آپدیت کریترز یا همان به روز رسانی سازندگان، اولین به روز رسانی بزرگ پس از به روز رسانی سالگرد است که به تازگی برای عموم منتشر شده است. این به روز رسانی شامل ویژگی های جدید بسیاری برای کامپیوترهای دسکتاپ است که در مطلبی جداگانه به بررسی آن پرداختیم. حال در این مطلب به بررسی ویژگی های لغو شده خواهیم پرداخت. با وبنفون همراه باشید.

همانطور که گفته شد به روز رسانی سازندگان اولین به روز رسانی بزرگ پس از آپدیت سالگرد است که به طور کلی نیز چهارمین به روز رسانی بزرگ ویندوز ۱۰ می باشد. مایکروسافت برای این به روز رسانی ویژگی های متعددی معرفی که تعدادی از آن ها از نسخه نهایی که به تازگی منتظر شده است خط خوردند. این مسئله کمی ناامید کننده به نظر می‌رسد؛ چرا که وفا نکردن به وعده های معرفی شده آن هم برای غول نرم افزاری دنیا دور از انتظاراتی ست که از این شرکت می رود. بهتر است از بازگو کردن اتفاقات گذشته خودداری کرده و مستقیما به معرفی ویژگی های خط خورده از به روز رسانی کریترز بپردازیم.

My People

یکی از بهترین و مورد انتظار ترین ویژگی های به روز رسانی سازندگان همین بخش My People در تسکبار ویندوز ۱۰ است. تنها چند هفته پیش از نهایی شدن آپدیت کریترز، مایکروسافت اعلام کرد که این قابلیت با تاخیر منتشر خواهد شد. در مایکروسافت تاخیر به معنای نسخه بعدی سیستم عامل است!

برای آن دسته از دوستانی که از کارکرد این قابلیت با خبر نیستند باید بگوییم که این قابلیت به کاربران این اجازه را می داد که مخاطبان مورد علاقه خود را به تسکبار ویندوز سنجاق (پین) کنند تا برای ارسال سریع پیغام یا به اشتراک گذاری فایل از آن استفاده کنند. با کلیک بر روی هر مخاطب یک منوی بالن مانند از تسکبار باز می شد که اطلاعات بیشتری از مخاطب را در اختیارتان قرار می داد. این یک قابلیت بسیار هوشمندانه و مفید بود که کاربران را از نیازمندی به برنامه های سوم شخص مصون میکرد. به همین دلیل است که تاخیر در ارائه این قابلیت عملی شرم آور از سوی مایکروسافت تلقی می شود.

خبر تاخیر در ارائه این قابلیت بسیار ناامید  کننده بود چرا که یکی از بزرگ ترین قابلیت های این نسخه از ویندوز ۱۰ به شمار می رفت. مایکروسافت وعده این قابلیت را در به روز رسانی بزرگ بعدی ویندوز که با نام رمز رداستون ۳ شناخته می شود،  داده است. گفتنی است که در اولین بیلد ارائه شده از این شاخه برای اینسایدر های دسته فست این قابلیت وجود دارد اما در مراحل ابتدایی خود به سر می برد و به نظرمی رسد که مایکروسافت هیچ تلاشی برای توسعه زودتر آن نکرده است!

 

Groove Music Maker

این یکی کمی عجیب و غریب است. چرا که مایکروسافت هیچگاه به طور رسمی این برنامه را معرفی نکرد. اما در ویدیوی معرفی قابلیت های جدید به روز رسانی کریترز برای یک ثانیه این برنامه به نمایش در آمد. آن طور که جویا شدیم، به نظر می رسد که این برنامه هنوز کنسل نشده و یکی از برنامه هاییست که هنوز هم در حال کار بر روی آن هستند تا منتشر شود. البته تاکنون که چنین است. مشخص نیست پس از این چه به روز این برنامه خواهد آمد.

اگر این برنامه، یک برنامه مستقل از Groove Music باشد، احتمالش زیاد است که هر زمانی که این برنامه آماده شد، برای عموم عرضه شود و نیازی به صبر کردن تا آپدیت بزرگ بعدی ویندوز ۱۰ نباشد. البته این پیش بینی زمانی درست از آب درمی آید که این برنامه از API جدیدی که در ویندوز ۱۰ آپدیت کریترز گنجانده نشده باشد، استفاده نکند. اما چیزی که مشخص است این است که مایکروسافت با قوت از حرف زدن درباره این برنامه خودداری کرده است. ممکن است در آینده خبر های بیشتری از این نرم افزار بشنویم. شاید در کنفرانس بیلد (Build 2017) که در ماه مِه برگزار خواهد شد.

