفرمش این آمار ارقام بیخوده. و تجربه نشون داده گوشی های بالا رده همه از ویندوفون بشدت راضی هستن. نظرات دیگران بیخوده

sayan
پاسخ دهید چهارشنبه 22 دی 1395

مایکی کاربرانش رو سر کار گذاشته ، اولش اومد گفت فلان مدل گوشی ها به ویندوز ده آپدیت میشه سپس اومد زیر قولش زد و بعدش سری جدید که نداد همونهایی هم که داره باز تولید نمیکنه که یک سیستم جدید بده تازه اینسایدرها رو هم گذاشته سر کار ، میگه ویندوز سرویس هست و فقط آپدیت میاد براش و کاملتر میشه در حالی که هر روز یک اسم برای آپدیتاش میگذاره ، رد استون ، سالگرد و کریترز و . . . هر موقع گوشی بزنه و هر شش ماه یکنوع جدیدش رو بده بیرون و براحتی در هر کجای دنیا بتونی تهیه اش کنی اون وقت میتونه با رقباش ، رقابت بکنه قیمتش مهم نیست بلاخره ارزشش رو داشته باشه نسبت به رقبا بازارش پیدا میشه ، مسئله مهم ویندوز آپدیت تایش هست که کاربران رو اذیت میکنه که پایداری نداره ، الان گوشی های قدیمی که ویندوز ۸ رو دارند نه آپدیت جدید و نه اپلیکیشن جدید برایشان میاد ، بخواهند گوشی جدید بگیرند ویندوز ده کامل نشده و پایدار نیست ، و مایکی هم زمان مشخص نمیده و هر روز وعده داده و چند تا اپلیکیشن یا امکانات کمی نسبت به رقبایش داده بیرون که اونم طبیعی است اگر اینارو هم انجام نمیداد اسمی از ویندوز فون نمیماند
گوشیم ۸۲۰ هستش و اگه الان بخواهم گوشیم رو عوض کنم کدام گوشی جدید ویندوز تو این رنج قیمت میتونم بگیرم که ۲۰۱۷ باشد که از این بهتر و ارزونترباشد ، در حالی که تو سیستم اندروید هر دو گزینه با تنوع زیاد در هر کوچه و خیابانی پیدا میشه ، حالا مایکی بیاد آخرامسال سرفیس فون بده بیرون ، با حداقل دو یا سه میلیون ، چند تا از کاربران میتوانند ویندوزی یا گوشیشان رو آپدیت کنند .

  Alireza
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 دی 1395

  دنبال گوشی با قیمت خوب هستی؟؟؟ تا Mwc صبر کن
  اچ پی گوشی جدید میان رده میخواد بده.
  گوشی آلکاتل هم هست قیمتش هم بد نیست فقط باید توی تهران دنبالش بگردی

erfanf
پاسخ دهید چهارشنبه 22 دی 1395

از آدمهای توخالی و پر سروصدا حالم بهم میخوره

amar
پاسخ دهید پنجشنبه 23 دی 1395

متاسفانه الان چند ساله که ماکروسافت در اول راه مونده و اگه با سرفیس نتونه خودشو بالا بکشه دیگه طیف وسیعی از وسایل رو از دست میده.
الان ماکروسافت تو فقت موبایل بازی رو نباخته دوستان.
در خودرو
در اینترنت اشیاء ( عینک سبک و ارزان نه هلولنز گران که برای حرفه ایهاست. ساعت و….
وسایل خانگی
تلویزیون ها
مدیریت
اینها بازارهای اینده هستند کهماکروسافت فقط چسبیده به هلولنز گران و حرفه ای و دسکتاپ چون میخواد از فضای سرویس های ابری پول دربیاره و ظاهرا خود سیستم عامل براش موهم نیست.
این نظر من بود و امارها هم اینو نشون میده .

  alireza
  پاسخ دهید پنجشنبه 23 دی 1395

  در خودرو باخته؟؟؟ منظورت ساخت خودرو خودران هست؟؟؟ خب اگه منظورت اینه که اصلا مایکروسافت وارد نشه بهتره
  با وجود شرکت ها قدرت مندی مثل تسلا یا تویتا یا بنز و bmw مایکروسافت خودشو بکشه هم نمیتونه
  ولی اگه با خبر ها بیای جلو باید بدونی شرکت bmw کورتانا رو به عنوان دستیار شخصی‌خودرو هاش قرار داده یا ولوو که اسکایپ رو اوورده به خودروهاش و…..
  تلویزیون؟؟؟ دیگه خیلی نامردیه آخه مایکروسافت توی این زمینه نه تنها فعالیت نداره هیچ تجربه ای هم نداره پس واسه چی وارد بشه؟؟؟ با وجود ال جی و سامسونگ و سونی کسی به تلویزیون های مایکروسافت نگاه هم نمیکنه.
  ولی اگه باز هم خبر ها رو نگاه کنی میبینی که الجی یخچال با ویندوز ۱۰ داده بیرون و قراره بعضی از تلویزیوناش رو با ویندوز ۱۰ بده بیرون. وسایل خانگی هم همین طور
  اینترنت اشیا ساعت نیست!! هالولنز هم نیست!!! الان ویندوز IOT پس چیه؟؟؟
  این لینک رو ببین خیلی جالبه
  http://tamir.asia/مایکروسافت-در-بازار-اینترنت-اشیا/
  باید اینو به شما بگم که آینده توی پردازش ابری هست نه اینا
  که مایکروسافت توی این پردازش ابری در ترکوندن هست

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,