اخبار

سخت افزار مورد نیاز برای اجرای ویندوز واقعیت ترکیبی را مشاهده کنید آیا کامپیوتر من از ویندوز واقعیت ترکیبی پشتیبانی می کند؟

پیشتر در اخبار متعددی به اطلاع شما رساندیم که مایکروسافت برنامه مفصلی برای ایجاد محتوای مورد نیاز هدست های واقعیت ترکیبی فراهم آورده است. اکنون جزییات سخت افزاری مورد نیاز جهت اجرای ویندوز واقعیت ترکیبی و پشتیبانی از هدست های آن مشخص شده است.

سه پایه اصلی هر پلتفرم نرم افزاری را نرم افزار، سخت افزار و محتوا تشکیل می‌دهد. پایه نرم افزاری پلتفرم واقعیت ترکیبی مایکروسافت ویندوز واقعیت ترکیبی است که در وضعیت بسیار خوبی به‌سر می‌برد و آماده ورود نهایی سخت افزار به بازار است. بخش دیگر که از اهمیت زیادی برای کاربران برخوردار است محتوا بوده، که به لطف همکاری گسترده مایکروسافت با توسعه دهندگان و شرکت های تولید کننده محتوا روز به روز غنی تر می‌گردد. اما ضلع سوم این مثلث سخت افزار است، در مورد پلتفرم ویندوز واقعیت ترکیبی این بخش از دو جز تشکیل شده، بخش اول هدست های واقعیت ترکیبی است که در توسط شرکا سخت افزاری مایکروسافت آماده شده است، اما بخش دیگر کامپیوتری است که هدست توان خود را از آن می‌گیرد.

مایکروسافت پیش از این قول داده بود که ویندوز واقعیت ترکیبی امکان اجرا روی کامپیوترهای ۵۰۰ دلار به بالا را خواهد داشت، اما اکنون جزییات بیشتری از تصمیمات این شرکت در مورد سخت افزار مورد نیاز مشخص شده است، برطبق اسناد منتشر شده از این شرکت دو سطح سیستم در این پلتفرم تعریف شده است، سطح پایین تر ویندوز واقعیت ترکیبی است و سطح دوم ویندوز واقعیت ترکیبی آلترا نام گرفته است. مهم ترین تفاوت این دو سطح تفاوت نرخ فریمی است که هدست امکان ارایه دارد، کامپیوترهای سطح پایین تر قادر به ارایه نرخ فریم ۶۰ خواهند بود این در حالی است که دستگاه های سطح دوم قادر هستند تا ۹۰ فریم را در ثانیه به‌نمایش بگذارند.

تفاوت نرخ فریم در این دو سطح زیاد است، بنابراین ضرب المثل “هرچه پول بدی آش می‌خوری” در این عرصه به‌خوبی مصداق دارد. کمتر بودن نرخ فریم احتمالا باعث بروز حالت تهوع و سردرد هنگام استفاده طولانی مدت خواهد شد، مشکلی که اکنون در واقعیت مجازی مشاهده می‌شود، اما کاربرانی که کامپیوتر قدرتمندتری دارند مشکلی از این بابت تجربه نخواهند کرد.

در ادامه می‌توانید حداقل سخت افزار مورد نیاز برای اجرای ویندوز واقعیت ترکیبی را مشاهده کنید:

علاوه بر این مشخصات سخت افزاری ابتدایی، جزییات دیگری نیز مطمئنا بر کیفیت تجربه کاربر تاثیر خواهند داشت. مایکروسافت درنظر دارد تا اپلیکیشن ویژه ای را برای ویندوز واقعیت ترکیبی منتشر سازد، که امکان بررسی سخت افزار شما و شرایط و سازگاری آن را با این پلتفرم مشخص کند، در نتیجه کاربران قادر خواهند بود با خیال راحت در مورد خرید یک هدست ویندوز واقعیت ترکیبی تصمیم گیری کنند.

منبع :

MSPU

1139 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,