۲۴۵۶۴۵۷۴۹۱۴_۰cdd268f92_b

بعد از ماه ها رقابت انتخاباتی، مناظره های جنجالی و حرف ها و ادعاهای بحث برانگیز، بالاخره انتخابات ریاست جمهوری امریکا کمتر از ۶ ساعت اینده شروع خواهد شد و اکنون نظرسنجی ها از پیروزی هیلاری خبر می دهند. با وینفون همراه باشید.

دونالد ترامپ، مرد جنجالی این روزهای امریکا در کنار هیلاری کلینتون با حامیان قدرتمندش رقابت سختی در رای گیری امروز خواهند داشت و طبق آماری که بینگ منتشر کرده است، هیلاری به احتمال ۹۰٪ و با کسب ۳۲۳ رای الکترال پیروز انتخابات آمریکا خواهد بود.

capture-2

طبق بررسی اطلاعات به دست امده از بینگ، در ایالت های فلوریدا، ویرجینیا، کارولینای شمالی و نوادا آمریکایی ها هیلاری را انتخاب خواهند کرد و بدین صورت برنده ی جدال چندین ماهه لقب خواهد گرفت.

این امار و اطلاعات به احتمال فراوان در واقعیت نیز اتفاق خواهد افتاد چرا که تنها ۵٪ احتمال تغییر فرد انتخابی رای دهندگان وجود دارد.

نحوه برگزاری انتخابات آمریکا:

بر اساس گزارش خبرانلاین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در واقع شامل برگزاری ۵۱ انتخابات مجزا در ۵۰ ایالت به علاوه پایتخت این کشور است. در این ۵۱ منطقه، رأی‌دهندگان به نامزدهای عضویت در «کالج الکترال» رأی می‌دهند – کسانی که از پیش وعده داده‌اند که به کدام یک از نامزدهای ریاست جمهوری رأی خواهند دارد؛ در واقع رأی‌دهندگان هنگام انداختن برگه رأی خود، در اکثر ایالت‌ها، نام نامزدهای عضویت در کالج الکترال را نمی‌نویسند، بلکه برگه‌هایی را به صندوق رأی می‌اندازند که در روی آن نوشته «رأی دهنده به فلان نامزد ریاست جمهوری». پس از برگزاری انتخابات محلی در ۵۱ منطقه آمریکا، اعضای انتخاب شده، کالج الکترال را تشکیل می‌دهند.

در ۴۸ ایالت آمریکا، وقتی که یک نامزد بتواند اکثریت آرای شهروندان این کشور را کسب کند، تمامی سهمیه الکترال آن ایالت را آن خود می‌کند. برای مثال اگر ۵۱ درصد شرکت‌کنندگان در انتخابات ایالت نیویورک به کلینتون (در واقع به افرادی که اعلام کرده‌اند که در کالج الکترال به کلینتون رأی می‌دهند) رأی دهند، تمامی سهمیه ایالت نیویورک در کالج الکترال به کلینتون (حامیان کلینتون) اختصاص پیدا می‌کند. تنها در دو ایالت نبراسکا و ماین، سهمیه ایالتی تاحدی براساس درصد رأی‌دهندگان توزیع می‌شوند.

تعداداعضای کالج الکترال برابر با مجموع تعداد اعضای مجلس نمایندگان و سنای این کشور (۵۳۸ نفر) است. در واقع سهمیه هر ایالت در کالج الکترال برابر با تعداد اعضای مجلس نمایندگان و سنای آن ایالت در کنگره آمریکا است

با همه ی این موارد، طبق تحقیقات بلومبرگ، مردم ایران معتقدند تفاوتی بین کلینتون و ترامپ وجود ندارد و هردو جزو موارد “بدتر” به حساب می آیند.

نظر شما چیست؟

منبع :

MSPOWERUSER

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
amir
پاسخ دهید سه شنبه 17 آبان 1395

هردو جزو موارد “بدتر” به حساب می آیند. ——–>>>قشنگ بود. 🙂

حمیدرضا عبدی
پاسخ دهید سه شنبه 17 آبان 1395

Viva La Hillary Clinton

amrollah
پاسخ دهید سه شنبه 17 آبان 1395

دونالد ترامپ+
هیلاری کلینتون_

mohsen
پاسخ دهید سه شنبه 17 آبان 1395

به نظر منم جفتشون عین هم میمونن فقط هیلاری کلینتون با پنبه سر میبره

saman
پاسخ دهید سه شنبه 17 آبان 1395

خدا کنه هر کی میشه برای ما هم باعث و بانی خیر بشه!!!!!!

    ایمان
    پاسخ دهید سه شنبه 17 آبان 1395

    واقعا فکر کردی دولت امریکا باعث خیر میشه ؟!
    هرجا رفته توی هر کشوری فقط جنگ درست کرده و گروه تروریستی !
    نزن این حرفو

Seyed.AmirHossein
پاسخ دهید سه شنبه 17 آبان 1395

بر دولت امریکا لعنت 🙂
مردمش خوبن
فقط تنها لکه ننگ امریکا دولتشه… هرچی خونخواه و جنگ طلبه ریخته تو دولت امریکا…

محسن
پاسخ دهید سه شنبه 17 آبان 1395

سگ زرد برادر شغاله. ولی اگه ترامپ بشه بهتره. اون بهتر بلده چطوری چهره اصلی و کثیف امریکا را نشون بده و لو بده

حمید رضا عربستانی
پاسخ دهید چهارشنبه 18 آبان 1395

بینگ که خراب کرد، ترامپ شد رییس جمهور

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,