_اختصاصی پنل جدید

چگونه یک وینفونی شدم؟

چگونه یک وینفونی شدم؟ سوال جالبیه. بیایید امروز کمی از لحن رسمی اخبار و مقالات تخصصی مایکروسافت فاصله بگیریم و با لحنی دوستانه تر صحبت کنیم. امروز می خوام به روایت داستان وینفونی شدن خودم بپردازم. پس بگذارید از اول داستان شروع کنم.

داستان ورود من به دنیای گوشی های ویندوزی به حدود ۳ سال قبل بر می گرده، همون زمانی که امتحان کنکور رو پشت سر گذاشته و در انتظار ورود به دانشگاه بودم و تصمیم گرفته بودم یک گوشی هوشمند بخرم. با گوشی های ویندوزی کم و بیش آشنا بودم و ۳ مورد مهم رو در مورد این گوشی ها دوست داشتم: طراحی زیبا، سیستم عامل ویندوز فون و برند نوکیا. زمانی که می خواستم گوشی هوشمند ویندوزی بخرم، جدید ترین گوشی ویندوزی که معرفی شده بود لومیا ۱۰۲۰ بود که من خیلی دوست داشتم که رنگ زرد این گوشی رو داشته باشم، اما متاسفانه نشد!

Nokia-Lumia-1020

با اینکه حدود چند ماهی از معرفی این گوشی ویندوزی زیبا گذشته بود، اما وقتی که برای خرید این گوشی به فروشگاه های بزرگ رفتم، حتی کوچک ترین اسمی یا نشانی از این گوشی ندیدم. جالب بود، ویترین فروشگاه ها پر بود از گوشی های هوشمند اندرویدی و گوشی های آیفون، اما دریغ از فروشگاهی که بشه گوشی های رنگارنگ ویندوزی رو از پشت ویترین اون دید. اما بالاخره همیشه یه راهی هست، بعد از مدتی گشت و گذار بین فروشگاه ها، یه مغازه رو پیدا کردم که پشت ویترینش یه گوشی ویندوزی داشت. اشتباه نکنید، لومیا ۱۰۲۰ نبود! ولی حداقل تونسته بودم بالاخره یک گوشی ویندوزی رو پیدا کنم و اون گوشی مشکی ویندوزی که پشتی ویترین نظر من رو جلب کرده بود لومیا ۹۲۰ بود.

Nokia-Lumia-920-11

حقیقت موضوع اینه که اون موقع خودم رو بین یه دو راهی دیدم، اول اینکه من دنبال لومیا ۱۰۲۰ زرد رنگ بودم ولی حالا فقط یک لومیا ۹۲۰ مشکی رنگ رو به عنوان تنها انتخاب گوشی ویندوزی جلو روی خودم داشتم، از طرف دیگه گوشی های آیفون به شکل زیبایی پشت ویترین مغازه ها قرار گرفته بودن و خودشون رو به مشتری ها نشون می دادن! یه مورد دیگه رو هم نباید فراموش کنم و اون اینکه اون موقع فروشگاه های آنلاین به اندازه امروز رواج نداشتن و فروشگاه آنلاین تخصصی خاصی برای محصولات مایکروسافت توی ایران وجود نداشت. همین بود که تنها راه مطمئن برای خرید یه گوشی تقریباً همون فروشگاه های فیزیکی بودند. کمی فکر کردم، اون موقع پرچمدار گوشی های اپلی آیفون ۵ بود که قیمتش حدود ۲ برابر همون لومیا ۹۲۰ مشکی رنگ بود! ولی چرا؟ نمی دونم، این سوالیه که هنوز نتونستم جوابش رو پیدا کنم چون تفاوتی به اندازه این اختلاف قیمت رو نتونستم بین کارایی این دو گوشی پیدا کنم! بگذریم، علاقه من به برند نوکیا و طراحی خاص گوشی های لومیا و همچنین قیمت معقول لومیا ۹۲۰ باعث شد که بالاخره همین گوشی رو انتخاب کنم، مخصوصاً اینکه مقاومت این گوشی رو توی چند کلیپ ویدیویی دیده بودم و خیلی برام جالب بود (البته این مقاومت برای خودم ثابت شد، چون تا حالا چند بار این گوشی از دست من افتاده و ضربه دیده ولی هنوز سالم سالمه).

ورود ما به دنیای گوشی های ویندوزی با همین لومیا ۹۲۰ شروع شد، راستی یادم رفت بگم که لومیا ۹۲۰ اولین گوشی همراه من هم بود و قبل از اون گوشی دیگه ای نداشتم! شاید بپرسید چرا؟ جوابش از نظر من ساده است، چون قبل از اون نیازی به تلفن همراه نداشتم. البته کسی چه می دونه، شاید اون بچه چند ساله که الان یه گوشی هوشمند داره، به دنبال نیازش این گوشی هوشمند رو براش تهیه کردن!!

این تازه ورود ما به دنیای گوشی های ویندوزی بود، اون موقع سیستم عامل لومیا ۹۲۰ ویندوز فون ۸ بود، کهنه کار های ویندوز فونی به یاد دارن که ویندوز فون ۸ امکانات زیادی نداشت ولی برای من مهم نبود چون اون سیستم عامل نیازی های من رو پاسخگو بود. از اونجایی که گوشی های ویندوزی خیلی توی ایران رواج نداشتن، توی بعضی موارد استفاده از گوشی که به مشکل بر می خوردم چاره ای نبود جز سرچ کردن اون موضوعات توی اینترنت و گشتن به دنبال راه حل های اون مشکلات. بعد از مدتی متوجه شدم که یه مرجع خوب توی ایران برای گوشی های ویندوزی وجود داره، منظورم انجمن وینفون سنتر هست که کاربرای قدیمی گوشی های ویندوزی اون انجمن رو به یاد دارن. بالاخره توی انجمن می تونستم جواب سوال های خودم رو پیدا کنم، با کاربرای دیگه تبادل نظر کنم و به نتیجه برسم.

چند وقتی گذشت تا اینکه به نظرم رسید من هم مثل تعدادی دیگه از دوستان میتونم شروع کنم به ترجمه کردن خبر ها و مقالات تا اینکه بتونیم خبر های گوشی های ویندوزی رو هر چه بیشتر پوشش بدیم. ترجمه کردن و نوشتن خبر ها و مقالات برام به یه سرگرمی و کار جالب تبدیل شده بود و داشتم از این کار لذت می بردم. بعد از یه مدت توی انجمن وینفون سنتر نویسنده شدم، راستی یادم رفت بگم نام کاربری من توی انجمن وینفون سنتر، ELEGANCE بود. خلاصه نویسندگی به یکی از تفریحات روزانه من تبدیل شده بود. چند وقت بعد مدیر ارشد انجمن شدم و مدتی رو در خدمت کاربرای ویندوز فونی انجمن وینفون سنتر بودم. همه این ها گذشت تا اینکه به دلایلی تصمیم به کناره گیری از انجمن وینفون سنتر گرفتم.

