build-14955-updateهمانطور که دقایقی قبل به اطلاع شما رساندیم بیلد ۱۴۹۵۵ ویندوز۱۰ موبایل و دسکتاپ برای اینسایدرهای حلقه فست منتشر شد. به طور معمول در این گونه بیلدها ویژگی های انقلابی اضافه نمی شود و بیش تر به برطرف کردن مشکلات و بهبود تجربه کاربری می پردازند. با ما همراه باشید تا لیست تغییرات اعمال شده را با شما در میان بگذاریم.

اصلاحات و موارد بهبود یافته برای دسکتاپ:

 • هم اکنون می توانید در امتداد نقاله خط بکشید و درجه های نقاله تا زمانی که مجدد شروع به کار کنید قابل رویت باقی می مانند. ما همچنین جنبه های بصری درجه های نقاله را به روز رسانی کرده ایم تا واضح تر باشند. ( نوشته سیاه در زمینه سفید بر خلاف قبل که نوشته سیاه در زمینه قرمز بود.
 • ما مشکلی را که باعث می شد نتوانید مجدد در برنامه هایی مثل Feedback Hub, Groove Music, MSN News و … با اکانت مایکروسافت خود بعد از خروج از برنامه وارد شوید را برطرف کردیم.
 • این بیلد با بهبود های متعددی برای تاچ پد همراه است:
 • ما مشکلی را که باعث می شد تا تاچ پد به هنگام فشار یک انگشت و حرکت انگشت دیگر واکنش اشتباهی بدهد را برطرف کردیم.
 • ما مشکلی را که باعث می شد تا عبارت Reset touchpad در کامپیوترهایی فاقد تاچ پد دیده شود را برطرف کردیم.
 • ما مشکلی را که باعث می شد تا گزینه تنظیمات حرکت چهار انگشتی بر روی تاچ پد در کامپیوتر هایی که صرفا از تماس سه انگشتی را پشتیبانی می کردند برطرف شود.
 • ما مشکلی را که باعث می شد تا برنامه گرافیکی محبوب Paint.NET در هنگام اسکرول کردن افقی کرش می کرد را برطرف کردیم. این بیلد با بهبود های متعددی برای Narrator همراه است:
 • ما یک فرمان جدید را برای خواندن عنوان پنجره باز و فعال برنامه در حال اجرا را اضافه کردیم. برای این منظور کافی است از کلیدهای ترکیبی Caps Lock + / استفاده کنید.
 • ما میزان فهم Narrator را برای ویرایش کادر های صفحات وب در وضعیت اسکن بهبود بخشیده ایم، بدین شکل که به هنگام ویرایش یک کادر، برای استفاده بهینه از فضا با پیام Narrator هدایت خواهید شد.
 • ما اقداماتی انجام دادیم تا اگر تمرکز خود را به کار دیگری مشغول می کنید و یا اینکه فرمانی می دهید تا Narrator ساکت شود، دست از خواندن مداوم بردارد. ما همچنین بهبود هایی را اعمال کرده ایم تا مطمئن شویم در زمان غیر متقضی Narrator دست از خواندن نکشد.
 • ما TPM را به روز رسانی کرده ایم تا جزییات بیش تری در پیغام TPM زمانی که قابل استفاده و یا غیر قابل استفاده است نمایش داده شود.
 • ما مشکلی را که باعث می شد تا هنگام پارتیشن بندی یک درایو USB به وسیله ایزار DiskPart با پیغام ارور The system cannot find the file specified مواجه شود را برطرف کردیم.
 • ما مشکلی را که باعث می شد تا برخی درایو های USB به صورت خودکار و یا به وسیله دیوایس منیجر خوانده نشوند در حالی که به وسیله Disk Management قابل رویت بودند را برطرف کردیم.
 • ما مشکل تنظیمات دسترسی به هنگام پایین آوردن سطح دسترسی در برخی کامپیوتر هایی که ویندوز ۱۰ نسخه آپدیت سالگرد را دارا بودند را برطرف کردیم – این حالت باعث شروع یک چرخه ی همگام سازی می شد که باعث بروز مشکلاتی در برخی کامپیوتر ها می شد.- اگر شما هم با این مشکل مواجه بوده اید برای برطرف شدن مشکل بایستی در منوی تنظیمات Ease of access را تغییر دهید.
 • ما مشکلی را که باعث می شد تا هنگام کپی کردن مشخصات سخت افزاری از صفحه تنظیمات وای فای، تنظیمات کرش کنند، را برطرف کردیم.
 • ما مشکل عدم انتخاب اتوماتیک فایل ها بعد از paste شدن در یک فولدر فایل منیجر، را برطرف کردیم.
 • ما مشکلی که باعث می شد تا هنگام ایجاد یک یادآوری قادر به نوشتن در کادر زمان، مکان، نباشید را برطرف کردیم.
 • ما تب advance تنظیمات صوتی در کنترل پنل را به روز رسانی کرده ایم. بنابر این اگر دستگاه شما قادر به پشتیبانی باشد، در این منو تنظیمات پیش فرض بدین صورت خواهد بود: ۲۴ و ۳۲ بیت در فرکانس ۱۷۶۴۰۰ Hz و ۱۶، ۲۴ و ۳۲ بیت در فرکانس ۳۵۲۸۰۰ Hz.
 • دستگاه های دارای استاندارد USB Audio 2.0 در قسمت های مختلف سیستم عامل مثلا در دیوایس منیجر به جای یک نام generic بر حسب سازنده و مدل نام گذاری خواهند شد.
 • ما مشکلی را که باعث ممانعت از کشیدن محتوا از مایکروسافت Edge و انتقال آن به پنجره ای دیگر می شد را برطرف کردیم.
 • ما مشکلی را که باعث کرش کردن مرورگر Edge هنگام استفاده از دکمه به اشتراک گذاری صفحات وب و اشتراک گذاری فایل های PDF به ایمیل می شد را برطرف کردیم.

