win10review2.0

همان‌طوری که می‌دانید و در اخبار قبلی نیز خواندید، شب گذشته مایکروسافت بیلد ۱۴۳۶۶ ویندوز ۱۰ دسکتاپ و بیلد ۱۴۳۶۴ ویندوز ۱۰ موبایل را برای اینسایدرهای حلقه Fast منتشر کرد. این بیلد پیش‌نمایش، ویژگی‌هایی را برای دسکتاپ به همراه داشت که آن‌ها را به صورت کامل خدمت شما عزیزان توضیح دادیم. حال می‌خواهیم در این مطلب با مشکلات رفع شده و بهبودهای اعمال شده در بیلد های ۱۴۳۶۶ ویندوز ۱۰ دسکتاپ و بیلد ۱۴۳۶۴ ویندوز ۱۰ موبایل آشنا شویم.

مشکلات رفع شده بیلد ۱۴۳۶۶ ویندوز ۱۰ دسکتاپ

 • اگر شما از بیلد پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ نسخه فرانسوی استفاده می‌کنید، هم اکنون می‌توانید بیلد ۱۴۳۶۶ را دریافت کنید. در بیلد قبلی، مشکلی در فرآیند ترجمه وجود داشت که باعث می‌شد بیشتر بخش‌ها و لغات فرانسوی، به زبان انگلیسی باقی بمانند و تغییری نکنند. بنابراین تصمیم بر این شد که نسخه فرانسوی بیلد ۱۴۳۶۱ در اختیار اینسایدرها قرار نگیرد. اما حال این مشکل رفع شده و می‌توانید بیلد ۱۴۳۶۶ را دریافت کنید.
 • در بیلد قبلی، مراجعه به بخش حریم شخصی (Privacy) در تنظیمات، باعث می‌شد که تنظیمات کرش کند و مانع از دسترسی شما به این بخش می‌شد، اما حالا این مشکل رفع شده است و می‌توانید به بخش حریم شخصی دسترسی داشته باشید.
 • در بیلد قبلی، استفاده از قابلیت Project to a PC در موبایل و رایانه باعث می‌شد که اپلیکیشن Connect در هر دو دستگاه کرش کند و یا بر روی رایانه پیغام “سخت‌افزار دستگاه شما مناسب نیست” مشاهده شود. اما در بیلد ۱۴۳۶۶ این مشکل برطرف شده است.
 • آیکون میزکار جوهر ویندوز (Windows Ink) در نوار وظیفه به روز رسانی شده تا هماهنگی بیشتری با سایر آیکون‌های این بخش داشته باشد. در راستای اجرای برنامه جامع مایکروسافت برای بهبود تجربه کاربری، آیکون X (جهت خروج) در میزکار جوهر ویندوز به روز رسانی شده و اکنون وقتی نشانگر ماوس را بر روی آن می‌برید، به رنگ قرمز در می‌آید. علاوه بر این، مایکروسافت مشکلی که باعث می‌شد کاربران با استفاده از اسکرول کردن به وسیله ماوس نتوانند خط کش را میزان کنند برطرف کرده است، همچنین مشکلی که باعث می‌شد پس از انتخاب حالت تبلت، میزکار جوهر ویندوز کرش کرده و بسته شود نیز رفع شده است.
 • مایکروسافت نتایجی که کرتانا از جستجوهای شما می‌یابد را به روز رسانی کرده است. به عنوان مثال، از این پس با راست کلیک بر روی یک فایل با فرمت docx. یک منوی موضوعی ظاهر می‌شود که به شما اجازه می‌دهد به محل اصلی فایل بروید.
 • در بیلدهای قبلی، مشکلی در تنظیمات ویندوز وجود داشت که بر روی مانیتورها تاثیر می‌گذاشت. این مشکل در بخش Settings > System > Display وجود داشت و گاهی اوقات باعث می‌شد که با یک کلیک ناخواسته، تنظیمات مقیاس بندی مانیتور به هم بریزد، هم اکنون این مشکل برطرف شده است. علاوه بر این، وقتی کاربران می‌خواستند DPI صفحه را تغییر دهند، کلیک بر روی اسکرول بار باعث می‌شد که یک مقیاس دیگر که مدنظر کاربر نیست انتخاب شود. حال این مشکل نیز برطرف شده است.
 • مشکلی که باعث می‌شد به هنگام کنترل از راه دور رایانه به کمک اپلیکیشن Remote Desktop نتوانید یک پنجره تمام صفحه را از این حالت خارج کنید برطرف شده است.
 • مشکلی که باعث می‌شد پس از تغییر DPI و یا زوم کردن بر روی صفحه، بخشی از منوی استارت بریده شود رفع شده است. علاوه بر این، مشکلی که باعث می‌شد کاربران نتوانند کاشی‌های منوی استارت را با استفاده از لمس کردن جابه‌جا کنند نیز رفع شده است.
 • به دلیل آن که شما بتوانید اپلیکیشن‌هایی که اخیراً بر روی رایانه نصب کرده‌اید را بهتر ببینید، مایکروسافت بخش “Recently added” را در بخش All Apps به بالای قسمت “Most used” منتقل کرده است تا دسترسی سریع‌تر و بهتری به آن داشته باشید. علاوه بر این، دوره زمانی که اپلیکیشن‌ها در این لیست نمایش داده می‌شوند نیز به ۷ روز افزایش یافته است.
 • مشکلی که باعث می‌شد اتصال به VPN مانع از قرار دادن رایانه در حالت Sleep شود رفع شده است.
 • مشکلی که باعث می‌شد در صفحه قفل، با فشردن کلید Num-Lock صفحه کلید مجازی ویندوز ظاهر شود برطرف شده است.
 • مشکلی که باعث می‌شد وقتی در مرورگر مایکروسافت اِج یک صفحه که تصاویر متحرک GIF را باز می‌کنید، میزان مصرف از پردازنده به شدت افزایش یابد برطرف شده است. علاوه بر این، مشکل عدم نمایش کپچاهای امنیتی نیز رفع شده است.
 • از این بیلد به بعد، مکان شما (Location) ذخیره خواهد شد و نیازی نیست که با هر به روز رسانی آن را مجدداً تنظیم کنید.
 • مشکلی که باعث می‌شد پس از گسترش دادن اعلانیه‌های اسکایپ در اکشن سنتر هیچ کاری انجام نشود رفع شده است.
 • مشکلی که باعث می‌شد به هنگام تعامل با سیستم با استفاده از تبلت Wacom مکان نمای ماوس نشان داده نشود رفع شده است.
 • مشکلی که باعث می‌شد به هنگام جستجو در تنظیمات با یک صفحه خالی مواجه شوید رفع شده است.
 • مشکلی که باعث می‌شد پس از حذف یک فایل در پوشه‌ای خاص، فایل اکسپلورر شما را به بخش دسترسی سریع (Quick Access) منتقل کند برطرف شده است.
 • مشکلاتی نظیر عدم نمایش یادآورها در رابط کاربری کرتانا و همچنین عدم ذخیره یادآورها در کرتانا برطرف شده‌اند.
 • مایکروسافت بخش Mobile Hotspot را در تنظیمات به روز رسانی کرده است و از این پس قسمت‌هایی نظیر آدرس مک، آدرس ip و دیگر موارد قابل انتخاب و کپی کردن هستند و شما می‌توانید آن‌ها را هر کجا که خواستید ذخیره کنید.
 • در دستگاه‌هایی که دارای دو باتری بودند، مشکلی وجود داشت که باعث می‌شد به هنگام شارژ، درصد شارژ به درستی نمایش داده نشود. حال این مشکل نیز برطرف شده است.
 • در بیلدهای قبلی، وقتی پوسته سیاه را برای ویندوز انتخاب می‌کردید، نوار بالایی پنجره‌هایی که در پس زمینه فعال بودند به رنگ سیاه در نمی‌آمدند. حال این مشکل برطرف شده است.
 • مشکلی که باعث می‌شد پس از انتخاب تصویر زمینه یا تصویر صفحه قفل، یک فرآیند بارگذاری را مشاهده کنید برطرف شده است.