 

نوتیفیکیشن سنتر بهبود یافته

این مورد هم از آن مواردیست که مایکروسافت صحبتی از آن به میان نیاورده است اما در ویدیوی معرفی آپدیت کریترز به نمایش درآمده است. آن طور که مشخص است، بهبودهای فراوانی در اکشن سنتر صورت گرفته است. مانند تغییراتی در رابط کاربری و همچنین اضافه شدن اسلایدر هایی که کارهایی مانند تنظیم نور و صدا را به زیبایی و راحتی هر چه تمام تر انجام می دهند.

تمامی این بهبودها از به روز رسانی کریترز حذف شده اند و اینطور به نظر می رسد که تا به روز رسانی رداستون ۳ به تعویق افتاده اند. اکشن سنتر حال حاظر، شبیه همانیست که در به روزرسانی سالگرد مشاهده کردیم و هیچ یک از بهبودهای نامبرده به آن اضافه نشده است.

هرچند تغییراتی هم در به روزرسیانی کریترز صورت گرفته است. مانند یادآور کرتانا که بالاتر از همه ی پیام ها ظاهر می شود. خوشبختانه امیدوار هستیم تا تغییرات بیشتری را در آپدیت رداستون ۳ که در پاییز امسال منتشر می شود شاهد باشیم.

 

برنامه Windows Capture 3D

بسیار نادر است که ببینیم مایکروسافت از ویندوز ۱۰ موبایل برای نمایش قابلیتی استفاده کند، اما در کنفرانس معرفی آپدیت کریترز ویندوز ۱۰ این کار انجام شد. مایکروسافت برنامه ای با نام Windows Capture 3D را معرفی کرد که از این آپدیت خط خورده است. مایکروسافت خاطر نشان کرده که این برنامه همچنان در حال توسعه است اما زمان دقیقی برای انتشار عمومی آن تعیین نکرده است.

برنامه Windows Capture 3D تا جایی که مطلع هستیم، قرار نیست تنها برای ویندوز ۱۰ موبایل عرضه شود. شاید به همین دلیل است که تاکنون هیچ جا مشاهده نشده است. بدون در نظر گرفتن این ها، به نظر می رسد که این برنامه نیز یک طرفند تبلیغاتی برای پر شور تر کردن کنفرانس بوده است و با اطمینان می توانیم بگوییم که تا اطلاع بعدی خبری از این برنامه نخواهد بود.

 

ویندوز واقعیت ترکیبی

این قابلیت چیزیست که در کنفرانس آپدیت کریترز معرفی شد اما تاکنون تنها برای توسعه دهندگان در دسترس است. به گفته ی مایکروسافت هدست های واقعیت ترکیبی در پاییز امسال به فروش می رسند، زمانی که انتظار می رود آپدیت رداستون ۳ معرفی شود. اما در حال حاظر این قابلیت برای ۴۰۰ میلیون کاربر ویندوز ۱۰ در دسترس نخواهد بود.

درواقع مایکروسافت قابلیت واقعیت ترکیبی را در آپدیت کریترز پای ریزی کرده و این قابلیت در ویندوز ۱۰ موجود است. پس ترجیح می دهیم که این گزینه را از این لیست کنار بگذاریم.

 

Placeholder های وان درایو

مایکروسافت در سال ۲۰۱۶ خاطر نشان کرد که این قابلیت در دستور کار این شرکت قرار دارد و قرار است که این قابلیت به ویندوز ۱۰ بازگردانده شود. حتی این شرکت طریقه کار این قابلیت بر روی آپدیت Threshold2 را نیز نمایش داده است. پس طبق محاسبات من این قابلیت باید همراه آپدیت کریترز منتشر شود. درست است؟ اما چنین اتفاقی رخ نداده است.