اصلاحات و موارد بهبود یافته برای موبایل:

 • ما مشکلی را که باعث می شد نتوانید مجدد در برنامه هایی مثل Feedback Hub, Groove Music, MSN News و … با اکانت مایکروسافت خود بعد از خروج از برنامه وارد شوید را برطرف کردیم.
 • ما مشکلی را که باعث می شد تا در برخی دستگاه ها در هنگام بالا آمدن لوگوی ویندوز عبارت stuck بعد از ری استارت کردن گوشی دیده شود را برطرف کردیم.
 • ما مشکلی را که منجر به قطع دریافت نوتیفیکیشن های برنامه ایمیل (در صورتی که به صفحه استارت پین شده بود) را برطرف کردیم.
 • ما مشکلی که باعث می شد تا برخی برنامه ها در منوی اشتراک گذاری رویت نشوند را برطرف کردیم.
 • ما مشکلی را که باعث می شد تا برخی از اینسایدرهایی که برای مصرف اینترنت سیم کارت خود محدودیت تعیین کرده بودند، به مشکل برخورد کرده و علی رغم تعیین محدودیت اعتبارشان به پایان می رسید و اعلانیه ای در مورد تجاوز از میزان حد مجاز مصرف دریافت می کردند را برطرف کردیم.
 • ما مشکلی که باعث می شد تا هنگام ایجاد یک یادآوری قادر به نوشتن در کادر زمان، مکان، نباشید را برطرف کردیم.

مشکلات شناخته شده نسخه PC:

 • اگر شما بر روی کامپیوتر خود آنتی ویروس شخص ثالث نصب کرده اید، احتمالا دستگاه شما قادر به اتمام فرآیند نصب این به روز رسانی و بازگشت به بیلد قبلی را نخواهد داشت.
 • اینسایدرها ممکن است هنگام کار با نقاله در محیط کاری Windows Ink با کرش مواجه شوند، البته ما در حال بررسی این مسئله هستیم.

مشکلات شناخته شده نسخه موبایل:

 • اگر موبایل شما هرگز با موفقیت به بیلد ۱۴۹۵۱ آپدیت نشده لطفا این فروم را مطالعه کنید. اگر دستگاه شما بیلد ۱۴۹۵۱ را توانسته دریافت کند، احتمالا به راحتی قادر به دریافت این به روز رسانی هم خواهید بود. با تشکر از اینسایدرهایی که کمک کردند تا مشکل توقف دانلود روی ۰% را در هفته قبل برطرف کنیم.
 • برخی اینسایدرها در هنگام آپدیت به آخرین به روز رسانی با این پیغام مواجه می شوند : ۰x80242006 . ما در زمینه در حال تحقیق هستیم.
 • در طی هفته های آتی شما قادر به نصب زبان، کیبورد و پکیج کلامی اضافی بر روی گوشی خود نخواهید بود، البته اگر بر روی گوشی خود زبان، کیبورد و یا پکیج زبانی اضافه نصب شده دارید، به بیلد جدید قابل انتقال هستند، اما قادر به نصب مورد جدیدی نخواهید بود. اگر بعد از دریافت این بیلد هارد ریست انجام دهید این موارد از دست خواهند رفت و در نتیجه بایستی به وسیله برنامه Windows Device Recovery Tool به ویندوزفون ۸.۱ یا ویندوز ۱۰ موبایل بازگشته، پکیج های زبانی مورد نظر خود را مجدد نصب کرده، و بعد آخرین بیلد حلقه فست اینسایدر را نصب کنید.
 • برنامه Excel Mobile با اضافه کردن صفحات فریز خواهد شد و در نهایت کرش خواهد کرد.

 این موارد تمامی بهبود ها و مواردی بود که در مورد بیلد ۱۴۹۵۵ دیده شده است. شما چه موارد و تغیراتی را متوجه شده اید؟

منبع :

WINDOWS CENTRAL

953 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Hsh
پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

ما که رفتیم یه شیاومی بخریم
قصد بی احترامی ندارم
ولی صبر ایوب میخواد واسه بیلد های مایکروسافت منتظر موندن
هنوز داریم رفع باگ میکنیم من از بهار پارسال با ویندوز فون ولی تو این مدت
خیلی وقت ها اعصابم رو ریخت بهم
بخاطر اشتباه در نشون دادن زمان اس ام اس ها به طرفم بدبین شدم
امسال رفتیم مسافرت چند تا عکس بگیریم دوربین کرش میکرد
پریروز میخواستم به دوستم زنگ بزنم گوشی ری استارت میشد
اس ام اس هم نمیرفت تا گوشی ری استارت نشه
یه معامله خوب رو بخاطر آفلاین نشون ندادن پیام تو تلگرام از دست دادم
امیدوارم با بدشناسی که از خودم سراغ دارم با رفتن از این اکوسیستم برای شما دوستای وینفونی
یه بیلد خوب بیاد و حال کنین
یک سال و خورده ای شد بیشتر شبیه یه خانواده ایم تا اعضای سایت

  www.pouyastore.com
  پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

  سلام دوست عزیز من نوکیا لومیا ۵۲۰ داشتم و الان دست مادرمه مادرمم تا چند ماه از ویندوز ۱۰ استفاده میکرد و خودم بر اساس تجربه ای که از ویندوز ده داشتم با برنامه ریکاوری به ویندوز ۸.۱ دانگرید کردم جالبه بهم گفت چرا اینکارو کردی خواستم دوباره به ویندوز ۱۰ آپگریت کنم که دیگه ساپورت نشد از راه هکم میتونستم آپدیت کنم ولی چون من اصولی و استاندارد و بیشتر از راه خلاف قبول دارم اینکارو نکردم مادرمم قانع کردم که با همین ویندوز ۸.۱ کار کنه خواستم بگم این مشکلایی که شما دارین من واقعاً در دو گوشی نداشتم چه اون موقع که ۵۲۰ داشتم چه الان که ۵۵۰ دارم!
  مشکلشم این بود که وقتی گوشی زنگ میخورد تاچ پد از کار میوفتاد و باید یک بار دکمه پاور رو میزدید تا صفحه خاموش و روشن میکردید بعد جواب میدادین برای همین دانگرید کردم که اعصاب مادرم خورد نشه!
  بخاطر اشتباه در نشون دادن زمان اس ام اس ها به طرفم بدبین شدم -> این موضوع هم به خاطر تنظیم نبودن ساعت گوشی طرف شماست و گزارش از سمت گوشی ارسال کننده ثبت میشه نمیدونم چرا ولی اینطوریه!

   Majid Shooshtary
   پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

   دوست عزیز مشکل خاموش شدن صفحه در هنگام پاسخگویی به تماس وار شده مال استفاده از محافظ صفحه (غیر استاتدارد) است و کار به سیستم عامل نداره. چون جلو سنسور را میگیره و گوشی فکر میکنه که نزدیک صورت هست و صفحه نمایش را خاموش نگه میداره. برای این کار کافیه که محافظ صفحه را بر داری و با محافظ صفحه خوب عوض کنی. من خودم اون قسمت از محافظ صقحه که جلوی سنسور بود را با دقت کندم درست شد.

