microsoft surfacebook review

مایکروسافت امروز بیلد جدید پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ پی‌سی را برای اینسایدرهای حلقه Fast منتشر کرد. این بیلد جدید که با شماره ۱۴۳۵۲ شناخته می‌شود از آپدیت رداستون بوده و ویژگی‌های جدیدی را به همراه دارد. این بیلد در حال حاضر تنها برای پی‌سی منتشر شده و اینسایدرهای ویندوز ۱۰ موبایل باید همچنان منتظر انتشار این بیلد و یا بیلدهایی با شماره بالاتر باشند. در این مطلب با تمام ویژگی‌های جدیدی که در بیلد ۱۴۳۵۲ اضافه شده‌اند آشنا خواهید شد.

گابریل آئول، مدیر پروژه اینسایدر امروز تمامی جزئیات این بیلد را در قالب یک مقاله منتشر کرد، در ادامه لیست ویژگی‌های بیلد ۱۴۳۵۲ را از زبان وی می‌خوانید.

بهبودهای کرتانا

کرتانا، DJ شخصی شما

تا به امروز شما می‌توانستید با استفاده از کرتانا، آهنگ‌هایی که در داخل گوشی و یا وان درایو خود داشتید را پخش کنید اما از در این بیلد، شما می‌توانید فراتر از این رفته و به کمک کرتانا آهنگ‌هایی که در Groove Music دارید را پخش کنید! اگر شما اکانت Groove Music را خریداری کرده باشید، می‌توانید از کرتانا بخواهید که آهنگی از خواننده، ژانر و یا لیست پخش (Playlist) مورد علاقه شما را پخش کند، شما می‌توانید از این ویژگی حتی وقتی که در صفحه قفل (لاک اسکرین) هستید نیز استفاده کنید. برای انجام این کار می‌توانید دستورات صوتی خود را طبق الگوهای زیر بیان کنید:

 • <نام آهنگ> Hey Cortana, play: برای پخش یک آهنگ دلخواه
 • <نام خواننده> Hey Cortana, play: برای پخش آهنگ از یک خواننده خاص
 • <نام لیست پخش مورد علاقه> Hey Cortana, play my: برای پخش آهنگ‌های موجود در یک لیست پخش خاص
 • Hey Cortana, pause: برای توقف لحظه‌ای آهنگ در حال پخش

نکته: این ویژگی در حال حاضر تنها زبان انگلیسی (اَمِریکَن) را پشتیبانی می‌کند. در آینده پشتیبانی از سایر زبان‌ها اضافه خواهد شد.

یک زمان‌سنج را تنظیم کنید

شما اکنون می‌توانید با استفاده از کرتانا یک زمان‌سنج را تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند که میان وعده بخورید، استراحت کنید و یا موقع پخت و پز از آن استفاده کنید. شما می‌توانید با استفاده از لحن صحبتی معمولی، از کرتانا بخواهید که یک زمان‌سنج را تنظیم کند، از او بپرسید که چقدر زمان باقی مانده است و یا از کرتانا بخواهید زمان‌سنج را متوقف کند. وقتی که از رایانه استفاده می‌کنید، می‌توانید از این ویژگی در حالی که به رایانه وارد شده‌اید و یا در صفحه قفل استفاده کنید. در تلفن ویندوزی، می‌توانید این دستورات را به دو شکل صوتی و متنی به کرتانا بدهید. در ادامه الگوهایی که لازم است برای این کار استفاده کنید آورده شده‌اند اما در کل ما همواره سعی می‌کنیم تا تجربه کلی کاربر از این ویژگی را بهبود ببخشیم.