چون نویسندگی به یکی علاقه های من تبدیل شده بود، بعد از جدایی از انجمن وینفون سنتر دوست داشتم از این به بعد هم به نویسندگی ادامه بدم اما دیگه می خواستم توی یه سایت فعالیت کنم. دو تا راه پیش روی من بود: یه سایت تکنولوژی رو برای ادامه فعالیتم انتخاب کنم یا اینکه یه سایت ویندوزی را انتخاب کنم. دو مورد باعث شد که یه سایت ویندوزی رو انتخاب کنم، اول اینکه سایت های مطرح تکنولوژی شرایط سختی رو برای جذب نویسنده داشتن (البته هنوز هم همون شرایط سخت رو دارن) و دوم اینکه من بیشتر به فعالیت توی یه سایت ویندوزی علاقه داشتم. انتخاب سختی پیش روی من نبود، سایت وینفون رو از قبل می شناختم و با کیفیت بالای مطالبش آشنا بودم، پس وینفون رو انتخاب کردم. البته ورود من به وینفون به همین سادگی ها نبود، اون موقع وینفون جذب نویسنده جدید نداشت. من هم آدمی نیستم که از چیزی که می خوام دست بکشم، خلاصه انقدر پیگیر این موضوع شدم (هر جایی که آقای درویش زاده رو توی سایت میدیدم سریع درخواست نویسندگی میدادم، خلاصه خیلی مزاحم ایشون شدم) که با درخواست من برای نویسنده شدن توی وینفون موافقت شد.

winphone

بالاخره با درخواست نویسندگی من موافقت شده بود. درسته که تا قبل از ورود به وینفون خبر ها و مطالب زیادی رو نوشته بودم، اما اینجا دیگه یه سایت بود و باید قواعد خاصی رو رعایت می کردم، خلاصه اینکه یه چند وقتی هم دوره آموزشی داشتم (صبح ها قبل از طلوع آفتاب بیدار می شدم، یه ورزش صبح گاهی داشتیم توی دوران آموزشی! عه ببخشید یه لحظه فکر کردم سربازی بود، البته من هنوز خدمت سربازی هم نرفتم! پیچیده شد، فراموشش کنید). البته نا گفته نمونه که دوران آموزشی را تحت نظر دوست عزیز گذروندم (به نظر شما دوست عزیز کیه؟ به کسی نگید، بین خودمون بمونه). بالاخره بعد از مدتی من هم نویسنده رسمی وینفون شدم و تا الان در خدمت شما هستم (البته از زمان ورودم به وینفون تا حالا بیشتر از یک سال میگذره ولی همش خاطره خوبه).

تو این مدت که نویسنده وینفون بودم، از وب سایت های مختلفی به نویسندگی دعوت شدم و پیشنهاد های مالی خوبی برای من ارسال شد، ولی دوستانی که برای من پیشنهاد ها رو فرستادن یه چیزی رو درست نمی دونستن و اون اینکه من برای پول به وینفون نیومدم که به خاطر پول بخوام از وینفون برم. من الان عضوی از یک تیم بسیار صمیمی هستم و بودن در کنار تیم خلاق و دوست داشتنی وینفون برای من بسیار لذت بخشه، بهترین دوستان من الان اعضای تیم وینفون هستن.

راستی یادم رفت بگم که هنوز هم گوشی من همون لومیا ۹۲۰ هست! شاید برای شما جای سوال باشه که چرا یه گوشی جدید تر نگرفتم؟ جواب سختی نداره، لومیا ۹۲۰ هنوز هم پاسخگوی نیاز های منه و از طرف دیگه به نظر من هنوز گوشی جدیدی معرفی نشده که ویژگی خیلی خاص و یا برتری خیلی زیادی نسبت به لومیا ۹۲۰ داشته باشه، نا گفته نمونه منتظر سرفس فون احتمالی هستم و امیدوارم در صورت وجود، مثل سایر محصولات سرفس شاهکار باشه.

شاید یه سوال دیگه هم داشته باشید یا شاید نداشته باشید، ولی خودم می پرسم! تا حالا چند نفر از اطرافیانم رو متقاعد کردم که گوشی ویندوزی بگیرن؟ تا حالا کسی از اطرافیانم رو متقاعد نکردم که گوشی ویندوزی بگیره، چون فکر می کنم که هدف ما ارائه بهترین اطلاعات به مردم هست تا اون ها بتونن با توجه به نیازشون گوشی خودشون رو انتخاب کنن! پس ما همیشه سعی می کنیم که بهترین و دقیق ترین اطلاعات رو در اختیار مردم قرار بدیم و انتخاب رو به عهده خود مردم میذاریم. به نظرم کم لطفی کردم اگه یه چیزی رو نگم! به نظرتون چی می خوام بگم؟ می خوام بگم تیم وینفون فوق العاده است و قبل از اینکه عضوی از این تیم باشم هیچ وقت تصور نمی کردم بتونم همچین تیم خلاق و صمیمی رو تجربه کنم (خواهشاً ما رو چشم نزنید! شوخی کردم، کاربرای وینفون هم مثل اعضای تیم وینفون صمیمی هستن).

چگونه یک وینفونی شدم؟ جوابش رو دادم دیگه! شما چجوری یک وینفونی شدید؟

منبع : وینفون
953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
J.ABD.S
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

من که میگم “چگونه میخواهم ویندوزفون را ترک کنم” هم بذارید
طبیعتا بیشتر کامنت میذارن(شوخی بود)

من سه سال از اندروید استفاده کردم و طبق تحقیقاتی که داشتم،به کیفیت ویندوزفون و برتری ش نسبت به رقبا پی بردم و هنوز هم پشیمون نیستم ولی کاش زودتر به وعده هایی که داده میشه،عمل شه
خدایی ش سرعت پردازش خوبی دارن و سریع عمل میکنن و کیفیت راضی کننده ای دارن ولی کاش بیشتر بهش توجه بشه و بهتر شن

Afshin
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

ااااااااااااا یادت بخیر الگانس جان فکر کنم خیلی از بچه های اون انجمن اینجا باشن
من دقیق یادم نیست کی وینفونی شدم ولی یادمه وقتی گوشی خریدم لومیا (۶۲۰) که البته به سختی گیرم اومد چون فقط یه مغازه بود که این مدلو داشت یه هفته بعدش آپدیت آمبر برای وینفون ۸ اومد و فکر کنم گلنس و رادیو و چندتا امکان کوچیک اضافه شد جدای از محدودیت هایی که داشت خیلی خوشحال بودم که آدمایی مثل خودمو اونجا میدیدم که سلیقه ی ویندوزی دارن و مایکروسافت از همون موقع با قطره چکون آپدیت میداد و چه امید و آرزوهایی داشتیم واسه آینده ی موبایلهامون چیزی که امروز محقق شده رو دو سال پیش از مایکروسافت انتظار داشتیم
آی دی من black heart بود فکر نکنم کسی یادش باشه چون زیاد حرف نمیزدم باگ ارواح کاشی های ویندوزفون (۸.۱) رو کشف کردم و پستشو گذاشتم
امیدوارم که موفق باشید واقعا کارتون درسته

  حسین مظفروندی
  پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

  خیلی ممنون دوست عزیز 🙂

  محمد نظری
  پاسخ دهید دوشنبه 19 اردیبهشت 1395

  اااااا….ایول…یادم اومد 😀 اون باگ رو از توی انجمن خوندم و کلی خندیدم اون موقع 😀

kmh
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

چگونه یک وینفونی شدم؟
.
.
.
.
توسط نوکیا
بخاطر نوکیا

milad
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

من از خیلی وقت پیش نوکیا داشتم و اخبار وینفون رو در سایت های مختلف دنبال میکردم
به عشق نوکیا ویندوزی شدم
ولی گوشی با برند مایکروسافت خریدم
به هر حال راضیم

