در آپدیت 1710 اکس باکس، بخش های محتوایی جدیدی برای استفاده کاربران فراهم شده اند که در ادامه به بررسی نحوه اضافه کردن و استفاده از آنها خواهیم پرداخت. با وینفون همراه باشید.

آپدیت 1710 که انتظار می رفت اکتبر 2017 ارائه شود، صفحه ای جدید، المان های Fluent Design، و بسیاری موارد دیگر را در اکس باکس شما ایجاد خواهد کرد. یکی از جالب ترین و رضایت بخش ترین ویژگی هایی که در این به روز رسانی اضافه خواهد شد قابلیت اضافه کردن بخش های محتوایی می باشد که به شما این توانایی را می دهد تا صفحه اصلی خود را آنگونه که دلخواه شماست شکل دهید.

این بخش ها می توانند شامل بازی ها و یا برنامه های پین شده، بخش های بزرگ تر برای نمایش دادن اطلاعات بازی و …، و یا ویژگی های دیگر اکس باکس مثل دوستان شما و یا معاملات اکس باکس باشد. حال سوال این است که چگونه می توانیم از این بخش ها استفاده و آنها را به صفحه اصلی خود اضافه کنیم؟

بخش های محتوایی در واقع چه هستند و چه ویژگی هایی دارند؟

بخش های محتوایی قسمتی از صفحه اصلی و صفحه خانه شما هستند که بنا بر سلیقه، می توانید آن ها را  اضافه و یا از صفحه حذف کنید. این بخش ها اطلاعات مفید و کاملی در رابطه با موضوع انتخابی را در اختیار شما قرار می دهند. برای مثل اگر یکی از دوستان خود را در صفحه پین کرده باشید می توانید به مقایسه امتیاز های آن ها با خود بپردازید و یا از اخبار دیگر در رابطه با این دوستتان مطلع شوید. اگر یک بازی را در نظر بگیرید، قادر خواهید بود تا از کلیپ ها، پست ها و یا اطلاعاتی که در انجمن این بازی مطرح می شود مطلع شوید. همچنین قادر خواهید بود بخش هایی متشکل از مجموعه ای از پین های خود ایجاد کنید و یا حتی معمالات و پیشنهادات اکس باکس را در یک بخش محتوایی قرار دهید.

اضافه کردن یک دوست در یک بخش محتوایی

اضافه کردن یک دوست به صورت بخش مسیر ساده ای برای دعوت کردن دوستتان به پارتی ها، مقایسه کردن امتیاز های خود با دوستتان و آخرین اطلاعات در رابطه با آن دوست را در اختیار  شما خواهد گذاشت. اضافه کردن دوستان به صورت بخش محتوایی بسیار مفید خواهد بود، اگر شما هم دوستانتان با آفلاین کردن و مخفی کردن خود دعوت کردن آنها به پارتی ها را سخت می کنند. و اما روش اضافه کردن دوستان به بخش محتوایی به صورت زیر می باشد.

   1. به کمک دکمه اکس باکس بر روی کنترلر خود، منوی Guide را باز کنید.
   2. به بخش People بروید.
   3. Friends را با فشار دادن دکمه A انتخاب کنید.
   4. به کمک جوی استیک ها دوست مورد نظر خود را پیدا کرده و با دکمه A او را انتخاب کنید.
   5. در صفحه پروفایل دوستتان گزینه Add to Home را انتخاب کنید.
   6. بخش محتوایی جدید در پایین صفحه اصلی نمایان خواهد شد.

   اضافه کردن یک بازی به صورت بخش محتوایی

   اگر بخش مربوط به یک بازی را اضافه کنید قادر خواهید بود تا آخرین کلیپ ها، به روز رسانی های ارائه شده، و Achievement های پیشنهادی را مشاهده کنید. همچنین از این بخش محتوایی می توان برای اجرا کردن بازی نیز استفاده کرد. روش اضافه کردن بازی ها به صورت بخش محتوایی به شکل زیر می باشد.

   1. با استفاده از کنترلر خود منوی Guide را باز کنید.
   2. به بخش My Games and Apps زیر گزینه خانه بروید.
   3. بازی که مورد نظرتان هست را پیدا کند و دکمه استارت را بزنید.
   4. گزینه Add to Home را انتخاب کنید.
   5. بخش محتوایی بازی مورد نظر شما در پایین صفحه اصلی ایجاد خواهد شد.

   اضافه کردن و حذف کردن پین ها در قالب بخش محتوایی

   کار کردن و ایجاد بخش محتوایی برای  پین ها نسبت به سایر بخش ها کمی متفاوت است. امکان تغییر موقعیت مکانی این بخش ها طبق دستورات زیر وجود دارد اما ایجاد تغییرات در پین های داخل بخش به منوی دیگری احتیاج دارد. این بخش محتوایی به صورت زیر ایجاد می شود.

   1. برای ایجاد بخش محتوایی پین ها منوی Guide را به کمک دکمه اکس باکس بر روی کنترلر خود باز کنید.
   2. به بخش Pins پایین تر از بخش Home وارد شوید.
   3. گزینه Remove or Add Pins to Home را به کمک دکمه A انتخاب کنید.
   4. می توانید پین ها را به کمک دکمه Y بچرخانید و یا به کمک دکمه استارت آن ها را کاملا پاک کنید.
   5. می توانید پین های مربوط به برنامه ها و بازی ها را از طریق بخش My Games and Apps در منوی Guide اضافه کنید.

   مدیریت بخش های محتوایی

   مدیریت این بخش ها بسیار ساده می باشد تمام آن چیزی که احتیاج دارید یک کنترلر و علاقه و تصمیم برای کنترل کردن صفحه اصلی اکس باکستان می باشد.

   1. به پایین صفحه بیایید.
   2. بخشی که می خواهید تغییر دهید را انتخاب کنید و Y را بزنید.
   3. حالا در حالت ادیت قرار دارید و می توانید به کمک استیکر ها مکان این بخش را در صفحه تغییر دهید و یا به کمک دکمه X بلوک را پاک کنید.
   4. وقتی تغییرات مد نظر را ایجاد کردید با زدن A تغییرات را تایید و یا با زدن دکمه B تغییرات را کنسل کنید.

    

   آنچه در آینده می توان انتظار داشت

   این روش های اصلی است که شما قادر هستید تا به کمک آن ها از این بخش های محتوایی در حال حاضر استفاده کنید. اما مایک ایبارا به تازگی صحبت از تغییر دادن برنامه ها به بخش های محتوایی کرده بود که برای مثال امکان مشاهده آخرین توییت ها از روی بخش مرتبط با این برنامه را فراهم می سازد. پتانسیل و قابلیت های زیادی برای این بخش ها قابل تصور است به خصوص که اکس باکس از ویندوز  و 10 live tile های آن را پشتیبانی نمی کند.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

90 پست
شایان حسین زاد
او کارشناس مهندسی برق قدرت است. به فوتبال علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های کامپیوتری و فیلم و موسیقی کند. شایان اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,