همراه با ویندوز 8، مایکروسافت راهی را برای کاربران فراهم ساخته بود تا به راحتی بتوانند از محتویات صفحه استارت خود نسخه پشتیبان تهیه کنند تا در صورت نصب مجدد ویندوز یا ریست کردن ویندوز همان تنظیمات را مجدداً برای صفحه استارت خود اعمال کنند. اما با عرضه ویندوز 10 دیگر این امکان برای کاربران فراهم نیست، این به این معنی است که اگر بخواهید مجدداً ویندوز خود را از ابتدا راه اندازی کنید، باید تنظیمات صفحه استارت خود را مجدداً شخصی سازی کنید. این کار مسلماً زمان بر خواهد بود، به ویژه زمانی که بخواهید تمامی تنظیمات را با فکر انجام دهید.

برای این منظور راه‌های مختلفی وجود دارد تا بتوانید این محدودیت را در ویندوز 10 رفع کنید و ما در این جا یک راه آسان را به شما آموزش خواهیم داد، برای این کار شما نیاز به یک ویندوز 10 دارید و باید از حساب کاربری خود به طور موقت خارج شوید.

چگونه از محتویات استارت منو نسخه پشتیبان تهیه کنیم

  • برای شروع، این مسیر را در ویندوز دنبال کنید:

    C:\Users\YourUserNameHere\AppData\Local\TileDataLayerfolder

  • پس از مراجعه به مسیر بالا فایل‌هایی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید را باید بر روی یک USB یا در وان درایو خود ذخیره کنید.

  • حال پس از نصب مجدد ویندوز به راحتی می‌توانید با مراجعه به مسیر بالا فایل‌های کپی شده را جایگزین کنید، البته باید توجه داشته باشید که پیش از این کار برای جلوگیری از بروز مشکل در هنگام کپی کردن نسخه پشتیبان باید از حساب کاربری خود خارج شوید، یا با یک حساب لوکال این کار را انجام دهید.

پس از انجام این مراحل آسان مشاهده خواهید کرد که محتویات منوی استارت به تنظیمات دلخواه شما تغییر یافته است.

1032 پست
حمیدرضا عبدی
در خدمت تمامی دوستان
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمد
پاسخ دهید شنبه 18 فروردین 1397

سلام دوستان، هنوز میشه 1320 رو به وبن ده ارتفا داد؟ از چه روشی ممکنه؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,