بر هیچ کس پوشیده نیست که مایکروسافت به صورت تدریجی در حال ارتقای بخش هایی از سیستم عامل ویندوز ۱۰ به سوی پلتفرم یونیورسال است؛ به عنوان مثال، کنترل پنل به آرامی در حال انتقال به اپلیکیشن تنظیمات ویندوز ۱۰ است. فایل اکسپلورر ویندوز از بخش های مهمی است که تا کنون تغییرات خاصی نداشته، ولی به نظر می رسد مایکروسافت کار بر روی آن را شروع کرده، به طوری که برخی موفق شده اند به فایل اکسپلورر یونیورسال ویندوز ۱۰ دسترسی پیدا کنند. همراه وینفون باشید.

اکنون ما در این مطلب قصد داریم نحوه ی فعال سازی فایل اکسپلورر جدید ویندوز ۱۰ که مایکروسافت به صورت مخفیانه در حال کار بر روی آن است را به شما آموزش دهیم. قبل از شروع، لازم به توضیح است که برای این کار شما نیاز به بیلد ۱۵۰۶۳ و یا بالاتر ویندوز ۱۰ دارید، در غیر این صورت این روش کار نخواهد کرد.

 1. بر روی دسکتاپ خود کلیک راست کنید و از New گزینه ی Shortcut را بزنید.
 2. سپس از شما خواسته می شود تا محل فایل اکسپلورر UWP را وارد کنید:
 3. عبارت explorer shell:AppsFolder\c5e2524a-ea46-4f67-841f-6a9465d9d515_cw5n1h2txyewy!App را وارد کرده و بر روی Next کلیک کنید. از شما خواسته می شود تا برای شرتکات یک نام وارد کنید – ما نامUWP File Explorer” را وارد کردیم، اما شما می توانید آن را هر چیزی که دوست دارید نامگذاری کنید.
 4. در حال حاضر، آیکون ساخته شده بر روی دسکتاپ به آیکون فایل اکسپلورر تغییر خواهد کرد و با دوبار کلیک کردن بر روی آن، فایل اکسپلورر یونیورسال باز می شود.

در حالی که شما قادر خواهید بود به آن دسترسی داشته باشید و از آن استفاده کنید، لازم است بدانید که این فایـل اکسپلورر جدید هنوز پایداری زیادی ندارد و در برخی مواقع کرش می کند. با این حال، به نظر می رسد زمان زیادی تا معرفی این فایل اکسپلورر جدید و مدرن نمانده باشد و انتظار می رود مایکروسافت آن را در بیلد های آینده ی ویندوز ۱۰ در دسترس کاربران قرار دهد.

نظر شما در مورد این فایل اکسپلورر یونیورسال چیست؟

منبع :

ONMSFT

1818 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
Ni10God
پاسخ دهید یکشنبه 17 اردیبهشت 1396

خیلی ساده و چرته 😐
اینطوری آیکون هایی که به پوشه هام داده بودم دیده نمیشن 😐
همون اکسپلورر رو نئون کنه خوبه وگرنه خراب میکنه 😐

  hamed
  پاسخ دهید یکشنبه 17 اردیبهشت 1396

  بخواد اینو پیشفرض کنه من رسما ویندوز رو واسه همیشه می پاکم، اکسپلورر کل دنیا بهش عادت کردن این عمرا بتونه جای اونو بگیر فقط به درد موبایل می خوره

   علی
   پاسخ دهید دوشنبه 18 اردیبهشت 1396

   به درد موبایلم نمیخوره از بس چرته.

دنیز
پاسخ دهید یکشنبه 17 اردیبهشت 1396

بیشتر بنظر میاد اکسپلورر نسخه موبایل باشه که تو ویندوز دسکتاپ هم هست.

amirhossein
پاسخ دهید یکشنبه 17 اردیبهشت 1396

یک پنجاهم امکانات اکسپلورر وین۳۲ رو هم نداره
بعد با این قیافه ضعیف و کاربرد محدود بشه پیشفرض؟؟؟؟ عمرا

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,