arwp
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

عهههه پس شما همون‌ ELEGANCE هستی!! به به! یادش بخیر انجمن. من با اچ تی سی ۸ایکس ویندوزی شدم دلیلشم این بود که لومیا ۹۲۰ خیلی گرون بود. جذب ویندوز شدم چون دیده بودم فوق العاده روونه و در عین سادگی خیلی شیک و جذابه. خلاصه خریدم به شدت پشیمون شدم چون تقریبا هیچ‌اپی نداشت! وایبرش فاجعه بود حتی نمیتونستم درست چت کنم خلاصه افسردگی گرفتم رفتم گلکسی اس۴ گرفتم بعد از چند ماه هنگاش شروع شد چون مدل اکزینوس بود و این مدل خیلی مشکلات داشت بعد دوباره رفتم فروختمش لومیا ۸۲۰ گرفتم وضعیت اپ ها خیلی بهتر شده بود بعد از چند ماه لومیا ۱۵۲۰ گرفتم که بی نظیر بود اما به خاطر بی محلی های مایکرو به ویندوز و دیر آپدیت شدن اپ ها دوباره اندروید گرفتم اس۶! و هنوزم اس۶ دارم و ازش راضیم محشره اما دلم واسه ۱۵۲۰ خیلی تنگ شده. واقعا از ته دل حسرت میخورم که کاش سیاستای بالمر فقط تو همین قسمت وینفون باقی میموند! بالمر و نوکیا ویندوزفون رو خیلی پیشرفت دادن نه مثل آقای نادلا که داره فروش لومیا ها رو به تعداد انگشت های دست میرسونه! امیدوارم حداقل دوباره به زمان لومیا ۹۲۰ برسیم (هنوز خودمو ویندوزی میدونم نمیدونم چرا :دی) از نظر فروش! و اینکه یه روزی دوباره برمیگردم به ویندوز چون تجربه بی نظیری با اون سیستم عامل داشتم البته اگه آقای نادلا لومیا رو کلا نابود نکنه! کاربرا و وبسایت های ویندوز هم یه چیز دیگه هستن که مایکروسافت باید قدرشون رو بدونه و جواب وفاداری و علاقشون رو با بی محلی نده. هشتگ من از ساتیا نادلا شاکیم 😐

SJ
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

من سال ۲۰۰۹ گوشی اچ تی سی تاچ ۲ خریدم، ویندوز ۶.۵ داشت، خییییییلی باحال بود، هییییشکی اونموقع نمیدونست اسمارت فون چیه؟ منم میگفتم کامپیوتره 😂😂 یک سال داشتمش، پسر عمم ک توی بازار تکنولوژی خوب حالیشه و دستی تو کار داره (اپلیه متعصبه اما بسیاااار منطقی) گفت ک یه گوشی جدید اومده، تو ک ویندوزی هستی بیا بخرش، یه دست دوم تمیز سراغ دارم، خلاصه با یه قیمت پایین خریدم از یارو با ویندوز ۷.۵، با چ بدبختیایی سر کردم باهاش تااااا اواسط ۲۰۱۴ ک ۱۵۲۰ گرفتم. من یکی از قدیمی ترین ویدوزیای ایرانم 😂

kian
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

من چگونه ویندوزفونی شدم
من آبان ۹۲ می خواشتم برای عید ۹۳ , یه ps4 بخرم ولی اون زمان یه نوکیا n80 داشتم و اون خراب شد و من یه گوشی هم نیاز داشتم برای همین
یه مجله کالایاب خریدم و توی اون یه گوشی htc 8s پیدا کردم که ۴۳۰ هزار تومن بود و اون موقع هم تمام خونوادم htc داشتن و من خودمم یه تبلت اندرویدی داشتم که بهار, ۲۱۰۰۰۰۰ تبلت اندرویدی خریده بودم …بنابراین گفتم این گوشی فقط اگه بشه باهاش زنگ زد و اس ام اس داد کارمو راه می اندازه و توی انجمن ویندوز سنتر هم یه تحقیق کوچیکی کردم و توی آذر ۹۲ اونو خریدم و همون موقع هم وینفون رو دیدم و از اون به بعد بود که از
تبلتم فقط برای بعضی از بازی ها استفاده می کردم و عاشق ویندوزفون شدم و این عشق با اومدن ویندوزفون ۸.۱ توی اوایل فروردین بیشتر هم شد
خلاصه توی ۷ دی ۹۳ هم ۸۳۰ رو خریدم که تا الانم دارمش
و اگه مایکروسافت گوشی بعدیش درست و حسابی باشه همچنان ویندوزی میمونم وگرنه میرم اندروید می خرم تا زمانی که مایکروسافت همه چیز رو حل کنه

مجید
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

سلام.اولین گوشی اسمارت من سامسونگ ایس بود و طبعا اندروید ولی حتی قبل از اون هم عاشق گوشی های ویندوزی بودم .HTC و imateگوشی ویندوزی خوبی میزدن ولی وپولم برای خریدشون کافی نبود.دو تا گوشی هوآوی هم منو راضی نکرد.حتی نوت ۳ هم خیلی برام جذاب نبود هرچند گوشی خوبی بود.الان لومیا ۶۴۰xlدارم.آخرین بیلد ردستون روشه و با هیچی عوضش نمیکنم غیر از سرفیس فون احتمالی.منم کسی رو توصیه به خرید گوشی ویندوزی نمیکنم ولی دو تا از دوستام همین گوشی من رو خریدن و راضی هستن.راستی بر خلاف خیلی ها که به خاطر نوکیا ویندوزی شدن ولی من من تا موقعی که مایکروسافت گوشی نزد حاضر به خرید نشدم چون زیاد به این برند علاقه ندارم

Esmaeil1990
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

درود
خاطرات زیبای بچه های ویندوزی و اینکه چگونه ویندوزی شدن، واقعا خواندنی و لذت بخش هست
و لذت بخش تر از اون ، زمانی هست که متوجه میشیم کسانی دنبال ویندوز فون میرن که یه چیز خاصی توی وجود و تفکراتشون نسبت به تکنولوژی و پیشرفت دارن
شاید جالب باشه بدونید اولین گوشی ویندوزی که به خونه ما امد i-mate JAM بود که برمیگرده به حدود ۱۰ سال پیش (اون زمان ۱۵ سال سن داشتم)
شاید اگه خاطرات اون موقع رو واستون تعریف کنم باورتون نشه ولی تا این حد که اسکرین های تاچ اسکرین خودش یه دنیایی بود
بعد از علاقه مند شدن من به ویندوز گوشی های ویندوزی زیادی رو تجربه کردم تا زمانی که اندروید امد
چند سالی درگیر اندروید و ترجمه اخبار و دنیای اندروید شدم سال ۲۰۱۰ مدیر ارشد انجمن بزرگ and-roid.ir و یک انجمن دیگه شدم ، چند سال بعدش هم از دنیای اندروید و هم تکنولوژی فاصله گرفتم تا حدودا ۱ سال پیش که یک بازگشت شکوهمندانه ای به دنیای ویندوزفون داشتم و دوباره لذت های من از دنیای گجت ها و تکنولوژی شروع شد.

yashar delsinad
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

من با استفاده از سایت شما و با اینده ای که از ویندوز فون دیدم رفتم لومیا ۶۴۰ ایکس ال خریدم منتظر سرفیس فونم خیلیم راضیم از گوشیم.
چی میشد سال پیشم تمرکز مایکی رو ویندوز فون نبود

mir3za
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

منم با لومیا ۹۲۰ عاشق وینفون شدم؛ قبل از اونا از یکی دو جا اسم ویندوز فون رو شنیده بودم ولی همه ازش بد میگفتن؛ تو چند تا مغازه لومیا ۹۲۰ دیده بودم میتونم بگم هر هفته حداقل دو سه بار میرفتم پشت ویترین مغازه و نگاش میکردم؛ اون نوار مشکی پشت گوشی واقعا منو عاشق ویندوز فون کرده بود ولی بنا به دلایلی اونو نتونستم بخرم! یادمه یه بار دیدم دیجی کالا برای لومیا ۹۲۰ زده توقف تولید، من اونموقع اولین و رسمی ترین شکست عشقی عمرم رو خوردم ( :دی ) خیلی ناراحت شدم که نمیتونم یه روز ۹۲۰ دستم بگیرم! تا اینکه امسال که از دانشگاه قبول شدم کادوی قبول شدنم یه گوشی بود؛ بین اونهمه پرجمدار اندروید و آیفون من چشمم فقط دنبال لومیا بود، مهم هم نبود چی باشه فقط میخواستم لومیا باشه! تا اینکه بالاخره با مشاوره گرفتن از چن نفر که لومیا داشتن اونموقع بهترین گزینه ها ۸۳۰ و ۹۳۰ معرفی شدن بهم که ۹۳۰ نتونستم پیدا کنم و ۸۳۰ گرفتم و همین ۸۳۰ رو با بهترین پرچمدارای اندروید و آیفون عمرا عوض نمیکنم!

