Nokia-Microsoft

مدت ها است که شاهد طراحی خاص گوشی های لومیا که توسط نوکیا ساخته می شدند، نیستیم. مایکروسافت پس از خرید بخش سخت افزار و دستگاه های کمپانی نوکیا، از زبان طراحی خاص خود برای گوشی های ویندوزی خانواده لومیا استفاده می کند که با طراحی گوشی های ساخته شده توسط نوکیا متفاوت هستند.

پس از این که مایکروسافت بخش سخت افزار و دستگاه های کمپانی نوکیا را خریداری کرد، تا کنون شاهد معرفی گوشی های ویندوزی مختلفی از خانواده لومیا از سوی مایکروسافت بوده ایم که از زبان طراحی خاصی برخوردار هستند. زمانی که مایکروسافت زبان طراحی گوشی های سری لومیا را تغییر داد، این طراحی جدید برای برخی از کاربران مورد قبول نبود و مورد انتقاد قرار گرفت، از سویی دیگر برخی کاربران نیز طراحی گوشی های جدید مایکروسافت را قابل قبول می دانند و انتقاد چندانی نسبت به طراحی آن ها ندارند.

بهتر است اندکی به گذشته بازگردیم، زمانی که کمپانی نوکیا وظیفه طراحی و ساخت گوشی های ویندوزی سری لومیا را بر عهده داشت. اگر به تک تک گوشی های خانواده لومیا که توسط نوکیا طراحی و ساخته شده اند به خوبی دقت کنید، به راحتی می توانید یک زبان طراحی مشترک را تقریباً در میان تمام آن ها تماشا کنید. نوکیا در طراحی تمام گوشی های خود به تک تک جزییات آن ها به خوبی دقت کرده است و سعی کرده تا هر جزیی از گوشی را در بهترین مکان ممکن و به بهترین شکل ممکن قرار دهد. البته در همان زمان که نوکیا وظیفه طراحی و ساخت گوشی های خانواده لومیا را بر عهده داشت و تمام تلاش خود را در این راه به کار می گرفت نیز برخی از کاربران از برخی جهات به طراحی گوشی های ساخت نوکیا ایراد هایی را وارد می دانستند، از جمله آن که برخی از کاربران ضخامت گوشی های ساخت نوکیا را نسبت به سایر کمپانی ها بیشتر می دیدند و از این رو به نوکیا ایراد می گرفتند و از سویی دیگر برخی دیگر از کاربران به دوربین برخی از گوشی های ساخت لومیا که از بدنه گوشی بیرون زده است ایراد می گرفتند و مواردی دیگر.

lumia-830

 حال به سراغ طراحی گوشی های ساخت مایکروسافت می رویم. از زمانی که مایکروسافت نخستین گوشی ویندوزی ساخت خود را معرفی کرد، به خوبی مشخص بود که مایکروسافت زبان طراحی کمپانی نوکیا را کنار گذشته است و از این پس شاهد گوشی های ویندوزی با سبک طراحی خاص مایکروسافت خواهیم بود. از همان ابتدای طراحی گوشی های ویندوزی جدید توسط مایکروسافت، بسیاری از کاربران انتقاد خود را نسبت به طراحی گوشی های ویندوزی جدید این کمپانی آغاز کردند و بیشتر آن ها این انتقاد را داشتند که مایکروسافت از زبان طراحی غنی نوکیا فاصله گرفته است و به سمت سبک طراحی سایر کمپانی های سازنده گوشی های هوشمند تمایل پیدا کرده است. بسیاری از کاربران انتظار داشتند که در پرچمداران جدید مایکروسافت شاهد طراحی متفاوتی از سوی این کمپانی باشند، با این حال شاهد بودیم که مایکروسافت در طراحی پرچمداران جدید خود نیز تقریباً به همان سبک طراحی خود پایبند بوده شاید بتوان تفاوت اصلی پرچمداران جدید مایکروسافت را در بخش دوربین این گوشی ها جستجو کرد. با این حال برخی از کاربران هنوز هم نسبت به طراحی پرچمداران جدید مایکروسافت انتقاد هایی دارند و از سوی دیگر گروهی از کاربران حضور دارند که طراحی این گوشی های ویندوزی جدید را مناسب ارزیابی می کنند.

microsoft_lumia_xl_950_a

به هر حال باید توجه داشت که هر کمپانی در تلاش است که زبان طراحی خاص خود را برای گوشی هایش به کار بگیرد، می توان این گونه بیان داشت که چگونه دیدن طراحی یک گوشی تا حدود زیادی به سلیقه ی افراد بستگی دارد و هر شخصی با توجه به ملاک هایی از طراحی که در نظر خود دارد، در رابطه با طراحی یک گوشی اظهار نظر می کند. با این حال می توان به این مورد نیز اشاره کرد که هنگامی که یک گوشی با طراحی خوب و زیبا ساخته می شود، تقریباً نظر اکثر کاربران را به سوی خود جلب می کند.

با این حال و با توجه به تمام موارد فوق، نظر شما چیست؟ طراحی گوشی های ویندوزی ساخت نوکیا را بیشتر می پسندید یا طراحی گوشی های ویندوزی ساخت مایکروسافت؟ در این نظر سنجی شرکت کنید و دلایل خود را در قسمت نظرات بیان کنید.

منبع : وینفون
 • جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ۲۱:۰۸
 • ۸۸ نظر
 • حسین مظفروندی
 • نظر سنجی
891 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
میلاد صحرایی
💔 38 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

قطعا نوکیا یه طراحی خاص خودشو داشت . الان مایکی هم اون طراحی رو برای لومیاهای جدید خیلی تغییر نداده

  quf
  💔 79 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  فقط نوکیا.ماکروسافت این کاره نبودالبته تا حالا

  احمدرضا
  💔 78 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  طراحی مایکروسافت رو با اپل یا نوکیا که اصلا نمیشه مقایسه کرد
  باید با پایین رده یا میان رده هوآوی مقایسه کرد، البته البته اگه بالارده های هوآوی رو باطراحی مایکروسافت مقایسه کنی دقیقا فحش دادی به هوآوی

  mojtaba KA
  💔 93 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  اصلن قابل قیاس نیست!!! طراحی گوشیای مایکروسافت مث گوشیای پایین رده هوواوی و جی ال ایکس ایناس!!!
  مایکروسافت حتی دیگه زحمت نداد میراث رنگ بندی نوکیا رو ادامه بده و الان شاهد گوشیای سیاه و سفید مث گوشیای چینی هستیم.
  حتی صفحه نمایش های ۲.۲۵D رو هم ادامه نداد!!! هنوزم که هنوزه وقتی ۶۲۵ سابق که دادم به مادر رو دستم میگیرم لذت میبرم و از ۵۳۵ خودم زده میشم.
  دِ لامصب حداقل واسه بالارده هات یه فریم فلزی قالب میکردی 🙁

  mostafa
  💔 23 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  پس معلوم شد ۱۷۳بی سلیقه تو سایت هست و۷۵۸تا با سلیقه

