microsoft surfacebook review

مایکروسافت روز گذشته بیلد جدید ۱۴۳۲۸ را برای اینسایدرهای موبایل و PC که در حلقه Fast هستند منتشر کرد. این بیلد جدید برای موبایل ویژگی جدیدی را به همراه ندارد اما در دسکتاپ شاهد ویژگی‌های بسیاری هستیم و در این مطلب می‌خواهیم با تمامی این ویژگی‌ها آشنا شویم. این بیلد جدید در کنار تمامی ویژگی‌هایی که دارد، یکسری مشکلات را نیز به همراه داشته که در مطلبی جداگانه به شما عزیزان اعلام خواهیم کرد.

در ادامه لیست تمامی ویژگی‌های بیلد ۱۴۳۲۸ برای PC را به همراه توضیحات از زبان گابریل آئول می‌خوانید.

جوهر ویندوز یا همان ویندوز Ink

ما در کنفرانس بیلد ۲۰۱۶ از ویژگی جدیدی به نام جوهر ویندوز رونمایی کردیم و گفتیم که این ویژگی به زودی در قالب یک بیلد برای اینسایدرها عرضه خواهد شد تا آن‌را آزمایش کنند زیرا این ویژگی کاربردی، بخشی از به روز رسانی سالیانه ویندوز که در تابستان منتشر می‌شود خواهد بود. ما به وعده خود عمل کرده و در بیلد ۱۴۳۲۸ که امروز منتشر کرده‌ایم، شما می‌توانید ویژگی جوهر ویندوز یا همان ویندوز Ink را امتحان کنید. با استفاده از این ویژگی، شما تمامی قدرت ویندوز را در نوک قلم استایلوس خود در اختیار خواهید داشت، جوهر ویندوز شما را از قلم و کاغذ بی نیاز می‌کند و تجربه‌ی نوشتن با آن، درست همانند نوشتن بر روی کاغذ است! شما می‌توانید در دستگاه ویندوزی خود یک یادداشت بنویسید، از دستگاه خود به عنوان یک وایت‌بورد استفاده کنید و سپس اگر خواستید آن‌ها را با دیگر افراد به اشتراک بگذارید. ما قابلیت جوهر ویندوز را با اپلیکیشن‌هایی نظیر آفیس، مایکروسافت اِج و نقشه ادغام کرده‌ایم و شما می‌توانید از این قابلیت در اپلیکیشن‌های نام برده شده نیز استفاده کنید.

ink1-1024x683

اگر شما یک دستگاه ویندوزی لمسی دارید که از قلم نیز پشتیبانی می‌کند، مانند سرفس پرو ۴ و یا سرفس بوک، میزکار قابلیت جوهر ویندوز به صورت پیش فرض برای شما فعال می‌گردد و از طریق یک دکمه که به شکل قلم بوده و در بخش اعلانیه‌های نوار وظیفه قرار دارد، در دسترس شما خواهد بود. اگر دستگاه شما از قلم پشتیبانی نمی‌کند و یا هنوز قلم را با دستگاه همگام نکرده‌اید، این دکمه را نخواهید دید. اما اگر دستگاه شما از قلم پشتیبانی نمی‌کند و می‌خواهید که قابلیت جوهر ویندوز را تجربه کنید، می‌توانید بر روی بخش اعلانیه‌های نوار وظیفه راست کلیک کرده و گزینه “Show Windows Ink Workspace button” را انتخاب کنید.

ink3-1024x683

 حتماً این قابلیت را برای یک‌بار هم که شده امتحان کنید و نظر خود را در خصوص آن با مایکروسافت در میان بگذارید.

تجربه به روز شده منوی استارت

ما تغییراتی را در منوی استارت ویندوز اعمال کرده‌ایم که فکر می‌کنیم تاثیر مثبتی در بهبود تجربه کاربران خواهد گذاشت، در منوی استارت جدید شما راحت‌تر به برنامه‌ها، تنظیمات و هر چیز دیگری دسترسی خواهید داشت که ظاهر مناسب وسازگارتری در موبایل، دسکتاپ و تبلت دارد.

ما لیست اپلیکیشن‌های بیشتر استفاده شده و همچنین لیست تمام اپلیکیشن‌ها را با یکدیگر ادغام کرده‌ایم و در یک بخش قرار داده‌ایم تا میزان کلیک کردن شما برای یافتن هر یک را کاهش دهیم. شما اکنون به لیست تمامی اپلیکیشن‌هایی که بر روی رایانه نصب کرده‌اید با یک کلیک بر روی منوی استارت دسترسی خواهید داشت. علاوه بر این، ما عملگرهای مهمی نظیر بخش Power، تنظیمات و فایل اکسپلورر را به بخش جدیدی منتقل کرده‌ایم، شما می‌توانید از این پس به تمامی این موارد در نوار باریکی که در سمت چپ منوی استارت قرار دارد دسترسی داشته باشید. ما بخش اپلیکیشن‌های اخیراً اضافه شده را نیز به روز کرده‌ایم و از این پس، در این بخش سه اپلیکیشن جدیدی که اخیراً اضافه شده‌اند نمایش داده خواهند شد و دیگر محدود به یک اپلیکیشن نخواهد بود.