مشکلات رفع شده بیلد ۱۴۳۶۴ ویندوز ۱۰ موبایل

 • مایکروسافت چند به روز رسانی جزئی و مناسب را در بخش تنظیمات اعمال کرده است. مانند: کم کردن فاصله میان چک باکس‌ها (مانند بخش تنظیمات صدا). علاوه بر این، مشکلی که باعث می‌شد در برخی از تنظیمات فرآیند بارگذاری نمایش داده نشود رفع شده است.
 • مشکل عدم نمایش لوگوی برخی از اپلیکیشن‌ها به هنگام دریافت اعلانیه برطرف شده است. این لوگوها در اکشن سنتر قابل مشاهده بودند اما به هنگام دریافت اعلانیه نمایش داده نمی‌شدند.
 • در بیلدهای قبلی مشکلی وجود داشت که باعث می‌شد کاشی اپلیکیشن Alarms & Clock حتی پس از خاموش کردن ساعت زنگ، مجدداً آن را نمایش دهد. حال این مشکل برطرف شده است.
 • مشکلی که باعث می‌شد کرتانا پیش از خواندن یک متن به وسیله اتصال بلوتوث به شما بگوید که ابتدا قفل دستگاه خود را بازگشایی کنید برطرف شده است.
 • مشکلی که باعث می‌شد مایکروسافت اِج به هنگام اسکرول کردن در سایت‌ها هنگ و کرش کند برطرف شده است.
 • مشکلی که باعث می‌شد پس از قطع اتصال اسپیکرهای بلوتوثی، گوشی به حالت ویبره برود برطرف شده است.

