در حال حاضر چت بات با استفاده از هوش مصنوعی (AI) می‌تواند به عنوان یک دوست مجازی عمل کند و حتی می‌تواند در چندین زبان مختلف با شما صحبت کند. پزشکان همچنین با استفاده از روش‌های مختلف برای تشخیص بیماری‌ها و انجام عملیات جراحی ایمن‌تر از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. بعضی از کشاورزان نیز برای تولید محصولات بیشتر از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند و دانشمندان نیز معتقدند که هوش مصنوعی می‌تواند راه‌های جدیدی برای حفاظت از این سیاره را ایجاد کند. به طرق مختلف، پتانسیل هوش مصنوعی به نظر می‌رسد تقریبا بی پایان است و با استفاده از آن می‌توان کارهای بیشماری را انجام داد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

بخش آموزشو‌پرورش نیز در حال بررسی این است که چگونه می‌تواند از هوش مصنوعی برای افزایش یادگیری در کلاس و ایجاد تجارب یکپارچه و شخصی استفاده کند. در اینجا نمونه‌هایی از نحوه استفاده از هوش مصنوعی برای توانمند سازی دانش آموزان آورده شده‌است:

کمک به همه‌گیر شدن آموزش برای هر دانش‌آموز

هوش مصنوعی کمک می‌کند تا آموزش بیشتر شامل همه شود و همه بتوانند آن را در بر بگیرند. موسسه فن‌آوری روچستر در ایالت نیویورک، ترکیبی متنوع از دانش آموزان، از جمله کسانی که ناشنوا و سخت شنوایی هستند، دارد. بنابراین، از مایکروسافت Translator برای ایجاد زیرنویس‌های زنده بر روی صفحه در طول سخنرانی‌ها و آموزش‌ها استفاده می‌کند.

برای 700 دانش‌آموز ناشنوا و کم شنوایی که در مدرسه در کنار دانشجویانی که شنوایی کاملی دارند، قرار می‌گیرند، زیرنویس‌های متناوب نشانه‌گذاری شده روی صفحه به آن‌ها اجازه می‌دهد که به جای اینکه توجه خود را بر مترجم زبان اشاره آمریکا (ASL) در اتاق متمرکز کنند و بیشتر اوقات به آن توجه کنند، درس‌های بیشتری را دنبال کنند.

دانش آموزانی که به زبان آموزش آشنا نیستند، از جمله دانشجویان خارجی که کمتر به زبان تدریس آشنا هستند، می‌توانند از چنین ابزارهایی استفاده کنند. با دانلود Microsoft Translator بر روی دستگاه‌های خود، آنها می‌توانند ترجمه زنده از درس را به زبان مادری خود تجربه کنند. برای یادگیرندگان بصری، که در تلاش برای گوش‌دادن دقیق برای مدت زمان طولانی هستند، ممکن است زیرنویس‌ها برای درک سریع‌تر درس آسان‌تر باشند.

یکی دیگر از مزایای این برنامه این است که مایکروسافت Translator می‌تواند به طور خودکار رونوشت‌های حاصل از تدریس را تولید کند که به دانش آموزان اجازه می‌دهد تا بر روی گوش دادن در طول درس‌ها و مرور رونوشت‌ها پس از درس تمرکز کنند.

برنامه های مبتنی بر AI نیز وجود دارد که به وسیله شخصی سازی آموزش و پرورش به دانش‌آموزان کمک می‌کند. به عنوان مثال، برنامه یادگیری زبان چینی که یکی از چالش برانگیز‌ترین و سخت‌ترین زبان‌ها برای یادگیری در دنیا است، به دانش‌آموزانی که وقت کمی برای تمرین آن دارند با ارائه یک شریک صحبت همیشه در دسترس برای دانش آموزان به آن‌ها کمک شایانی می‌کند