   Hell.King
   💔 3 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

   مشکل کشورای جهان سوی اینه که هر کس معیار رو نظر خودش در نظر میگیره. برا همینم هست که یه روز میگن فلان نرم افزار باید فیلتر شه . فلان تفریح باید ممنوع شه . چی باعث میشه فکر کنی انتخاب شما درسته و انتخاب دیگران غلت؟ چی باعث میشه خودت رو سر تر از دیگران بدونی؟؟؟ مشکل ایران تفکرات سطحی ادمایی مثل شماست. که خودشون رو معیار میدونن و معتقدن همه بدن فقط ما خوبیم.

  mostafa
  💔 32 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  فعلا که هم گوشیای ماکروسافت چه زمان طراحی نوکیا چه الان گذشته از زیبایی پر از مشکل بود سرمونو کردیم تو برف از هیچی حمایت میکنیم شرکت هواوی انر گوشی میزنه ادم دلش میخواد بشینه فقط نگاش کنه.از زمانی که گوشی های ویندوزی لومیا اومد یا مشکل لمس بود یا داغ کردن یا میکروفون کیفیتا همه پایین.دوستان همه دارن میگن.مشکلات هم به گوشیا خطم نمیشه سرفیس ها هم پر از مشکلاته که ماکروسافت مجبور شد بخاطرش عذر خواهی.الان یه سری احمقای بیشعور هم که کارشون منفی دادنه میان منفی میدن

   mostafa
   💔 28 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

   با منفی دادن به شعورتون اضاف نمیشه

   Hell.King
   💔 2 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

   فکر نمیکنی اونی که ضعف شعور داره شمایی که به خاطر ۴ تا منفی کل یک سایت رو متهم به احمق بودن میکنی؟ این ضعف شعور نیست که شخصی تحمل نظر مخالف رو نداره و انتظار داره همه تایید کنن حرف هاشو؟؟؟

میلاد
💔 98 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

خوب این پرسیدن داره
۱۰۰% nokia
۰% microsoft
پرچم نوکیا همیشه بالاست

  lumia 930
  💔 102 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  ۹۵۰ کاملا شبیه یه گوشی میان رده هست.مخصوصا اون سوراخ پایین گوشی که به جای اینکه وسط باشه سمت چپ هست خیلی بده.یا فاصله صفحه نمایش از بالای گوشی سه متر هست.به جای اینکه از بالا و پایین کم بشه بیشترش کردن.حاشیه هم که زیاده هیچ پیشرفتی نداره.از نمای پشتی گوشی هم قشنگ نیست.۹۵۰ زشته وسلام

  abazar69
  💔 27 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  آی گل گفتیا…الایک داری فراوان…حیف که نمیتونم زیاد لایک کنم…

  pooya saadat
  💔 25 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  دیروز داشتم با n8 دوستم کار میکردم
  یاد خاطرات گذشته افتادم
  سیستم عامل سیمبین
  دوربین فوق العاده خوب ۱۲ مگاپیکسلی n8
  راستشو بخوای مایکروسافت با ویندوزفون ۷ نوکیای دوست داشتنی رو هم بدبخت کرد

mohammad nikoo
💔 92 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

طراحی لومیا های خوشگل همش به نوکیا میرسه، مایکروسافت هنوز گوشی خوشگلی تولید نکرد که از نظر دیزاین به و کیفیت ساخت بدنه به نوکیا برسه. هرگرونی بی دلیل نیست واقعا.

  lumia 930
  💔 135 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  اونایی که میگن مایکروسافت طراحی رو عوض کرده خوب شده بدونن ما که طرفدار ویندوز فون هستیم به خاطر طراحی خوشگل نوکیا هست که گوشی رو میخریم وگرنه این همه گوشی با طراحی دیگه هستن.مایکروسافت اگه میخواد مثل اونا بزنه من به شخصه دیگه نمیخرم.فعلا که خوشگلتر از ۹۳۰ نتونستن بزنن

ویندوز
💔 160 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

درود بر نوکیا ، لعنت به مایکی با بدقولیهاش طراحیاش و کاراش ، مایکی بود که نوکیا رو بیچاره کرد

لومیا فقط نوکیا
💔 36 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

به دلیل زیر مایکروسافت!
قاب های گوشی های مایکروسافت تا کنار صفحه نمایش میاد یعنی وقتی قاب رو برداری فقط صفحه نمایش دیده میشه و قاب هایی که موزو و سایر شرکت ها تولید میکنند زیباست میشه خیلی راحت ظاهر گوشی رو عوض کرد در ضمن لومیا ۸۳۰ من چون فلزی بود کناراش شدیدا خوردگی پیدا کرد و رنگش رفت

  mohammad nikoo
  💔 74 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  قاب دورش محکم باشه فدا سرش که کلا جدا نمیشه، قاب های مایکروسافت مخصوصا برا ۵۳۵ که از جنس مواد کهنه پلاستیک بود فکر کنم چندین بار شاهد بودم برای این گوشی ۵۳۵ که با یه بار افتاد لاک های گیره داخلیش شکستن! یا قاب لومیا ۵۴۰ فعلی من قشنگ رو گوشی ست نیست صدا میده وقتی فشارش میدی 😐 هیچ مراقبتی هم از هسته اصلی گوشی ندارن، قاب ژله ای اینا بخوای بذاری که زشت میشه اصلا بحث طراحی کردن بیخوده چون هر طراحی باشه میره زیرش، حالا مثلا قاب مسخره بیوفته بشکنه کلا عوض بشه کرد مزیته؟ هر قاب با هر رنگ بخری ۴۰ تومن ،

   ivivi3
   💔 2 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

   اینایی که شما میگی ربطی به طراحی نداره .. مربوط میشه به کیفیت

ali
💔 26 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

من اصلا این لومیا ۵۲۵ با اون شکل مستطیلی رو که دیدم یک دل نه صد دل عاشقش شدم و بعد دیدم ویندوز فونه درباره ویندوز فون گشتم و خریدم لومیا ۵۲۵ رو ولی اولین بار که دیدمش شد عشق در یک نگاه

Saber
💔 2 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

نظر سنجی رضایت از ویندوز ۱۰ هم بزارید :))

poorya_1
💔 0 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

سلام
یکی دوستان که از فروشگاه وینفون خرید کرده می تونه ایملش در اختیارم بگزاره چند سوال داشتم
دوستان لطفا همکاری کنید
ممنون از لطفتون

  poorya_1
  💔 0 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  دوستان کمک لازم دارم

