microsoft-cooدر یک جابجایی غیرمنتظره، مدیر اجرایی مایکروسافت این شرکت را به مقصد شرکت Citadel Securities ترک کرد. آقای کوین ترنر قرار است سمت مدیرعاملی را در مقصد جدیدش عهده‌دار شود. آقای ترنر، آخرین بازمانده از مدیران گماشته شده توسط مدیرعامل سابق مایکروسافت، یعنی استیو بالمر بود. اکنون ساتیا نادلا، طی یک ایمیل به تمامی کارمندان توضیح داده است که جایگاه مدیریت اجرایی با تغییرات گسترده‌ای همراه خواهد شد و این پست سازمانی از این به بعد به شکل دیگری اداره می‌گردد.

قرار است جایگاه مدیریت اجرایی پس‌ازاین، به چندین مدیر فروش و بازاریابی اختصاص داده شود. نادلا همچنین توضیح داده است که از این به بعد نظارت مستقیمی بر بازاریابی و فروش خواهد داشت. وی اشاره کرده است که پس از جدایی آقای ترنر تصمیم دارد که بخش SMSG یا Sales Marketing Service Group را با بدنه شرکت ادغام نماید.

اما به نظر می‌رسد دو برنده واقعی این تغییرات Judson Althoff و Jean-Philippe باشند که اولی به سمت مدیرکل تبلیغات تجاری جهانی (محصولاتی که به سایر شرکت‌ها فروخته می‌شود) و دومی به سمت مدیریت فروش جهانی، بازاریابی و اجرایی، ارتقا پیدا نمودند. هردوی این افراد به عضویت تیم اجرایی ویژه نادلا درآمده و از این به بعد به خود او گزارش خواهند داد. خانم Amy Hood سمت مدیرکل مالی شرکت را عهده‌دار شده است که پیش‌ازاین، زیر نظر آقای ترنر فعالیت می‌کرده است.

این آخرین تغییر مدیریتی بزرگ نادلا از زمان در اختیار گرفتن زمام امور در مایکروسافت بوده است. نادلا با علم به این‌که بخش تبلیغات و بازاریابی نیاز مبرم به تغییرات دارد در نامه خود اشاره می‌کند که آن‌ها باید در اعتماد به تیم‌های محلی در بخش ارتباط با مشتریان، عملکرد بهتری داشته باشند. درعین‌حال بایستی به تقویت این تیم‌ها پرداخته شود.

نامه ساتیا نادلا به کارمندان:

از: ساتیا نادلا
به: تمامی کارمندان
تاریخ: پنج‌شنبه هفت جولای دو هزار و شانزده
موضوع: تغییرات در تیم ویژه

 می‌خواهم به اطلاع شما برسانم که کوین ترنر به پیشنهادی که جهت مدیرعاملی در شرکت Citadel Securities داشت، پاسخ مثبت داده و مایکروسافت را ترک می‌کند. کوین در طول یازده سال خدمت خود در مایکروسافت تأثیر فوق‌العاده‌ای گذاشته است. او نیروی فروش را به یک دارایی استراتژیک تبدیل کرده است. تیمی که بااستعداد فوق‌العاده خود، درآمد ما را در این مدت دو برابر کرده و میزان رضایت مشتریان را به بالاترین سطح در تاریخ مایکروسافت رسانده است. من در طول چند سال اخیر نکات بسیاری را از کوین آموختم و برای او در سمت مدیرعاملی، بهترین‌ها را آرزومندم.

در طول سال گذشته، من و کوین در مورد تغییراتی که ما را در خدمت‌رسانی به مشتریان می‌تواند یاری کند، صحبت‌های زیادی کرده‌ایم. ما راه بسیاری را تا به اینجا طی کرده‌ایم و برای رسیدن به سطح جدیدی از مشتری مداری بایستی با وسواس بسیار، همین مسیر را درفروش، بازاریابی، خدمات و محصولات ادامه دهیم. داشتن یک مسیر بازخورد از میزان رضایت مشتریان از همه محصولات بسیار برای ما حائز اهمیت است. این یعنی ما بایستی عمل‌گرا بوده، بیاموزیم و به جمع‌آوری اطلاعات ادامه دهیم. درنهایت و با جدا شدن کوین ترنر، من تصمیم گرفته‌ام که واحد SMSG را بدنه شرکت و تیم ویژه یک پارچه نمایم. در همین راستا، مفتخرم که تغییرات جدید مدیریتی زیر را به شما اعلام نمایم. همچنین از کوین سپاسگزارم که برای کمک به انجام تغییرات، تا انتهای ماه جولای همراه ما خواهد ماند.

Judson Althoff تبلیغات تجاری جهانی را هدایت خواهد کرد که حوزه فعالیت این بخش شامل شمال آمریکا و سراسر جهان در بازاریابی سازمانی خواهد بود.

Chris Capossela بازاریابی جهانی و مدیریت مصرف‌کنندگان را هدایت خواهد نمود که شامل بخش‌های OEM،MSA،CCG و تمامی فروشگاه‌های مایکروسافت می‌شود.