 آگاه‌سازی موسسات آموزشی و مربیان در مورد نحوه تقویت دانش آموزان 

هوش مصنوعی همچنین توسط موسسات آموزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بینش‌ها‌ی جدید و پیشرفته‌ی آموزشی موجود در سراسر جهان و روش‌های بهتری برای کمک به دانش آموزان برای دستیابی به آموزش بیشتر و درک بهتر درس‌ها را پیدا کنند. آموزش و پرورش کاتولیک استرالیا غربی (CEWA) آموزش شخصی را به 78000 دانش آموز در سراسر 163 مدرسه در این ایالت، با استفاده از برنامه‌ی cloud ارائه می‌دهد. این نرم‌افزار داده‌ها را از منابع مختلف و با استفاده از قابلیت‌های تجزیه و تحلیل پیشگویانه آن و با کمک  و توانایی BI برای شناسایی الگوها جمع‌آوری می‌کند. این برنامه به آموزگاران کمک می‌کند تا دانش‌آموزان کم‌کار و ضعیف و در معرض خطر را شناسایی کرده و تا جایی که ممکن است با آن‌ها مداخله کنند.

در ایالات‌متحده، مدارس عمومی تاکوما در ایالت واشنگتن از یادگیری ماشینی (ML) و هوش مصنوعی برای توسعه یک مدل داده‌ای استفاده کرده‌اند که موفقیت دانش‌آموز را با دقت 90 درصد پیش‌بینی می‌کند. این امر نه تنها ارزیابی اولیه و مداخله برای کاهش نرخ ترک‌تحصیل دانش آموزان را فعال کرده‌است، همچنین مربیان را قادر ساخته‌است تا به دانش آموزان در رسیدن به هدف‌های تحصیلی بیشتر کمک کنند. مدارس عمومی تاکوما از زمان استفاده از این ایده شاهد افزایش نرخ فارغ‌التحصیلی از 55 درصد به بیش از 80 درصد هستند.

تضمین یک تجربه‌ی یادگیری بهتر و بدون دغدغه برای دانش‌آموزان

به دلیل منابع محدود و نیروی انسانی، درخواست‌های دانشجویی مانند آن‌هایی که مربوط به ثبت‌نام، وام‌های دانشجویی یا برنامه‌ریزی تحصیلی است اغلب زمان می‌برد تا به آن‌ها پاسخ داده و حل شوند. این نه تنها باعث نگرانی دانشجویان می‌شود، بلکه تمرکز و توجه آن‌ها را از یادگیری می‌گیرد. موسسات آموزشی امیدوارند که بدون فشار اضافی بر روی منابع انسانی و تنها با استفاده از هوش مصنوعی بر این چالش‌ها غلبه کنند.

دانشگاه طیب، در عربستان سعودی، در حال حاضر در حال توسعه یک chatbot جدید برای پاسخ به سوالات است که می‌تواند به طیف وسیعی از پرسش‌های دانشجویی پاسخ دهد. Polytechnic، در سنگاپور، همچنین به دنبال توسعه یک چت بات است که می‌تواند به عنوان دستیار تدریس آموزگاران برای پاسخ به برخی از سؤالات ساده تر که ممکن است دانش آموزان داشته باشند، عمل کند. این کار زمان را برای مربیان آزاد خواهد کرد، به این ترتیب آن‌ها می‌توانند زمان بیشتری را صرف پاسخگویی به سوالات پیچیده دانش آموزان کنند.

بررسی فرصت‌های مناسب برای موسسه آموزشی 

فرصت‌هایی که هوش مصنوعی وعده می‌دهد هیجان‌انگیز و بسیار جالب هستند. اما موسسات باید به خاطر داشته باشند که دانش آموزان را در مرکز همه تغییر نگاه دارند. مهم است که ابتدا یک دیدگاه و اهداف مشخص را قبل از در نظر گرفتن ابزارهای فن‌آوری و راه‌حل‌ها، هوش مصنوعی یا هر تکنولوژی دیگری برای غلبه بر چالش‌های موجود، شناسایی کنیم.

(مایکروسافت) متعهد به توانمند سازی دانش‌آموزان برای دستیابی به بهترین اهداف خود، در طول کل سفر آموزش است و از طریق تحقیقات و برنامه‌ریزی برای ایجاد راه‌حل‌های مناسب، و اجرای فن‌آوری، هم‌کاری نزدیکی با مدارس دارد. قطعاً شما متوجه کمک‌های بی‌شمار مایکروسافت به موسسات آموزشی خواهید بود که چگونه با استفاده از ابزار‌هایشان به تقویت بیشتر و بهتر دانش‌آموزان کمک کرده‌اند.

منبع :

MICROSOFT

88 پست
واحد عثمانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,