kinect

همانطو که می دانید کینکت اکس باکس که زمانی شاهکار ردموندی ها در دنیای بازی های رایانه ای بود، نتوانست آینده ی دنیای کنسول های بازی را رقم بزند و نتیجه ای که این شرکت انتظار آن را می کشید حاصل نشد، اما به نظر می رسد این دستگاه کاربر خود را از دست داده است و گهگاه خبرهایی از استفاده های عجیب این تکنولوژی در علوم دیگر شنیده می شود.

blog-telehealth-neurological-disorders

پیش از این دانشمندان از این دستگاه در موارد مختلفی همچون مطالعه یخچالهای طبیعی و سیارک ها، برای تجزیه و تحلیل خرید افراد، در چرخ دستی سوپر مارکت ها و از همه جالب تر برای حفظ صلح در مرز دو کره استفاده کرده اند، البته چند ماه گذشته دانشمندان توانستند از این دسگاه برای کنترل بیماری ام اس نیز استفاده کنند که هنوز در مراحل تحقیقاتی فرار دارد.

در همین راستا چند روز گذشته خبری منتشر شد که در آن گفته شد برخی از محققان سلامتی در بریتانیا توانسته اند از این دستگاه برای کنترل بیماری تنفسی افراد استفاده کنند، به این گونه که با قرار دادن ۴ دستگاه کینکت در اطراف بیمار و ایجاد تصویر سه بعدی قادر خواهند بود جزئیات فعالیت تنفسی شخص را زیر نظر قرار دهند.

kinectchest-970-80

در حین آزمایش، سیستم نه تنها نتیحه ی دقیق تری نسبت به روش های فعلی حاصل کرد، بلکه با نشان دادن اطلاعات بیشتر در رابطه با حرکات قفسه ی سینه می تواند به شناسایی مشکلات تنفسی مانند سیستیک فیبروزیس کمک کند. اما مهمترین نکته در استفاده از این تکنولوژی قیمت بسیار پایین آن است.

یکی از محققان این پروژه اظهار کرده است که این شیوه بسیار سریع و کم هزینه است و برای موارد اورژانسی که بیمار به بیمارستان به دلیل مشکلات تنفسی مراجعه می کند بسیار کار آمد است، همچنین این تیم تحقیقاتی گفته است که این شیوه به دلیل هزینه ی ۶ میلیارد پوندی که سالیانه دولت برای بخش سلامت تنفسی بیماران هزینه می کند  و با توجه به آمار مرگ ۱ نفر از هر ۵ نفر به دلیل مشکلات تنفسی بسیار کارامد خواهد بود.

منبع :

TECHRADAR

1032 پست
حمیدرضا عبدی
در خدمت تمامی دوستان
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Amir
پاسخ دهید یکشنبه 7 فروردین 1395

ماکروسافت به هوادارنی که با جون جگر خوردن و کلی مشقت پاش موندن هم نمیتونه کمک کنه چه برسه یه سری آدم مریض 😒😒

    farhad delavar
    پاسخ دهید یکشنبه 7 فروردین 1395

    نمیتونه کاری بکنه ولی میتونه سوپرایزمون کنه،،
    همین که بهمون قول داد و عمل نکرد،خودش یه سوپرایزه،

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,