windows-10-7

همان طور که در خبر های گذشته به اطلاع شما رساندیم، مایکروسافت امروز بیلد ۱۴۹۵۱ ویندوز ۱۰ دسکتاپ و موبایل را برای اینسایدر های حلقه ی Fast عرضه کرد. طبق معمول، این بیلد جدید ویندوز ۱۰ شامل چندین بهبود، تعداد انگشت شماری رفع اشکال و برخی از مشکلات شناخته شده می باشد. در ادامه با وینفون همراه باشید تا با این تغییرات و ویژگی های جدید آشنا شوید.

لیست موارد جدید

اصلاح تجربه ی سفارشی سازی برای دقت پد لمسی (دسکتاپ): از هفته ی گذشته، ما به کار در این فضا ادامه داده ایم، و مجموعه ی دیگری از بهبود ها برای شما در دسترس قرار گرفته است. در ابتدا، ما انتخاب کننده ی میانبر صفحه کلید خود را بهبود داده ایم، بنابراین در حال حاضر اگر شما این گزینه را بر روی صفحه ی ژست های پیشرفته انتخاب کنید، به شما یک ضبط کننده ارائه می شود، بنابراین شما می توانید کلید های ترکیبی مورد علاقه ی خود را ضبط کنید – شاید WIN + Alt + D یا  WIN + F برای شروع چیزی! در مرحله ی دوم، ما یک تغییر در بخش صدا و گزینه ی حجم آن برای تنظیم مجموعه ای از ژست های سوایپ اساسی ایجاد کرده ایم که شما می توانید آن را انتخاب کنید. در نهایت، ما دکمه ی reset را به روز رسانی کرده ایم و در حال حاضر دارای یک حلقه ی پیشرفت شده است و یک علامت تیک در زمانی که عملیات به پایان برسد نمایش داده می شود. ما همچنین بازخورد های شما را شنیده ایم، و چندین مسئله را رفع کرده ایم، از جمله این که دکمه ی تنظیم مجدد، تنظیمات ذکر شده در صفحه ی ژست های پیشرفته را پاک نمی کرد، که گرافیک ژست ۴ انگشتی بر روی دستگاه هایی که تنها از ۳ نقطه تماس پشتیبانی می کردند نیز قابل مشاهده بود، و برخی از گزینه های ژست های پیشرفته آن طور که انتظار می رفت کار نمی کردند. اگر شما هر گونه بازخورد دیگری برای ما دارید، لطفا به ما اطلاع دهید!

بهبود هایی در ویندوز Ink (دسکتاپ):با این بیلد، منوی کشویی قلم در فضای کاری ویندوز Ink به شما اجازه خواهد رنگ و ضخامت آن را بدون نیاز به باز کردن مجدد، تغییر دهید. بعد از انجام تمام تنظیمات بر روی قلم مورد علاقه ی خود، بلافاصله شروع به طراحی کنید و ما منوی کشویی را برای شما پنهان خواهیم کرد.

ما همچنین Stencils را معرفی کرده ایم. ابزار زاویه سنج (نقاله) ویندوز Ink، دو عملکرد زاویه سنج و قطب نما را ترکیب می کند – در حال حاضر شما می توانید یک قوس و یا یک دایره ی کامل در اندازه ی دلخواه را با تلاش و زحمتی اندک رسم کنید. ژست پینچ کردن دو انگشتی معروف، زاویه سنج را به اندازه ی مورد نظر تغییر اندازه می دهد و درجه ی آن را زیر قلم، ماوس، و یا انگشتان شما نمایش می دهد، به طوری که شما در هنگام رسم، در کنار نقاله میزان  درجه ی قوس را مشاهده می کنید. در این بیلد پیش نمایش، خط کش نیز یک به روز رسانی کوچک دریافت کرده است – نمایش و قرائت درجه، یک مقدار عددی از زاویه را نشان می دهد، که رسم زاویه را ساده تر می سازد.