Updated-Start-1024x683

و اما در نهایت، با این طراحی جدید منوی استارت، هر پوشه اضافه‌ای که شما در مسیر (Settings > Personalization > Start) انتخاب می‌کنید تا در منوی استارت نمایش داده شوند، مانند پوشه‌های Documents یا Pictures، اکنون به صورت مستقیم در منوی استارت نمایش داده می‌شوند و دیگر نیازی نیست که برای دسترسی به آن‌ها از دکمه‌ی همبرگری استفاده کنید.

بهبودهای حالت تبلت

ما برای حالت تبلت ویژگی‌های جدیدی را در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم برای بهبود تجربه کاربران از حالت تبلت، از حداکثر فضای صفحه استفاده کنیم.

نمایش لیست تمامی اپلیکیشن‌ها در منوی استارت در حالت تمام صفحه

برای منوی استارت بر روی تبلت‌ها، ما ویژگی تمام صفحه برای لیست اپلیکیشن‌ها را مجدداً بازگردانده‌ایم. این یکی از ویژگی‌هایی بود که از سوی اینسایدرهای بسیاری درخواست شده بود. چینش شبکه‌ای لیست اپلیکیشن‌ها در حالت تمام صفحه در منوی استارت، باعث می‌شود که بهره‌وری بیشتری را به هنگام استفاده از دستگاه در حالت تمام صفحه داشته باشید. ما به طور ویژه، به دنبال ایجاد یک توازن بین چگالی و قابلیت اسکن (یعنی برای شما چقدر ساده است که بتوانید یک اپلیکیشن را در لیست اپلیکیشن‌ها بیابید) بوده‌ایم تا یافتن اپلیکیشن‌ها را ساده‌تر کنیم. علاوه بر این، ما با اضافه کردن یک نوار باریک در بخش سمت چپ منوی استارت که با فرم کلی رابط کاربری ویندوز ۱۰ سازگاری بیشتری دارد، فرآیند جابه جایی بین عناوین سنجاق شده (Pin) و لیست اپلیکیشن‌ها در صفحه‌ی استارت را ساده‌تر کرده‌ایم.

full-screen-allapps-1024x683

مخفی سازی خودکار نوار وظیفه در حالت تبلت

شما اکنون می‌توانید گزینه‌ای را انتخاب کنید تا بتوانید به کمک آن، نوار وظیفه ویندوز را در حالت تبلت مخفی سازید. با مخفی شدن نوار وظیفه در حالت تبلت، شما تمام صفحه را در اختیار خواهید داشت که در بهبود تجربه، یافتن عناصر و آزادی عمل بسیار کاربردی خواهد بود. تنظیمات مربوط به مخفی شدن نوار وظیفه در حالت تبلت، در مسیر (Settings>System>Tablet Mode) قابل مشاهده است. وقتی که نوار وظیفه مخفی است، می‌توانید با کشیدن انگشت از لبه‌ی پایین صفحه به سمت بالا، مجدداً آن را ظاهر کنید، اگر این کار را مجدداً انجام دهید نوار وظیفه مخفی خواهد شد.

بهبودهای کرتانا و جستجو

کرتانا بر روی صفحه قفل (لاک اسکرین)

اکنون شما کرتانا را بر روی صفحه قفل خواهید داشت و می‌توانید به راحتی از او بخواهید تا به شما یادآوری کند. شما می‌توانید به کرتانا بگویید “به من یادآوری کن که وقتی به خانه رسیدم زباله‌ها را بیرون بگذارم” یا این که از او بپرسید “وضعیت ترافیک در مسیر من رو به خانه چگونه است؟” شما حتی می‌توانید برنامه فردای خود را از او بپرسید! تمامی این موارد در صفحه قفل انجام می‌شوند بدون آن که دستگاه را بازگشایی کنید! برای کارهایی که نیاز دارند تا اپلیکیشن خاصی اجرا شود، کرتانا به شما می‌گوید که ابتدا باید دستگاه را بازگشایی کنید.

blog_post_lock_screen-1024x576

blog_post_listening-1024x576

برای آن که کرتانا را بر روی صفحه قفل فعال کنید، به بخش تنظیمات کرتانا که در زیر تنظیمات مربوط به صفحه قفل قرار دارد بروید و گزینه “Let me use Cortana even when my device is locked” را فعال کنید. البته توجه داشته باشید که ویژگی هِی کرتانا را از قبل فعال کرده باشید.