  ناصر
  پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

  سلام دوستان خواهش میکنم یکی کمک کنه گوشیمو میخوام فلش کنم هر کاری میکنم سیستم نمیشناسه هرچقدر ریبوت میکنم فایده ای نداره بردم تعمیر گاه گفت سوکتشارژشه عوض کرد ولی درست نشد چیکار کنم؟؟؟

www.pouyastore.com
پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

من که هیچ مشکلی ندارم گوشیم Microsoft Lumia 550 و در هربار آپدیت گوشیم سریعتر میشه!

  محسن توکلی
  پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

  بله د رمجموع در حال حاضر بیلد های رد استون ۲ از ثبات و پایداری خوبی برخوردار هستند

hossein.13h
پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

من هنوز امید دارم اولین گوشی ویندوزیم لومیا ۶۲۵ بود
الانم لومیا ۹۵۰ ایکس ال
بازم صبر میکنیم ً
ولی خدایی ویندوز ۱۰ داره بهتر میشه .استور داره غنی تر میشه
من که با ویندوز حال میکنم.به خصوص کانتینیومش.

  www.pouyastore.com
  پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

  من عاشق ۹۵۰هم دارم دنبال کار میگردم پولامو جمع کنم یکی بخرم با کانتینومش…
  کاریم ندارم گوشی بده بیرون یا نده من دیر بخرم ۹۵۰ رو خیلی گوشی شیک و قدرتمندیه!

www.pouyastore.com
پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

من تو بعضی از کامنتا و بعضی از سایتا نگاه میکنم مایکروسافت با اپل مقایسه میشه و خود مایکروسافت در تبلیغاتش واقعاً اشتباه مایکروسافت به بشریت خیلی خدمت کرد ولی اپل تا تونست جیبا رو زد…

www.pouyastore.com
پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

گوشی اپل همین آیفون ۷ چیداره مثلاً
تقلیدی از HTC دو دوربینه شده یک
جک ۳.۵ میلی رو برداشته که ایده ی خیلی مسخره ای بود با اون هندزفری های مسخره الکی گرونش من A4tech داشتم آهنگ بیس دار میزاشتی پرده ی گوشت سر تا سرش میشد موج ۳۵ هزار تومن اما ۱۲۵ هزار تومن میدی صدای بیرونو + BRT داره گاز میدرو میشنوی جالبه که باهاش داشتم آهنگ Marilyn Manson گوش میدادم ترک Hey Mister Superstar
کانتینوم اپل جان مسخره جان جلو کانتینوم چی میخوای بگی هاااااااااااااااااااااااااااااااااااا؟
فوق فوقش اسکی میری دیگه هاااااااااااااااااااااااا!؟!
مایکروسافت به قدری دلسوزه به اپل کمک کرد شرکتش ورشکست نشه!

www.pouyastore.com
پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

ظاهر MAC دیدی نمیدونم چرا منو یاد لینوکس Ubuntu میندازه!

naser
پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

سلام دوستان خواهش میکنم کمک کنید..
گوشیمو میخوام فلش کنم سیستم نمیشناسه هر چقدر هم ریبوت میکنم فایده نداره گوشیو ریست کردم باز فایده نداشت بردم تعمیرگاه با باکس هم امتحان کرد بازم نشد گفت سوکت شارژت پین دیتاش خرابه سوکت شارژو عوض کرد بازم نشد…
حالا چیکار کنم؟
خواهش میکنم کمک کنید

  حمید
  پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

  سلام اول بگو ویندوزت چیه؟ ضمنا وقتی گوشیتو وصل کردی برو تو قسمت دیواس منجیر بکوشیتو اونجا باید نسون بده برنامه های گوشیتو اونجا انیستال کن دوباره وقتی داری نصب میکنی به اینترنت وصل باش ضمنا یه دوری تو اینترنت بزنی توضیحاتش به همراه راهنمایی هست اون چه تعمیرکاری بوده که سوکت خراب باشه خوب شارز نمیشه

   naser
   پاسخ دهید پنجشنبه 5 آبان 1395

   ویندوز ده دوتا بیلد آزمایشی قبل تر از آخرین بیلد.
   اتفاقاً گوشیم خیلی درست شارژ نمیشه یه مقدار بیشتر از همیشه طول میکشه شارژ بشه بعد این که سوکت رو عوض کرد بازم همینجوریه….
   میگه اگه جواب نده احتمالاً یا باید جِی تگ بخوره از زیر آی سی فلش شه یا اینکه آی سی خرابه باید عوض بشه

   naser
   پاسخ دهید پنجشنبه 5 آبان 1395

   ویندوز ده هستش…
   آی دی تلگرامم رو میذارم خواهشا کسانی که میتونن کمک کنن بیان کمکم کنن.
   ممنون میشم
   naser_1630

