ساختمان ۹۹ ردموند، در فعالیت های مربوط به صدا و مکالمه مدت هاست شهرت دارد و چندی پیش نیز رکورد ساکت ترین منطقه جهان را به نام خود ثبت کرد، حالا آن ها به توانایی تشخیص گفتار با کمترین اشتباه و بیشترین میزان شباهت به انسان رسیده اند، با وینفون همراه باشید.

ردموندی ها حالا بیشتر از قبل می توانند به ساختمان ۹۹ خود ببالند، چرا که متخصان و دانشمندان حاضر در این ساختمان به سیستمی دست یافته اند که می تواند مکالمات را در حد انسان تشخیص دهد و درک کند. این سیستم تشخیص گفتار با پایین ترین میزان اشتباه اکنون امیدواری بسیاری برای بهبود عملکرد کرتانا و قدرت مندتر کردن آن به وجود آورده است.

این سیستم با اشتباه در ۵.۹٪ کلمات، رکورد ماه قبل  که ۶.۳٪ کلمات بوده است را شکسته و حالا قدرت بیشتری پیدا کرده است. این میزان اشتباه کمترین مقداریست که تا بحال در این عرصه ثبت شده است.

Xuedong Huang این رکورد را دستاوردی تاریخی خوانده و از دست یابی به سیستمی در حد انسان سخن گفته است. Harry Shum که به تازگی رییس بخش هوش مصنوعی مایکروسافت شده است نیز عنوان کرده است: “در پنج سال گذشته تصور این چنین دستاوردی نداشتم و حتی فکر نمی کردم که دست یابی به چنین قابلیتی امکان پذیر باشد، این سیستم می تواند کرتانا را بسیار قدرتمند کند و آن را به معنای واقعی به یک دستیار تبدیل کند”. هذی ادامه می دهد: ” در حال دور شدن از دنیایی هستیم که انسان ها باید کامپوترها را درک می کردند و حالا وقت آن رسیده تا رایانه ها ما را بفهمند، اگرچه راه درازی برای رسیدن به هوش مصنوعی واقعی مانده است”.

Geoffrey Zweig مدیر گروه تحقیقاتی گفتار و دیالوگ مایکروسافت  نیز با خوشحالی نسبت به این دستاورد گفته است: ” این دستاورد نقطه ی اوج بیش از بیست سال تلاش مداوم است”.

این تحقیقات موفقیت امیز و دستاورد فعلی، قطعا تمام محصولات مایکروسافت را در زمینه ی تشخیص صدا و گفتار بهبود خواهد بخشید و تمام آن ها از اکس باکس تا کرتانا پیشرفت خوبی خواهند داشت.

منبع :

MSPOWERUSER

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
علی
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

من زیاد کاری به این ندارم. فقط می دونم که کرتانا وقتی انگلیسی صحبت می کنم نمی فهمه ولی گوگل انگلیسی صبحت می کنم می فهمه!!!

    MSK
    پاسخ دهید چهارشنبه 27 مهر 1395

    اتفاقاَ وقتی من انگلیسی صحبت می کنم بر عکسه!

امیر
پاسخ دهید چهارشنبه 27 مهر 1395

چون درست بلد نیستی انگلیسی صحبت کنی! 👆

hamid
پاسخ دهید چهارشنبه 27 مهر 1395

حتما گوگل هم انگلیسیش مث اون اقا ضعیفه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,