hadirs
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

یادش بخیر اوایل دی ماه سال پیش بعد از سه چهار سال که عاشق ویندوزفون و گوشی های لومیا بودم بالاخره تونستم برم یه لومیا بگیرم رفتم بازار موبایل همون طبقه اول فروشگاه مایکروسافت و یه لومیا ۵۴۰ به قیمت ۵۶۰ تومن خریدم , هیچ گوشی دیگه تو اون رنج از نظر طراحی منو جلب خودش نکرده بود , چون من طراحی برام خیلی مهم بود به مشکلات ویندوزفون و محدودیت برنامه هاش اشنا بودم خلاصه لومیا رو خریدم و بعد چند دقیقه گوشی خودبخود ریست میشد تا اینکه فروشگاه گوشیو تعویض کرد البته خب گوشی گارانتی تعویض هم داشت , مدتی گذشت تا اینکه فهمیدم گوشی های لومیا خیلی مشکلات دارن حتی برنامه های خود گوشی هم کامل نیستن و ظاهر همه برنامه ها مث ویندوز۹۸ هس متوجه شدم نقشه here آفلاینه ولی حتی اسم یه پارک نداره در صورتی که گوگل مپس اسم ترشی فروشی کوچه بالایممونم زده خخخ , با اینکه میگفتن گوشی روونه ولی من خیلی روونی احساس نکردم چون چیزای مثresuming و loading که فقط بلده مدت زمان باز کردن برنامه رو کشش بده بازی ها همه با لگگگ , دوربین تصور رو یجور نشون میده ولی وقتی عکس میگیریم عکس اصن یجور دیگه میشه نورششش , و من اصلا از اینکه ۳ سال عاشق لومیا بودم بشدت پشیمونم چون جز طراحی ویکم تنوع هیچ چیز دیگه ای نداره , بعد از یکسال و خرده ای بیلد دادن ویندوز۱۰ موبایل که نسخه نهاییش رو دادن , نسخه نهایی هم پر باگ و کرش برنامه هاس ونسبت به ۸.۱ روونیش بدتر شده ,دانلود کردن از استور هم جای خود دارد سرعت وای فای توی لومیا نصف هس نسبت به سرعتی که تو گوشی اندروییدم که با همون وای فای وصله هس , مایکروسافت فقط توجهش به سایر پلتفرم هاس که من فکر کنم مثلا وان درایو تو ios آپدیت تر باشه تا وینفون خخخخ, و تمرکزش بر pc و surface هس و توجه خیلی کمی به لومیا داره البته خیلی ارزوی وینفونی شدن رو داشتم و قبلا هم که لومیا نداشتم وینفون رو چک میکردم , در ضمن تنها مزیت وینفون ینی روون بودن و خوب عمل کردن رم گوشی , دیگه فایده ای نداره , بله زمانی که آقای مظر وندی ۹۲۰ خریدن اون موقع گوشی های میان رده اندرویید نسبت به مثلا لومیا ۵۲۰ سرعت و روونی خیلی پایینی داشتن ولی الان j2 سامسونگ سرعتش ۱۰ برابر گوشی من و حتی شاید بیشتر از ۹۵۰ باشه, ویندوز ۱۰ موبایل سیستم عاملی عقب مونده , ناقص و بی کاربرد هست , در ضمن تا جایی که میدونم تمام برنامه های پیش فرض وینفون برای اندرویید و ios هم هس مث کورتانا وgroove music و…..من فقط عاشق ظاهر گوشیم و یکم خاص بودن همه چیش هستم ولی در اصل فقط باهاش زنگ میزنم و اس میدم و آهنگ گوش میکنم , تازه اهنگ هم یهو خراب میشه و stop میشه
این بود خاطره ی تلخ وینفونی شدم من

*.::iMi.::*
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

منم اولین گوشیه ویندوزم ۹۲۰ بوود و واقعآ عالی بود خیلی دوسش داشتم الانم ۷۳۵ که اینم خیلی خوبه ۲ساله دارمش یه بارم هنگ نکرده X:
من به هیچ انوان نمیتونم جز ویندوز چیزی بگیرم دستم اندروید که فقط بدرد بچه میخوره.
ویندوز با اندروید مثل بنز و پراید هر ۲تاشون یه کاری میکنن اما این کجا اون کجا=)))

احسان رستمی پور
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

عید امسال بود که بوسیله داداشم ویندوزی شدم. بعد از اون دنبال یه سایت خوب برای اخبارش بودم که با این سایت و سایت همسایه رو به رو شدم. رک میگم یکیش خیلی بی کیفیت و به دور از واقعیت بود و یکیش با کیفیت و جذاب. اون جذابه و با کیفیته رو انتخاب کردم و مثل حسین جان تصمیم گرفتم خودمم دستی توی کار داشته باشمو به جامعه ویندوزی کمک کنم. جدی میگم فقط میخواستم که کمک کنم 🙂 تابستون، دو هفته بعد از تولدم با وجود قوانین سخت وینفون برای وجود – جدی میگم واقعا خیلی خیلی سختن – و زیر نظر همون دوست عزیز نویسنده ازمایشی شدم و بعد از گذشتن از فیلتر های خیلی سختش بعد از نوشتن ۱۰ تا پست که واقعا تعداد خیلی خیلی خوبی برای نویسنده رسمی شدنه یه نویسنده رسمی شدم و شروع به کار کردم. دلیل فعالیت کم من هم درس ها و امتحاناست که بعد از امتحانا همه چیز به روال برمیگرده

سجاد
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

من یه سال یا دو سال میشه ویندوزی شدم و فقط دنبال یک گوشی میگشتم که هنگ نکنه و اصلا ویروسی نشه چون گوشی قبلیم اندروید بود و همه اینارو داشت بعد گشتم لومیا ۱۰۲۰ رو خریدم و خیلی راضیم اطرافیانم خیلی به هیچ عنوان این سیستم عاملو قبول ندارن ولی برا من عالیه چی بهتر از اینکه نه هنگ باشه نه ویروس الانم ویندوز دهم و هیچگونه مشکلی ندارم ممنون از سایت عالیتون😍

MAHDY
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

آذر پارسال بود. دو سال توی فکر گوشی ویندوزی بودم تا اینکه تونستم به عشقم برسم،عشقم چیزی نیست جز زیبای نوکیا، لومیا ۸۳۰ خیلی دوسش دارم واقعا از همه لحاظ گوشیه خاصیه ولی با این سیاستی که مایکی از ویندوز ۱۰ تا الان گرفته (کرش های پی در پی، ریستارت،خالی کردن باتری،کند شدن)باعث میشه که من گوشیمو بذارم کنار و یک اندروید بخرم.فعلا منتظر آپدیت تابستانی ام تا شاید یک فرجی بشه و مشکلات ویندوزفون رفع بشه وگرنه مجبورم بذارمش کنار تا یک آپدیت درست حسابی بیاد شاید سال دیگه

