_سرفیس پنل جدید

چگونه سرویس های مایکروسافت در دیگر پلتفرم ها راه را برای سرفیس فون هموار می‌کند زمینه سازی غول نرم افزاری برای انقلاب در بازار گوشی های هوشمند!

تعداد کاربران ویندوز ۱۰ موبایل رو به کاهش است. کاربران دیرین ویندوز موبایل کوله بار پر از خاطره های خوب و بد خود را بر دوش گذاشته اند و راهی اندروید و آی او اس شده اند. اما مایکروسافت هم، کمی سیاست خود را مدبرانه عوض کرد و کمی اوضاع را به نفع خود باز گرداند. می‌پرسید که چگونه؟ ردموندی ها زمانی که متوجه شدند سهم آن ها از بازار گوشی های هوشمند در حال کاهش است نرم افزار های کلیدی خود را برای سیستم عامل های دیگر عرضه کردند.

این حقیقت که مایکروسافت آن طور که باید و شاید از سیستم عامل خود حمایت نکرد سال هاست که مورد بررسی قرار گرفته است. در این مورد شکی نیست. خوب و یا بد این اتفاق افتاده است. اما این که مایکروسافت چه سیاسیتی در مقابل آن پیش گرفته است را اکنون باید مورد بررسی قرار داد. پس مایکروسافت چه کرد؟ در جواب باید بگوییم که به فروشگاه گوگل پلی و یا اپ استور اپل بیاندازید. مایکروسافت در حال پر کردن این استور ها از اپلیکیشن ها و سرویس های خود است. اکنون با این سیاست ها، حتی کاربران ویندوزی راحت تر به سیستم عامل های دیگر کوچ می کنند. حتی بیل گیتس نیز، یک گوشی اندرویدی دارد.

بگذارید از خودم بگویم. من یک گوشی سامسونگ A3 2016 دارم. از سال پیش به اندروید مهاجرت کردم. حقیقتا دلم بسیار برای رابط کاربری ویندوز موبایل و زیبایی هایش تنگ شده است. کاشی های زنده و تعاملی، رابط کاربری رنگارنگ و سادگی آن شکل زیبایی به آن داده بود. اما، قطعا خیلی از ما ها قبول داریم که ویندوز 10 موبایل دیگر پاسخگوی نیاز های ساده ما نیز نبود. البته، همه تقصیر نیز گردن مایکروسافت نیست. بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار های خود را آن طور که باید و شاید بر روی ویندوز 10 موبایل به‌روزرسانی نمی‌کردند. من پس از خریدن این گوشی بسیار زیبا متوجه یک نکته جالب شدم. تمامی سرویس های آفیس مایکروسافت به طور پیشفرض بر روی این گوشی وجود داشتند. ورد، پاورپوینت، وان نوت و وان درایو در این سیستم عامل به طور پیشفرض نصب بودند و حتی مایکروسافت لانچر (ارو لانچر سابق) نیز بسیار بهتر از لانچر اصلی گوشی است. می‌توان گفت مایکروسافت برای کاربران مهاجرش بر روی دیگر پلتفرم ها سنگ تمام گذاشته است. اکنون بیایید به بحث اصلی بازگردیم.

اکنون که اکثر سرویس های مایکروسافت در اندروید و آی او اس نیز ارایه می شوند، به کمک متن باز بودن اندروید و همچنین دسترسی های خوب در آی او اس، مایکروسافت به خوبی می‌تواند پل بسیار محکمی بین ویندوز 10 موبایل، ویندوز 10 دسکتاپ و دیگر پلتفرم ها بسازد. بدین شکل مایکروسافت دایما در حال دمیدن روح ویندوز موبایل در دیگر پلتفرم هاست. همچنین کاربران قدیمی اش هیچ گاه از ویندوز موبایل دور نخواهند ماند. درست همانند بنده که هنوز هم وان درایو را به گوگل درایو ترجیح می‌دهم.

نرم افزار ها و سرویس ها

از شخصی سازی ظاهر یک گوشی اندرویدی گرفته تا مرور صفحات وب در گوشی اندرویدی و ادامه مرور در مایکروسافت اج ویندوز 10 دسکتاپ و یا حتی اپلیکیشن های کاربردی دیگر مثل اوتلوک و وان نوت مایکروسافت حضور پر رنگی در دستگاه های اندرویدی دارد. همچنین، با وجود برنامه ریزی های ردموندی ها برای عرضه مایکروسافت اج برای اندروید می توان به یقین گفت پشتیبانی مایکروسافت از اندروید ادامه دار خواهد بود.