افزوده شدن راه‌های بیشتر جهت ایجاد یادآورها

ما اکنون فرآیند ایجاد یک یادآور در کرتانا را بسیار ساده و سریع‌تر از گذشته کرده‌ایم و دو روش جدید را ایجاد کرده‌ایم که به کمک آن‌ها می‌توانید یادآورها را تنظیم کنید. اولین روش، ایجاد یک یادآور تصویری است و شیوه کار آن نیز به این صورت است که شما از چیزی که می‌خواهید به شما یادآوری شود یک عکس می‌گیرید. به عنوان مثال اگر در یک فروشگاه یک نوشیدنی را نوشیده‌اید و می‌خواهید کرتانا بار دیگر آن نوشیدنی را به شما یادآوری کند، کافیست از آن عکس بگیرید. روش دیگر ایجاد یادآورها از طریق محتوای اپلیکیشن‌های یونیورسالی است که به صورت پیش‌فرض در ویندوز ۱۰ هستند (مانند مایکروسافت اِج یا اپلیکیشن اخبار) با استفاده از این ویژگی شما محتوایی که می‌خواهید کرتانا به شما یادآوری کند را با او به اشتراک می‌گذارید، بنابراین اگر دوستتان مقاله‌ای را برای شما ارسال کرده باشد شما فراموش نمی‌کنید که آن را مطالعه کنید. شما می‌توانید یک مقاله را از طریق اپلیکیشن اخبار با کرتانا به اشتراک بگذارید تا بعداً به شما یادآوری کند که آن را مطالعه کنید.

ویژگی‌های بین پلتفرمی کرتانا

برای آن که تمامی دستگاه‌هایی که شما استفاده می‌کنید را از طریق کرتانا همگام نگه داریم یکسری ویژگی جدید بین پلتفرمی را در این بیلد به کرتانا اضافه کرده‌ایم اما این ویژگی‌ها با بیلد ۱۴۲۹۵ ویندوز ۱۰ موبایل کار نمی‌کنند اما در بیلد ۱۴۳۲۸ ویندوز ۱۰ موبایل که امروز منتشر کردیم، این ویژگی‌ها به خوبی کار می‌کنند. کرتانا اکنون بر روی رایانه اعلانیه‌های مهمی نظیر ضعیف بودن باتری گوشی ویندوزفونی شما را نمایش خواهد داد. علاوه بر این، شما اکنون از روی رایانه می‌توانید به کرتانا بگویید که گوشی شما را بیابد و یا از راه دور از طریق کرتانا گوشی خود را به صدا درآورید. شما همچنین می‌توانید نقشه‌ها را در تمامی دستگاه‌های ویندوزی به اشتراک بگذارید.

استفاده از کرتانا ساده‌تر شده است

برای اولین بار در این بیلد، شما می‌توانید بدون وارد شدن به اکانت یا انجام تنظیمات مستقیماً از کرتانا استفاده کنید. هدف اصلی ما برای انجام این کار ساده کردن استفاده از کرتانا برای افرادی است که به تازگی با این دستیار صوتی آشنا شده‌اند و می‌خواهند یک تجربه‌ی سریع داشته باشند. بدون وارد کردن اکانت و انجام تنظیمات، شما تنها می‌توانید از کرتانا سوال‌هایی محدود و ساده را در خصوص بخش‌های مختلف جهان بپرسید. به عنوان مثال می‌توانید از او بپرسید “ارتفاع برج ایفل چقدر است؟”. شما می‌توانید از او بخواهید که یک جوک به شما بگوید یا این که در اسناد و فایل‌های موجود بر روی گوشی شما جستجو کند. اگر شما از کرتانا خوشتان آمد و آن را کاربردی دیدید و خواستید که کارهای بیشتری را برای شما انجام دهد، او از شما می‌خواهد که با اکانت مایکروسافت خود وارد شوید و سپس چند سوال ساده می‌پرسد تا با شما آشنا شود و بتواند به شما کمک کند. اگر شما اکانت خود را وارد کرده باشید و تنظیمات لازم شخصی سازی کرتانا را انجام دهید، بهترین و کامل‌ترین تجربه کرتانا را در اختیار خواهید داشت. اما هدف ما برای برداشتن یکسری از محدودیت‌های استفاده از کرتانا این بود که بتوانیم یک فرصت به افراد بدهیم تا بتوانند کرتانا را بشناسند. این ویژگی با عرضه به روز رسانی سالیانه ویندوز در تابستان در اختیار همگان قرار خواهد گرفت.