Mostafa
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

بنده با خوندن متن پی بردم که شما علاقه مند به تکنولوژی هستید ولی خب گیک نیستید
چون مثلا ما وقتی یه ویژگی جدید معرفی میشه اون ویژگی رو به یه نیاز برای خودمون تبدیل میکنیم
کلا ادم با سیستم عاملی که وارد دنیای موبایل میشه نیاز هاش با هون سیستم عامل ایجاد میشه
منم اگه با اندروید رو یک پرچمدار اسطوره (lg g2) وارد دنیای موبایل نشده بودم الان سطح انتظارم اونقدر بالا نبود که وینفون نتونه تامینم کنه
البته جالبه که همون پرچمدار خیلی باز و ازاد هم دو سه ماه دووم اورد و من دنبال سطح بیشتری از عملکرد و ازادی و کارایی بودم و روت کردم و رفتم سراغ کاستوم رام و توویک های مختلف و اکسپوز و حتی بالا تر بردن کلاک سی پی یو با کرنل های مختلف
شاید اگه با وینفون وارد دنیای موبال بودم الان سطح نیاز هام خیلی پایین تر از الان بود
خیلی خوشحالم که اولین گوشیم وینفونی نبوده
چون سطح انتظار و استفادم رو از یک ادم معمولی بالاتر نمیبرد

  HaMeD
  پاسخ دهید دوشنبه 19 اردیبهشت 1395

  عزیزم ،اگه ازادی و سطح نیاز با اورکلاک سی پی یو و کاستوم رامه ، ما همون آدمای معمولییم با سطح توقع پایین😂😂

mahdimqa
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

سلام،مشخصه دیگه تنها نام های نوکیا،ویندوز،مایکروسافت،کارل زایس کافیه تا یه نفر وسوسه بشه بره سراغش…اولین گوشی من لومیا۵۲۰ بود…عالی…نظیر نداشت با همون رم ۵۱۲ همه گیم هارو ران میکرد…هر کی میدیدش عاشق لومیا میشد…من قبل اون فقط نوکیا داشتم،n8،x7 و… و اصلا دلم نمیومد گوشی دیگه ای بخرم و اگر نوکیا و مایکروسافت این سری رو نمیزدن هنوز هم سیمبیان داشتم…
خلاصه بد از ۵۲۰،۹۲۰و بدش هم ۱۵۲۰ گرفتم که واقعا شاهکاره…کاملا راضیم ازش ولی بیشتر دوست داشتم نسخه دسکتاپ روی گوشی بود…انشالا بعد از این سرفس میگیرم تا ببینیم چی میشه…

π
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

از ۲ سال پیش دوس داشتم ویندوز رو تجربه کنم، اون موقع سیمبین داشتم فک کنم، بعد یه اندروید ضعیف گرفتم، بعدش یه اندروید دیگه، یعنی واقعا دیگه از اندروید بدم میومد، یه آیفون ۵ اس گرفتم، راضی بودم تا اینکه به ios9 آپدیت کردم و لگ شروع شد.
اونجا بود که تصمیم گرفتم بفروشم و پولشو بزنم به جایی و یه گوشیه ارزون ویندوزی بگیرم
لومیا ۵۳۲ 😐😐😐
هنوزم آپدیت ۱۰ برام نیومده
😐😐😐😐

kasra
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

من اینقدر دادشم اسرار کرد ویندوزی شدم در صورتی که خودش ویندوز فونی نبود ولی الان خودم ۶۳۰دارم داداشمم ۵۴۰خیلیم راضی اییم(با تشکر از وینفون)🙂

صادق
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

سلام من اول سونی اریکسون k510 داشتم جواب نداد بعد سامسونگ e250 گرفتم اونم خوب نبود بعد سونی اریکسون x10 mini اونم پیر شد الانم مایکروسافت ۵۳۵ دارم عالی هست هیچ موقه ازش خسته نمیشم وین ۱۰ که اومده خیلی محشهر کلان از ۵۳۵ زاضی هستم باتشکر

هیوا
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

جالبه داستان من هم شبیهه ، رفتم ۱۵۲۰ بگیرم ، ۹۲۰ گیرم اومد . ویندوز خاصه ولی گوشی بعدیم به طور قطع نکسوس خواهد بود
حداقل خیالم راحته که اتفاق ۹۲۰ سر ویندوز ۱۰ دوباره برام رخ نده ،
اگه تعصب رو کنار بزاریم فرقی بین سه تا نیست

erfan
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

به به چقدر احساسات

HaMeD
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

من تا چند سال بعد از اومدن گوشیای لمسی ، اصن از این دسته گوشیا خوشم نمیومد، به این دلیل که قدرت و استحکام گوشیای دکمه ای رو نداشت، بعدها که با سیستم عامل اندروید اشنا شدم، یه گوشی اندرویدی سطح پایین گرفتم
بعد چند وقت حالمو بهم زد، یه گوشی هواوی قوی تر گرفتم( که از قبلی اشغال تر بود)، به همین منوال ۴،۵ تا گوشی اندرویدی گرفتم و ازون جایی که نه پولشو داشتم، نه دلیلی میدیدم یکی دو میلیون پول گوشی پرچمدار بدم، تنها راه چاره رو تغییر سیستم عامل دیدم
ای او اس سیستم عامل خیلی روون و جذابی بود، ولی من همونطور ک گفتم اونقدر پول نداشتم، پس اومدم سمت ویندوزفون.
البته تعریف روونیشم قبلا شنیده بودم.
بالاخره یه ۶۴۰xl کوچولو موچولو😜 گرفتم و اومدم تو جامعه ی کوچک و دوست داشتنی ویندوزفون
الانم ک در خدمت شماییم تا اخر اخرش😉

amin
پاسخ دهید یکشنبه 18 اردیبهشت 1395

والا ما که گوشی بدبختمونو اصلا از نزدیک ندیدیم اینترنتی خریدمش(لومیا ۷۳۰) وقتی به دستم رسید دیدم عجب جیگریه، ولی کلا استارت علاقه من از صفحه منو گوشی و کاشی های زندش کلید خورد

مصطفی.ر
پاسخ دهید دوشنبه 19 اردیبهشت 1395

به نام خدا
سلام به دوستان من اولین بار با لومیا ۵۲۰ویندوزی شدم .با توجه به رشته م که برنامه نویسی کامپیوتر هستش :مک.ابونتو.آندروید.آی او اس.وینفون و ……رو امتحان کردم .تا ترم اول کارشناسی اصلا به فکر یه گوشی هو شمند نبودم یه ۵۸۰۰داشتم که کل نیازهامو بر طرف میکرد.ولی دوره کارشناسی مجبور شدم گوشیم بعد از ۴سال و اندی عوض کنم فقط بخاطر چت و برنامه مختلف.اولین بار دست یکی از استادای خودم لومیا ۹۲۰ رو دیدم شیفته ش شدم باورم نمی شد همچین هیولایی باشه پس برای شروع کار یه ۵۲۰ خریدم که اگه خوشم نیومد خیلی ضرر نکرده باشم تا الان که ۳سال و دو سه ماه ۵۲۰رو نگه داشتم تازه الان به لگ و اذیت فقط توی گیم افتاده .به خاطر کارم همیشه دو تا سه سیم کارت دارم کارم یه مدت دکور و پارتیشن بود بعد فروشندگی وغیره.الان در کنار ۵۲۰یه لومیا ۷۳۰دارم که فقط صفحه نمایشش دیونه کننده س نزدیک به یک سال که دارم .توی خونه بغیر از پدرم همه وینفون دستشونه.ولی الان میخوام ۷۳۰رو با آیفنseیا ال جی جی۵عوض کنم چون دارم دیونه میشم از بد قولی مایکروسافت و بقیه موارد .وینفون هنوز به بلوغ نرسیده گام سنگین همگام سازی یا یکپارچه سازی کلی سیستم رو شروع کرده که اشتباه محضه من هنوز ۷۳۰رو آپدیت نکردم دوستام آپدیت کردن تازه اصلی یا نهایی دیونه شدن از لگ و باگ عجیب و غریب.حرف من اینه شاید بعضی برنامه ها از نظری ضروری نباشن ولی یه وقتایی کار راه انداز هستن که اصلا توی استور وجود ندارن .ببخشید طولانی شد ولی همیشه میگم آدم متناسب با نیازش باید خرید کنه در هر مورد یا زمینه ی باشه نه کمتر نه بیشتر .و اگر زمانی چه مایکروسافت چه هر شرکت دیگه ی یه گوشی کاما ویندوزی زد از هر دو نظر سخت افزار و نرم افزار من دوباره با کله بر می گردم سراغ وینفون.این داستان ویندوزی شدن من و تغییر سیستم عامل به آ او اس.اگر کسی راهنمایی یا نظر مفیدی داره خوشحال میشم بشنوم .
با تشکر

