windows-10-splash-microsoft-edge-color

در کنار قابلیت ها و تغییرات جدیدی که ویندوز ۱۰ به ارمغان آورده است، این نسخه از ویندوز همچنین نوع جدیدی از اپلیکیشن ها را نیز معرفی کرد که در سراسر دستگاه های مختلف اجرا می شوند و خود را با اندازه های مختلف صفحه نمایش، انطباق می دهند. شما می توانید این دسته از اپلیکیشن ها را از استور دریافت کنید. همان طور که می دانید هر کدام از این اپلیکیشن ها دارای صفحه ی شروعی با رنگ خاص هستند. در این مطلب نحوه تعویض رنگ این صفحه را به شما آموزش می دهیم.

به غیر از اپلیکیشن های دریافت شده از استور، این سیستم عامل به طور پیش فرض شامل تعدادی از این اپلیکیشن ها نیز می باشد، از جمله Photos، Alarms، Calculator، Xbox، مایکروسافت اج و بسیاری دیگر. در حالی که هر اپلیکیشن با دیگری متفاوت است، ولی بسیاری از آن ها با پیروی از رویه ای مشابه، شامل یک صفحه ی تنظیمات برای سفارشی سازی گزینه های مختلفی می باشند. با این حال، موردی که در میان تمام این اپلیکیشن ها مشترک می باشد، این است که گزینه ای برای تغییر رنگ صفحه ی معرفی (splash screen)، که در زمان اجرای هر اپلیکیشن آن را مشاهده می کنیم، وجود ندارد.

توجه داشته باشید که برخی از اپلیکیشن ها رنگ این صفحه ی خود را از تم فعلی دستگاه شما می گیرند و برخی دیگر از آن ها، رنگ این صفحه همان رنگ امضای اختصاصی آن ها می باشد، مانند اپلیکیشن اکس باکس با رنگ سبز و مایکروسافت اج با رنگ آبی مخصوص به خود!

در این مطلب، ما به شما کمک می کنیم تا با دنبال کردن چند مرحله ی ساده و تغییرات کوچک در رجیستری ویندوز، بتوانید رنگ صفحه ی شروع اپلیکیشن های مختلف دریافت شده از استور ویندوز ۱۰ را تغییر دهید و آن را مطابق میل خود شخصی سازی کنید.

نحوه ی تغییر رنگ صفحه ی شروع اپلیکیشن های استور

توجه: پیش از شروع به انجام مراحل، لازم به ذکر است که ایجاد تغییر در رجیستری می تواند خطرناک باشد، و اگر شما آن ها را به درستی انجام ندهید، می تواند آسیب جبران ناپذیری به سیستم شما وارد گردد. پس به شما توصیه می کنیم که پیش از شروع به انجام این تغییرات، اقدام به تهیه ی یک نسخه ی پشتیبان کامل از سیستم خود نمایید.

برای تغییر رنگ صفحه ی شروع اپلیکیشن های ویندوز ۱۰، به دقت مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. کلید های Windows key + R را از روی صحه کلید فشار دهید تا دستور Run اجرا گردد، سپس عبارت regedit را تایپ کرده و بر روی OK کلیک کنید تا رجیستری باز شود.
 2. مسیر زیر را دنبال کنید:
  HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AppModel\SystemAppData
 3. بر روی کلید (پوشه) اپلیکیشنی که می خواهید رنگ صفحه ی شروع آن را تغییر دهید دو مرتبه کلیک کنید. برای مثال، شما می توانید برای تغییر رنگ این صفحه در مایکروسافت اج، بر روی Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe دو مرتبه کلیک کنید.
  توجه: شما می توانید رنگ صفحه ی شروع هر اپلیکیشنی که در لیست است را تغییر دهید، اما تنها تعداد محدودی از آن ها کار خواهد کرد. برخی از اپلیکیشن هایی که می توان رنگ صفحه ی شروع آن ها را تغییر داد عبارتند از Alarm، مایکروسافت اج، Calculator، استور، Maps، اکس باکس و Photos.
 4. بر روی کلید SplashSreen دو مرتبه کلیک کنید.
 5. کلید اپلیکیشن را انتخاب کنید. به عنوان مثال، Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe!MicrosoftEdge برای باز کردن کلید مربوط به مایکروسافت اج.
 6. در بخش سمت راست، بر روی رشته ی BackgroundColor دو مرتبه کلیک کنید.
 7. value data را به رنگ مورد نظر خود تغییر دهید. شما می توانید از نام یک رنگ اصلی مانند قرمز، آبی، یا سبز استفاده کنید. شما همچنین می توانید از کد رنگ هگزا دسیمال مانند #FF0000  نیز استفاده کنید، و یا حتی می توانید مقدار transparent را انتخاب کنید، که این امکان را می دهد که اپلیکیشن مورد نظر، رنگ صفحه ی شروع خود را از رنگ تم پیش فرض سیستم شما بگیرد.
 8. برای تکمیل این کار بر روی OK کلیک کنید.
  change-color-app-startup

هنگامی که کار به اتمام رسید، شما می توانید اپلیکیشن را اجرا کرده و رنگ جدید صفحه ی شروع را مشاهده کنید.

در صورتی که شما می خواهید به رنگ اصلی و اولیه بازگردید، از همان دستورالعمل ذکر شده در بالا استفاده کنید و رشته ی BackgroundColor  را به مقدار اصلی آن بازگردانید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

1815 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
Hamed
پاسخ دهید دوشنبه 11 مهر 1395

سلام، چطور میشه رنگ کاشی ها رو تغییر داد؟ میخوام هر کاشی رنگ خودش رو داشته باشه، مثه اسکایپ، یا لاین، نمیخوام مثه واتس اپ باشه و با بقیه ی کاشی ها رنگش تغییر کنه

Amar
پاسخ دهید دوشنبه 11 مهر 1395

گل گفتی منم خلع این مسله رو احساس میکنم و فید بک هم قبلا داده شده فعلا که ماکروساافت مشغول دادن نرم افزار برای اپل هست

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,