جستجوی عمیق‌تر و پیشفرته‌تر فایل‌ها

شما اکنون می‌توانید به راحتی به جستجوی فایل‌های موجود بر روی رایانه خود بپردازید و فرقی نمی‌کند که آن‌ها در کدام قسمت رایانه هستند و یا فرمت آنان چیست، بخش جستجوی ویندوز اکنون می‌تواند میان فایل‌های وان درایو شما نیز جستجو کند و فایل‌ها را بیابد. شما اکنون می‌توانید به جستجوی اسناد، تصاویر، ویدیوها و… که در وان درایو خود به اشتراک گذاشته‌اید بپردازید.

بهبودهای اکشن سنتر و اعلانیه‌ها

تغییر دکمه ورود به اکشن سنتر

آیکون اکشن سنتر که قبلاً در بخش اعلانیه‌های نوار وظیفه قرار داشت اکنون به گوشه نوار وظیفه و جدای از اعلانیه‌ها منتقل شده، این کار پیدا کردن و تعامل با آن را ساده‌تر کرده است. اکنون یک بخش کوچک بر روی آیکون اکشن سنتر قرار دارد که در آن تعداد اعلانیه‌های از دست رفته (اعلانیه‌های مشاهده نشده) نمایش داده می‌شود. علاوه بر این ما برای شما فرآیند دانستن این موضوع که کدام اعلانیه مربوط به کدام اپلیکیشن است را با قرار دادن یک انیمیشن بر روی آیکون اکشن سنتر (لوگوی اپلیکیشنی که اعلانیه را دریافت کرده نشان می‌دهد) ساده‌تر خواهیم کرد.

action-center-icon

بهبودهای بصری اکشن سنتر

از این پس، هر اعلانیه مربوط به یک اپلیکیشن که دریافت می‌شود، در یک بخش نمایش داده خواهند شد و آیکون برنامه به طور مکرر نمایش داده نخواهد شد. یعنی اگر شما در اپلیکیشن واتس اپ چند پیام دریافت کرده باشید، یک اعلانیه در اکشن سنتر نمایش داده می‌شود و شما با ضربه زدن بر روی آن اعلانیه، می‌توانید سایر اعلانیه‌ها که به صورت زیر مجموعه قرار می‌گیرند را مشاهده کنید. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا فضای بیشتری را در اکشن سنتر در اختیار داشته باشید تا بتوانید محتوای سایر اعلانیه‌ها را نیز به راحتی مشاهده کنید.

action-center-update-1024x683

اعلانیه‌های کرتانا در اکشن سنتر

ما به کرتانا قابلیتی را اضافه کردیم تا بتواند اعلانیه‌های بیشتری را در اکشن سنتر نمایش دهد. این کار صرفاً برای آن است که مطمئن شوید هیچ مورد خاصی مانند قرار ملاقات، یک جلسه مهم و یا هر چیز دیگری که نیاز دارید کرتانا به شما یادآوری کند را از دست نمی‌دهید.

cortana-notif

شخصی سازی اکشن‌های سریع یا Quick Actions در اکشن سنتر

شما اکنون می‌توانید Quick Actionهایی که در اکشن سنتر نمایش داده می‌شوند را حذف کرده، اضافه کنید و یا این‌که آن‌ها را جابه جا کنید! برای شخصی سازی Quick Actionها، کافیست به مسیر (Settings> System>Notifications & actions) بروید. در این بخش از تنظیمات، شما یک شبیه ساز از Quick Actionهای اکشن سنتر را مشاهده خواهید کرد. می‌توانید انگشت خود و یا نشانگر ماوس را بر روی آن‌ها نگه دارید و هر کدام را که خواستید حذف کرده و یا اگر مورد جدیدی را مدنظر دارید، به اکشن سنتر اضافه کنید. همچنین شما اکنون می‌توانید همانند کاشی‌های زنده، با حرکت دادن هر یک، آن‌ها را جابه جا کنید. علاوه بر این، یک گزینه در همان بخش از تنظیمات وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد Quick Actionهایی را که می‌خواهید در اکشن سنتر نمایش داده شوند را انتخاب کنید. این ویژگی پیش‌تر به موبایل‌های ویندوزی اضافه شد اما حال به رایانه‌ها نیز آمده است.

تغییرات Quick Action وای فای

ما یکسری تغییرات را در Quick Action وای فای اعمال کرده‌ایم که باعث شده تا از این پس شما با فشردن آن به جای منتقل شدن به بخش خاموش و روشن کردن وای فای، به بخش شبکه‌های در دسترس منتقل شوید. ما بازخوردهای بسیاری از سوی اینسایدرها و کاربران دریافت کردیم که این ویژگی را خواسته بودند.