محمد
💔 57 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

با وجود اینکه ۶۴۰ ایکس ال دارم ولی نوکیا را بهتر میپسندم.
فقط و فقط بخاطر باتری و دوربین سلفی از ۸۳۰ گذشتم و ۶۴۰ ایکس ال خریدم. کاش خط تولید با کیفیت و زیبای نوکیا ادامه داشت.
موضوع طراحی رو نمیشه به مایکی پیام یا فیدبک داد؟

محمود
💔 417 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

لعنت بر نوکیا درود بر مایکی

Mahmoud_BHZ
💔 1 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

دوستان بیلد ۱۰۵۸۶.۳۶ تقریبا چند مگ هست ؟
لطفا جواب بدید ممنون

بهزاد
💔 28 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

برای منی که بعد از دوربین، زیبایی گوشی ( برای لذت بردن شخصی ) مهم هستش لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰XL واقعا نسبت به پرچم دارای دیگه مثل آیفون و سامسونگ گلکسی ادج حرفی واسه گفتن تو طراحی نداره!
میخواستم ۹۵۰XL بگیرم ولی متاسفانه بعد از ۱۰ سال نوکیا و لومیای نوکیا و لومیای مایکروسافت قانع کردم خودم رو که برم سامسونگ گلکسی ادج پلاس بگیرم
چون وقتی گوشی رو میگیرم دستم و مقایسه میکنم کاملا احساس لذتی که میگم رو بهم القا میکنه سامسونگ و ( حتی بیشتر از آیفون ۶ اس پلاس )
و البته که این کاملا نظر شخصی ام هست

صادق
💔 32 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

خداییش نوکیا بهتر از مایکروسافته تو این قضیه

hasan
💔 14 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

برای قضاوت زود طراحی خالص ماکروسافت رو باید داخل سرفیس فون دید هرچند که طراحی ۹۵۰ رو ضعیف و۹۵۰xlمتوسط رو به بالا میدونم اما به شخصه طراحی ۹۲۰و۹۳۰رو به نسبت بیشتر دوست دارم جدا از اینکخ تر جیج میدم خروجی صدا بالای گوشی وورودی شارژ وا سپیکر گوشی پایین گوشی یا بالا وپایین صفحه نمایش باشه

مازيار
💔 34 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

عدم کلیدهای سخت افزاری.
حاشیه زیاد به خصوص از بالا و پایین.
قاب پشتی که از روبرو به وضوح قابل مشاهده هست.

یعنی واقعاً گند زد به طراحی نوکیا، تا این لحظه هیچ یک از گوشیهای مایکروسافت نتونسته نظرمو به خودش جلب کنه و هنوزم ۶۲۵ خودمو دارم و با دقت ازش نگهداری میکنم چون با این اوضاع فک نکنم هیچ وقت حاضر به فروختن یا عوض کردنش با یه گوشی مزخرف مایکروسافت بشم.

کیان
💔 0 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

سلام ی سوال تخصصی راجب نصب بیلد ها ویندوزفون هستش لطفا جواب بدید حتی شما اقای گلشن عزیز
بیلدرو وقتی دانلود میکنیم ونصبش می کنیم چند روزی طول میکشه با سیستم مچ بشه ؟
مثلا لومیا ۸۳۰ خودم بعد ۳ روز همه چیش عالی مخصوصا باطریش ربطی داره یا نه ؟
ممنون

SKB
💔 42 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

شاید طراحی های مایکرو به مرور بهتر بشه ولی قطعا مایکرو که هیچی اپل و کلیه اندرویدا هم به نوکیا نمیرسن ! قطعا نوکیا .

Bahmanazad
💔 13 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

برا من اون قسمت دوربین که از بدنه میزنه بیرون واقعا آزار دهنده اس خودم ۵۳۵ دارم و تو اکثر مدل های لومیا این برجستگی وجود داره

a.m.i.r.e.s
💔 2 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

جالبه.
تو رای ها نوکیا بیشتر شده ولی تو نظرات اونایی که گفتن نوکیا خیلی بیشتردیسلایک خوردن!

MSG
💔 76 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

مایکروسافت دقیقا شبیه خیلی از هواویی های پایین رده زده

mahdi
💔 0 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

یه سوال
من توی بیلد آخر ده وقتی می خوام آسفالت نصب کنم توی قسمت hardware require نوشته Memory 300 MB و به همین دلیل نصب نمیشه
چاره داره؟
گوشیم هم لومیا ۶۳۰ه

pezhman
💔 67 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

قطعا پرچم نوکیا بالاست از ۷۳۰ بگیر تا ۱۵۲۰آدم حال میکنه تو دستش بگیره

احسان رستمی پور
💔 60 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

نو آوری و زیبایی توی زبان طراحی نوکیا بود. مایکروسافت طراحی منحصر به فردی نداره و اگر یک مداد و یک کاغذ دست یک نفر بدید، اولین طرحی که به ذهنش میرسه طرح پرچمدار های مایکروسافته
ولی طراحی گوشی ۸۵۰ مایکروسافت تا حالا نسبتا زیبا بوده

mahmodbeigy
💔 12 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

طراحی ۵۴۰ بی نقصه.

sajjadaf
💔 69 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

خیلی جالبه همه نظرشون نوکیا هست ولی همونا دیسلایک خوردن.نظر منم نوکیا هست پس دوستان متعصب بزنین دیسلایکو

  امیر ناظریه
  💔 23 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  دلیلش اینه که طرفداران نوکیا نشستن هی رای میدن 😀

sina h
💔 6 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

مطلب مهمی که هست
اینه که مسلما تجربه طراحی نوکیا از ماکروسافت بیش تره شکی نیست
کافیه به ۹۲۵. ۹۳۰ . ۸۳۰ . ۱۵۲۰ . ۱۰۲۰ نگاه کنید
اما ماکروسافت فعلا زبان طراحی خودشو وارد گوشیاش نکرده . ماکرو همون زبان طراحی لومیا رو ادامه داده و ساده تر و فانتزی ترش کرده و انصافا هم بعضی گوشیاش نظیر ۶۴۰ xl و ۹۵۰ xl زیبان
انشااله تو ۲۰۱۶ زبان طراحی اصلی گوشی ها ماکروسافت ( سرفیس فون ) رو شاهد خواهیم بود

win-8.1
💔 5 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

میشه هزار دفعه نظرتو ثبت کنی که😆😁😂😐

CYRUS2
💔 96 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

نوکیا نیازی به تعریف نداره،اما در مورد گوشیهای مایکروسافت میشه گفت اولین دمپایی لا انگشتی هوشمند با قابلیت دریافت مادام العمر بیلد.
مسخره نیست که اول گوشی لومیا ۴۳۰ و ..، آپدیت میشن بعد گوشیهایی مثل لومیا ۹۲۰،۹۲۵و۱۵۲۰ آپدیت بگیرن،این یعنی بی احترامی و دهن کجی به مشتری .کسی که بالای ۱تومن برای خرید گوشی هزینه کرده باید تماشا کنه ببینه اونایی که ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومن پول گوشی دادن چجوری آپدیت دریافت میکنن.
من که قید ویندوز ۱۰ و ویندوز موبایل رو کلاً زدم،اگه آپدیت ویندوز ۱۰ رو هم نداد ،نداد.
اگه نوکیا گوشی بده بیرون گوشی بعدی من نوکیاست اگه نداد آیفون ۷.