این مزیت زمانی در عمل ملموس است که کاربران دیگر برای استفاده از سرویس های مختلف نیازی به تغییر دستگاه مورد استفاده خود نخواهند داشت. حتی اگر یک شرکت بزرگ سرویس اداری خود را از ویندوز به اندروید کوچ دهد هم، هیچ مشکلی در استفاده از نرم افزار های سابق خود در اندروید نخواهد داشت و بلکه به لطف پشتیبانی خوب گوگل و مایکروسافت از این سیستم عامل، اپلیکیشن های مایکروسافت در اندروید امکانات و قابلیت های بیشتری نسبت به همتای ویندوزی خود دارند. اما به دلیل آن که این نرم افزار ها تنها نسخه پورت شده همتای ویندوزی خود هستند، هیچ گاه کیفیت ویندوز موبایل را نخواهند داشت.

اما پشتیبانی مایکروسافت از اندروید نیز، حتی با وجود مشمول نشدن همه نسخه های اندروید نیمه کاره نیست. داک سامسونگ دکس را که حتما می‌شناسید. داکی که درست همانند داک کانتینیوم و کمی بهتر عمل می‌کند و عملکردی درست همانند آن دارد. گوشی سامسونگی را به صفحه نمایش وصل می کند و محیط کاربری شبیه به ویندوز را به ارمغان می‌آورد. حتی، می توان با موس و کیبورد کار کرد و پنجره های متعددی داشت. در کنفرانس معرفی این داک سامسونگ برای نمایش عملکرد دستگاهش به جای تمامی نرم افزار های توسعه داده شده توسط خود سامسونگ نرم افزار پاورپوینت مایکروسافت را اجرا کرد. مایکروسافت هم تمام تلاش خود را بر این گذاشته است تا سرویس هایش بهترین عملکرد و تجربه را در اختیار کاربران اندرویدی قرار دهد.

در بالای پشتیبانی مایکروسافت از اندروید، قابلیت تعیین نرم افزار های پیشفرض به کمک این شرکت آمده است. کم نیستند کاربرانی که به ویندوز 10 عادت کرده اند و به کمک این قابلیت دستیار صوتی اصلی موبایل را به کورتانا، مرورگر را به مایکروسافت اج و موتور جست و جو را به بینگ تغییر می‌دهند. افرادی مثل بنده نیز، حتی لانچر اصلی را به مایکروسافت لانچر تغییر می‌دهند.

هرچند که مایکروسافت سرویس های زیادی را در گوگل پلی ارایه می‌دهد، هنوز هم جای خالی برخی احساس می‌شود. یکی از این نرم افزار ها فوتوز ویندوز 10 است. اگر این نرم افزار هم به اندروید بیاید کاربران می توانند محتوای خود بر روی وان درایو را درون خود نرم افزار مشاهده کنند. این یکی از قابلیت های مثبت فوتوز است که هنوز در دیگر نرم افزار های اندرویدی در دسترس نیست.

ادامه دادن تجربه کاربری

اپ های زیادی به طور کراس پلتفرم (عملکرد موازی در پلتفرم های مختلف) کار می‌کنند. استفاده از سرویس های مایکروسافت هم به طور قابل بحثی این دستگاه را بیشتر به یک “دستگاه مایکروسافتی” تا یک “دستگاه اندرویدی” تبدیل می‌کند. اما مایکروسافت حتما به دلیل خوبی جامه عمل به عبارت “continue on PC” پوشانده است. ردموندی ها می خواهند کاربران قادر باشند که یک عمل را در یک دستگاه شروع کنند و آن را در دستگاهی دیگر ادامه دهند. این قابلیت هنوز به طور نهایی در دسترس نیست. وعده غول نرم افزاری ارایه این قابلیت در به روز رسانی رد استون 4 است. اما در حال حاضر راه هایی برای ادامه تجربه کار با یک نرم افزار در دستگاهی دیگر وجود دارد.

این قابلیت درست در قلب مرورگر مایکروسافت اج ویندوز موبایلی در اندروید وجود دارد. شما می‌توانید به سادگی فشردن یک دکمه وب گردی خود را در رایانه ادامه دهید. مایکروسافت هم یک گزینه “ادامه در رایانه” را در مایکروسافت لانچر جا داده است. پر واضح است که زمانی که این قابلیت ها عرضه نهایی شوند و ویندوز 10 هم به توسعه خود ادامه دهد شاهد یکپارچگی بیشتری میان این دستگاه های اندرویدی و ویندوزی خواهیم بود.