به روز رسانی‌های نوار وظیفه

ساعت موجود در نوار وظیفه اکنون با تقویم یکپارچه شده است

شما اکنون با مشاهده رویدادهای ثبت شده در تقویم خود، تنها به اندازه‌ی یک کلیک فاصله دارید، شما می‌توانید برنامه‌های روزمره خود را تنها با کلیک بر روی ساعت در نوار وظیفه مشاهده کنید. اگر اکانت مایکروسافت خود را در رایانه وارد کرده باشید، به محض کلیک بر روی آیکون ساعت در نوار وظیفه می‌توانید برنامه‌های روزانه خود را نیز مشاهده کنید. با کلیک بر روی هر رویداد، به صفحه مربوط با آن در اپلیکیشن تقویم هدایت می‌شوید، همچنین شما می‌توانید با کلیک بر روی دکمه “+” یک رویداد جدید را جهت نمایش ایجاد کنید.

calendar-flyout-1024x683

نمایش ساعت موجود در نوار وظیفه در همه‌ی مانیتورها

ما بازخوردهای بسیاری را از سوی جامعه گیمرهای ویندوز ۱۰ شنیدیم که از ما خواستند ساعت موجود در نوار وظیفه را در همه‌ی مانیتورها قابل مشاهده کنیم. امروز مفتخریم که اعلام کنیم برای اولین بار پس از اضافه شدن نوار وظیفه به ویندوز، ساعت موجود در این نوار وظیفه بر روی همه مانیتورها در دسترس خواهد بود. یعنی اگر شما چندین مانیتور دارید و آن‌ها را به هم متصل کرده و به عنوان یک نمایشگر واحد از آن‌ها استفاده می‌کنید، اکنون ساعت موجود در نوار وظیفه را در هر مانیتور در اختیار خواهید داشت.

نمایش وضعیت اعلانیه‌های اپلیکیشن‌های یونیورسال در نوار وظیفه

شما اکنون علاوه بر کاشی‌های زنده، آیکون‌هایی زنده را در نوار وظیفه و اکشن سنتر در اختیار خواهید داشت. اکنون یک بخش کوچک بر روی آیکون اپلیکیشن‌های یونیورسال قرار می‌گیرد که تعداد اعلانیه‌های مرتبط با آن‌ها را نشان می‌دهد. به عنوان مثال اگر شما ۲ ایمیل جدید داشته باشید، بر روی آیکون اپلیکیشن یونیورسال ایمیل در نوار وظیفه عدد “۲” را مشاهده خواهید کرد. اپلیکیشن Alarms & Clock به شما وضعیت ساعت زنگ را نشان می‌دهد و اگر شما یک ساعت زنگ فعال داشته باشید بر روی آیکون اپلیکیشن Alarms & Clock در نوار وظیفه نشان داده خواهد شد. اپلیکیشن آب و هوا نیز به شما اجازه می‌دهد که بدانید هشدار هواشناسی جدیدی موجود است.

taskbar-badging-1024x133

تنظیمات مربوط به نوار وظیفه اکنون در بخش تنظیمات قرار دارد

ما تنظیمات مربوط به نوار وظیفه را به بخش تنظیمات منتقل کرده‌ایم. برای یافتن این تنظیمات، به مسیر (Settings>System>Taskbar) بروید یا این که بر روی خود نوار وظیفه راست کلیک کنید تا مستقیماً به صفحه‌ی مربوطه در بخش تنظیمات هدایت شوید. شما همچنین می‌توانید این تنظیمات را در کرتانا نیز جستجو کنید.

چندین سیستم پخش را در نوار وظیفه کنترل کنید

بخش مربوط به تنظیم بلندی صدا که در نوار وظیفه قرار دارد، اکنون به روز رسانی شده که به شما این امکان را می‌دهد تا بین سیستم‌های پخش مختلف (مانند هدست، اسپیکرها و…) جابه جا شوید و صدا و سایر موارد را کنترل کنید.

taskbar-audio-output

به روز رسانی بخش تنظیمات

آیکون‌های جدید برای تنظیمات زیر مجموعه

 اکنون هر بخشی از تنظیمات، آیکون‌هایی منحصر به فرد و مرتبط با آن بخش را دارد و کاربر به راحتی تنظیمات مرتبط را از روی آیکون شناسایی می‌کند. این آیکون‌های جدید وقتی که تنظیمات را بر روی منوی استارت Pin می‌کنید نیز نمایش داده خواهند شد. تغییر دیگری نیز در بخش جستجوی تنظیمات اعمال شده و اکنون این بخش وقتی که شما یک عبارت را در آن جستجو می‌کنید، با توجه به موضوعی که جستجو کرده‌اید تنظیمات مرتبط را نمایش خواهد داد. این تغییرات برای راحتی کاربر و همچنین سرعت بخشیدن به یافتن تنظیمات اعمال شده‌اند.

