کاربران سیستم عامل ویندوز ۱۰ در حالت کلی به دو دسته تقسیم می شوند. برخی تمایل زیادی به وجود جلوه های بصری این سیستم عامل ندارند و بیشتر به دنبال سرعت و باز خورد سریع از طرف سیستم خود هستند در مقابل دسته ای دیگر از کاربران قرار دارند که اغلب به موضوع زیبایی اهمیت فراوانی می دهند. در این پست قصد داریم تا با کمک روش های ساده Lock Screen ویندوز ۱۰ را غیر فعال کنیم. با ما در وینفون همراه باشید.

پس از عرضه به روز رسانی بزرگ Creators نحوه غیر فعال سازی صفحه لاک اسکرین تا حدودی دچار تغییر شد. به طوری که کاربران نسخه Home به واسطه دستکاری در رجیستری ویندوز ۱۰ و کاربران دیگر نسخه ها با قعال سازی گزینه ی مربوطه در بخش Group Policy ویندوز می توانند صفحه لاک اسکرین را غیر فعال کنند. توجه داشته باشید در صورت دستکاری رجیستری ویندوز ممکن است دچار مشکل شود به همین دلیل عواقب ناشی از این کار به طور کامل به عهده ی خود کاربران می باشد.

نسخه Home :

همان طور که گفتیم کاربران این نسخه از ویندوز به اجبار نیاز به دستکاری در قسمت رجیستری ویندوز سیستم خود دارند. برای انجام این کار ابتدا با وارد کردن عبارت regedit در قسمت Run وارد فضای مورد نظر شده و به بخش HKEY_LOCAL_MACHINE بروید. سپس در بخش SOFTWARE کلیک کرده تا به Policies وارد شوید. حال در پوشه Microsoft وارد پوشه دیگری به نام Windows شوید.

با انجام کلیک راست در این بخش یک پوشه جدید با نام Personalization بسازید و در آن یک کلید رجیستری جدید DWORD 32-bit با نام NoLockScreen و مقدار ۱ ایجاد کنید. اکنون با ذخیره مراحل انجام شده لاک اسکرین ویندوز ۱۰ سیستم خود را غیر فعال خواهید کرد. برای بازگردانی مراحل فوق تنها کافی است مقدار کلید رجیستری ایجاد شده را به صفر تغییر دهید.

نسخه Pro :

همان طور که در ابتدا گفتیم روش انجام کار در نسخه Home با نسخه های دیگر متفاوت است و در دیگر نسخه ها نیازی به تغییر و دستکاری رجیستری نخواهیم داشت. توجه داشته باشید روش استفاده شده در نسخه Pro در مورد نسخه های دیگر چون Enterprise و Education نیز صادق است. برای غیر فعال کردن صفحه لاک اسکرین در نسخه Pro عبارت gpedit را در بخش جستجو وارد کرده و به بخش Group Policy وارد می شویم. حال با مراجعه به قسمت Administrative Templates و کلیک بر روی پوشه Control Panel وارد صفحه ی دیگری به نام Personalization خواهیم شد. در این صفحه گزینه ای با نام Do not display the lock screen وجود دارد. با بازگشایی آن و انتخاب گزینه ی Enabled و سپس ذخیره روند انجام شده صفحه لاک اسکرین به طور کامل غیر فعال خواهد شد.

توجه داشته باشید در صورت انجام مراحل فوق هیچ تاثیری بر امنیت سیستم عامل نخواهد داشت و تنها صفحه لاک اسکرین غیر فعال خواهد شد و همچنان صفحه مربوط به وارد کردن پسورد نمایش داده می شود.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

397 پست
علیرضا عنادی
او دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی است. به عکاس، داستان نویسی و آهنگ سازی علاقه ی وافری دارد و سعی می کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوهنوردی و فوتبال، کند. علیرضا اکنون نویسنده وبسایت وینفون است."
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
 • No items.
 • دیدگاه کاربران
  Iman Balaa
  پاسخ دهید چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396

  یه تلنگر خبر براتون زدم. پستشو نمیزارین؟

  برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
  برچسب ها: , , , ,