  امیر ناظریه
  💔 5 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  خیلی هم عالیه.

  mrmas
  💔 5 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  این طبیعیه که مایکروسافت گوشیایی که خودش ساخته و جدید هستن رو اول آپدیت بده .

farhad delavar
💔 31 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

ماکرو تمام کمبود های سیستم عاملتو به جون خریدم چون عاشق نوکیا هستم،
نظر شخصیه من اینه که اگه من یکی از کارمندای نوکیا بودم نمیذاشتم کارش به ورشکستگی برسه،مایکی جونم شاملش میشه تو قسمت موبایل..،
به امید بهتر شدن طراحی ماکروسافت،

امیر ناظریه
💔 9 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

زبان طراحی مایکروسافت سرفیس هست که قطعا بهترین طراحی هست

امیر ناظریه
💔 6 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

حسین خان به نظرم سوالتون ناقص هست. باید مینوشتین طراحی گوشی های مایکروسافت. وگرنه زبان طراحی سرفیس بی همتاست.

Majid Fallah
💔 23 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

بر اساس تجربه باید مقایسه صورت بپیره…
سه مدل لومیا ۵۲۰، ۱۳۲۰ و ۶۴۰ ایکس ال داشتم
باید بگم نوکیا لومیا ۵۲۰ بهتر از دو تای دیگه بوده و هست
نوکیا واقعا تو طراحی بهترینه

Mr UNTD
💔 54 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

انصافا باید اقرار کنم در برابر سایر برندهای مطرح مایکروسافت زشتترین طراحی رو داره
یه چهار گوش،همراه یه دایره در پشت دستگاه ! دو تا خط هم داره عقب و جلو گوشی اسمشون میکروفونه عقب و جلوئه.چیز دیگه ای نمیبینم من.اگه هست بگین

  Hell.King
  💔 4 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  یک سوال دارم ازتون اپل یک شبه طرح هاش اپل شد؟
  شامسونگ چی؟
  هواوی چی؟
  نوکیا چی؟
  زشتی و زیبایی نسبیه. و نمیشه نظر قطعی داد برا چیزی.
  فقط یک نکته. مایکروسافت در ابتدای شکل دهی زبان مختص به خودش هست پس طبیعیه که نواقصی داشته باشه. ولی این انتخاب مایکی رو در مقابل دو انتخاب ممکن دیگه قرار بدین : ۱- تکرار زبان طراحی نوکیا و ۲- تقلید ( مثل برندای چینی که از اپل و .. کپی میزنن طرحاشونو ) میبینین رویه مایکروسافت که راه مایکی درسته و حرفه ای داره عمل میکنه . و مطمئنان روزی این حرفه ای بودن در طراحی هاشم مشاهده میشه. مثلا سرفیس بوک یا سرفیس پرو هارو در نظر بگیرین.
  و اما در مورد روند طراحی که شما شرح دادین: مگه باقی برندها پشت گوشی ماشین لباس شوی یا جا کفشی یا … نصب کردن ؟؟؟ خب بقیه هم یه دوربین و چهارتا شیار میکروفون و بلندگو هست و فلش.
  طرح برند های دیگم پهار گوشه نکنه بقیه مثلث ی دایره زدن؟؟؟
  میشه لطف کنی بگی برند های دیگه چه چیز اضافه ای دارن پشت دشتگاهشون که مایکی نداره؟
  چقد شما نظراتتون متعصابنس دوست عزیز

davoodddr3
💔 50 پاسخ دهید جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

درسته من یه وینفونی متعصب هستم ولی وقتی حرف از نوکیا بشه کلا همه چیزو بیخیال میشم.نوکیا سلطان طراحی وساخت گوشیه.الانم گوشیم نوکیا ۸۳۰هست وعاشقشم.کاملا ازش راضیم.

alii gorgan
💔 0 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

سلام
دوستان و آقای مظفروندی لطفا کمک کنید.
من ویندوز اینسایدر شدم.
همه برنامه ها خوبه ولی دفترچه تلفن نشون داده نمیشه و شماره ایی هم ذخیره نمیتونم بکنم.
چیکار کنم؟

ABS92
💔 16 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

درود
صد در صد طراحی های نوکیا خیلی حساب شده و زیباتر و دوست داشتنی هست..
اگر بخوام یکی از بهترین طرح های مایکروسافت رو انتخاب کنم ۶۴۰XL رو بخاطر زیبایی و خاص بودنش انتخاب میکنم.
ولی گوشی های نوکیا اکثرا همشون زیبا و دوست داشتنی هستن.

من خودم بشخصه نوکیا رو برند اعظم صنعت موبایل میدونم.
خیلی سالاره.خودمم ۷۳۵ دارم که فوق العاده خوش دست و زیباس

امیدوارم که نوکیا بزودی به صحنه برگرده و با قدرت بیش از پیش…

H@med
💔 28 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

آقایون نظرسنجی به فنا رفت ، من الان دوباره که وارد شدم تونستم دوباره رای بدم 😲 از بیخ مشکل داره ، داستان همون دیسلایک هایی هست که یهو یه نفر پنجاه تا منفی میخوره 😀

  Ali_kz
  💔 13 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  دقیقا همینطوره منم امتحان کردم ، برای اثبات هم به این نظر خودم ۵۰ تا مثبت میدم