 • Hey Cortana, set a timer for 10 minutes: برای تنظیم زمان‌سنج به مدت ۱۰ دقیقه
 • ?Hey Cortana, how much time is left: برای آگاهی از زمان باقی مانده
 • Hey Cortana, cancel my timer: برای لغو زمان‌سنج

جوهر ویندوز یا همان ویندوز Ink

به روز رسانی قابلیت Sticky Notes

این ویژگی همان‌طوری که از نامش پیداست، به شما کمک می‌کند تا خیلی سریع با استفاده از تایپ متنی و یا قلم استایلوس یادداشت برداری کنید. حال این ویژگی در بیلد ۱۴۳۵۲ به روز رسانی شده و بهتر از هر زمان دیگری عمل می‌کند. شما اکنون می‌توانید مستقیماً از طریق این بخش، یادآورهای کرتانا را تنظیم کنید و آن را در تمامی دستگاه‌هایی که از اکانت مایکروسافت و کرتانا استفاده می‌کنند مشاهده کنید. شما حتی می‌توانید تنها با نوشتن یک شماره در این قسمت، با آن تماس برقرار کنید! می‌توان این شماره را تایپ کرد و یا به کمک قلم آن را نوشت. علاوه بر این‌ها، اکنون قابلیت هدایت مستقیم به اپلیکیشن ایمیل نیز اضافه شده است. به عنوان مثال شما خیلی سریع یک آدرس ایمیل را در این بخش می‌نویسید، آن‌گاه به صورت خودکار به اپلیکیشن ایمیل هدایت می‌شوید و می‌توانید ایمیل خود را به آن آدرس ارسال کنید! اگر شما آدرس یک وب سایت را بنویسید، به صورت خودکار مایکروسافت اِج باز شده و آن وب‌سایت را باز می‌کند. توجه داشته باشید که Sticky Notes را می‌توانید از طریق منوی استارت نیز اجرا کنید.

ink1-1024x683

نکته: ویژگی‌های اصلی این قابلیت تنها از زبان انگلیسی (اَمِریکَن) پشتیبانی می‌کنند. پشتیبانی از سایر مناطق و زبان‌ها به زودی اضافه خواهد شد.

قطب نما بر روی خط کش

ما قابلیت خط کش بخش جوهر ویندوز (ویندوز Ink) را به روز رسانی کرده‌ایم و اکنون یک قطب نما به آن اضافه شده است که می‌توانید روی خط کش آن را ببینید و از آن استفاده کنید. به محض این که جهت خط کش بر روی یکی از جهات اصلی قطب‌های مغناطیسی قرار گیرد، به صورت برجسته بر روی قط نما نمایش داده خواهد شد.

ruler-compass-1024x588

بهبودهای کلی قابلیت جوهر ویندوز (ویندوز Ink)

کاربران اینسایدر برای ما بازخوردهایی را ارسال کرده‌اند و ما با توجه به این بازخوردها، بهبودهایی را در این بخش اعمال کرده‌ایم که در ادامه آن‌ها را می‌خوانید:

 • بخش Sketchpad (همان بخشی که به شما اجازه می‌دهد در محیطی ساده و قابل تنظیم، یادداشت بنویسید) اکنون اگر شما کلید Esc را بر روی کیبورد فشار دهید، بسته خواهد شد. همچنین اکنون می‌توان به کمک کلیدهای ترکیبی نظیر Win + S و یا Win + D این صفحه را بست.
 • ما آیکون گزینه (خروجی فایل) را به روز رسانی کرده‌ایم و اکنون آیکونی شبیه به دیسک فلاپی دارد تا نمایان‌گر این باشد که قرار است فایلی ذخیره شود.
 • ما مشکل دیر باز شدن بخش Sketchpad وقتی که متون زیادی در آن نوشته شده است را رفع کرده‌ایم و بهبودهایی را نیز اعمال کرده‌ایم که فرآیند باز شدن Sketchpad سریع‌تر می‌کنند.
 • ما مشکلی که باعث می‌شد Sketchpad ناگهان متوقف شود را رفع کرده‌ایم. پیش‌تر پس از متوقف شدن Sketchpad، برای اجرای آن نیاز بود که کاربر مجدداً بر روی صفحه کلیک کند و یا آن را از اول راه اندازی کند.
 • اکنون در دو بخش Sketchpad و Screen Sketch به صورت پیش‌فرض قابلیت نوشتن با استفاده از لمس (تنها برای دستگاه‌هایی که قلم ندارند) فعال است.
 • از بیلد ۱۴۳۵۲ به بعد، پس از هر به روز رسانی که انجام می‌دهید، آیکون قابلیت ویندوز Ink از نوار وظیفه حذف نخواهد شد.
 • ما بخش Sticky Notes را به روز رسانی کرده‌ایم و از این پس وقتی که اپلیکیشن در نوار وظیفه و یا حالت Task View است، یک آیکون کوچک جهت ایجاد یادداشت جدید در کنار نام برنامه ظاهر خواهد شد.

