آینده همچنان در دستان ۵ شرکت بزرگ تکنولوژی جهان است که در حال حاضر در دنیای تکنولوژی یکه تازی می کنند و مشتریان و هواداران خاص خود را دارند و در سال های اخیر با سرمایه گذاری در حوزه های مختلف و ایجاد روش های نوین به دنبال ادامه ی مسیر رشد خود هستند. ۵ کمپانی بزرگ تکنولوژی از چه راه هایی ارتزاق می کنند؟ با وینفون همراه باشید.

تلفن هوشمند، لپتاپ، نرم افزار، دستیار صوتی و هوش مصنوعی، سرویس موسیقی و ویدیو، محاسبات ابری، خرید انلاین، تبلیغات راه هایی است که تا بحال کمپانی های بزرگ تکنولوژی امتحان کرده اند و به خوبی از آن بهره مند شده اند. در کنار آن لیست بلندبالای استارت اپ ها نیز باید حساب کرد که در این مجال نمی گنجد.

راه ها درآمد زایی و سوددهی ۵ شرکت مایکروسافت، اپل، الفابت، آمازون و فیس بوک به خوبی مشخص است و ان ها با محصولات و خدمات عالی خود سرمایه ی دنیای تکنولوژی را در دستان خود می بینند. این شرکت ها از طریق صنایع مختلف و سرمایه گذاری های مختلف در حال درآمد زایی هستند و در چارت جدید  Visual Capitalist درآمد این شرکت ها روشن شده است.

اپل در صدر سرمایه داران، با ۸۰۴ میلیارد دلار سرمایه در گردش، همچنان بیشترین سرمایه ی خود را از طریق سخت افزار به دست می اورد، آلفابت در جایگاه دوم، اولین راه کسب درآمدش از طریق تبلیغات است و مایکروسافت نیز در رده ی سوم همچنان از جیب بخش نرم افزاری خود استفاده می کند.

اپل در حالی همچنان سخت افزار را مهمترین بخش خود می داند که در سال ۲۰۱۶ این بخش در دنیای تکنولوژی حدود ۱۹۷ میلیارد دلار در اختیار داشته است و این درحالی است که نرم افزار در دنیای تکنولوژی ۳۱ میلیارد دلار سود دهی داشته است.

مایکروسافت در مقایسه با این شرکت ها، متنوع ترین شرکت به حساب می آید و با درآمد زایی از ۶ بخش اصلی و چندین بخش فرعی، تخم مرغ های خود را در یک سبد نگذاشته است و راه های مختلفی را برای کسب درآمد انتخاب کرده است.

ایا مایکروسافت راه درستی را برگزیده است؟

منبع :

Thebusinessinsider

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alireza
💔 1 پاسخ دهید شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶

به امید روزی که با اومدن سرفس پاکت
سری سرفس هم مثل نرم افزار سود بده

sadegh
💔 1 پاسخ دهید شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶

همین نکته نشون میده چرا مایکروسافت انقدر جذابه
با هر بخشش داره با یه کمپانی رقابت میکنه
از اکس باکس داره تا اژر
از سرفس تا بینگ

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,