   Ali_kz
   💔 6 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

   بنظرم با این وضع نظر سنجی اعتبار خاصی نداره ، جالی هم اینه یکی راه افتاده به هرکی نظر مثبت راجبه نوکیا داده منفی نیده

milad
💔 55 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

بیایید خودمان را گول نزنیم
طراحی نوکیا با مایکروسافت خیلی شبیه به همن اصلا خیلی فرق ندارن این دیگه چه حرفاییه میزنید
بنظر.من مایکروسافت کارشو بلده یکم صبر کنید

milad
💔 18 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

بیایید خودمان را گول نزنیم
طراحی نوکیا با مایکروسافت خیلی شبیه به همن اصلا خیلی فرق ندارن این دیگه چه حرفاییه میزنید
بنظر.من مایکروسافت کارشو بلده یکم صبر
کنید
بنظرتون طراحی لومیا ۵۳۰ خوبه یا ۵۳۲
۶۳۰ خوبه یا ۶۴۰
بنظر من پرچمدارای جدید هم از نظر ظاهری مشکلی ندارن

farhad delavar
💔 1 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

سلام
آقای مظفروندی یه سئوال دارم:
میشه یه کانال درست کنید تو تلگرام دوستان اونجا نظراتشونو بدن،بهتره.
دیگه منتظر جواب نمیمونیم تا کسی بیاد جوابمونو بده..،
خیلی راحت تر میتونید خبرارو پوشش بدید و کاربرا بهتر نظراتشونو میگن و جواب میگیرم،
خلاصه بگم از نظر من عالیه یه کانال تو تلگرام بذارید.،،
فعلآ خداحافظ

elghar
💔 10 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

مایکروسافت تا یه جایی همون طراحیه نوکیارو ادامه داده میشه گفت فقط سی درصد دست برده توی طراحیه نوکیا،،،شاید گوشیهایی ک تا الان عرضه کرده اون زیبایی خاص ۹۳۰ و یا ۸۳۰ وحتی۶۲۵و ۷۳۰ رو ندارن ،،،اما یه سادگیه خاصی داره که با گذاشتن کنار سادگیه خود ویندوز سنگین و با وقار میشن، ،، مایکروسافت به نظر من دنبال سادگی با کیفیت در کنار حداکثر امکانات هست، و به احتمال زیاد گوشی با فریم فلزی یا حتی تمام فلزی تولید خواهد کرد.،،، تنها بدی ای که مایکروسافت داره اینه که اگه صبر ایوب ندارین دوروبرش نباشین بهتره

mrmas
💔 26 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

نوکیا دیگه تموم شد رفت خدا رحمتش کنه . اونایی که میگن طراحی مایکروسافت بدرد نمیخوره صبر کنن تا سرفیس فون بیاد اونوقت این حرفو نمیزنید

masoud ms
💔 28 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

انصافا لومیا ۸۳۰ ، ۹۳۰ ، ۱۵۲۰ رو ببینید …. من که نگاهشون میکنم فقط کیف میکنم ❤
نظر شخصیم بودا . حالا هی نیاید مث بعضی دوستان فلسفی حرف بزنید… والا…

amirmohammad-ju
💔 18 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

فقط ۱۵۲۰ و ۹۲۵ و ۸۳۰ رو با جفت پرچمدارهای مایکروسافت مقایسه کنید!همین
شب و روزگار خوش

me Majidi
💔 24 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

اولا آدم باید یکم انصاف داشته باشه،چطور میخای ی بچه دو ساله واسط ماشین برونه.
مایکروسافت توی طراحی گوشی تازه کاره و منتظر انقلابی از مایکروسافت خواهیم بود.
دوما اینکه زیبایی نسبی و هر کس ی سلیقه ای داره و بس.
نوکیا اگه عرضه داشت خودشو جمع و جور میکرد،این کار مایکروسافت ی سیاست بزرگه که اولش طراحی ساده بده و بعدش ی انقلابی کنه توی طراحی.
We wait for you Microsoft… .

farshad13
💔 0 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

من طراحی نوکیا رو بیشتر قبول دارم چون گوشی هاش از نظر کیفیت ساخت خیلی بهتر بود و دوم طراحیش جوری بود تا دور شیار صفحه نمایش گرد و خاک یا چیزی جمع نشه بهتر بگم من الان لومیا ۵۳۵ دارم از همه چیش راضی ام خیلی زیاد ولی جلوی صفحه اش اگه دقت کرده باشید شیار بسیار ریزی هست که حتا ناخون هم نمیشه انداخت ولی گرد و خاک رو نمیشه کاریش کرد واسه همه هی مجبورم سریع اگه گرد و خاکی روی گوشی نشست یه ساعت فوت کنم بره کنار یا با دستگاه دمنده باد بزنم بهش البته خوب من چون روی تمیزی گوشی حساسم اینکارارو میکنم شاید خیلی ها براشون مهم نباشه واسه همین میگم طراحی مایکرو بهتره وگرنه کدومشون تولید کنه مهم نیست برام چون سیستم عامل جفتشون ویندوز ولی انصافا بین گوشی های لومیا فقط فقط ۹۳۰ آدم وقتی دستش میگیره حس میکنه یه چیز خاصی و اسپشیالی رو تو دستشه حتا آیفونم اینجوری نیست من همه جور گوشی رو امتحان کردم ویندوز فون و رنگ بندی قاب هاش و استور خوبش بهترین هستن

miladv
💔 63 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

والا موقعی که جناب استیو بالمر در اواخر سال ۲۰۱۲ از ویندوزفون ۸ رونمایی کرد دو تا گوشی بود. ۸۲۰ و ۹۲۰ . وقتی رنگ های زرد و قرمز رو میدیدم از خود بی خود میشدم. در واقع رنگ و طراحی این گوشیها منو کشوند سمت لومیا. نه سیستم عامل.
حالا بماند که اون موقع میگفتن پیشرفت استور وینفون خیلی سریعه و بزودی در حد اندروید میشه که هرگز نشد.
خلاصه با دیدن ۸۲۰ قرمز رنگ تو اخبار با لومیا اشنا شدم.
حیف که دیگه اون نوکیا با اون طراحی جادویی تکرار نمیشه.

مهدی
💔 61 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

من دوساله وینفون دارم فقط میگن منتظر باشید بعد ۲سال صبر این گوشیای مزخرفو با سیستم عامل نصفه نیمه داده بیرون ،همچین میگن سرفیس فون انکار دیدن،هنوز یه ایده هست،والا اگه نوکیا نبود هیچکس وینفون نمیخرید،مگه قبلش سامسونگ و اچ تی سی نمیزدن هیچکس نخرید

ho3ein
💔 5 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

من خودم ب نوکیا رای دادم در حاله حاضر، ولی دوستان دارید کم لطفی میکنید در مورد ماکروسافت.
ماکروسافت نشون داده در زبان طراحی فوق العاده حرفی عمل میکنه (اگه بخواد) و میتونیم اینو در سری محصولات سرفیس(محصولات های – اند) ماکرو ببینم.
در مورد گوشی پرچمدار به نظرم ماکروسافت ی برنامه بلند مدت داره واسه سری های اند گوشیهاش و اونم سرفیس فون هستش، به خاطر همین تو این گوشی هاش از طراحی خاصی استفاده نکرده.
و اما دوستانی که دارن از سامسونگ و اپل تعریف میکنن سامسونگ تا چند نسل از گوشی های پرچمدارشو با جنس نه چندان مرغوب و البته با زبان طراحی یک سطح (گوشی پایین ردش با بالا ردش از یک زبان طراحی استفاده میشد) تولید کرد و یا اپل سری های اول گوشیش از لحاظ طراحی فوق العاده ضعیف بود و ب پختگی الان نرسیده بود(دلیل فروش سری اول گوشی های اپل از روی نبوغ و نو بودن ایدهاش بود نه طراحی خوده گوشی).
بعضی از دوستان از کوشی و پایین رده ایراد گرفتن ولی خوب با قیمت تولید شده گوشی باید کیفیت تخمین زده بشه نه براساس احساسات(۱۰۰ دلار = کیفیت)
البته من نمیخوام از ماکروسافت دفاع کنم ولی مطمئنم تا سری جدید گوشی های ماکروسافتو از نزدیک لمس نکنیم نمیتونیم اظهار نظر دقیقی انجام بدیم از نظر کیفیت ومطمئنم که ماکروسافت تا چند نسل دیگه حرفه زیادی برای گفتن داره تو طراحی (اینو ثابت کرده)