در ادامه صف انشار مایکروسافت، قابلیت کلیپ بورد ابری وجود دارد. عملکرد کلیپ بورد ابری به این شکل است که شما یک متن را کپی می‌کنید و می توانید در سر تا سر دستگاه های خود مخصوصا دستگاه های اندرویدی آن را پیست کنید. این درگیر سازی دستگاه های اندرویدی با ویندوزی روند مشخصی است که در بسیاری از سرویس های مایکروسافت مشاهده می شود. اگر یک قابلیت در اندروید و یا آی او اس قابل استفاده باشد مایکروسافت خوشحال می‌شود تا آن را در تمامی دستگاه های هوشمند در دسترس قرار دهد.

درگیر کردن دستگاه های اندرویدی با ویندوز 10 و همچنین ادامه تجربه کاربری نرم افزار های اندرویدی در ویندوز یک پل بر روی شکاف بزرگ میان استفاده از یک گوشی ویندوزی و یک گوشی با سرویس های مایکروسافت می‌سازد. در این حال نیز، باید بگوییم که این ویژگی های که مایکروسافت بسیار به کمک آن ها مانور می‌دهد تا کنون ریشه در ویندوز موبایل داشته اند.

یک گوشی برای ویندوز یک گوشی ویندوزی نیست

تمامی تلاش های مایکروسافت برای آوردن سرویس هایش به گوشی های اندرویدی و همچنین ادامه تجربه کار با نرم افزار های اندرویدی در ویندوز برای کاربران بسیار مفید است. اما، هیچ کدام از این تلاش ها یک گوشی اندرویدی را به یک گوشی ویندوزی که بسیاری از کاربران سابق ویندوز موبایل خواهان آن هستند تبدیل نمی‌کند و نخواهد کرد. منظور ما تنها کاشی های زنده و رابط کاربری نیست. هرچند که این دو مورد از اهمیت بسیاری برای ما برخوردار هستند. نگاه ما فرا تر از نرم افزار های ویندوز، سرویس های آفیس، رابط کاربری شفاف و ادامه فعالیت ها در ویندوز 10 است.

ویندوز 10 در شرف به ارمغان آوردن یک تجربه مشترک در تمامی دستگاه ها است. ویندوز 10 در حال متحد کردن OneCore در سر تا سر دستگاه های هوشمند و به ارمغان آوردن یک سیستم عامل یکپارچه به کمک CShell است. در شرف اجرای نرم افزار های یونیورسال در هر دستگاه و هر مقیاسی تنها با کمی کد نویسی توسط توسعه دهندگان آن هاست. در یک مقیاس بزرگ، این دورنمای بسیار زیبا به کمک ویندوز 10 دسکتاپ، ایکس باکس و سیستم عامل ویندوزی اش و همچنین واقعیت ترکیبی ویندوز براورده خواهد شد. اما همچنان جای خالی گوشی های ویندوزی در این دورنما احساس می‌شود.

کاربران واقعا چه می خواهند؟

کاربران تا چه حد به پلتفرم نرم افزار های یونیورسال، OneCore، CShell و یا دیگر زوایای سیستم عاملی متحد اهمیت می‌دهند؟ به نظر می‌رسد که بسیاری از کاربران از وجود سیستم عاملی متحد با دیگر پلتفرم ها راضی و خشنود هستند. اما عده بسیار دیگری نیز هستند که اصلا اهمیتی به این نکات نمی دهند.

اگر یک کاربر بتواند یک فایل ورد را در موبایل خود بسازد و کار بر روی آن را در محل کارش ادامه دهد، محتوای ذخیره شده بر روی وان درایو خود را بر روی نرم افزار فوتوز تماشا کند، اسناد خود را بر روی اسکایپ و Microsoft Teams به اشتراک بگذارد، یک فعالیت را در لیست کار های روزانه خود به عنوان انجام شده و در کورتانا و یا مایکروسافت لانچر تیک بگذارد آیا اهمیتی می‌دهد که چه تعداد سیستم عامل برای راحتی کار او درگیر شده اند و یا از چه چه کد دستوری استفاده شده است؟

این سناریو یک مثال از پویایی یک تجربه کاربری در سرتاسر دستگاه های هوشمند است که ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت در اقلب سخنرانی هایش از آن صحبت می‌کند. و این روشی است که یک دستگاه می‌تواند به دستگاهی برای ویندوز تبدیل شود بدون این که یک دستگاه ویندوزی شود.