dreamwalker
پاسخ دهید دوشنبه 19 اردیبهشت 1395

من یه روز خیلی اتفاقی یه ویدیو از ۶۴۰ اکس ال دیدم. باورتون نمیشه بعد از اون شاید ۳۰ تا فیلم ازش دیدم عاشق وینفون و مایکروسافت شدم. اپل ۴ اسمو فروختم و خریدمشششش. الانم راضیم

a.r.jafari
پاسخ دهید دوشنبه 19 اردیبهشت 1395

من از اون موقعی که مایکروسافت نسخه تکنیکال پریویو ویندوز ۸ رو برا دانلود گذاشته بود من اون رو نصب کردم عاشق سبک طراحی خاص و جذاب اون (مترو، کاشی ها) شدم تا این که تقریبا ۲ سال پیش برخلاف نظر اطرافیانم که میگفتن گوشی ویندوزفون به درد نخوره با کلی درد سر یه ۶۳۰ گرفتم و هنوز هم دارمش و خیلی هم ازش راضیم بخصوص بعد از اومدن ویندوز ۱۰ موبایل البته بصورت اینسایدر

dark.side
پاسخ دهید دوشنبه 19 اردیبهشت 1395

به عشق نوکیا با لنز زایس و البته ویندوز ۱۰ ویندوزی شدم الانم ۹۵۰xl دارم.

یلدا
پاسخ دهید دوشنبه 19 اردیبهشت 1395

منم با نوکیا لومیا ۹۲۰ قرمز ویندوزفونی شدم
از سایت aliexpress.com خرید اینترنتی کردم از کشور چین واسم فرستادن
الان هم ۱۳ ماهه دارمش و دوسش دارم
تازشم ویندوز ۱۰ موبایل بیلد ۱۰۵۸۶.۲۱۸

sayan
پاسخ دهید دوشنبه 19 اردیبهشت 1395

تا دوسال پیش نوکیا ۳۲۲۰ به مدت هفت سال داشتم فقط از نظر قاب و بدنه که مستهلک شده بود نتونستم درستش کنم . بخاطر اینکه بیش از ۲۰ سال است که با کامپیوتر کار نی کنم و چندین سال در کار کامپیوتر و نرم افزاربودم و گوشی قبلیم نوکیا بود دنبال یک گوشی نوکیا می گشتم تا اینکه تو شهرستان اومدم دیدم مثل آقای مظفروندی تو ویترین فروشگاهها از ویندوز خبری نیست بجز چند تا فروشگاه اونم مدل های پایین خلاصه پس از چند ماه تحقیق و تفحص چند مدل گوشی کار کرده پشت ویترین بودند تا اینکه یکروز یک گوشی کارکرده تمیز ۸۲۰ به قیمت مناسب پیدا کردم و خریدم فقط تنها مشکلی که دارم کیفیت دوربینش به ویندوز ۸/۱ نمیرسه و عدم آپدیت رسمی هست و در روز حداقل دو بار شارژ میکنم .
و تا بحال هر گوشی اندرویدی دستم گرفتم زود خسته کننده است یعنی کارایی روان وساده ای نداره ،وینفون خیلی راحت و همه چیز در کنار هم کامله .

Milad OC
پاسخ دهید دوشنبه 19 اردیبهشت 1395

من یه لومیا ۵۲۰ گیرم اومد که کسی بلد نبود باهاش کار کنه خودم ورداشتمش 😂 بعدشم اونو دادم به بابام خودم الان ۶۴۰ ایکس ال خریدم که الان مثه بلانصبت سگ پشیمونم 😑 از بس که هندزفریش قط و وصل میشه 😐 اخه مگه میشه تو خونه کاملا وصل باشه یک روز داعم کار کنه وقتی من میخوام برم قزوین قط شه؟ اونم گوشی که یه هفته اس خریدم 😕 این دیگه اخرته مسخره بازیه حتی گوشیو به وین ده آثدیت کردم و ریست فکتوریشم کردم 😐 جک گوشیم مشکل نداره انگار… هندزفری هم که فابه خودشه رو گوشی های دیگه تست کردم سالم بود 😐😑 اخه یکی به من بگه این الان ینی چی!؟ گوشی رامه تایلنده ساخت ویتنام رفرش هم نیست از جای مطمعن هم خریدم 😭

sasan
پاسخ دهید دوشنبه 19 اردیبهشت 1395

عزیز اون موقع نمایندگی نوکیا تو بازار موبایل یعنی ارکان ارتباطات داشت لومیا ۱۰۲۰ رو چون منم همون موقع که ۱۰۲۰ تازه معرفی شده بود یه ۸۰۸ pureview گرفتم. مکان رو اشتباه رفته بودی دنبالش. زردشم داشتن

Engineer
پاسخ دهید دوشنبه 19 اردیبهشت 1395

سلام به تمامی بچه ها ویندزفون….
خب تمامی دوستان خاطراتشان را گفتن…. منم دیدم بد نیست از تجربه خودم بگم.
خب من دنیا گوشی را با نوکیا ۱۱۰۰ شروع کردم. اون موقعه ۱۵ سال بیشتر نداشتم… بعدا با ۶۶۰۰ و سپس با N730 . از روزی که با ۶۶۰۰ شروع به کار کردم سیستم عامل سیمبین را کامل آشنا شدم و با توجه به علاقه ام به کامپیوتر و دنیای تکنولوژی ، تمام فوت و فن ان را یاد گرفتم و به سرعت تمام مشکلات نرم افزاری را حل میکردم ، حتی برای سخت افزار تعمیرکار داشتم… بعدها حتی مشکل مجوز ها در نصب برنامه را با هک کردن سیستم عامل برطرف میکردم… البته خب بودن دوستان حرفه ای …. در انجمن موبایلستان عضو شدم و عضو فعال بودم… خب اخرین گوشی من C7 بود و من دانشجو کامیوتر بودم… وقتی دنیای نوکیا با سیمبین به اخر رسید تمام توجه ام به میگو با N9 معطوف شد و خیلی سیستم عامل خوبی بود … اما در ناباوری دیدم سیاست نوکیا عوض شد و گوشی ویندوزی زد ، خب لومیا ۹۰۰ اولین گوشی ویندوزی بود برام اما سیستم عاملش اصلا برام جالب نبود و خیلی دست و پا گیر…. پس با همان N9 , C7 کار کردم . کم کم داشتم به سمت ایفون میرفتم ( البته گوشی های نکسوس) که سال ۲۰۱۲ لومیا ۹۲۰ با ویندوزفون ۸ امد… پس کمی صبر کردم تا ببین نسخه ۸.۱ مانند دسکتاپ براش میاد، ایا بروز رسانی مایکروسافت و پشتیبانی نوکیا چه طور هست… خب باید بگم تکنولوژی را از اول با نوکیا شروع کردم و واقعا نوکیا شرکتی خالق بود … خلاصه تر بگم مجدد یک عدد لومیا خرید اونم ۶۳۰. تجربه خوبی بود و شاهد پیشرفت سریعش بودم… خب کمی بعد ۸۳۰ ، ۹۳۰، ۱۵۲۰، ۷۳۰ و ۶۴۰XL خریدم ، البته برای خودم بیشتر برای دوستان و اعضای خانواده… خودم ۸۳۰ دارم…. اما خب چون دوره های MCSE مایکروسافت را گذراندم، سریع با سیستم عامل موبایلش آشنا شدم و خوشبختانه تمامی مشکلات نرم افزاری را حل میکنم و در بخش سخت افزار با یکی از دوستانم توانستیم اکثر نقشه های برد اصلی لومیا ها را گیر بیاوریم و تعمییرات انجام بدیم… اما خب مشکل قطعات وجود دارد ، اما خب توانستیم با شخصی دیگر که به مجموعه ما پیوست با امید به خدا و بی حرف پیش تا یک ماه اینده تمامی قطعات نوکیا لومیا و مایکروسافت لومیا را به طور مستفیم وارد کنیم…
دنیای ونیدوز دنیای جذابی هست امیدوارم مایکروسافت در طراحی گوشی ها یش بیشتر توجه کند.