نظر شما در خصوص این تغییرات چیست؟

منبع :

WINDOWS BLOG

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمد
پاسخ دهید چهارشنبه 25 خرداد 1395

یعنی قصد ندارن این مشکل اینترنت گوشی های دو سیمکارتو رفع کنن؟؟؟کلافمون کرده بخدا

  mojtaba
  پاسخ دهید چهارشنبه 25 خرداد 1395

  یعنی مشکل دیتا فقط اینترنت رو از کار نمیندازه ! groove music , movie and tv ,… هم وقتی دیتا خراب میشه روی گوشی های ۲ سیم کارت اونا هم وقتی اجرا میکنی توی loading… میمونن ! من که دیگه گوشی ویندوزی نمیگیرم وقتی اپل و گوگل همه این راه رو رفتن دیگه نیازی نیست صبر کنم ماکروسافت هم با من بره جلو ! میخوام اصلآ‌ نره ! من که به خاطر نوکیا گرفتم اما الان پشیمونم …. انگاری خیلی کار سختی دارن میکنن که اینجوریه ! یکی نیست بگه اگه نمیتونی خوب نکن مجبورت که نکردن ! ویندوز خداحافظ…

  mojtaba KA
  پاسخ دهید پنجشنبه 26 خرداد 1395

  مشکل وای فایو بگو که همش not available میشه باید خاموش روشن کنی! پدر من یکیو در آورده

Parsa
پاسخ دهید چهارشنبه 25 خرداد 1395

پس مشکل دیتا چی؟ اول ضروریا رو حل کنن خوشحال می شیم.

saedi.930
پاسخ دهید چهارشنبه 25 خرداد 1395

مشکل میکروفن ۹۳۰همچنان بماند؟

محمد
پاسخ دهید چهارشنبه 25 خرداد 1395

واقعا ثبات بخشیدن به امکانات دسته فست و اوردنشون به رسمی اینقدر کار زمان بر و سختیه؟!

mahdi mp
پاسخ دهید چهارشنبه 25 خرداد 1395

سلام ببخشید من یه مشکلی دارم تو ویندوز ۱۰ دسکتاپ
از وقتی یه local user ساختم استور و گروو موزیک کار نمیکنه اصن باز نمیشه
لطفا راهنمایی کنید

mahdi mp
پاسخ دهید چهارشنبه 25 خرداد 1395

سلام ببخشید من یه مشکلی تو ویدوز ۱۰ دسکتاپ دارم
از وقتی local user ساختم استور و گروو موزیک باز نمیشن اصلا
لطفا راهنمایی کنید .مرسی

Juventus
پاسخ دهید چهارشنبه 25 خرداد 1395

چرا این باگ پرش صفحه من درس نمیشه هرچی بیلد آپدیت میکنم،برا کسی اینجوری میشه؟؟همه چیش خوبه فقط این لعنتی اذیت میکنه
اکثرا صفحه یهو سیاه میشه در حد کمتر از یک ثانیه،بعضی وقتا تا سه چهار ثانیه هم میره.
مشکل از سیستم عامله یا از گوشیم؟؟لومیا ۸۳۰

  ali.gholipoor
  پاسخ دهید چهارشنبه 25 خرداد 1395

  دوست عزیز همه شون همینجوری شدن، مننم داشتم همینجوری بود

Amir Kheirkhah
پاسخ دهید چهارشنبه 25 خرداد 1395

اقا من گوشیم همش اوکی بود و تمام اپدیت ها رو رسمی انجام میدادم و توسعه دهنده هم نبودم . بیلد قبلی که اصلا نمیتونستم اپدیت کنم و روی اماده سازی برای نصب همش ارور میداد. این بیلد جدید هم که دیروز اومد رو امروز دانلود کردم و همه چی خوب بود و گوشی ریستارت شد که نصب بشه یهو وسط نصب یه علامت )-: اومد و گوشی خاموش شد . الان هر بار که روشن میشه چرخ دنده میلد و بعد دو ثانیه دوباره همین علامت میاد و گوشی خاموش میشه . تورو خدا بگین چیکار کنم ؟؟؟؟؟