به روز رسانی بخش مربوط به تنظیمات قلم

بخش مربوط به تنظیمات قلم که در مسیر (Settings>Devices>Pen) قرار داشت به روز رسانی شده و به کاربر این امکان را می‌دهد تا میان‌برهای قلم را تنظیم کند (به عنوان مثال با کلیک بر روی دکمه موجود بر روی قلم، اپلیکیشن وان نوت را باز کند). یک گزینه دیگر در این بخش قرار داده شده که می‌توانید به کمک آن ورودی لمسی با استفاده از قلم را نادیده بگیرید. اگر بخواهید این کار را انجام دهید، بخش مربوط به کیبورد لمسی و دست نوشته‌ها به نمایش در می‌آید و شما می‌توانید در آن گزینه استفاده از قلم به عنوان یک ورودی لمسی را نادیده بگیرید.

مدیریت اپلیکیشن‌ها بهبود یافته است

ما گزینه‌ای به نام “App reset” را در بخش (Settings>System>Apps and features) قرار داده‌ایم که وقتی یک اپلیکیشن دچار مشکل می‌شود به کمک شما خواهد آمد. فرض کنید که یک اپلیکیشن دچار مشکل شده و به درستی کار نمی‌کند اما شما نمی‌خواهید که اپلیکیشن را پاک کرده و دوباره نصب کنید (ممکن است به دلیل حجم بالای اپلیکیشن این کار را نکنید) اما می‌توانید به کمک این ویژگی که داده‌های اپلیکیشن را پاک کرده و مجدداً آن را راه اندازی می‌کند، اپلیکیشن را درست کنید البته توجه داشته باشید که در حال حاضر این امکان برای همه‌ی اپلیکیشن‌ها وجود ندارد. علاوه بر این، شما از این پس می‌توانید افزونه‌های قابل دانلود اپلیکیشن‌ها را از این‌جا مدیریت کنید. در حال حاضر اپلیکیشنی که از افزونه پشتیبانی کند در استور وجود ندارد اما به زودی شاهد عرضه آن‌ها خواهیم بود.

app-reset

تنظیمات مربوط به پروژه ویندوز اینسایدر

تنظیمات ویندوز اینسایدر اکنون بخشی کاملاً مجزا در تنظیمات دارند. در این بخش شما می‌توانید به پروژه اینسایدر بپیوندید (یا این‌که دریافت بیلدهای پیش‌نمایش را متوقف کنید) و میان حلقه‌ها جابه جا شوید. در ویندوز ۱۰ موبایل، از بیلد ۱۴۳۲۷ یا بالاتر دیگر نیازی به اپلیکیشن ویندوز اینسایدر نخواهد بود. برای این‌که بتوانید این صفحه را مشاهده کنید می‌توانید به مسیر (Settings>Update & security>Windows Insider Program) بروید.

insider-settings-page-1024x738

جابه جایی میان دسکتاپ‌ها به وسیله تاچ‌پد

کاربرانی که از دسکتاپ‌های مجازی استفاده می‌کنند، از این پس می‌توانند با استفاده از تاچ‌پد میان دسکتاپ‌ها جابه جا شوند. برای این‌کار کافیست که چهار انگشت دست خود را به سمت راست یا چپ تاچ‌پد بکشید. سعی کنید جابه جایی میان دسکتاپ‌ها با استفاده از تلنگر سریع را امتحان کنید و یا اگر می‌خواهید به دو دسکتاپ مجاور اشاره کنید، کافیست انگشتان خود را بر روی تاچ‌پد نگه داشته و به سمت پشت و سپس به سمت جلو بکشید. البته توجه داشته باشید که برای انجام این کار شما به یک تاچ‌پد با امکان پشتیبانی از چهار انگشت و یا بیشتر را نیاز دارید، مانند آن‌چه که در سرفس بوک و سرفس پرو ۴ است.

بهبودهای صفحه قفل (لاک اسکرین)

آدرس‌های ایمیل بر روی صفحه قفل مخفی خواهند بود

حریم شخصی شما برای ما بسیار مهم است و به همین جهت ما بازخوردهایی را از بسیاری افراد دریافت کرده‌ایم که گفته بودند نمی‌خواهند آدرس ایمیل آن‌ها بر روی صفحه قفل نمایش داده شود. آدرس‌های ایمیل بر روی صفحه قفل اکنون به صورت پیش‌فرض مخفی هستند اما اگر شما می‌خواهید که آدرس ایمیل شما بر روی صفحه قفل نمایش داده شود می‌توانید با رفتن به مسیر (Settings>Accounts>Sign-in options>Privacy) تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنید.

