windows-10-pc-mobile

امروز، آخرین گزارش خود AdDuplex گزارش برای ویندوز را تا ۱۹ اکتبر منتشر کرده است. موضوع جالب توجهی که در این گزارش وجود دارد این است که نسخه ی به روز رسانی سالگرد بیشترین سهم را بین رایانه های ویندوز ۱۰ دارد و از طرف دیگر تغییرات زیادی در موبایل به وجود نیامده است. با وینفون همراه باشید.

windows-phone-devices-adduplex

در گزارش این کمپانی، همچنان ویندوز فون با همان آمار قبلی ادامه می دهد و لومیا ۵۳۵ در حال حاضر بیشترین دستگاه ویندوزی را با ۱۳.۳% بازار ویندوز فون در دست دارد و حدود ۰.۷% در بررسی ماه به ماه رشد داشته است. در کنار این دستگاه لومیا ۵۲۰ و لومیا ۶۴۰ در رده های بعدی قرار دارند. در بررسی انحصاری ویندوز ۱۰ موبایل، لومیا ۵۴۰ بالاترین قرار داشته است و در حال حاضر دهمین دستگاه محبوب این عرصه است و جای لومیا ۸۳۰ را گرفته است. گوشی پرچمدار قدرتمند HP Elite x3 نیز فعلا در رده ی ۳۶ قرار دارد.

windows-10-mobile-adduplex

امار نسخه های ویندوز فونی هم نشان می دهد که ویندوز ۱۰ موبایل رشد محسوسی نداشته است و فعلا ۱۳.۷% سهم سیستم عامل موبایل مایکروسافت را در دست دارد و در این آمار بیش از ۹۰% دستگاه های ویندوز موبایلی به نسخه ی سالگرد به روز رسانی کرده اند. در بررسی ۵۰۰۰ دستگاه ویندوز فونی، سهم ویندوز فون ۸ و ۸.۱ بالاتر از بقیه است، و فعلا تخفیف های مایکروسافت برای گوشی های لومیا موثر نبوده است و باید این شرکت در فکر قدرتمندتر کردن این بخش خود هم در ساخت دستگاه و هم ساخت سیستم عامل باشد.

windows-10-desktop-adduplex

در طرف دیگر سیستم عامل رایانه نیز بررسی شده است که نشان از آن دارد به روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰، ۷۶.۶% سهم سیستم عامل ها را در دست دارد و آمار ورژن ۱۶۰۷ ویندوز ۱۰ نسبت به ماه قبل دو برابر شده است. طبق تحلیل AdDuplex ادامه ی این روند، توسعه دهندگان برای ایجاد ویژگی های بیشتر و به روز رسانی های موثرتر تشویق خواهد کرد.

windows-10-manufacturers

در بررسی شرکت های سازنده رایانه، در حال حاضر نیز HP در صدر شرکت های تولید کننده دستگاه های ویندوزیست و بعد از آن Dell و Lenovo در رده ی دوم هستند.

در حال حاضر مشاهده ی اینکه نسخه ی به روز رسانی سالگرد بیشترین سهم ویندوز ۱۰ رایانه ها را در دست دارد جای خوشحالی دارد و این باعث امیدواری برای توجه بیشتر توسعه دهندگان برای گسترش پلتفرم یونیورسال می شود. اما از آن طرف عملکرد ویندوز موبایل می تواند به این روند توجه کمی لطمه وارد کند که مایکروسافت بایستی هرچه سریعتر برای گسترش اکوسیستم خود در هر دو نسخه ی موبایل و دسکتاپ به طور همزمان تلاش کند.

منبع :

WINBETA

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alireza
پاسخ دهید جمعه 29 مهر 1395

همه ۶۵۰ اییی ها✋✋

lumia 640xl
پاسخ دهید شنبه 30 مهر 1395

به نظر شما الان وقت مناسبیه که به وین ۱۰ آپگرید کنیم؟ من هنوز تو ۸.۱ موندم تا ویندوز موبایل ۱۰ به اندازه کافی پایدار بشه.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,