حسام
پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

سلام.. من از اینسایدر یه بار خارج شدم.. اما دیگه نمیتونم وارد شم و دکمه ی fix me برام میاد.. وقتی هم دکمه رو میزنم میگه به نت وصل نیستی !!!
آپدیت هم نمیتونم بگیرم… به نظرتون چه کنم؟
۵۳۵ دارم

  mohammad
  پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

  لطفا در قسمت سوال و جواب بپرشسید

parseh2500
پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

دوستان گوشی من ۱۵۲۰ هستش، وقت دانلود ارور error 0x80070057 میده !
کسی میتونه کمک کنه واسه دانلود این بیلد ؟
کسی با این مشکل مواجه شده ؟

  معین
  پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

  داش تاریخ گوشیتو از اتوماتیک بردار و به هفت روز جلوتر ببر و برو تو آبدیت و بعدش تاریخ رو درست کن برو تو آبدیت راحت آبدت کن
  یاعلی

   parseh2500
   پاسخ دهید پنجشنبه 5 آبان 1395

   چندبار اینکارو کردم ولی بازم نشد !

طوفان
پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

سلام
حدودا” ۴ تا بیلد که دوربین گوشی از کار افتاده هیچی که هیچی!!!!!
امروز هم هارد ریست کردم به امید درست شدن ولی باز هم همون! گوشیم ۸۳۰
error 0xA00F4243(0xC00D3704)

MoHsEn.Mo
پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

سلام
بیلد قبلی برام ارور دانلود میداد . تاریخ گوشی رو هم عوض کردم ولی دان نشد
بیلد جدیدم که اصلا میگه گوشیت آپدیت مشکل چیه .
در تو رجیستری گوشی هم برای دانلود آپدیت تغییر ایجادکرده بودم . ولی دوباره برگردوندم به حالت قبل ولی خبری از آپدیت نیست .
به نظرتون هارد ریست کنم ؟

ebrahim
پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

خوشبختانه دو ماهی هست تمام برنامه های اجتماعیمو پاک کردم! و در حقیقت وابستگیم به گوشی صفر شده! مگر تماس ضروری و پیام
و همین یعنی فرقی برام نمیکنه که چه گوشی دستم باشه! پس فعلا ویندوزمو نگه میدارم

davood62
پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

واسه من تا ۹۶% رسید بعد یه اخطار داد در دریافت آپدیت با مشکل مواجه شده بعد زد گوشی آپدیته . مسخره بازی شده دانلود کردن بیلدا

behzadpapillon
پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

اگر گوشی خطای fix me رو میده با یه اکانت دیگه وارد اینسایدر شو یعنی برو تو سایت ویندوز اینسایدر یک ایدی جدید درست کن گوشین رو با ایدی جدید در قسمت ساین این اینسایدر گوشی وارد شو وفتی وارد شدی دوباره ایدیتو عوض کن به قبلی درست میشه

منصور
پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

سلام من گوشی لومیا ۵۲۰ داشتم ویندوز ده کردم بعدش دیدم خیلی داغ میکنه دانگرید کردم به ۸.۱
بعد یه هفته گوشی خوابید .نمایندگی نوکیا تو کرج گفت ک که هاردش نیم سوز شده و باید تعویض شه حدود ۱۵۰تومن این بحثا به کنار
الان جی فلکس ۲ ال جی دارم
ولی خدایی ویندوز فون یه تجربه دیگس از کار کردن با گوشی مخصوصا وین ۱۰
الانم گوشی چن تا از دوستام ۶۴۰ ایکس ال هس وین تن کردیم عالیه حرف نداره .
اندروید ینی هنگروید فعلا حسرت ویندوز رو میخورم
اگه بخوام گوشی بخرید یا اچ پی ایکس تری یا ۹۵۰ ایکس ال بخرید عالیه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,