نمایش کنترل‌های مربوط به محتواهای چند رسانه‌ای

کنترل‌های مربوط به محتواهای چند رسانه‌ای اکنون به صورت برجسته در گوشه پایین سمت راست صفحه قفل نمایش داده خواهند شد و در کنار آن‌ها کاور آلبومی که در حال پخش است نیز نمایش داده خواهد شد.

lock-screen-media-controls-1024x576

به روز رسانی بخش مربوط به ورودی‌های امنیتی و رابط کاربری جدید بخش کنترل اکانت کاربر

وقتی که از شما خواسته می‌شود که یک برنامه را ارزیابی کنید (اجرای برنامه در حالت Administrator) قطعاً متوجه ظاهر جدید و رابط کاربری مدرن این بخش خواهید شد، در این بخش نیز از همان زبان طراحی که در سرتاسر ویندوز ۱۰ می‌بینید استفاده شده است. علاوه بر این، وقتی که شما می‌خواهید ورودی‌های امنیتی را انتخاب کنید، می‌توانید میان گزینه‌های ویندوز هلو یا پین کد و… یکی را به دلخواه انتخاب کنید.

win hello with uac

نسخه پیش‌نمایش اپلیکیشن یونیورسال اسکایپ به روز رسانی شده است

با استفاده از نسخه پیش‌نمایش به روز شده اپلیکیشن یونیورسال اسکایپ، شما می‌توانید پیام‌های گروهی را ایجاد و ارسال کنید و یا تماس‌های صوتی و تصویری گروهی را برقرار کنید.

آیکون فایل اکسپلورر به روز رسانی شده است

ویندوز اینسایدرها عاشق یافتن آیکون‌های جدید هستند، این موردی قابل توجه است و ما نیز خواستیم به آن یک پاسخ مناسب دهیم. ما در این بیلد آیکون جدیدی را برای فایل اکسپلورر قرار داده‌ایم و در آن از زبان طراحی مونوکروم که زبان طراحی تمام آیکون‌های ویندوز ۱۰ است استفاده کرده‌ایم. حتماً شما متوجه خواهید شد که در آن کم‌تر از رنگ‌های مختلف استفاده کرده‌ایم، تیم طراحی ما در خصوص زرد کردن کامل آن مردد بود و به همین منظور تصمیم گرفتیم که آن را با این ظاهر ساده عرضه کنیم تا به یک شکل آشنا و یک برند برای فایل اکسپلورر تبدیل شود.

new-file-explorer-icon

تیم طراحی راه‌های مختلفی را امتحان کردند تا رنگ زرد را در کنار رنگ‌های مشکی و سفید آیکون‌های ویندوز نگه دارند. این آیکون که شما در بیلد جدید می‌بینید، نزدیک‌ترین طراحی به زبان مونوکروم است اما هنوز هم ظاهری قابل تشخیص برای کاربران دارد و شما می‌توانید رنگ زرد را در بخش بالایی آیکون مشاهده کنید. این آیکون را ببینید و به ما بگویید که در مورد آن چه فکری می‌کنید.

فایل اکسپلورر دیگر بر روی نوار وظیفه سنجاق (Pin) نیست

ما بازخوردهای بسیاری از اینسایدرها دریافت کردیم که به ما می‌گفتند فضای موجود بر روی نوار وظیفه برای آن‌ها بسیار مهم است. پیش‌تر نیز درخواست‌های مشابهی را دریافت کرده بودیم که باعث شد امکان مخفی کردن جعبه جستجو از روی نوار وظیفه را به ویندوز ۱۰ اضافه کنیم. ما همچنان به دنبال راه‌هایی هستیم تا بهترین فضای کاری را برای شما ایجاد کنیم و این شامل مواردی که به صورت پیش‌فرض بر روی نوار وظیفه سنجاق هستند نیز می‌شود. در این بیلد ما به صورت پیش‌فرض آیکون فایل اکسپلورر را از روی نوار وظیفه برداشته‌ایم زیرا اینسایدرها گفته بودند به فضای بیشتری نیاز دارند و از طرفی، فایل اکسپلورر به راحتی از طریق منوی استارت در دسترس است.


