lockscreen-without-network-button-windows10

لاک اسکرین و یا صفحه ی قفل در ویندوز ۱۰ اولین صفحه ای است که شما قبل از ورود به حساب کاربری خود با آن رو به رو می شوید و برخی قابلیت ها را در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از تنظیمات شخصی سازی، شما می توانید تعدادی از گزینه ها از قبیل وضعیت برنامه و تصویر پس زمینه را تنظیم کنید، و حتی کرتانا را برای انجام برخی وظایف اساسی زمانی که کامپیوتر قفل است، فعال کنید. اکنون قصد داریم نحوه حذف دکمه شبکه از صفحه لاک اسکرین ویندوز ۱۰ را به شما آموزش دهیم.

اگر چه ویندوز ۱۰ به شما اجازه ی غیر فعال کردن بسیاری از ویژگی های لاک اسکرین را می دهد، ولی این سیستم عامل فاقد گزینه ای برای حذف برخی ویژگی های خاص، مانند آیکون شبکه، که در گوشه ی پایین سمت راست قرار گرفته، می باشد و به هر کسی اجازه می دهد شبکه ی وای فای شما را مشاهده و یا ارتباط آن را قطع کند.

خبر خوب این است که اگر شما سعی دارید که لاک اسکرین را خصوصی تر و ایمن تر کنید، شما می توانید با یک دستکاری کوچک در سیستم عامل، دکمه ی شبکه را از صفحه ی قفل و ورود به سیستم حذف نمایید. در این مطلب با قدم به قدم به شما آموزش خواهیم داد تا چگونه این آیکون را از حذف کنید.

توجه داشته باشید که ویرایشگر رجیستری ویندوز یک ابزار قدرتمند است و استفاده ی نادرست از آن می تواند باعث ناپایدار شدن و یا حتی غیر فعال شدن سیستم شما شود! البته تا زمانی که شما مطابق دستور العمل پیش بروید، هیچ گونه مشکلی پیش نخواهد آمد. اگر هنوز نگران هستید، می توانید قبل از اجرای این دستور العمل و ایجاد تغییرات، از رجیستری و سیستم خود یک فایل پشتیبان تهیه کنید.

وب سایت وینفون هیچ گونه مسئولیتی را در قبال مشکلات احتمالی بر عهده نمی گیرد و تمامی عواقب احتمالی بر عهده ی خود شخص است.

نحوه ی حذف دکمه ی شبکه از لاک اسکرین

 1. از روی صفحه کلید خود، کلید های Windows key + R را بزنید تا فرمان Run اجرا شود.
 2. عبارت regedit را وارد کرده و دکمه ی OK را بزنید تا رجیستری باز شود.
 3. در ویرایشگر رجیستری، با استفاده از ستون کناری سمت چپ مسیر زیر را طی کنید:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\System
 4. کلید System (پوشه) را انتخاب کرده و در پنجره ی سمت راست، راست کلیک کنید، New را انتخاب کنید، و بر روی DWORD (32-bit) Value کلیک کنید.
 5. DWORD جدید را DontDisplayNetworkSelectionUI نامگذاری کرده و Enter را بزنید.
  windows-10-registry-system-dword
 6. بر روی DWORD جدیدی که ایجاد کرده اید دوبار کلیک کنید و مقدار آن را از ۰ به ۱ تغییر دهید.
  dontdisplaynetworkselectionui-windows-10
 7. رجیستری را ببندید و برای تکمیل کار، کامپیوتر خود را ریستارت کنید.

هنگامی که مراحل تکمیل شد، شما هم اکنون متوجه خواهید شد که نماد شبکه دیگر در صفحه ی قفل و ورود به سیستم در دسترس نیست، که به شما کمک می کند تجربه ی ورود به سیستم خود را کمی خصوصی تر کنید.

disable-network-button-lockscreen

اگر شما می خواهید دوباره نماد شبکه را بر روی لاک اسکرین مشاهده کنید، تنها کافیست همان مراحل را دنبال کنید، اما در گام ۵ مقدار DWORD را از ۱ به ۰ تغییر دهید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2037 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,