محمد نظری
پاسخ دهید دوشنبه 19 اردیبهشت 1395

من خودم شناخت بسیار کمی با این سیستم عامل داشتم…خیلی سعی میکردم کسی رو پیدا کنم که با ویندوز کار کرده باشه اما موفق نشدم…تنها تجربه من کار با یک گوشی اچ تی سی ۸x بود که یکی از دوستانم همون اوایلی که اومده بود خریده بود و اون تجربه هم خیلی زیاد نبود…همون ابتدا که به استور مایکروسافت رفتم متوجه کمبودهاش شدم اما از کار کردن با ویندوزفون لذت بردم… سالهای قبل خودم گوشی htc touch و htc touch diamond رو داشتم و در حقیقت اولین تجربه ویندوزی من به سالهای ۸۶ یا ۸۷ بر میگشت….اما بعد از اونها گوشی معمولی داشتم و یک دستگاه آیپاد تاچ اپل هم که سیستم عامل ای او اس بود رو داشتم….گذشت تا اینکه تصمیم گرفتم یه گوشی مدرن هوشمند تهیه کنم ( چون دیگه ۱۲۰۸ نوکیا جواب نمیداد 😀 ) ای او اس رو تجربه کرده بودم و به شدت برام کسل کننده شده بود … اندروید هم با اینکه خودم نداشتم اما اطرافیانم داشتن و کاملا بهش اشراف داشتم و حتی رام کاستوم هم فلش میزدم 😀 اما نتونستم با اندروید ارتباط برقرار کنم… خیلی دوست داشتم ویندوز رو تجربه کنم چون هم خاص بود و هم قلبا به مایکروسافت علاقه مندبودم پس با کمی جستجو توی اینترنت و دیدن کلیپ های لومیا و مطالعه تست ها نظرم روی لومیا ۹۲۰ جمع شد و طوری شیفته گوشی شدم که شبها خوابش رو میدیدم 😀 ….از همون موقع با وینفون سنتر آشنا شدم با اکانت knazari…که البته زیاد پست نمیزاشتم..با مشورت دوستان وینفون سنتر نهایتا رفتم برای خرید ….از صبح کل پاساژ پایتخت رو زیر و رو کردم و فقط یه لومیا ۸۲۰ پیدا کردم…نخریدم…رفتم خیابون ولیعصر همه جا رو گشتم هیچ جا نداشتن…نهایتا پاساژ علاالدین یه جا پیدا کردم که مشکیش رو داشت…چون بلد بودم از علاالدین خرید کنم گوشی رو خریدم…اما انگار مشکل داشت…خیلی دیر بالا اومد…وقتی خونه رفتم با هزار ذوق و شوق آپدیت کردم اما گوشی روشن نشد که نشد!!! ( ریفربیش بود!! ) چنان توی ذوقم خورد که نگو و نپرس…روز شنبه رفتم و چون پسر خوبی بود و ایراد رو قبول کرد رفت و یه گوشی دیگه برام آورد که هنوز دارمش….اما به یه دلیلی صفحش چند ماه پیش شکست که بعد از تعویض صفحش مثل روز اول داره کار میکنه….ناگفته نمونه در کنار ۹۲۰ یه لومیا ۸۳۰ هم خریدم که روی هر دو ویندوز ۱۰ نصبه….به امید پیشرفت های بیشتر ویندوز!!! راستی تا الان بیشتر از ۱۵ نفر هم از اطرافیانم با دیدن ویندوز به خریدش ترغیب شدن و انواع مختلف لومیا رو خریدن 😀

mohsen
پاسخ دهید دوشنبه 19 اردیبهشت 1395

من اولین بار که لومیا ۹۲۰ رو دیدم خیلی خوشم اومد و منتظرش بودم قیمتش بیاد پایین بگیرم.بعد اون با سایت شما اشنا شدم ویکسری مقالات راجب اینده ی ویندوزموبایل خوندم و خوشم اومد.یکجورایی هم زیبایی سیتم عامل باعث شد بیام به سمت وینفون هم زیبایی نوکیا که بیشترش به خاطر نوکیا بود البته.
خلاصه با یکسری قیمت گرفتن ها رفتیم سراغ لومیا ۷۳۰ که از لحاظ ظاهری بییییینظیره ولی مشکل بنده با این گوشی همچنان پا بر جاست و انقدری که شنیدیم گوشیای ویندوزی لگ ندارنو بازیارو عین هلو اجرا میکنن گوشی بنده توی سونیک دش و دنجر دش .. اینا مونده با کلی لگ.پستلم هم در این مورد خیلی وقت پیش هست و ماهم باهاش کنار اومدیم…

تجربه ی خوبی هست ولی هنوز وین ۱۰ رو نگرفته و اگه به مایکروسافت بد بگیم یه عده تعصبی اینجا ریختن که مایکروسافت رو تا حد امون میپرستنش
در مجموع با گوشیم حال میکنم ولی همیشه نقدایی که به کمبودها داشتم رو بیان کردم.

alireza
پاسخ دهید دوشنبه 19 اردیبهشت 1395

سلام دوستان این همه انرژدیدم گفتم منم خلاصه وار بگم.البته اگر اسمش خلاصه باشه.من یدونه ۶۳۰۳داشتم که خیلی ازش راضی بودم و تا چندسال پیش که دیدم همه گوشی لمسی باسیستم عامل اندروید و کلش دارن حالی میکنن واسه خودشون.از اونجایی که با ای او اس و اندروید کم وبیش اشنا شدم و قصد خرید گوشی کردم.متوجه شدم هیچ کدومشون نظر من رو جلب نمیکنه تا اینکه با گشتو گذار در انترنت و گرفتن مشورت از دوستان سایتهای مختلف.چشمم به یدونه ۱۵۲۰ خورد که واقعا شاهکاری بود واسه خودش چون من بازی یاد میکردم و تو نت زیاد میچرخیدم اشنا شدم اما قیمتش به جیبم نمیخورد و قیمت پایینتر رو هدف قرار دادم که ۵۲۰ بیست بود .چون تو منطقه ما قیمتها کمی بالا بود از یکی از دوستان خواهش کردم نوش رو برام جور کنه .ایشونم قبول کردن.جالبش اینجاست بعداز چندروز ایشون بمن زنگ زدن و گفتن یه ۹۲۵ دسته دو هست با قیمتی بالا تر گفت کمی بیشتر بذار و اینو بگیر و البته صاحب موبایل هم رضایتش مهمه منم خوشحال قبول کردم اما معامله جور نشد و دوباره بمن اطلاع داد یه ۹۲۰ هست که اون رو بخر گفتم باشه خلاصه گوشی رو با قرض از پدر گرامی گرفتم و بیصبرانه منتظر اومدنش شدم.وقتی اومد و بازش کردم اول از همه حس خوب خوش دستیش ادم رو دیوونه میکرد و بعد دوربینش که واقعا عالی بود و در اخر سیستم عاملش که واقعا جذابیتی داشت واسه خودش.جالبش اینجاست منم نادانسته تو استورش دنبال کلش گشتم .نه نبود که نبود.اما بازیهایه مشابه رو گرفتم.دوستان من واقعا از این سیستم عامل راضیم حالا هرکب از هنگ و لگ و باگ وین ده ناراضیه اینو بدونه که این سیستم عامل عملکردش عالی هست و باتمام کم و کاستی هاش دوسش دارم البته اگر کاستی داشته باشه
درود بر بچه های وینفونی و دوستان خودم