رابط کاربری دوربین آشنا تر و ساده سازی شده تر (موبایل و دسکتاپ): اپلیکیشن دوربین این هفته برای اینسایدر ها یک به روز رسانی بزرگ دریافت کرد. ما رابط کاربری دوربین را برای سهولت در استفاده و دسترسی بهتر، دوباره طراحی کرده ایم. در ادامه می توانید برخی از این ویژگی های جدید را مشاهده کنید:

 • از ثبت عکس، ویدیو، و پانوراما با دکمه های ضبط با کنتراست بالاتر لذت ببرید.
 • تنظیم یک تایمر عکس از داشبورد دوربین با کنترل تاگل جدیدی که ما در نظر گرفته ایم.
 • دستیابی سریع تر به تنظیمات! در حال حاضر، به طور مستقیم از رابط کاربری دوربین، تنظیمات را راه اندازی کنید.
 • دسترسی به تصاویر گرفته شده با دوربین با یک دست از روی مکان جدید آن بر روی صفحه نمایش.
 • زوم راحت تر با نوار لغزنده ی زوم جدید.
 • اطمینان از گرفته شدن تصویر، با یک انیمیشن ثبت قابل توجه تر.
 • سوییچ بین دوربین جلو و عقب با یک دکمه ی کنترل برجسته تر.
 • بر روی کامپیوتر، از کلید spacebar به عنوان یک میانبر برای گرفتن عکس استفاده نمایید.

شما هم اکنون می توانید جادوی تصاویر زنده را بر روی سرفس خود تجربه کنید، فعال در سرفس بوک، سرفس پرو ۴، سرفس پرو ۳، و سرفس ۳! با تصاویر زنده، تصویر ثبت شده ی بی حرکت خود را با قطعه ای از ویدیو گسترش دهید. این قابلیت به طور خودکار در هر زمان که عکس های شما دارای ویژگی حرکت باشد ایجاد می گردد. فقط کافیست به تنظیمات رفته و ضبط تصاویر زنده را روشن کنید.

و این نسخه شامل بهبود های فراوان در عملکرد، به منظور بهبود تجربه ی شما می باشد. ما پشتیبانی شات به شات سریع تر را اضافه کردیم، بازخورد برای ذخیره ی ویدیو های بزرگ به کارت های حافظه ی SD و زمان راه اندازی دوربین و موارد دیگری را بهبود دادیم.

ساده سازی تجربه ی برنامه نویسی شما (دسکتاپ): ما برخی کار های اساسی در این حوزه انجام داده ایم، و در حال حاضر شما دیگر بعد از روشن کردن Developer Mode نیازی به ریستارت کردن کامپیوتر خود نخواهید داشت! این بدان معناست که شما می توانید به محض این که نصب پکیج Windows Developer Mode پایان یافت، شروع به استفاده از Device Portal و Device Discovery کنید و دیگر نیاز به ریستارت وجود نخواهد داشت.

بهبود Narrator: این بیلد شامل تعدادی بهبود برای قابلیت Narrator می باشد، از جمله رفع مشکلات متعدد برای خواندن مداوم در هنگام استفاده در جداول و بر روی صفحات وب، تصحیح برای تجربه ی خواندن Caps Lock + W به طوری که دیالوگ ها و سایر عناصر دوباره به درستی خوانده می شوند، و رفع مشکل به طوری که خواندن متن اشاره شده، خواندن اطلاعات توسط Narrator را قطع نمی کند، اما پس از اطلاعات اصلی خوانده شده می آید. و Narrator هنگامی که آن خارج شد، به درستی نشان می دهد.

زیرسیستم ویندوز برای لینوکس:امروز ما خوشحال هستیم که دو به روز رسانی بزرگ را برای WSL (زیر سیستم ویندوز برای لینوکس) اعلام خواهیم کرد!

 • پشتیبانی رسمی از اوبونتو ۱۶.۰۴. اوبونتو ۱۶.۰۴ (Xenial) برای همه Bash های جدید در اوبونتو بر روی ویندوز نصب شده است و از بیلد ۱۴۹۵۱ شروع به کار کرده است. این جایگزین اوبونتو ۱۴.۰۴ (Trusty) شده است. موارد کاربری موجود به صورت خودکار به روز رسانی نخواهند شد. کاربران عضو اینسایدر ویندوز می توانند به صورت دستی و با استفاده از دستور do-release-upgrade از ۱۴.۰۴ به ۱۶.۰۴ ارتقا دهند.
 • تعامل متقابل ویندوز / WSL. اکنون کاربران می توانند باینری های ویندوز را به طور مستقیم از یک دستور WSDL راه اندازی کنند. این مورد، درخواست شماره یک کاربران از ما در صفحه ی WSL Uservoice بود.

