_سخت افزار پنل جدید

تاثیر هولولنز بر نابینایان وقتی هولولنز، به جای چشم عمل می‌کند!

محققان مرکز فناوری کالیفرنیا (Caltech) و دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (University of Southern California) نتایج تحقیقات خود را در مورد تاثیرات هولولنز برای نابینایان منتشر کردند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

برای بازگردانی بینایی به افراد نابینا، برخی رویکردها با روش  انتقال تصاویر خام به مغز بود. این رویکردها به دلیل نیاز به پهنای باند بالا و گستردگی بالای تمرینات مورد نیاز برای تفسیر برخی محرک های غیر معمول، از تاثیرگذاری کافی برخوردار نبودند. در این مقاله که به تازگی منتشر شده، محققان این دو دانشگاه رویکرد جدیدی را برای این کار مطرح کرده‌اند، به جای انتقال کامل داده های حسی به مغز، رویکرد جدید بینایی را در سطح شناختی بازیابی می‌کند.

تاثیر هولولنز:

آنها برای این هدف، از هولولنز مایکروسافت استفاده کردند. همانطور که می‌دانید، هولولنز توانایی تشخیص محیط اطراف کاربر خود را دارد، موقعیت کاربر در محیط اطراف را می‌داند و همچنین قادر به گرفتن ویدیو و انواع داده برای اطلاع از جزئیات صحنه است. محققان از این داده‌ها استفاده نموده و با استفاده از واقعیت افزوده به نابینایان منتقل کردند:

این سیستم از بسیاری از جنبه‌های شناخت بصری پشتیبانی می‌کند: از اجتناب از برخورد به مانع تا تشکیل و به یادآوری حافظه‌ی فضایی، تا مسیریابی دوربرد. نه به آموزش محیط فیزیکی نیاز دارد، نه به اصلاح. نابینایان می‌توانند با تلاش اول و بدون سابقه‌ی قبلی، در یک مکان جدید حرکت کنند. ترکیب قدرت کامپیوتری بی‌نظیر در دستگاه‌های پوشیدنی با فناوری واقعیت افزوده، نوید عصر جدید پروتزهای بیرونی (بدون نیاز به کارگذاری درون بدن) را می‌دهد که تنها مانع آن، نرم افزار است

این محققان همچنین سیستم خود را با افراد نابینای واقعی نیز امتحان کردند. آنها متوجه شدند که کاربران نابینا قادر به پیدا کردن و اشاره به نشانه‌های صوتی بودند. به عنوان مثال، آنها توانایی پیدا کردن صندلی در یک اتاق در زمانی برابر با حالت عادی را داشتند. می‌توانید مقاله‌ی کامل را در اینجا بخوانید و در ویدیوی پایین، عملکرد این سیستم را مشاهده نمایید:

منبع :

MSPOWERUSER

15 پست
علیرضا قنواتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,