در حالی که ویندوز 7 هنوز یک انتخاب محکم می‌باشد و اگر شما به دنبال یک سیستم‌عامل برای کار کردن و بازی کردن بر روی رایانه‌ی شخصی خود هستید، شما باید قبل از نزدیک شدن به پایان پشتیبانی، به ارتقای سیستم‌عامل خود به ویندوز 10 فکر کنید.

ویندوز 7 بعد از ژانویه 2020 به روز رسانی‌های امنیتی را دریافت نخواهد کرد، و به این معنی است که آسیب‌پذیری‌های کشف شده در سیستم ‌عامل به‌صورت ناقص باقی خواهند ماند. به عبارت دیگر اگر شما در ویندوز 7 باقی بمانید پس از این تاریخ، رایانه‌ی شخصی شما هیچ‌گونه به‌روزرسانی را دریافت نخواهد کرد، بنابراین هرگونه اشکالات و مشکلات به‌وجود آمده در آن برای همیشه باقی خواهد ماند.

برای بسیاری از کاربران ، ارتقا به ویندوز 10 فقط یک تصمیم ذهنی است. آن‌ها یا از رابط‌ کاربری مدرن در ویندوز 10 متنفر هستند و یا فکر می‌کنند که سیستم‌عامل بیش از حد گسترش یافته است، بنابراین ماندن در ویندوز 7 همان چیزی است که برای آن‌ها می‌تواند کارساز باشد.

در حالی که برای برخی دیگر صرف کردن پول برای یک لایسنس جدید، میل به انجام این تصمیم ذهنی را کاهش می‌دهد. مایکروسافت اخیرا قیمت نسخه Home ویندوز 10 را در ایالات‌متحده به 139.99 دلار افزایش داده‌ است در حالی که نسخه Pro ویندوز 10 با همان قیمت 199 دلار در دسترس می‌باشد.

ولی در اینجا چیزی است که باید بدانید. با فعال‌سازی ویندوز 10 با Product Key ویندوز 7، سیستم‌عامل شما باز هم کار خواهد کرد، بنابراین اگر شما ویندوز 10 را طی تبلیغ ارتقای رایگان نصب نکرده‌اید، هنوز هم می‌توانید این کار را بدون صرف هزینه‌ی اضافی انجام دهید.

نحوه فعال‌سازی ویندوز 10 با یک لایسنس ویندوز 7

پس اولین کاری که باید انجام دهید، نصب ویندوز 10 روی رایانه‌ی شخصی خود است. از آنجا که یک Product Key لازم است، می‌توانید با توجه به نسخه ویندوز 10 که می‌خواهید نصب کنید، از یک لایسنس عمومی استفاده کنید:

Windows 10 Home – YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7
Windows 10 Pro – VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

همچنین شما می‌توانید ویندوز 10 را به‌عنوان یک نسخه‌ی آزمایشی نصب کنید، البته اگر این گزینه فراهم شده باشد (این به محتوای نصب شما بستگی دارد)، که اصولا به شما اجازه می‌دهد که سیستم‌عامل را به مدت حداکثر 30 روز امتحان کنید.

هنگامی که شما در ویندوز 10 خود حضور دارید، مسیر زیرا دنبال کنید تا به قسمت فعال‌سازی بروید که به شما اجازه می‌دهد Product Key ویندوز 7 را وارد و سیستم‌عامل خود را فعال کنید:

Settings > Update & Security > Activation

بر روی گزینه‌ی تغییر Product Key کلیک کنید و سپس لایسنس ویندوز 7 خود را وارد کنید. اگر همه چیز درست باشد، پس باید فرآیند با موفقیت تکمیل شود و ویندوز 10 فعال شود.

همچنین شما می‌توانید به‌عنوان یک روش جایگزین، دستور Command Prompt را به سرعت اجرا کنید (روی منوی Start کلیک کنید، cmd.exe را تایپ کنید، روآن کلیک راست کرده و گزینه‌ی Run as administrator را انتخاب کنید) و دستور زیر را تایپ کنید:

slmgr.vbs -ipk WINDOWS-7-LICENSE

بدیهی است، که برچسب لایسنس ویندوز 7 را با Product Key ویندوز 7 خود جایگزین کنید.

اگر شما Product Key  ویندوز 7 را ندارید یا برچسب روی رایانه‌ی شخصی شما دیگر قابل خواندن نیست، شما هنوز می‌توانید لایسنس رایانه‌‌ی شخصی خود را تا زمانی که سیستم‌عامل فعال می‌شود، استخراج کنید.

برای انجام این کار شما به یک نرم‌افزار کوچک به نام ProduKey نیاز دارید، که می‌توانید آن را اینجا دانلود کنید. این نرم‌افزار را دانلود، سپس اجرا کنید و شما می‌توانید لایسنس سیستم‌عامل خود را در صفحه‌ی اصلی آن مشاهده کنید. آن را روی یک تکه کاغذ یادداشت کنید، زیرا زمانی که می‌خواهید ویندوز 10 را فعال کنید به آن نیاز خواهید داشت.

در حال حاضر مشخص نیست که این روش تا چه مدت کار خواهد کرد، اما این کاملا واضح است که مایکروسافت همچنان تمایل دارد، که کاربران ویندوز 7 بدون هیچ گونه بازگشتی به ویندوز 10 مهاجرت کنند.

این ترفند برای Product Key ویندوز 8.1 نیز همان کار را انجام خواهد داد، بنابراین شما می‌توانید با یک لایسنس این نسخه‌ی خاص از سیستم‌عامل، یعنی ویندوز 10 را فعال کنید. تنها نکته‌ی قابل توجه این است که ابتدا باید یک نسخه‌ی پشتیبانی از اطلاعات خود تهیه کنید، به خصوص در صورتی که تصمیم بگیرید یک نصب تمیز را انجام دهید.

منبع :

SOFTPEDIA NEWS

163 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,