تغییرات دیگر

بهبود گیم بار با پشتیبانی از حالت تمام صفحه

یکی از قابلیت‌هایی که کاربران زیادی از ما درخواست کرده بودند به گیم بار ویندوز مربوط می‌شود. کاربران درخواست داده بودند که تغییراتی در گیم بار اعمال شوند که بتوان از آن در بازی‌های بیشتری که در حالت تمام صفحه اجرا می‌شوند استفاده کرد. پیش‌تر وقتی که می‌خواستید در یک بازی که در حالت تمام صفحه اجرا می‌شود از گیم بار ویندوز استفاده کنید، این اجازه به شما داده نمی‌شد و شما می‌بایست حالت نمایش بازی را به Windowed یا نمایش در قالب پنجره تغییر می‌دادید. حال مایکروسافت ۶ بازی جدید را به لیست بازی‌هایی که توسط گیم بار در حالت تمام صفحه پشتیبانی می‌شوند اضافه کرده است که در ادامه نام آن‌ها را می‌خوانید:

 • League of Legends
 • World of Warcraft
 • DOTA 2
 • Battlefield 4
 • Counterstrike: Global Offensive
 • Diablo III

در این بازی‌ها، شما می‌توانید با فشردن کلیدهای ترکیبی Win + G گیم بار را وقتی که بازی در حالت تمام صفحه است، اجرا کنید.

اپلیکیشن Feedback Hub اکنون پاسخ‌ کوتاه مایکروسافت را نشان می‌دهد

برای این که به شما اطمینان دهیم در حال کار بر روی بازخوردتان هستیم، یک آیکون کوچک که به شکل تیک (√) است بر روی بازخورد شما نمایش داده خواهد شد. این آیکون نشان می‌دهد که بازخورد شما پذیرفته شده و ما در حال کار بر روی آن هستیم تا تغییرات را در بیلدهای بعدی ویندوز اعمال کنیم. این تگ یا آیکون، معمولاً در کنار یک نوشته با عنوان “پاسخ مایکروسافت” نمایش داده خواهد شد. این تگ جدید وضعیت بهتری از آن چه که تیم در حال انجام آن است را به شما نشان می‌دهد. ما این آیکون یا تگ جدید را جایگزین عبارت “دریافت شد” کرده‌ایم تا شما بدانید که ما در حال کار بر روی درخواست شما هستیم. عبارت “دریافت شد” تنها وضعیت بازخورد شما را نشان می‌داد و شما دیگر نمی‌دانستید که ما بر روی آن کار می‌کنیم یا خیر.

به روز رسانی آیکون فایل اکسپلورر

با توجه به درخواست شما، ما آیکون فایل اکسپلورر را به روز رسانی کردیم و در طراحی آن از رنگ‌های بیشتری استفاده کرده‌ایم.

file-explore-new-v-old

ارتقا نسخه ویندوز به اینترپرایز ساده‌تر از گذشته شده است

تا قبل از عرضه ویندوز ۱۰، کاربران برای این که بتوانند نسخه ویندوز خود را از پرو به اینترپرایز ارتقا دهند، مجبور بودند که سیستم عامل را مجدداً از اول نصب کنند. با آمدن ویندوز ۱۰، ما فرآیند انجام این کار را قدری ساده‌تر از گذشته کرده‌ایم. اگر شما کاربر ویندوز ۱۰ ویرایش پرو هستید، می‌توانید با رفتن به بخش تنظیمات مربوط به فعال سازی ویندوز، با وارد کردن شماره سریال ویندوز ۱۰ اینترپرایز، خیلی راحت ویندوز خود را بدون این که اطلاعاتی را از دست بدهید و یا فایل ایمیج را دانلود و نصب کنید، به نسخه اینترپرایز ارتقا دهید. برای این که این کار انجام شود تنها نیاز دارید که رایانه خود را یک بار ری‌ استارت کنید. ما بازخوردهای بسیاری را پیرامون ری استارت شدن رایانه شنیدیم، بنابراین از این بیلد به بعد، برای این که بتوانید ویندوز پرو را به اینترپرایز ارتقا دهید، نیازی نیست که رایانه را ری استارت کنید. برای انجام این کار، باید ابتدا لایسنس ویندوز ۱۰ اینترپرایز را خریداری کنید و سپس با رفتن به مسیر (Settings -> Update & Security -> Activation) و زدن گزینه Change product key، شماره سریال خریداری شده را وارد کنید تا ویندوز شما از پرو به اینترپرایز ارتقا یابد. در صورت بروز هر گونه مشکلی از طریق اپلیکیشن Feedback Hub به مایکروسافت گزارش دهید.

