fix-microsoft-edge-crash-14942

چند روز قبل مایکروسافت بیلد ۱۴۹۴۲ ویندوز ۱۰ را برای اینسایدر های حلقه ی Fast عرضه کرد. این به روز رسانی، بخشی از به روز رسانی رد استون ۲ است و شامل برخی ویژگی های جدید، بهبودها و رفع اشکالات می باشد. همه ی ما می دانیم که نصب نسخه های اولیه ویندوز ۱۰ از حلقه Fast، احتمال تجربه ی اشکالات و نقص ها را بیش تر می کند. یکی از اشکالاتی که در این بیلد برای برخی از کاربران مشکل ساز شده، ایراد کرش کردن مایکروسافت اج در هر بار اجرای آن است.

در حالی که این شرکت از این مشکل خاص در لیست مشکلات شناخته شده ی بیلد ۱۴۹۴۲ ویندوز ۱۰ سخنی به میان نیاورده است، اکنون یک راه حل موقت پیدا شده است که به نظر می رسد برای کاربرانی که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند، کارساز بوده است.

نحوه ی جلوگیری از کرش کردن مایکروسافت اج در هنگام اجرا

توجه: پیش  از آغاز، لازم به ذکر است که تغییر در رجیستری می تواند خطرناک باشد، و اگر شما مراحل را با دقت و به درستی انجام ندهید، احتمال دارد که آسیب جبران ناپذیری به دستگاه شما وارد گردد. بنابراین توصیه می شود قبل از انجام مراحل، اقدام به تهیه ی یک فایل پشتیبان کامل از کامپیوتر خود کنید.

  1. کلید های Windows key + R را از روی صحه کلید فشار دهید تا دستور Run اجرا گردد، سپس عبارت regedit را تایپ کرده و بر روی OK کلیک کنید تا رجیستری باز شود.
  2. هنگامی که صفحه ی رجیستری باز شد، دستور زیر را کپی کرده و در نوار آدرس paste کنید و سپس کلید Enter را فشار دهید:
    Computer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AppContainer\Storage\microsoft.microsoftedge_8wekyb3d8bbwe\Children
  3. بر روی هر زیرکلید (زیرپوشه) کلیک راست کنید و Delete را انتخاب کنید.
    delete-subkeys-microsoft-edge
  4. برای تایید عملیات حذف و تکمیل کار، بر روی Yes کلیک کنید.

توجه: به هیچ وجه خود کلید Children را حذف نکنید، زیرا که از اجرای مرورگر مایکروسافت اج جلوگیری خواهد کرد، بنابرایت تنها باید زیرکلید های آن را حذف نمایید.

هنگامی که این زیرکلید ها را را به صورت دستی حذف کنید، شما باید قادر به اجرا و استفاده از مایکروسافت اج، بدون کرش کردن، بر روی بیلد ۱۴۹۴۲ ویندوز ۱۰ باشید.

آیا شما نیز در این بیلد با چنین مشکلی رو به رو شده بودید؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

1873 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,