Windows-10-Anniversary-Update_resize

تابستان امسال به روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰، برای ویندوز ۱۰ دسکتاپ و موبایل از راه می رسد؛ به روز رسانی که تغییراتی را در سراسر سیستم عامل، از کرتانا گرفته تا اعلانیه ها،اکشن سنتر، منوی تنظیمات و خیلی از بخش های دیگر، ایجاد می کند. اگر شما یکی از اینسایدر های ویندوز ۱۰ هستید، ممکن است که در حال تجربه خیلی از این تغییرات باشید؛ اما اگر از کاربران عادی ویندوز ۱۰ هستید، در ادامه با وینفون همراه باشیم تا نگاهی به تغییرات نوار اعلانیه در آپدیت سالیانه ویندوز ۱۰ داشته باشیم.

دو روز پیش، وبلاگ توسعه دهنگان مایکروسافت زمانی را اختصاص داد تا در مورد تغییراتی که در آپدیت سالگرد ویندوز ۱۰ در نوار اعلانات ایجاد می شود، صحبت کنند، در این مدت، مایکروسافت بر روی این موضوع تاکید داشت که توسعه دهندگان چگونه می توانند ویژگی های جدید اعلانیه ها را در برنامه های خود پیاده سازی کنند. در اینجا نگاهی به تغییرات ویندوز ۱۰، در آپدیت سالگرد خواهیم داشت.

پشتیبانی تطبیقی کامل Toest Notification: در نسخه قبلی، Toest Notification تنها توسط مجموعه محدودی از طرح های تطبیقی(متن و تصویر) پشتیبانی می شد. در به روز رسانی سالگرد، Toest Notification به صورت کامل از طرح های تطبیقی پیشتیبانی می کند. حال توسعه دهندگان می توانند Toest Notification را مانند کاشی های زنده برای برنامه های خود به کار بگیرند و بخش مهمی از اطلاعات برنامه خود را همان طور که در کاشی های زنده به نمایش در می آوردند، در این نوع از اعلانیه ها به نمایش در آورند.

WeatherTileWide
کاشی زنده
ToastNotification
اعلانیه های تُستی

نمایش اعلانیه های با استفاده از سرویس های ابری: ما سناریویی را ایجاد کردیم تا کاربرانی که دارای چندین دستگاه هستند، بتوانند اعلانیه های دستگاه های دیگر خود را در محیطی که هستند دریافت کنند.

تصویر شاخص: شما می توانید یک تصویر شاخص را برای Toest Notification مشخص کنید تا به صورت بصری از موضوع و محتوای اعلانیه مورد نظر اطلاع پیدا کنید.

تصاویر شاخص
تصاویر شاخص

تخصیص: قابلیت تازه ای به صورت متنی اضافه شده است، تا شما بتوانید اعلانیه های خود را با یک شکل و شمایل خاص و مخصوص به نمایش در آورید.

تخصیص
تخصیص در اعلانیه های تُستی

گزینه های زیر منو: شما می توانید کارکرد گزینه های موجود در یک زیر منو را مشخص کنید.

شخصی سازی اعمال گزینه ها در زیر منو
شخصی سازی اعمال گزینه ها در زیر منو

اعلانیه های وب با استفاده از مایکروسافت اج: حال مایکروسافت اج از اعلانیه های وب با استفاده از استاندارد W3C پشتیبانی می کند. این اعلانیه ها به عنوان Toest Notification، مانند اعلانیه های بومی خود ویندوز، در اکشن سنتر به نمایش در می آید.

اعلانیه ی شنونده: دز نهایت برنامه های کاربردی می توانند تا به اعلانیه های کاربر توسط یک API عمومی دسترسی داشته باشند، به کارگیری این سناریو شبیه به نمایش اعلانیه ها در ابزارهای پوشیدنی هوشمند شما است.

نوسازی رابط کاربری اکشن سنتر: ما بعضی بهبود ها را برای اکشن سنتر و اعلانیه ها ایجاد کردیم که شما می توانید آن ها را بدون تغییر در تنظیمات برنامه تان، مشاهده کنید.

بهبود های اکشن سنتر
گزینه های کنترلی اکشن سنتر

اگر شما یکی از توسعه دهندگان هستید، برای اطلاعات بیشتر میتوانید به وبلاگ مایکروسافت مراجعه کنید و در آنجا جزئیات بیشتری را مشاهده کنید.

آیا تغییرات ایجاد شد در نوار اعلانیه و اعلانیه ها، برای شما به عنوان یک کاربر عادی قابل توجه بوده است؟

منبع :

WIN BETA

417 پست
كيان زرعكانی
او دانشجوی رشته‌ی نرم‌افزار در دانشگاه شهید بهشتی کرج است. به خواندن کتاب‌ها به خصوص رمان‌های ادبی علاقه‌مند است. کدنویسی یکی از تفریحاتش به‌حساب می‌رود و سعی می‌کند اوقات فراغت خودش را صرف یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی کند. کیان اکنون دبیر بخش اکس‌باکس است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
Shayan
پاسخ دهید یکشنبه 22 خرداد 1395

TransparentActionCenter#

eh.sa.s
پاسخ دهید یکشنبه 22 خرداد 1395

حدود تاریخ انتشار رسمی این بروزرسانی بزرگ مشخه؟

    erfan.226
    پاسخ دهید یکشنبه 22 خرداد 1395

    اگر تاخیری نخوره تا ۱ ماه و نیم دیگه احتمال قوی!

Hossein GH
پاسخ دهید یکشنبه 22 خرداد 1395

اگه نویشگیشن بار استارت رو هم ترنسپرنسی کنن خیلی باحال میشه

sayan
پاسخ دهید دوشنبه 23 خرداد 1395

شنیده ها و گفته ها حاکی از آن است که علت کمبود اپلیکیشن در استور ویندوز سود حاصله مایکی از فروش اپلیکیشنها که سی درصد است و همچنین خود تهیه برنامه نویسی در محیطهای ویندوزی خیلی گران تمام می شود در حالی که در سیستم اندروید رایگان است و صدها دلیل دیگر که عامل اصلی آنها مایکی خودش باعث فرار برنامه نویسان می شود اگر مقاله ای کامل در مورد هزینه ها و مشکلات برنامه نویسی جهت اجرا و راه اندازی اپلیکیشن ها در استور ویندوز دارید تهیه و ارایه نمایید .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,