  ali.gholipoor
  پاسخ دهید چهارشنبه 25 خرداد 1395

  دوست عزیز گوشیتو بزن شارژش کامل بشه بعد تو گوگل سرچ کن هاردریست لومیا با استفاده از دکمه های فیزیکی. با آموزشی که پیدا کردی گوشیتو هارد ریست کن ببین درست میشه یا نه؟ اگه حل نشد با استفاده از نرم افزار لومیا ریکاوری تول فلشش برن. آموزشاشون تو اینترنت هست. اگه پیدا نکردی این ایمیلمه هماهنگ کن تا بهت بگم چیکار کنی.
  aligholipoor1@live.com

   Amir Kheirkhah
   پاسخ دهید جمعه 27 خرداد 1395

   علی جان با برنامه windows recovery tool و با کلی وقت که موندم تا دانلود بشه فایل ها اوکی شد و دوباره اپدیت کردم و الان اخیرن بیلد هم خیلی خوب و راحت دارم استفاده میکنم . ممنووووون

Hadi
پاسخ دهید چهارشنبه 25 خرداد 1395

پیام های ورودی تو اکشن سنتر نمیافتن مشکل چیه ؟ کرتانا هم که هرچی میگی به زور میفهمه کسی راه حلی داره ؟

hafezi
پاسخ دهید چهارشنبه 25 خرداد 1395

سلام من اینستا گرامم بالا نمیاد با ۶tag هم زدم نمیاد چرا؟ لومیا ۱۵۲۰ دارم

علی
پاسخ دهید چهارشنبه 25 خرداد 1395

مناینسایدر شدم و نسخه پایدارتر ویندوز ده رو گرفتم وبیلد۱۰۵۸۶۴۲۰ رو دارم.همه چی خوبه.ولی وقتی میخوام اینستاگرام رو نصب کنم این ارور بر میخورم و نمیذاره نصب کنم:
To use this app,you’ll need a device with more features.for details see additional information->hardware requirements
راه حل چیه؟تروخدا کمکم کنین.
میدونم ۶tag هست ولی واسه دایرکت خیلی بده و خوب کار نمیکنه.و من نیاز به دایرکت دارم

محمد
پاسخ دهید چهارشنبه 25 خرداد 1395

من میخوام بدونم که واقعا اینا به چه دردی میخورن؟؟؟؟؟؟؟آخه این کرتانا مسخره چه سودی داره؟؟؟مشکل دیتا به این بزرگی پابرجاس ولی یه سری چیز بی خودی که یک درصد کارایی نداره رو حل میکنن….

کیا
پاسخ دهید پنجشنبه 26 خرداد 1395

حالا شما اینسایدرید و باید تحمل کنید . ولی ما هم که بیلد های رسمی رو داریم( همین بیلد ۴۲۰ که امروز عرضه شد) همچنان باگ های فراوران می بینیم و مرتب کرش و هنگ می کنه. من بعد نصب این بیلد جدید رسمی ، سه بار از صبح تا حالا (که شبه) باتری دراوردم. لامصب آدم به یه گوشی عادت می کنه و اونو شخصی سازی می کنه دیگه سختشه بره یه پلتفرم دیگه. ویندوزم که اینجوری دستمونو گذاشته تو حنا

محمد
پاسخ دهید پنجشنبه 26 خرداد 1395

سلام

دوستان من یه مشکلی با نرم افزار لودکیت دارم . اونم اینکه این نرم افزار تو پس زمینه کار نمیکنه. یعنی اگه در حین کار کردن صفحه دیگه ایو باز کنم دانلودو استاپ میکنه. حتی اگه صفحه گوشی خاموش بشه باز هم استاپ میشه. کسی این مشکلو داره؟

Microsoft Lumia 640 XL Dual SIM 3G
پاسخ دهید پنجشنبه 26 خرداد 1395

موش آزمایشگاهی نشوید . والسلام .

Pouria Meftahi
پاسخ دهید پنجشنبه 26 خرداد 1395

اه اه اه اه خساه نمیشین انقدر مثله بچه ها ناله زاری میکنین؟
مگه مجبودرید اینسایدر باشید چرا کسایی که ریلیزز رسمی رو دارن هیچ مشکلی ندارن؟

پویا آبسالان
پاسخ دهید پنجشنبه 26 خرداد 1395

اقا دوباره صفحه ی تنظیمات از رنگ سیاه به خاکستری تیره تغییر کرد. متاسفانه.

hossein
پاسخ دهید پنجشنبه 26 خرداد 1395

و هزاران مشکل دیگه! چه غلطی کردیما

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,