لیست مشکلات رفع شده

برای دسکتاپ:

 • رفع مشکلی که باعث می شد برخی رایانه های شخصی از قبیل سرفس بوک و سرفس پرو ۴ گاهی اوقات در هنگام آماده به کار با bugcheck (صفحه ی آبی) رو به رو شوند.
 • رفع مشکل با شکست مواجه شدن نصب بازی های Forza Horizon 3، Gears of War (و برخی دیگر از بازی های شخص ثالث) و نمایش کد خطای ۰x80073cf9 زمانی که محل نصب اپلیکیشن به درایو با سکتور های ۴K بومی تنظیم شده بود.
 • رفع مشکلی که منجر می شد بازی های حجیم استور از قبیل ReCore، Gears of War Forza HorizonKiller Instincts و Rise of the Tomb Raider احتمالا در هنگام اجرا با شکست مواجه شوند.
 • رفع مشکلی که در آن پنجره ی کنسول (که محل استقرار خط فرمان، PowerShell و دیگر تاسیسات خط فرمان است) ممکن است به درستی به لبه های داخلی بین دو مانیتور با مقیاس بندی DPI های مختلف نچسبد.
 • رفع مشکلی که در آن تمام آیتم های دستور کار شناور ساعت و تقویم در نوار وظیفه از رنگ اولیه و اصلی تقویم، به جای تطبیق رنگ تقویم با رنگ انتخاب شده در برنامه Outlook Calendar، استفاده می کردند.
 • رفع مشکلی که دکمه ی Add PIN در Settings > Accounts > Sign-in Options گاهی اوقات به طور غیر منتظره ای برای دستگاه های ملحق شده به دامنه، خاکستری و غیر فعال می شد.
 • رفع مشکلی که منجر می شد Groove اگر شما سعی می کردید در یک لیست پخش بسیار بزرگ دوباره آهنگ ها را فراخوانی کنید، کرش کند.
 • ما منطق مهاجرت خود را به روز رسانی کرده ایم تا در حال حاضر شامل نقشه های کد اسکن سفارشی باشد. این بدان معناست که با حرکت از این بیلد به بیلد های بعدی، اگر شما از ویرایشگر رجیستری برای تغییرات در کلید های خاصی (به عنوان مثال، غیر فعال کردن کلید Caps Lock) استفاده کرده باشید، این تغییر در سراسر ارتقا ها پایدار باقی خواهد ماند.
 • رفع مشکلی که ممکن است اینسایدر ها آن را تجربه کرده باشند و منجر می شد که در نرم افزار Adobe Photoshop Express پس از کلیک بر روی دکمه ی “correct” هنگامی که برای ویرایش یک تصویر برش خورده تلاش می شد، کرش کند.
 • رفع مشکلی که منجر می شد فایل های .csv یا .xlsx دانلود شده از طریق مایکروسافت اج، زمانی که SmartScreen فعال باشد، گاهی اوقات به طور غیر منتظره ای برای ویرایش توسط کاربر دیگر” قفل باشند.
 • رفع مشکلی که در آن فعال کردن آداپتور RemoteFX برای یک ماشین مجازی، منجر به شکست خوردن در هنگام روشن شدن با خطای نامشخص (۰x80004005) می گردید.

برای موبایل:

 • به دنبال بازخورد درباره ی قوانین علائم نگارشی فرانسوی، در حال حاضر صفحه کلید فرانسوی خود را به روز کرده ایم (به استثنای فرانسوی (کانادا)، که برای آن، این قوانین صدق نمی کند) تا اکنون در هنگام استفاده از علائم نقطه گذاری دو بخشی، مانند نقطه ویرگول، ویرگول، علامت سوال و علامت تعجب، یک فاصله قبل و بعد از آن ها اضافه شود.
 • رفع مشکلی که منجر به از بین رفتن صدای ورود به شاتر دوربین از صفحه ی تنظیمات صدا در Settings > Personalization > Sounds می شد.