فقط ی چیز ذهنه منو مشغول کرده مگه ماکروسافت از مهندیسن نوکیا استفاده نمیکنه تو خط طراحی و تولید؟ پس شاید این طراحی های مهندیسن سابق نوکیا باشه!!!!!!

ببخشید طولانی شد، ممنون از نگاهتون

CYRUS2
💔 75 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

اونایی که سنگ مایکروسافت رو به سینه میزنن اگه به هر کدوم ۳ تومن بدی در اولین فرصت میرن یه آیفون یا پرچمدار اندرویدی میخرن ،گوشیهای ویندوزی شون را میندازن سطح آشغال.

  محمد نظری
  💔 17 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  نه اتفاقا … من همین الان دو تا گوشی ویندوزی دارم و اگر سه تومن پول اضافه بر سازمان داشتم لومیا ۹۵۰ XL میگرفتم…شما خودتو با بقیه مقایسه نکن…اپل هم داشتم ولی ازش متنفر شدم…

مسیح
💔 18 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

به عنوان فن دو آتیشه مایکروسافت و نوکیا میگم که قطعا نامردیه اگه بگیم فقط یکیشون.
هردو شرکت زبان طراحی خاص خودشون رو داشتن و دارن. طراحی لومیاهای جدید هم فاجعه نیست و اتفاقا ساده و شیک هستن اما اینم قبول دارم که نسبت به گوشی های قبلی در دوره نوکیا پس رفت داشته کارشون.
هر کی با این حرفم مخالفه بگه ببینم…..ینی اونی که عاشق طراحی های جدید ماکروهه اگه یه ۹۵۰XL دیگه به زبان ۹۳۰ بزنن ۹۵۰XL اصلی رو میخره یا اونکه قالب ۹۳۰ داره؟ مردانا هرکی با خودش جواب بده.

عامو رضا
💔 12 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

اونایی که میگن ۹۳۰ طراحی فوق العادس و اینا عزیزم چرا حرف الکی میزنی؟؟؟؟
خودم ۹۳۰ ذارم خییییلی خوش دسته و دورش چون فلزیه خوشکله ولی انصافا پشتش خیلی زیادی سادس مخصوصا دور دوربینش….اسپیکرشم اومدم پایین گذاشتن یعنی
وقتی گوشیو میگیری موزیک میزاری دستت رو اسپیکره ..از اون ورم چارتا میکروفن داره یکیش صدا ضبط نمیکنه ..
۹۵۰ نسبتا طراحیش خوبه ولی بازم قسمت دور دوربینش قشنگ نیست زشت نیس فقط قشنگ نیس که اونم با قاب سفیدش میشه باهاش سر کنی….ولی من موندم
چرا ۹۵۰ و ۹۵۰ اکس ال رو مثه هم نزده…..خوب من ۹۵۰ اکس ال رو دوس دارم ولی سایزش بزرگه و بخاطر همین میخوام ۹۵۰ بگیرم

عامو رضا
💔 0 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

اومدن

milad
💔 15 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

والله به من سه تومن بدن یه لومیا ۹۵۰ ایکس ال میگرفتم
اندروید و ای او ای رو کلا دورشون خط کشیدم

Hell.King
💔 0 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

طراحی های اخیر نوکیا سالها تحقیق و تجربه و دانش پشت طراحی هاشون بوده در نتیجه مشخصه که کم نقص و در بعضی موارد بی نقص باشن.
اما همونطور که حتی اسم رو گوشی از نوکیا به مایکروسافت تغییر کرده. بدیهیه که باید زبان طراحی هم تغییراتی بکنه. نمیشه که اسمتون عوض شه اما ظاهرتون هنوز عاریتی باشه . اینکه بعضی دوستان انتظار دارن مایکروسافت همچنان همون زبان نوکیا رو ادامه بده از نگاه بازار تجارت غیر ممکنه چرا که اونوقت دیگه کسی نمیگه مایکروسافت و همه در نگاه اول نوکیارو خواهند دید تا ابد . در حالی که همونطور که شما تو خیابون بدون دیدن آرم ماشینی میفهمین اون بنز هست یا بی ام و اینجا هم مایکروسافت قصد داره مثل هر برند دیگه ای به همچین مقصودی برسه .
و صد البته که در ابتدای این راه قرار داره . نه میشه یک باره طرح رو عوض کرد نمیشه که بدون تغییر رها کرد. در نتیجه همخونطور که طرح های نوکیا یک شبه نوکیا نشدن نمیشه انتظار داشت مایکی هم یک شبه معجزه کنه.
به هر حال از نظر من مایکروسافت داره کار درستی میکنه و در راه درستی قدم بر میداره.
حرف آخر اینکه در وضعیت کنونی طرح های نوکیا چشم نواز تر هستن در مواردی . ولی در طرف مقابل اقدام مایکروسافت رو میپسندم که داره خودش رو مطرح میکنه به صورت حرفه ای . ( یعنی بجای تقلید و وابسته بودن داره زبان طراحی مختص به خودش رو کشل میده )
باید بسازه تا تجربه کسب کنه.
هر چند من زمانی که ۹۵۰ اکس ال رو زمانی که دیدم همون حسی رو بهم داد که ۹۳۰ رو دیدم . یعنی چشم گیر بودن طراحی . ( البته منکر نمیشم که بخضی از چشم گیری ۹۵۰ بخاطر قابلیت هاش بود . خخخ )

pouya
💔 2 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

درسته طراحی های هواوی خیلی خوبه لااقل از اشغالی مثل سامسونگ که نصف ایرانیا عاشقشن خیلی بهتره ولی ازتون خواهش دارم اسم ماکروسافت رو کنار اسم شرکت های اسباب بازی سازی مثل هواوی و سامسونگ و… نیارید فقط دوتا شرکت هستن که سیستم عامل خودشونو روی گوشیهای خودشون میزارن ماکروسافت و اپل فقط این دوتا با هم قابل قیاسن که به نظر من از بین این دوتا هم ماکروسافت خداست چون به فکر بنده های بی پولش هم هست