اما آینده به چه شکل خواهد بود؟

بیایید نگاهی به متن زیبایی در یکی از مطالب پیشین سایت داشته باشیم. در مطلبی با عنوان اطلاعات جدیدی از سیستم عامل دستگاه سرفیس فون مشخص شد ما شاهد نکات جالبی بودیم.

اطلاعات جدیدی که از کمپ ردموند به بیرون درز کرده نکات جدیدی از سرفیس فون یا همان ابَر موبایل مایکروسافت را مشخص کرده است. سرفیس فون که مدتی با اسم رمز سرفیس اندرومدا شناخته می‌شد، قرار است تا با سیستم عامل جدید مایکروسافت Windows Core OS که پیشتر با آن آشنا شدیم و البته بر مبنای ویندوز 10 توسعه یافته است، ساخته شود. Windows Core OS این امکان را فراهم می‎سازد تا ویندوز 10 برای اجرا روی هر دستگاهی مناسب باشد.

شواهد و نکاتی که ما پیش تر اطلاع دادیم و همچنین شایعاتی که از ابر موبایل سرفیس فون به گوش می‌رسد حامل خبر های خوبی است. اگر بخواهیم موارد بالا را جمع بندی کنیم متوجه خواهیم شد که مایکروسافت در حال توسعه و ترویج سیستم عاملی متحد در سر تا سر دستگاه هاست. با وجود اجرا شدن نرم افزار های یونیورسال در هر دستگاهی و در هر مقیاسی آن هم تنها با کمی کد نویسی ساده توسط توسعه دهنده، به نظر می‌رسد که مایکروسافت در حال آماده کردن شرایط برای معرفی سرفیس فون خود است.

همچنین، مایکروسافت در حال توسعه ویندوز Windows Core OS است که در سر تا سر دستگاه های ویندوزی اجرا خواهد شد. همان طور که می‌دانید، هسته نرم افزاری ایکس باکس و ویندوز موبایل کمی با ویندوز 10 دسکتاپ متفاوت بود. مایکروسافت قصد دارد تا این تفاوت را هم از بین ببرد و سیستم عاملی را روانه بازار کند که در تمامی دستگاه ها اجرا می شود. تصور کنید ایکس باکس، رایانه و موبایل شما همه یک نسخه از ویندوز 10 را اجرا کنند.

سیاست مایکروسافت نیز در این جا ملموس می‌شود. این کمپانی تا کنون بسیاری از کاربران اندروید و آی او اس را با سرویس های خود آشنا کرده است. همچنین، عده بسیاری از این کاربران سرویس های مایکروسافت را به همتای گوگلی و اپلی آن ترجیح داده اند. درست در این شرایط که کاربران با سرویس های مایکروسافت خو گرفته اند و به آن ها عادت کرده اند مایکروسافت تصمیم نهایی خود را اجرایی می‌کند و باز هم جان تازه ای به بازار خود می‌بخشد.

در این زمان است که مایکروسافت با عرضه یک موبایل با سیستم عامل Windows Core OS کاربران اندروید و آی او اس سرویس های خود را مجاب خواهد کرد که به جای سیستم عاملی که برای یکپارچگی با دستگاه های دیگر دارای محدودیت هایی است، سراغ گوشی هوشمندی برود که همان سیستم عامل با همان هسته را اجرا می‌کند و محدودیت های بسیاری را از پیش روی او بر می‌دارد.

با نگاهی به گذشته، می‌توان در یافت که مایکروسافت علاقه زیادی به ایجاد دستگاه های چند در یک دارد. تبلت های سرفیس قابلیت تبدیل شدن به لپ تاپ هایی سبک و قابل حمل را دارند. سرفیس بوک ها نیز، در مقابل آن قرار دارند و لپ تاپ هایی هستند که می‌توان به عنوان تبلت هم از آن ها استفاده کرد. سرفیس استودیو نیز با داشتن صفحه نمایش لمسی بسیار کارآمد است. در این میان و به کمک کانتینیوم و آینده ای که مایکروسافت برای آن تضمین کرده است، باید شاهد گوشی موبایلی باشیم که درست همانند یک رایانه شخصی عمل می‌کند.