Placeholderهای وان درایو تا آپدیت بعدی به تعویق افتاده اند که پاییز امسال منتشر خواهد شد که به نظر می رسد آپدیت کریترز یک قابلیت مهم دیگر که باید در این به روزرسانی گنجاده می شد را از دست داده است. هیچ دلیلی برای عدم عرضه این قابلیت در آپدیت کریترز عنوان نشده است اما به نظر می رسد که مایکروسافت قرار است این قابلیت را با کیفیت بهتری با آپدیت رداستون ۳ منتشر کند.

برای آن دسته از دوستانی که اطلاعی از طریقه کارکرد Placeholderهای وان درایو ندارند نیز باید توضیح دهیم که این قابلیت بدین گونه عمل می کند که شما بدون نیاز به سینک (Sync) کردن وان درایو خود (که نیاز به دانلود تمامی فایل ها به داخل کامپیوترتان دارد) قادر خواهید بود که محتوای موجود در وان درایو را از File Explorer ویندوز ۱۰ و از قسمت One Drive مشاهده کنید. اگر نیاز به فایلی داشتید با دوبار کلیک بر روی آن، فایل دانلود شده و قابل مشاهده خواهد بود که این روش بسیار سریع تر از روش حال حاظر است که در ویندوز ۱۰ وجود دارد. گفتنی است که این قابلیت در ویندوز ۸ وجود داشت اما در ویندوز ۱۰ حذف شد و مایکروسافت در تلاش است تا دوباره آن را بازگرداند.

آیا آپدیت بعدی کمی خوش شانس تر خواهد بود؟

امکانات زیادی با تاخیر مواجه شدند، و به نظر می رسد که تمامی اینها برای آپدیت بعدی ویندوز ۱۰ موسوم به رداستون ۳، در فصل پاییز منتشر خواهد شد، برنامه ریزی شده اند. My People یکی از قطعی ترین آن ها به شمار می رود و دوست داریم که حداقل کمی از بهبود های نوتیفیکیشن سنتر را نیز بدان اضافه کنند. مطمئنا امکانات دیگری نیز به آپدیت رداستون ۳ اضافه خواهد شد که به شدت مشتاق به دیدن آن ها هستیم.

مایکروسافت هم اکنون در حال کار بر روی آپدیت رداستون ۳ است که امید است اطلاعات بیشتری از قابلیت های آن در کنفرانس بیلد امسال منتشر شود. تا آن موقع، شما چه انتظاری از آپدیت رداستون ۳ دارید؟ چه قابلیت هایی مد نظر شماست؟ آیا امکانات اضافه شده به آپدیت کریترز راضی کننده و کافی است؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

88 پست
شادان غمگسار
*از طرفداران قدیمی Nokia*
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
H@med
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

هر چی بوده که حذف شده !!! پس اون کنفرانسی که اینا رو واسه این آپدیت معرفی کردن چی بود ؟ ملت چه ذوقی کردن موقع معرفی این ویژگی ها ، سر کاریم هممون .

محمود
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

یعنی دیگه حالم به هم میخوره از این کار کردن مایکروسافت
یه سیاستی در پیش گرفته که مثل اره میمونه عقب بکشه یه جور جلو بره یه جوره دیگه در هر صورت….اره

وحيد
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

عزیزان در راه رضای خدا یه پست در مورد اینکه چطور از ۸.۱ به ۱۰ آپگرید کنیم بگذارید با توجه به اینکه پست های قبل گفتند دیگه امکان این کار نیست _ (۶۴۰ ایکس ال)

  h
  پاسخ دهید سه شنبه 29 فروردین 1396

  متین
  ❤️ ۱۶ 💔 ۰
  پاسخ دهید
  یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶

  با نرم افزار windows insider حلقه ریلیز پریویو میشه از ۸.۱ به ۱۰ اپدیت کرد بعد از اپدیت از اینسایدر انصراف میدی و اخرین بیلد رسمی ویندوز ۱۰ رو دان میکنی…..دیشب رو ۱۵۲۰ تست کردم !

  quf
  پاسخ دهید سه شنبه 29 فروردین 1396

  داداش من دو روز پیش برنامه ویندوز اینسایدر و نصب کردم و حلقه ریلیس رو انتخاب کردم و از داخل تنظیمات گزینه فون اپدیت رو زدم گوشی به وین ۱۰اپدیت شد با لومیا۵۴۰

رضا مهدویان
پاسخ دهید سه شنبه 29 فروردین 1396

هم گند زده به ویندوز ۱۰ کامپیوتر و هم موبایل.