er lumia
💔 0 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

من خودم از طرفداران پرو پا قرص مایکروسافتم اما اون موقع مایکروسافت یه برند ناشناخته در زمینه گوشی بود حتی الانم خیلیا اسمشو نشنیدن. مایکروسافت با سیاست خوبی که در نظر گرفته بود با استفاده از نام پر آوازه نوکیا خودشو به مردم معرفی کرد من خودم به خاطر نوکیا وارد دنیای ویندوزفون شدم البته اکثرا هم اینطوری به وینفون اومدن . ولی بعدش مایکی اومد سهام نوکیا رو خرید و دیگه وقتش رسید که با برند خودش گوشی بزنه. من به شخصه واقعا دوست دارم که نوکیا دوباره به دنیای اسمارت فون ها برگرده و اولین کسی هستم که دوباره نوکیا میخرم

Ali
💔 1 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

با درود خدمت دوستان عزیزم
من چندین ساله به علت علاقه ای که به شرکت مایکروسافت دارم تقریباً تمامی گوشیهاشوکه قبلا نوکیا بود و الان تحت برند مایکروسافت است داشته ام.
من همیشه مطالب این سایت رو دنبال می کنم و هیچ وقت نظر نمی دم ولی این بار به خاطر مهملاتی که آقای Hell.King عنوان می کنند لازم دیدم جواب ایشان را بدهم.
شما خودت آقای محترم کی هستی چی هستی که به هر کی که نظرش مخالف شما باشه برچسب بیشعوری می زنید در حقیقت بیشعور واقعی شمایید که نمی تونید نظرات مخالف را خودتون که بعضاً بیشتر آنها درست می باشد رو انگ بی شعور می زنید و شروع به نوشتن اراجیف می کنید.
از شما خواهش دارم دیگه کامنت نزارید چون واقعا هر وقت نظرات شما رو می بینم حالم بهم می خوره
با نگذاشتن کامنت من و خیلی دیگه از بچه ها ی این سایت رو خوشحال می کنید

  Hell.King
  💔 3 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

  میشه یک جایی که بنده به مخالفین گفتم بیشعور رو عکسش رو آپلود کنید؟؟؟ لطفا . از لحنتون و از توهین هایی که میکنید به خوبی مشخصه تمام متن کامنتتون در مورد خودتون صدق میکنه و این شمایین که با خوندن نظر من که مخالف ذهنیاتتون هست کاملا برآشفتین و شروع کردین به فحاشی و توهین. خوبه قبل اینکه اینارو ول بدی سمت من خودت یکم بخونی و مزه مزه کنی چون بیشتر به کار خودتون میاد.
  بنده در کل این مدت این تو سایت هستم یک بار از لفظ کم خرد استفاده کردم که اونم بر میگرده به کسایی که ندونسته و نشناخته اومدن ویندوزی شدن و هی هم مدام خزعبلات تحویل میدن و غز میزنند .
  کماکان منتظر هستم عکسی از کامنت بنده آپلود کنید که تایید کنه اتهاماتتون. رو
  در غیر این صورت شما باید لطف کنید و مزاحمت ایجاد نکنید با کامنت بی ربط و بی محتوا دادن

میلاد
💔 0 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

مایکروسافت طراحیش ضعیفه ولی نه اونقدر که دوستان میگن

عامو رضا
💔 0 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

آقا تازه سری اوله گوشیاشه صبر داشته باشین…..و اونایی که از صبر خسته شدن میتونید برگردید به سیستم عامل های دیگه نیاید اینجا مثه بچه هها نق بزنید….
اندروید یساله نشد اندروید ۶ حداقل ۴ سال طول کشید….انتظار نداشته باش مایکروسافت بیاد یهو تو چن ماه سیستم عامل بزنه در حد اندروید ۶ یا اپل ۹ …باید صبر کنی و زمان بدی
دو سال دیگه بیا اینجا وین ده رو ببین

عامو رضا
💔 0 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

منظورم ios 9 بود

ashkan microsoft
💔 0 پاسخ دهید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴

هر دو خوبن حالا هر کسی یه جور دوست داره.
_——–
ممنون

مجتبی عالمی
💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴

من کاری به زبان طراحی مایکروسافت ندارم ولی نمیفهمم اینایی که از زبان طراحی نوکیا ! تعریف میکنن منظورشون چیه؟دقیقا یکی از دلایل سهم پایین بازار ویندوز فون تو سال های اخیر نوکیا بود . که متاسفانه با تغییر برند به مایکروسافت هم مشکل حل نشد که شایدم بدتر شد.گوشی های نوکیا از مشکلاتی مثل عدم استفاده از شیشه و فلز ، وزن بسیار سنگین ، اندازه صفحه کوچک ،ضخامت بسیاز زیاد گوشی ، bezel ضخیم ، عدم نوآوری در طراحی و … رنج میبرد.سیستم عامل ویندوز فون برعکس اینکه یک عامل بازدارنده فروش باشه برای نوکیا ، در اصل تنها عامل فروش بود.یعنی یه عده مثل ماها که عشق ویندوز فون بودیم مجبور بودیم لومیا بخریم و گزینه دیگه ای نبود.اگر نوکیا روی گوشیاش آندروید نصب بود توی این بازار رقابتی تولید کننده های اندرویدی فروشش به مراتب کمتر بود. استفاده از رم کم و سخت افزار ضعیف هم یک دلیلش.یعنی تو شرایطی که snap 410 توبازار بود نوکیا با اسنپ ۴۰۰ گوشی میداد اونم تو شرایطی که مدل ۱.۶ گیگاهرتزی اسنپ ۴۰۰ تو بازار بود اومد ۱.۲ زد.همین الان ۸۳۰ و ۶۴۰ xl رو دارن میفروشن با اسنپ ۴۰۰ و ۷۲۰ p و پلاستیکی! حالا نگین ویندوز سبکه نیاز نداره آقا نیاز نداشته باشه شما بذار ازت کم میشه؟حالا برگردیم به طراحی . شما ببینین سونی از زمان ایکسپریا زد اولیه (۵ نسل قبل از z5 ) داره شیشه و فلز استفاده میکنه یا صفحه full hd . سامسونگ الان دیگه شیشه و فلز میزنه. سری edge یا قلم نوت هم بماند . اپل که هیچی برای گفتن ندارم.اچ تی سی هم از one داره با این کیفیت گوشی میزنه .تنها گوشی قابل تامل از نظر طراحی تو تاریخ لومیا ها ۹۲۵ بود و لاغیر.از نظر کیفیت ساخت هم نمیشه گفت خیلی عالی بود. چرا بعضی گوشیاش مثل ۹۲۰ جون سخت بود ولی مثلا من خوذم ۱۳۲۰ داشتم که مشکل طراحی داشت و گوشه های قاب پشتی ترک میکرد!قاب پشتیشو عوض کردم گذاشتم تو فلیپ کاور بازم ترک کرد . کلا این مشکل شایع ۱۳۲۰ هست و ضمنا شارژر فابریکش هم سوخت!! میدونم با یه مدل نباید قضاوت کرد ولی صددرصد با این احتساب نمیشه هم بگی کیفیت ساختش عالی بود.
حالا حالا ها هم امیدی نیست.

