cyber_interfaceمایکروسافت در حال آگاه سازی کاربران اینترنت در مورد حملات سایبری است. بدین منظور صفحه ای را اختصاص داده که در آن نمودارهایی با به روز رسانی مداوم، برآوردهایی از هزینه یک حمله سایبری و اطلاعاتی در مورد مشکلات امنیتی ناشی از استفاده کارکنان از گجت های شخصی در محیط کار و قربانیان حملات سایبری را به نماش می گذارد.

وبسایت Anatomy of a Breach مایکروسافت با استفاده از نمودار های تعاملی اطلاعات کاربردی در مورد جزییات و آمارهای مربوط به حملات سایبری در اختیار کاربران قرار می دهد، تا بدین شکل کاربر بتواند قیاسی واقعی در مورد وضعیت امنیت سایبری خود داشته باشد.

در ابتدای ورود به سایت با یک صفحه قابل اسکرول مواجه می شوید که در آن اطلاعات جامعی در مورد جنبه های مختلف حملات سایبری به کاربر داده می شود، برای مثال در ابتدای صفحه اشاره شده که خسارت نفوذ اطلاعاتی برای شرکت ها و ارگان های مختلف در سراسر دنیا چیزی برابر با ۴,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ دلار در هر سال می شود.

در سال ۲۰۱۵ به طور میانگین هزینه پرداخت شده برای هر سند مفقود شده و یا دزدیده شده حاوی اطلاعات حساس و یا خیلی محرمانه ۱۵۴ دلار بوده است.

در قسمت پایین تر صفحه، کاربران می توانند در مورد نحوه حفظ امنیت شخصی در فضای مجازی براساس آنچه بخش امنیتی مایکروسافت یافته است مطالعاتی داشته باشند. هم چنین متخصصان امنیتی مایکروسافت شکل حاکم شدن عامل نفوذ و آنچه را که اصطلاحا Long Con می نامند شرح داده اند.

infographic

 با اینکه بخشی از این اطلاعات به سبب نشان دادن احتمال بالای وقوع حملات و شدت آن ها، و راحت بودن انجام نفوذ از سوی حمله کننده، هراس آور هستند، خوش بختانه مایکروسافت راه حل و راه کارهای مقابله با آن ها را به خوبی شرح داده است.

بازدیدکنندگان از سایت می توانند با بهره گیری از پیشنهادات مایکروسافت من جمله نمودار آناتومی یک نفوذ خود را محافظت کنند.

برای افرادی گه می خواهند در مورد حملات سایبری اطلاعاتی کسب کنند و یا اینکه خانواده و یا دوستان خود را در مقابل آسیب های احتمالی محافظت کنند، مطالعه این سایت به شدت توصیه می شود.

لطفا در بخش نظرات، دیدگاه های خود را در مورد سایت  Microsoft’s Anatomy of a Breach و اطلاعات عرضه شده در آن در میان بگذارید و اگر خودتان از قربانیان حملات سایبری بوده اید تجربه خود را بیان کنید.

منبع :

WINBETA

1004 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mahdi12345
پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

پدرم در اومده.هر روز باید DNS تغییر بدم تا به داینترنت وصل باشم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,