امروزه مسایلی که روزگاری جزو علوم تخیلی محسوب می‌شدند با توجه به ابزارات جدید مانند هالولنز یا همان هدست واقعیت مجازی مایکروسافت، به سرعت در حال تبدیل شدن به واقعیت هستند. هالولنز در علم پزشکی هم در زمینه آموزش هم تمرین واقعی بالینی مورد توجه قرار گرفته است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

آخرین اخبار حاکی از آن است که در کالج امپریال لندن در انگلستان، برای مطالعه روی ۵ بیمار از هدست واقعیت مجازی مایکروسافت استفاده شده تا ببینید آیا می‌توان به وسیله آن عمل جراحی ترمیمی (حراجی ترمیمی یکی از شاخه‌های مهم در جراحی پلاستیک است که با حراجی زیبایی متفاوت است) را انجام داد.

محققان برای پوشش دادن به تصاویر سی‌تی اسکن- شامل موقعیت‌های استخوانی و رگ‌های خونی- روی پای هر یک از بیماران، از هدست مایکروسافت بهره گرفتند. هالولنز می‌تواند در طی عمل جراحی ترمیمی مثلا به دنبال یک تصادف با ماشین، در زمان فلپ ( انتقال بخشی از بافت زنده بدن که حاوی خون و جریان زنده است، به قسمت دیگری از بدن را فلپ می‌گویند) که برای پوشاندن زخم‌ها از بافت‌های قسمت‌های دیگر بدن و رگ‌های خونی باید استفاده شود به جراحان در پیدا کردن و اتصال رگ‌های خونی به یکدیگر بسیار کمک کند و جراح می‌تواند به خوبی زخم را پوشش دهد و ببندد.

یکی از پروسه‌های حیاتی این است که رگ‌های خونی را به بافت‌ جدیدی در بدن پیوند می‌دهند و اکسیژن موجود در رگ سبب زنده ماندن بافت جدید می‌شود. در گذشته جراحان از اسکنر‌های اولتراسوند دستی برای پیدا کردن رگ‌های خونی استفاده می‌کردند.

فلیپ پرات یکی از محققان کالج امپریال لندن می‌گوید: ” استفاده از هدست واقعیت مجازی راه جدیدی برای پیدا کردن رگ‌های خونی زیر پوست است. هالولنز با پوشش دادن اسکن تصاویر بیمار در طی عمل جراحی به سرعت و دقت رگ‌های خونی را پیدا می‌کند.”

پرات که محقق اصلی این مطالعات است همچنین می‌گوید: “با استفاده از هالولنز شما می‌توانید کاملا داخل پا را مشاهده و بررسی کنید، استخوان‌ها و رگ‌های خونی را ببینید و همچنین محل دقیق بافتی که هدفتان است را مشخص کنید.”

پرات گفت: ” ما اولین تیم جراحی در جهان هستیم که از هالولنز در یک پروژه عملیاتی واقعی استفاده کردیم و با مطالعه روی این بیماران نشان دادیم که هالولنز یک تکنولوژی عملی است که می‌تواند به نفع تیم جراحی باشد.”

نتایج این حقیقات در مجله اروپایی Radiology Experimental به چاپ رسیده و در دسترس عموم قرار گرفته است.

اگر شما هم یکی از طرفداران هالولنز و تکنولوژی هستید، نظراتتان درباره این مطلب را با وینفون به اشتراک بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

108 پست
صبا ابراهیمی
او کارشناس مترجمی زبان انگلیسی است. به کارهای هنری، خوشنویسی، کتاب و فیلم علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کتاب خواندن و فیلم دیدن کند. صبا اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
bahmanbs
پاسخ دهید سه شنبه 24 بهمن 1396

سلام ، مدتی قبل یک آموزش تو سایت گذاشته بودید که آموزش اپگرید لومیاهای قدیمی به ویندوز ۱۰ موبایل با نرم افزار WP internals بود .
هرچی میگردم نمیتونم پیداش کنم حالا .

میشه لینکش رو بذارید الان؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,