کمی پیش نیز، ما شاهد اجرای ویندوز 10 بر روی پردازنده های ARM از طرف مایکروسافت بودیم. پردازنده هایی که محدود به گوشی های هوشمند و یا دستگاه های قابل حمل ساده هستند. در این آزمایش، شاهد اجرا شدن نسخه Win32 فتوشاپ بر روی این پردازنده بودیم. اگر این شواهد را هم به نکات بالا اضافه کنیم، باید انتظارات خود را به سمت گوشی موبایلی میل دهیم که هم سیستم عامل Windows Core OS را اجرا می‌کند و هم قادر به اجرای نرم افزار های Win32 خواهد بود. و این می تواند موج جدیدی از انقلاب در بازار گوشی های هوشمند باشد.

در هر حال ما باید تا اواخر سال 2018 صبر کنیم و شاهد عملکرد مایکروسافت در این زمینه باشیم. باید ببینیم که مایکروسافت توسعه Windows Core OS را چگونه برای سرفیس فون افسانه ای به اتمام می رساند و در زمان معرفی این گوشی هوشمند به کمک تبلیغات مایکروسافت و پشتیبانی از سرویس های این شرکت، بازار چقدر پذیرای آن باشد. همچنین، با وجود فعالیت تیم سرفیس بر روی این موبایل، قطعا بسیاری از طرفداران مایکروسافت و ویندوزی ها از بابت ظاهر شکیل این گوشی فوق هوشمند خاطر جمع خواهند بود.

با توجه به پتنت هایی که توسط مایکروسافت به ثبت رسیده است، سطح انتظار کاربران بسیار بالا رفته. قطعا کاربران منتظر گوشی هوشمند بسیار نازکی خواهند بود که حسگر اثر انگشت آن در زیر صفحه نمایش تعبیه شده، از لمس سه بعدی و فورس تاچ پشتیبانی می‌کند و حتی از اسکنر عنبیه چشم بهره می‌برد.

نظر شما در مورد آینده ای که مایکروسافت وعده آن را می‌دهد چیست؟

منبع :

WINDOWS CENTRAL

302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
h
پاسخ دهید یکشنبه 14 آبان 1396

سلام خسته نباشید ، گوشی اندرویدیتونم مبارک، دیگه کسی از بیل گی بالاتر نیست که بله 🤔
شما بازار این ویندوز موبایل رو بدتر از این نکنید بزارید ما هم به همین خوش باشیم ، البته هرچند من جدیدا میبینم چند تا بازی و نرم افزار جالب به ویندوز فون اومده ولی کماکان این سیستم عامل مظلومه ودیگه قرارهم نیست گوشیه جدیدی با این سیستم بزنن ، اگه به قول شما و شایعات سرفس فونی در کار باشه دلیلی نداره که نرم افزار های یونورسالش برای ویندوز موبایل کنونی نباشه پس چرا میگید که دیگه نرم افزاری نمیاد واسم جایه سواله ؟؟؟؟

  احسان رستمی پور
  پاسخ دهید یکشنبه 14 آبان 1396

  سلام ممنون عزیز
  حقیقتش منظور شما رو کامل متوجه نشدم
  ولی ویندوز کور او اس قراره از اپ های یونیورسال کنونی پشتیبانی کنه
  الان هم میبینیم که استور در حال رونق گرفتنه
  پس کجای این مسئله مشکل داره من میتوجه نمیشم

