سیستم طراحی فلوئنت یکی از مهم ترین موارد معرفی شده کنفرانس توسعه دهندگان بیلد امسال بود که به عنوان زبان طراحی جدید ویندوز ۱۰ به زودی به اپلیکیشن های مختلف و سیستم عامل خواهد آمد. تا اکنون ما طراحی فلوئنت را تنها در چند برنامه ی منتخب که مایکروسافت به روز رسانی کرده مشاهده کرده ایم، اما حال در کنفرانس بیلد ما فرصتی برای دیدن تمام آن چیزی که آن ها برنامه ریزی کرده اند را داریم. در ادامه با وینفون همراه باشیم.

ساعاتی پیش اولین نگاه را به طراحی فلوئنت برنامه ریزی شده برای مرورگر اج توسط مایکروسافت داشتیم، و زمان آن فرا رسیده که نگاهی به برخی دیگر از برنامه های اصلی با طراحی فلوئنت که با به روز رسانی فال کریترز (رد استون ۳) از راه خواهد رسید، داشته باشیم. Outlook Mail یکی دیگر از اپلیکیشن های بسیار محبوب ویندوز ۱۰ است، و در اواخر سال جاری با استفاده از زبان طراحی جدید به اج و دیگر برنامه های به روز شده خواهد پیوست.

در جلسه ای در کنفرانس بیلد، مایکروسافت اپلیکیشن Outlook Mail با سیستم طراحی جدید فلوئنت را به نمایش گذاشت، که می توان این گونه برداشت کرد که به زودی این تغییر در دسترس اعضای اینسایدر ویندوز ۱۰ قرار خواهد گرفت. Outlook Mail به روز شده شامل ویژگی های طراحی فلوئنت از جمله روشنی، برای آیتم ها و منوهای نوار کناری، حرکت با انیمیشن های روان در هنگام باز و بسته شدن برخی از عناصر رابط کاربری و اکریلیک برای blur در برخی از نواحی می باشد.

بهبود طراحی دیگری که اکنون در این برنامه صورت گرفته، بدون حاشیه” به نظر رسیدن آن است. مایکروسافت در طی یک جلسه اشاره کرد که توسعه دهندگان می توانند عناصر را به کل پنجره بسط دهند، از جمله به نوار عنوان برای ایجاد یک تجربه ی “بدون حاشیه“. این ویژگی فوق العاده قابل توجه به نظر می رسد و باعث می شود برنامه بسیار دلچسب تر و تمیزتر به نظر برسد.

اگر چه تغییرات ظریف در بسیاری از موارد نیز صورت گرفته است، ولی اپلیکیشن Outlook Mail با طراحی فلوئنت باور نکردنی به نظر می رسد. این یک طراحی به مراتب بهتر از رابط کاربری فعلی است.

طراحی فلوئنت یک مترو کاملا “جدید” به شمار می آید، که انتظار می رود با به روز رسانی فال کریترز به معنای واقعی در همه جای سیستم و برنامه ها مشاهده شود.

نظر شما در مورد استفاده از این زبان طراحی جدید در اپلیکیشن ها چیست؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

1983 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمد
پاسخ دهید جمعه 22 اردیبهشت 1396

مایکی واقعا دیگه از خود بی خود شده دیگه میخواد هرچی که ارائه میکنه بهترین باشه بی صبرانه منتظر بیلد فال کریترز هستم (قبلا فقط منتظر بودم زمستان بیاد(game of thrones) الان پاییز هم اضافه شد😍😍)

saeed_vb
پاسخ دهید جمعه 22 اردیبهشت 1396

چرا امروز خبری از کنفرانس نیست؟!

sadegh
پاسخ دهید شنبه 23 اردیبهشت 1396

فلونت دیزاین قراره تو چندین موج اعمال بشه و رابط کاربری رو بهبود بده
انتظار تمام ویژگی ها رو فقط تو ۶ ماه آینده نداشته باشید

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,