لیست مشکلات شناخته شده

برای دسکتاپ:

 • ورود (Sign in) به اپلیکیشن هایی مانند Feedback Hub، Groove، MSN News و غیره با حساب مایکروسافت، اگر شما از حساب خارج شوید، کار نخواهد کرد. اگر این اتفاق برای شما رخ داد و شما نمی توانید به Feedback Hub وارد شوید، شما می توانید بازخورد خود را از طریق انجمن ارسال کنید.
 • شما ممکن است در هنگام استفاده از نقاله در Sketchpad، کرش کردن را تجربه کنید ما در حال کار بر روی رفع این مشکل هستیم.
 • اگر شما یک آنتی ویروس سخض ثالث بر روی کامپیوتر خود نصب دارید، کامپیوتر شما ممکن است قادر به تکمیل فرآیند به روز رسانی برای این بیلد نشود و به بیلد های قبلی عقب گرد کند.

برای موبایل:

 • ورود (Sign in) به اپلیکیشن هایی مانند Feedback Hub، Groove، MSN News و غیره با حساب مایکروسافت، اگر شما از حساب خارج شوید، کار نخواهد کرد. اگر این اتفاق برای شما رخ داد و شما نمی توانید به Feedback Hub وارد شوید، شما می توانید بازخورد خود را از طریق انجمن ارسال کنید.
 • در هنگام راه اندازی مجدد گوشی در این بیلد و بیلد ۱۴۹۴۶ هفته ی گذشته، به نظر می رسد دستگاه در طول چرخه ی بوت بر روی صفحه ی لوگوی ویندوز آبی “گیر” کرده باشد. ما ۲ اشکال که باعث بروز این مشکل می شود را شناسایی کرده ایم و به زودی آن را رفع خواهیم کرد. هر چند، این گیر کردن موقتی است. بسته به این که شما چه دستگاهی دارید، ممکن است گوشی شما برای مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه در این حالت گیر کند، اما در نهایت گذر خواهد کرد و لاک اسکرین نشان داده می شود. این ۲ باگ هیچ مشکل دائمی را ایجاد نخواهند کرد، فقط به طور غیر منتظره ای زمان بوت شدن دستگاه طولانی می شود. لطفا دستگاه خود را ریست نکنید، زیرا زمان ریست شدن بیش تر از زمانی خواهد بود که این چرخه تکمیل خواهد شد.
 • اپلیکیشن اکسل موبایل پس از اضافه کردن برگه ها فریز خواهد شد و در نهایت کرش می کند.
 • اینسایدر هایی که یک محدودیت داده بر روی گوشی خود تنظیم کرده اند، ممکن است اطلاعیه های مکرری در مورد گذر از حد مجاز مصرف دریافت کنند. برای رفع این مشکل، به مسیر Settings > Device & Network > Data Usage رفته و تنظیمات حد مصرف داده ی خود را حذف کرده و مجددا ایجاد کنید.

آیا شما با قابلیت و یا مشکل جدید دیگری مواجه شده اید؟

منبع :

MSPOWERUSER

1873 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
حمید
پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

سلام اونایی که با ۹۵۰ کار کردن بگن لطفا چطور گوشی هست ارزش خرید داره؟ ۸۳۰ داشتم خراب شد از نزدیک ۹۵۰ دیدم زیاد ظاهر جذاب نداشت

  mramir
  پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

  بخر و لذت ببر.

  ariamehr
  پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

  یکم پول بیشتر بده ایکس ال و بگیر من خودم دارم
  ویندوز موبایل و میتونی داخل این گوشی بفهمی چیه
  اشتباه نکن ۹۵۰ ایکس ال بگیر هم از نظر ظاهر و هم از نظر سخت افزاری بهتر از ۹۵۰ هست

  peyman.r
  پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

  سلام حمید
  ۹۵۰ XL صفحه نمایش بزرگتر و سخت افزار قوی تر داره و زیبا ترخودم ۹۵۰ رو به علت کوچکتر بودن پسندیدم و تمام کارهایی رو که انجام میدم بدون تاخیر انجام میده فوق العاده است اگه ابعاد و قیمت مشکلی نیست XL بگیر بهتره