نظر شما در خصوص این ویژگی‌ها چیست؟

منبع :

WINDOWS BLOG

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
جواد رنجبر
پاسخ دهید شنبه 3 اردیبهشت 1395

خیلی هم خوب.
الان هم در حال دانلود هست 🙂
یه نکته نظرمو جلب کرد اونم اشاره به موبایل در این متن بود:
در منوی استارت جدید شما راحت‌تر به برنامه‌ها، تنظیمات و هر چیز دیگری دسترسی خواهید داشت که ظاهر مناسب وسازگارتری در موبایل، دسکتاپ و تبلت دارد.

    sadegh
    پاسخ دهید شنبه 3 اردیبهشت 1395

    احتمال زیاد most used هم برای موبایل بیاد
    و امیدوارم کل بخش سمت چپ تایل ها (یعنی All apps و منوی همبرگریش) به طور کامل توی موبایل اجرا بشه… راحت ری‌استارت کنیم و …

محمد فاضل
پاسخ دهید شنبه 3 اردیبهشت 1395

عرفان جان ممنون
عالی بود

وحید
پاسخ دهید شنبه 3 اردیبهشت 1395

First blood

sadegh
پاسخ دهید شنبه 3 اردیبهشت 1395

عجب بیلد شاخی

علی احمدی
پاسخ دهید شنبه 3 اردیبهشت 1395

ماشالااا
یه ۴تا آپدیت اینجوری واسه ویندوز ۱۰ موبایل بده آ دیگه کافیه فکر کنم 😀
.
ولی اولین کاری ک من میکنم اینه ک آیکون فایل اکسپلورر رو روی نوار وظیفه پین میکنم 😀

فرشاد بندری
پاسخ دهید شنبه 3 اردیبهشت 1395

مایکروسافت رسما ترکوند، دمش گرم عالیه این تغییرات، من از زمان ویندوز ۸ منتظر این گزینه Reset app بودم، چون تا الان اگه یه اپلیکیشن مشکلی براش پیش میومد تنها راهش این بود که آنیستال کنی و دوباره نصب کنی ولی الان مثل اندروید راحت ریستش میکنی، دمت گرم مایکروسافت

مهدی اخلاقی
پاسخ دهید شنبه 3 اردیبهشت 1395

یعنی امکان تغییر ظاهری منوی استارت تو موبایل هست ؟
کاش از اینی ک هست بهتر بشه
من که ایده ای به ذهنم نمیرسه

Saber
پاسخ دهید شنبه 3 اردیبهشت 1395

ما گزینه‌ای به نام “App reset” اضاف کردیم.
کاشکی اینو تو موبایل هم اضاف کنه. من چند ساعت پیش بخاطر اجرا نشدن برنامه اس ام اس مجبور شدم گوشیم فکتوری ریست کنم

-Arash-
پاسخ دهید شنبه 3 اردیبهشت 1395

عجب بیلد پر باریه. ویژگی های خیلی خوبی اضافه شده، دمشون گرم.
بعضی از این قابلیت ها مثل همین App Reset اگه واسه موبایل هم بیاد عالیه، دوستان اینسایدر موبایل لطف کنین فیدبک بدین تا اضافه بشه

حسام
پاسخ دهید شنبه 3 اردیبهشت 1395

به عنوان یه ویندوزی خوشحالم که اینقد تغییرات ریز و درشت مفید اضافه شده
ولی به عنوان یه وینفونی htc8x در حال خرید گوشی اندرویدی هستم انم شا الله بعد ۲ -۳ سال که ویندوز موبایل جا افتاد بر میگردم
خوشحالم که مایکروسافت ویژگی app reset رو اضافه کرده و امیدوارم مثل اندروید قابلیتی رو اضافه کنه که باری اپدیت یه برنامه نیاز نباشه کل برنامه رو دانلود کنیم

مهدی
پاسخ دهید شنبه 3 اردیبهشت 1395

وای عالیه 🙂 بی صبرانه منتظرم مردادماه بیاد!!

Afshin
پاسخ دهید شنبه 3 اردیبهشت 1395

خیلی خوب شده امیدوارم ویجت هم اضافه بشه واسه حالت تبلت خیلی بهش نیاز هست

حسن
پاسخ دهید شنبه 3 اردیبهشت 1395

سلام خسته نباشید..من بیلئ ۲۱۸ رو روی لب تب نصب کردم و میخوام که به پروژ] اینسایدر عضو شوم…میشه راهنماییم کنین چطوری وارد این پروژه شوم توی ویندوز ده دسکتاپ…خواهشا حتما جواب بدین…منون ازتون

Amir
پاسخ دهید شنبه 3 اردیبهشت 1395

خوب شد
اما اینا رو داده تا ما سرمون گرم باشه
ویژگی های مهم تری تو راهه
از اینا بیشتررر

حسن
پاسخ دهید شنبه 3 اردیبهشت 1395

ترو خدا یکی بما جواب بده

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,