امیرعلی
پاسخ دهید دوشنبه 19 اردیبهشت 1395

هیچی میخواستیم ساعت بگیریم که یک دفعه تو سایت اینترنتی دیدم که یک موبایلی از ساعته ارزون تره و مردم نظر مثبت بهش دادن ، لومیا ۱۳۲۰
هیچی دیگه تازه فهمیدم که نوکیا هنوز هم موبایل داره و ۷۳۵ رو خریدم که دزد برد و بعدش ۱۳۲۰ رو خریدم

gtr
پاسخ دهید دوشنبه 19 اردیبهشت 1395

گول خوردم!!!!

حسین
پاسخ دهید دوشنبه 19 اردیبهشت 1395

منم که بلاکم

رسول جمالی
پاسخ دهید دوشنبه 19 اردیبهشت 1395

ای ولا
منم به خاطرنوکیا وین فونی شدم و البته با احتیاط بخاطر همین یه لومیا ۵۲۰ خریدم که به نظر شخصی خودم هنوز تو دنیا تای این گوشی نیومده یعنی به نظرم ازرش مالی اون نسبت به امکاناتش بی نظیر بود صد در صد تاکید می کنم صد در صد ارزش خرید داشت
ولی بعدش به خاطر این وین فونی موندم چون به عنوان یه بازار یاب معجزه جذب مشتری مایکروسافت منو هر روز بیش تز پیش حیرت زده می کنه
به نظرم مایکروسافت یه ساحره است که داره با این وضع هنوزم به تولید موبایل ادامه میده قبول کنید هیچ کدوم از گوشی های برند مایکروسافت بجز سری ۶۴۰ کیفیت نوکیا را نداشت
و نداره
قبول کنید سیستم ۸.۱ نصف امکانات اندروید را هم نمیده و سیستم ۱۰ هم فقط یه پیش نمایش هست با کلی باگ و مشکل ولی هیجان هر بیلد جدید با کلی باگ جدید باعث شده من سه بار تز ویندوز ۱۰ دانگرید کنم کلی اینترنت هزینه کنم ولی دوباره وسوسه بشم وآپدیت کنم به بیلد جدید با هزار مشکل جدید
سحر مایکروسافت و قدرت بازار یابیش برام همیشه قابل ستایش است
مایکروسافت ندین سال ویندوز xp را به خورد مردم داد به محض جون گرفتن اپل و لینوکس بعد از یه دوره غفلت چنان به تکاپو افتاد که امروز ویندوز ده را شاهدیم
از یه نرم افزار نویس به محض اینکه دید دنیای جدید یعنی نرم افزار و سخت افزار آنچان به سخت افزار رو آورد که امروز شاهد سرفیس و وین فون هستیم
عاشق مایکروسافتم که نون را به قیمت روز می خوره و برا این وین فونی موندم
یه سوال خیلی بزرگ دارم

اگه یه روز نوکیا دوباره گوشی بزنه بازم مایکروسافت می خرم ؟
اگه نوکیا گوشی اندرویدی بزنه چی؟

اگه نویسنده بودم این مطلب را به نظر سنجی می ذاشتم واقعا تهش چیه عاشقانه منتظر برگشت نوکیا هستم. گرفتن این سوال یکی از هیجانات زندگی منه که باهاش روز را شب میکنم
مطلبت خیلی باحال بود خیلی وقت بود قلم عامیانه توی سایت وین فون نبود خیلی خوش حال شدم مرسی رفیق
ارادتمند جمالی

  حسین مظفروندی
  پاسخ دهید دوشنبه 19 اردیبهشت 1395

  خواهش می کنم دوست عزیز، باعث خوشحالیه که از مطلب لذت بردید. 🙂

   حسین
   پاسخ دهید سه شنبه 20 اردیبهشت 1395

   منم مثه شما قبلش هیچ گوشی نداشتم فقط ۱ماه قبل از خرید ۵۳۵ یه nokia x3-00 داشتم که دوربینش ۳ بود که تو هم رده های خودش بی رقیب بود

حسین
پاسخ دهید سه شنبه 20 اردیبهشت 1395

خب دیگه بلاک نیستم تا منم بگم چطوری وینفونی شدم تو امتحان های نوبت دوم سال ۹۱ بود ما با بچه ها می رفتیم تو مدرسه راهنمایی واسه درس خوندن یه روز توی مسیر یه روزنامه پیدا کردم بازش کردم درباره ی فناوری این جور چیزا بود تا به این تیتر خوردم ” نوکیا کیت کت سامسونگ را مورد تمسخر قرار داد ” عکس گلکسی اس نمی دونم چند بود که مثه یه شکلات کاکائوئی تکه شده بود تو همون روزا خیلی از ویندوز ۸ خوشم میومد از حرکت نوکیا واقعا خوشم اومد یه چیزی مثه بازگشت قهرمان به ذهنم خطور کرد تا این که دوباره تو همون مسیر یه روزنامه ی دیگه پیدا کردم که عکسی از ویندوزفون۸ بود واقعا از رابط کاربری ویندوفون ۸ با گوشی لومیا ۵۲۰ طراحی نوکیا که رابط کاربری مترو از کادر عکس گوشی زده بود بیرون تو اون لحظه بیشتر به نوکیا ویندوزفون علاقه مند شدم از قبلی بیشتر. از اون سال به بعد دیگه از کله نرفت بیرون تا شهریور سال ۹۴بالاخره چیزی رو که میخاستم بهش برسم رسیدم لومیا ۵۳۵ نارنجی گرفتم واقعا از ویندوز ۸.۱ خیلی راضی بودم البته قبلش یه ۷۲۰ دسته دو می خاستم بگیرم چون می ترسیدم که براش وین ۱۰ نیاد نگرفتم ولی طراحیش لامصب هنوز تو چشم قشنگه همین سال نو بود که ویندوز ۱۰ همه رو ناامید کرد منم گوشیو دادم رف بجاش اندروید گرفتم. ولی هوز منتظرم اول امام زمان بعد نوکیا A1 که میخاد بیاد. ممنونم

amirdz
پاسخ دهید سه شنبه 20 اردیبهشت 1395

پست خوب و جالبی بود.لایک
ولی به نظر من هنوز فکر میکنید کسی دیگه مونده از ویندوزفون استفاده کنه و از این پست تحریکش کنید؟
من که متعصب ویندوزفون بودم الان اندروید الجی گرفتم و درکنارش گوشی مٌرده ام ۱۳۲۰رو هم دارم.
الان هم دقت کنید اونایی که لومیا مایکروسافت دارن طرفدار ویندوزفون هستن ولی اونایی که نوکیا لومیا دارن الان سرد شدن و حتما حتما دنبال یه گوشی اندرویدی هستن.
خودتون علتشو دیگه باید بدونین به خاطر اپدیت وین۱۰.

tsdv
پاسخ دهید سه شنبه 20 اردیبهشت 1395

چون به نوکیا اعتماد داشتم!!!!!😲😊

sepehr
پاسخ دهید چهارشنبه 16 شهریور 1395

جو منو گرفت

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,