  farhad delavar
  💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴

  با سلام،
  آقای مجتبی عالمی چی زدی که این حرف هارو زدی،
  من کاری به زبان طراحی مایکروسافت ندارم ولی نمیفهمم اینایی که از زبان طراحی نوکیا ! تعریف میکنن منظورشون چیه؟دقیقا یکی از دلایل سهم پایین بازار ویندوز فون تو سال های اخیر نوکیا بود . که متاسفانه با تغییر برند به مایکروسافت هم مشکل حل نشد که شایدم بدتر شد.گوشی های نوکیا از مشکلاتی مثل عدم استفاده از شیشه و فلز ، وزن بسیار سنگین ، اندازه صفحه کوچک ،ضخامت بسیاز زیاد گوشی ، bezel ضخیم ، عدم نوآوری در طراحی و … رنج میبرد.سیستم عامل ویندوز فون برعکس اینکه یک عامل بازدارنده فروش باشه برای نوکیا ، در اصل تنها عامل فروش بود.یعنی یه عده مثل ماها که عشق ویندوز فون بودیم مجبور بودیم لومیا بخریم و گزینه دیگه ای نبود.اگر نوکیا روی گوشیاش آندروید نصب بود توی این بازار رقابتی تولید کننده های اندرویدی فروشش به مراتب کمتر بود. استفاده از رم کم و سخت افزار ضعیف هم یک دلیلش.یعنی تو شرایطی که snap 410 توبازار بود نوکیا با اسنپ ۴۰۰ گوشی میداد اونم تو شرایطی که مدل ۱.۶ گیگاهرتزی اسنپ ۴۰۰ تو بازار بود اومد ۱.۲ زد.همین الان ۸۳۰ و ۶۴۰ xl رو دارن میفروشن با اسنپ ۴۰۰ و ۷۲۰ p و پلاستیکی! حالا نگین ویندوز سبکه نیاز نداره آقا نیاز نداشته باشه شما بذار ازت کم میشه؟حالا برگردیم به طراحی . شما ببینین سونی از زمان ایکسپریا زد اولیه (۵ نسل قبل از z5 ) داره شیشه و فلز استفاده میکنه یا صفحه full hd . سامسونگ الان دیگه شیشه و فلز میزنه. سری edge یا قلم نوت هم بماند . اپل که هیچی برای گفتن ندارم.اچ تی سی هم از one داره با این کیفیت گوشی میزنه .تنها گوشی قابل تامل از نظر طراحی تو تاریخ لومیا ها ۹۲۵ بود و لاغیر.از نظر کیفیت ساخت هم نمیشه گفت خیلی عالی بود. چرا بعضی گوشیاش مثل ۹۲۰ جون سخت بود ولی مثلا من خوذم ۱۳۲۰ داشتم که مشکل طراحی داشت و گوشه های قاب پشتی ترک میکرد!قاب پشتیشو عوض کردم گذاشتم تو فلیپ کاور بازم ترک کرد . کلا این مشکل شایع ۱۳۲۰ هست و ضمنا شارژر فابریکش هم سوخت!! میدونم با یه مدل نباید قضاوت کرد ولی صددرصد با این احتساب نمیشه هم بگی کیفیت ساختش عالی بود.
  حالا حالا ها هم امیدی نیست،
  .
  .
  .
  .
  و حالا جواب من به این دوست:
  سئوال اول:چرا نوکیا ورشکست شد..؟
  جواب:چون مدیریت نادرست داشت…،
  و حالا توضیح دلایل…؟
  نوکیا تا سال ۲۰۱۰سهم زیادی از بازار سیستم عامل های موبایل رو داشت،مدیر عامل نوکیا هم دیگه سنی ازش گذشته بود،دنبال یه جانشین برای خودش میخواست،که مدیریت نوکیا رو بسپاره بهش،،،و یه نفر میباشد که هم دوستش بود و هم همکار آمریکایش، و اون شخص کسی نبود جز…شما بگید،آفرین استفان آلاپ..،
  پس استفان آلاپ اواسط ۲۰۱۰جانشین شد،
  و ورشکستگی نوکیا از اونجا شروع شد که جناب الان مدیر عامل نوکیا شد،
  تعصبی این مطلب رو نمی نویسم،،فقط حقیقت رو میگم،
  نوکیا دید داره سهم سیمبیان رو به افول میره،یه سیستم عامل جدید طراحی کرد و از اون در پرچمدار بعدیش رونمایی کرد،به نام..((میگوmeego))..یه سیستم عامل متن باز که تموم کمبود های سیمبین رو جبران کنه،که این هم نشد،
  چرااا…؟
  چون بازم برمیگرده به مدیریت نادرست…،
  استفان الان می خواست نوکیارو صاحب بشه و شکر خدا تونست،و باعث شد که میگو به دست فراموشی سپرده بشه…،
  پس چندر غاز سهمی که ویندوز فون داره از بالایی نوکیا هست،ولاغیر،
  اکثراً کسایی که لومیا دارن فقط برای نوکیا بودنش بود،
  پس نگید که اگه نوکیا نبود سهم ویندوز فون بیشر از این بود،بقیه کمپانی ها در طول پنج سال که ویندوز فون اومد یکی یا دومدل تولید کردن،به غیر از اینا نیست دیگه،حالا چرا سهم ویندوز فون تو بازار زیاد نشد،چون پیشرفتی نداشت تو این چند سال،تا اینجا قبول دارید یا بیشتر توضیح بدم،..؟
  حالا بعد از پنج سال ویندوز ۱۰موبای رو طراحی کرد که همش امروز و فردا میکنه،
  این رو هم بگم اگه ویندوز فون تا الان سرپا یا اینطور بگم رو زانو وایساده فقط و فقط به خاطر نوکیا بود،مدیونید اگه بگید نه،..،
  طولانی شد، سرتون درد اودن باید ببخشید.
  راستی این متن رو هم واسه خبرای دیگه میذارم تا همه بدونن چرا…،
  نوکیا اومد سمت ویندوز فون و چی باعث شد نوکیا ورشکست بشه،
  والسلام،
  شب خوش

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,