Kurt DelBene وظیفه هدایت بخش فناوری اطلاعات و استراتژی شرکت را بر عهده خواهد داشت.

Amy Hood مدیریت مالی SMSG و سایر بخش‌های شرکت را در دست می‌گیرد.
Jean-Philippe و Judson مستقیماً به من گزارش خواهند داد و عضو تیم رهبری ویژه خواهند شد. Jean-Philippe مسئولیت کامل تجارت شمال آمریکا را از امروز به عهده خواهد گرفت و Judson به‌طور موقت وظیفه اداره اجراییات روزانه را تا زمان معرفی فردی جدید، انجام خواهد داد. این دو نفر برای پیشرفت سازمان‌های زیر نظر خود باهم برنامه‌ریزی مشترکی را انجام خواهند داد. امسال من از ۲۰ شرکت تابعه در قاره‌های مختلف بازدید به عمل آوردم تا با نحوه کار آن‌ها برای پیش برد اهداف مایکروسافت، شانه‌به‌شانه هسته مرکزی شرکت، آشنا شوم. این تیم‌ها عملکرد بسیار درخشانی داشتند و ما می‌توانیم حتی جایگاه بهتری را برای آن‌ها در آینده در نظر بگیریم. هیچ شکی نیست که جهان در حال تحول است و مایکروسافت بایستی در پیشاپیش این تحول قرار داشته باشد. مأموریت مایکروسافت جهانی است و من اطمینان دارم که ارزش‌ها و اصول اخلاقی ما مشمول زمان نمی‌شود. اما ما باید آن‌ها را در جهانی که خواستار راه‌حل بیشتر است، جا بی اندازیم. رشد جهانی نیازمند ظرفیت محلی در قدرت نفوذ نوآوری، بازاریابی و عملیات مایکروسافت درزمینه فرصت‌های محلی و همکاری‌های خارج از محدوده است. این یعنی ما بایستی درزمینه اعتماد به تیم‌های محلی بهتر عمل کنیم تا به اهداف خود درزمینه هدایت مشتریان دست پیدا کنیم. درعین‌حال باید تیم‌های محلی خود را برای یک پشتیبانی در کلاس جهانی تقویت نماییم.
زمانی که این شرایط را در تجارت تبلیغات جهانی خود برقرار نماییم، فرصت‌های غیر موازی برای تبدیل محصولات خود به راه‌حلی برای مشتریان و همکاری‌ها جدیدتر پدید آمده و به تجارت‌ها در هراندازه و در هر کشوری نه تنها برای استفاده از فناوری‌های دیجیتالی بلکه در جهت تبدیل‌شدن به شرکت‌های دیجیتالی، کمک خواهد کرد.
من و تیم ویژه رهبری، معتقدیم که هر شرکت تابعه بایستی نسبت به حفظ پاسخگویی در مسائل مالی اقدام نموده تا علاوه بر انجام تعهدات حال حاضر قادر به ایجاد ظرفیت‌های جدید برای نوآوری‌های محلی و به هروی بیشتر جهت دستیابی به رشد بلندمدت باشد. من به خاطر داشتن دو رهبر بااستعداد بسیار هیجان‌زده هستم که توانسته‌اند با رشد در بستر همین شرکت و طی مراحل به تیم ویژه رهبری راه پیدا کنند. آن‌ها باتجربه عمیق خود درزمینه تجارت حال حاضر ما و با اشتیاق بی‌حد، می‌توانند تغییرات مدنظر را اعمال نمایند.

منبع :

BUSSINESS INSIDER

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
farshid0098
پاسخ دهید جمعه 17 تیر 1395

۹۵۰xl اپدیت شد

Mostafa2R
پاسخ دهید جمعه 17 تیر 1395

امیدوارم تبلیغات و کیفیت محصولات بیشتر بشه
بخصوص گوشی ها

علی
پاسخ دهید جمعه 17 تیر 1395

اینطور که پیداست اقای نادلا مشکلات خوب درک کرده.نظارت بر گزارشات اجازه خواهد داد تا نادلا از لایه های پایین تر اطلاع پیدا بکنه و سیاست های بروزتری اتخاذ کنه.به نظر من اقای نادلا درک درستی از کل دنیای تکنولوژی داره و میتونه تا چند ساله دیگه اسم به عنوان قدرتمندترین فرد دنیای تکنولوژی بشه.مطمئنن منم بودم دقیقا این قسمتها تغییر میداد.چنتا نکته دیگه هست که برای شناخت سیاستهای مایکروسافت باید جامعه شناسی خونده باشی تا درک کنی با توجه به اینکه نادلا تکنولوژی تبار هستش ولی برای سیاست گذاری شرکت مایکروسافت از اخرین متدهای جامعه شناسی بهره میبره و این مسئله باعث تقویت جایگاه ایشون در دنیای تکنولوژی خواهد شد.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,