change-pk

ویژگی اسکن در مدت محدود یا Limited Period Scanning

اسکن در مدت محدود (Limited Periodic Scanning) یکی از تنظیمات امنیتی جدید است که شما وقتی که از آنتی ویروسی غیر از ویندوز دیفندر استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را روشن کنید. این ویژگی جدید، در کنار ویندوز دیفندر یک خط جدید را برای اسکن دستگاه و یافتن نرم‌افزارهای مخرب ایجاد می‌کند تا رایانه شما همواره در سطح بالایی از ایمنی قرار داشته باشد. برای فعال کردن این ویژگی کافیست به مسیر (Settings > Update & security > Windows Defender) رفته و سپس قابلیت Limited Periodic Scanning را روشن کنید. ابزار شناسایی و حذف بدافزار مایکروسافت در هر ماه چیزی در حدود ۱ الی ۲ میلیون نرم‌افزار مخرب را بر روی دستگاه‌ها شناسایی می‌کند، حتی آن‌هایی که از آنتی ویروس استفاده می‌کنند! روشن بودن این ویژگی بر روی دستگاه‌ها توصیه می‌شود.


نظر شما در خصوص این ویژگی‌ها چیست؟

منبع :

WINDOWS BLOG

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
علی احمدی
پاسخ دهید جمعه 6 خرداد 1395

سلام واقعاببخیشدشایدجاش نباشه اماگیرم ممنون میشم پاسخ بدید.گوشیم لومیا۸۳۰هستش راحتت باوای مرورگرروبازمیکنم راحت وب گردی میکنم ولی زمانی که باسیمکارت وصل میشم گوشیم اصلاگوگل روبازنمیکنه نتتم خوبه راحتم توواتس اینستا تلگرام چت میکنم مشکلی ندارم گوشیروبایه سیم کیگه تست کردم هنوز این مشکلو دارم بایه مرورگردیگه امتحان کردم بازم نشدزمانی ۸.۱بودم اینطورم بودگفتم اپدیت رسمی روبگیرم شاید شد اما هنوز اینطوره

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید جمعه 6 خرداد 1395

  سلام عزیز. برای رفع این مشکل، شما باید یک APN دستی ایجاد کنید. اگر ایرانسل دارید برای این کار مراحل زیر رو انجام بدید:
  ۱. به مسیر (Settings> Network & wireless> Cellular & SIM> SIM Settings) برید و بعد گزینه Add an Internet APN رو انتخاب کنید. حالا اطلاعات رو طبق زیر پر کنید:
  APN: mtnirancell
  User name: aa
  Password: aa
  Type of sign-in info: PAP
  IP type: IPv4v6
  بعدش گزینه Save رو بزنید و دیتای سیم کارت رو یکبار خاموش و روشن کنید.

علی احمدی
پاسخ دهید جمعه 6 خرداد 1395

آقای مرادی خیلی مردی خدا خیرت بده دمت گرم

RedDeath
پاسخ دهید جمعه 6 خرداد 1395

قابلیت گیم ببار خیلی چرته در حال حاضر !
حتما حتما باید بازی تحت لایو باشه تا بتونی به اشتراک بزاریش !
حتما باید بازی رو حالت پنجره باشه Windowed نه تمام صفحه وگرنه ضبط متوقف میشه !

mrezah
پاسخ دهید جمعه 6 خرداد 1395

با سلام من بیلد روی لبتاپم ۱۰۵۸۶.۲۴۰ هستش چطوری میتونم این بیلد رو دریافت کنم؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,