وحيد
پاسخ دهید سه شنبه 29 فروردین 1396

بعد از ۱ هفته اومدم به سایت سر زدم اصلا یه خبرهایی گذاشتین که آدم شب از ترس خوابش نمیبره اخه بعد از این همه خبرهای خوب (فلان برنامه یونیورسال اومد _ فلان بازی اومد فلان برنامه اومد یونیگرام اومد چه میدونم فلان کوفت اومد ) اخه این چه وضعیت ابدیت دادن بود ? اصلا این ابدیت کریترز اومد گند زد به همه چی اه اه اه

abbas
پاسخ دهید سه شنبه 29 فروردین 1396

خیلی شگفت انگیزه o-o o-0 0-o 😐

Iman Balaa
پاسخ دهید سه شنبه 29 فروردین 1396

اینقدر بدم میاد از این مرتیکه هندی (ساتیا نادلا).. شرکت رو داره به گند میکشونه..

ss
پاسخ دهید سه شنبه 29 فروردین 1396

من طرفدا اپل نیستم… ولی اینجاست که تفاوت بین این دو شرکت مشخص میشه.
مایکروسافت همیشه فقط به نمایش میزاره ( و یا بصورت ناقص و با تاخیر زیاد ارائه میکنه ) ولی اپل انحصاری و با بلوغ کامل بیرون میده.

meisamking
پاسخ دهید سه شنبه 29 فروردین 1396

سلام همه من میخوام گوشی رو از طریق ریجستری اپ کنم اون قسمت تمپلت کار نمیکنه کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟؟

  MRG
  پاسخ دهید سه شنبه 29 فروردین 1396

  اگه گوشیت سری سی هست اینسایدر ریلیز شو ،دردسرش کمتره
  من۹۳۰ دارم بیلد اخر اسلو رو گرفتم بعد تغییر شاخه دادم ،اینسایدر ریلیز شدم،خیلی روون کار میکنه،البته هارد ریستم کردم

meisamking
پاسخ دهید سه شنبه 29 فروردین 1396

اخرین بیاد فستم دادش دیگع اپ نمیاد با تعغیر ریجستری فقط میتونی اگه کسی میدونه مشکلش کجاس لطفا بگه

Reza Mahdavian
پاسخ دهید سه شنبه 29 فروردین 1396

اینم ایمیل دیوار
support@divar.ir
همه دوستان برای انتشار نسخه ویندوز ۱۰ موبایل نرم افزار دیوار درخواست بدن. همین امروز.
توی همه کانال ها و گروه ها اطلاع رسانی بشه.

دنیز
پاسخ دهید سه شنبه 29 فروردین 1396

بعد این همه سر و صدا که آپدیت خالقان فلان و بهمان ، بعد آپدیت واقعا نا امیدی میشی چون این همه ویژگی رو برداشته فقط یه paint سه بعدی بی مصرف مونده! حداقل نوتیفیکیشن سنتر جدید رو باید میداد. بنظر من این نسخه خالقان بیشتر برای ساخت سرفیس استودیو بوده چون برای کار با دایل و … آماده شده که هیچ کدوم رو ما نداریم.
۱۰۰ درصد آپدیت ویندوز موبایل همه تغییرات خاصی نداره پس کسانی که گوشی هاشون تو لیست آپدیت خالقان! نیست اصلا ناراحت نباشید.

alabama
پاسخ دهید سه شنبه 29 فروردین 1396

ضمن تشکر از نویسنده محترم توصیه میشه کمی روی املای خودشون توجه و دقت بیشتری داشته باشن،سایت شما یک رسانه هست با کاربران قابل توجه،صورت خوشی نداره واژۀ “حاضر” رو به شکل ” حاظر” بنویسین،توی متنتون ۳ یا ۴ بار این اشتباه رخ داده که سهوی بودنشون رو منتفی میکنه
با سپاس

هومن
پاسخ دهید سه شنبه 29 فروردین 1396

اون امکانی که میشد از طریق تنظیمات گوشی کش برنامه ها رو پاک کرد و حجم برنامه رو به حالت اول برگردوند توی آپدیت کریتورز ارایه میشه؟؟؟ من پدرم دراومد هی اینستا رو پاک کردم و نصب کردم…

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,