   h
   پاسخ دهید یکشنبه 14 آبان 1396

   خسته نباشید .
   اکنون با این سیاست ها، حتی کاربران ویندوزی راحت تر به سیستم عامل های دیگر کوچ می کنند. حتی بیل گیتس نیز، یک گوشی اندرویدی دارد.بگذارید از خودم بگویم. من یک گوشی سامسونگ A3 2016 دارم. از سال پیش به اندروید مهاجرت کردم. حقیقتا دلم بسیار برای رابط کاربری ویندوز موبایل و زیبایی هایش تنگ شده است. کاشی های زنده و تعاملی، رابط کاربری رنگارنگ و سادگی آن شکل زیبایی به آن داده بود. اما، قطعا خیلی از ما ها قبول داریم که ویندوز 10 موبایل دیگر پاسخگوی نیاز های ساده ما نیز نبود. البته، همه تقصیر نیز گردن مایکروسافت نیست. بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار های خود را آن طور که باید و شاید بر روی ویندوز 10 موبایل به‌روزرسانی نمی‌کردند. من پس از خریدن این گوشی بسیار زیبا متوجه یک نکته جالب شدم. تمامی سرویس های آفیس مایکروسافت به طور پیشفرض بر روی این گوشی وجود داشتند. ورد، پاورپوینت، وان نوت و وان درایو در این سیستم عامل به طور پیشفرض نصب بودند و حتی مایکروسافت لانچر (ارو لانچر سابق) نیز بسیار بهتر از لانچر اصلی گوشی است. می‌توان گفت مایکروسافت برای کاربران مهاجرش بر روی دیگر پلتفرم ها سنگ تمام گذاشته است. اکنون بیایید به بحث اصلی بازگردیم.مایکروسافت یک سازنده ، تولید کننده نرم افزار هستش این طرز تفکر که شما که فک میکنید با فرستادن یک سری از نرم افزار ها میخواد خودشو به دیگران معرفی کنه اشتباه میباشد ، ای کمپانی محصولات خود رو در بازار پر طرفدار تر بفروش میرساند ، هنوز خبر موثقی از راهبرد مایکروسافت نیست ، اینطور که به نظر میاد مایکروسافت به همین وضعیت و سردر گمی صاحبان فون هایش بسنده کرده

amin
پاسخ دهید یکشنبه 14 آبان 1396

تا اون موقع ما پیرمون در میاد ، قضیه ساخت اتوبان تهران شمال شده که بیشتر از بیست سال طول کشیده ، تا اون موقع دوستان باید از جاده کرج – چالوس یا از راه قزوین رشت برن . سرفس فون هم که بیاد یه سال طول میکشه باگاش رفع بشه ، اونم حداقل یه سال ، ممکنه در نسخه های بعدی سرفس فون خریدش معقولانه تر بشه ، به هر حال این نظر منه

سعید
پاسخ دهید یکشنبه 14 آبان 1396

بی شوخی گیرم که اومد یه واویلایی هم را انداخت.راحت بالای 2/5 میلیون قیمتشه.چند درصدمون میتونیم هزینه خریدنشو بدیم؟وجدانن اونایی که میتونن بخرن لایک و اونایی که نمیتونن بخرن دیس لایک کنید امار بگیریم.

red death
پاسخ دهید یکشنبه 14 آبان 1396

اما به دلیل آن که این نرم افزار ها تنها نسخه پورت شده همتای ویندوزی خود هستند، هیچ گاه کیفیت ویندوز موبایل را نخواهند داشت.!
چرت ترین جمله سال رو ویندوز سنترال گفت ! کی گفته اینو ! جز قابلیت ادامه کار توی دستگاه ویندوزی هیچ قابلیت دیگه ای ویندوز موبایل نداشت !
اینم شاید به درد خیلی از کاربرا نخوره !
اصلا فاز سایت ویندوز سنترال نمیفهمم ! برا خودشون شایعه میسازن از منابع ناکجا آباد (که تا بخواد خود مایکروسافت تایید کنه اونم با تاییدش هزارتا چیزش غلط در میاد) بگیر تا قیمت گذاشتن روی دستگاهی که اصلا نیومده هنوز ! اینم از این مقایسه های چرت !
فاز قشنگی دارن ! مبارک ساغیشون باشه .
والا الان جز مایکروسافت ادج که تازه اومده تو اندروید بقیه نرم افزاراش صد گردن بالاترن ! اندروید سیر تا پیازش شخصی سازی میشه . روش لینوکس نصب میکنم . بعد فکر کن یه گوشی که هنوز تایید نشده بیاد کلی پولش بدم که فقط روش قابلیت ادامه کار باشه ! صد سال نمیخوام . اگر دنبال کاشی هست سایت ویندوز سنترال بیاد مغازه پر از کاشی !

  Hossein
  پاسخ دهید دوشنبه 15 آبان 1396

  من خودم شخصا تا اومدن ویندوز کور در گوشی ها صبر میکنم اگه درست حسابی بود که یا علی اگه نه که میرم سمت اندروید

JAVAD
پاسخ دهید دوشنبه 15 آبان 1396

از قدیم گفتن پشت سر مرده کسی حرف نمیزنه خوبیت نداره برای شادی روح آن مرحوم (ویندوز موبایل ) فاتحه مع الصلوات

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,