  RezA03
  پاسخ دهید جمعه 29 مهر 1395

  اگه واقعا عاشق ویندوزفونی برو سمتش،اگه نیستی نرو،چون ایندش معلوم نیس چی بشه(با توجه به تعطیلی برند لومیا و کارنامه ی بد مایکروسافت تو زمینه ی ویندوزموبایل)

حمید
پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

سلام دوستان اونایی که ۹۵۰ دارن لطفا بگند کیفیتش چطوریه ارزش خرید داره؟ ۸۳۰ داشتم ۹۵۰ از تزدیک دیدم خیلی به نظر ظاهر خوبی نداشت

  mramir
  پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

  شک نکن حمید جان تو خرید تجربه ویندوزفون تو ۹۵۰ یا هرگوشی سطح بالا فرق داره. ۹۵۰ بالای همشونه. دوربین سخت افزار سنسورها و…. سر همشونه. بخر حتما شک نکن. ۹۵۰ قشنگه ولی ایکس ال سلیقه ایه من خودم دوس دارمش. البته موزو که روش باشه کلا قضیه فرق داره خیلی دلچسب و باکلاس میشه و موزو رو ایکس ال دارم. ۹۵۰ هم قشنگه

   حمید
   پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

   ممنون تک سیم کارت میخام واسه همین ۹۵۰ خاستم بگیرم البته تجربه کار با ویندوزفون دارم فقط کیفیتش واسم مهم بود

    mramir
    پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

    خب مایکروسافت همون نوکیا درکل و مایکروسافت به بلوغشم رسوند و.. کیفیت که سوال بی مردی در باره محصولات مایکروسافت. حرف اول میزنه

    amirhossein
    پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

    به نظر من شما ایکس ال رو بخر… با اختلاف زیادی از ۹۵۰ سر تره

   mehrdad
   پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

   امیرجان متوجه نشدم بالاخره ۹۵۰ قشنگ تره یا ۹۵۰ xl

    mramir
    پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

    سلیقه ای دیگه ولی هر جفتشون با موزو خیلی خاص میشن

m23
پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

سلام دوستان
مشکلی واسم پیش اومده
الان این پیجو که باز کردم به عنوان مثال
مرورگر خود به خود ریلود میشه میره صفحه اصلی سایت
یا همین صفحه دوباره لود میشه
مشکل چیه☹☹
لطفا جواب بدین

ROA
پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

سلام …من امروز میخاستم این بیلد رو بگیرم ولی توی ویندوز اینسایدر پروگرام نوشته فیکس می هر کار کردم نشد …ویندوز اینسایدر ۱.۳ رو هم نصب کردم با اون انصراف دادم از اینسایدر ولی موقعی ک میخام دوباره عضو بشم خطا میده ویندوز اینسایدر خود گوشی هم هنوز نوشته فیکس می

  vahid
  پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

  سلام شما چون انصراف دادی باید بری دوباره ثبت نام کنی از طریق سایت
  منم همین مشکل رو داشتم دوباره ثبت نام کردم

ROA
پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

اگه برگردم به ۸.۱ درست میشه؟؟؟؟

JC
پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

برای من گوشی هنگی شده و تیک داره مخصوصا توی صفحه کیبورد. امیدوارم با دانلود این بیلد رفع بشه. همچنین قابلیت ذخیره توی برنامه ها از بین رفته یعنی مثلا لوگو میزنم سیو نمیشه. داخل برنامه ها هم ناگهان گوشی ریست میشه.
خود فیدبک هم برام پیام اورد که چه قدر لگ و هنگ احساس میکنید در این بیلد !

معین
پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

گوشی من ۱۵۲۰ هست
این ورژن برای من دانلود نمیشه کسی میدونه چرا
تو دانلود گیر میکنه وقتی میام بیرون و دوباره میرم میگه دان کن
لطفا کمک کنید ممنون

ROA
پاسخ دهید جمعه 29 مهر 1395

من برگشتم ب ۸.۱ درست شد اکانتم ….ولی اول زدم اینسایدر فست ولی ۱۰۵۸۶ واسم اومد …دوباره توی همونم زدم فست ۱۴۳۹۳.۶۸ اومد!
بعد اونو ک زدم دانلود از ۵۰ درصد شروع شد ….یعنی چی؟!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,