تبلیغات در ویندوز 10 به یک چیز بسیار معمول شده‌اند، همانطور که از ابتدای جولای 2015 اغلب منتقدان مایکروسافت و سیستم‌عامل را علیه آن تحریک کرده است. در حالی که کاربران آن‌ها را تبلیغات می‌خوانند، مایکروسافت هرگز از این اصطلاح برای توصیف محتوای ناخواسته که گاهی اوقات بر روی پنجره‌ها دیده می‌شود استفاده نکرده است.

در فروشگاه مایکروسافت و نرم‌افزارهای ویندوز 10 تبلیغات بر اساس یک آیدی تبلیغاتی منحصر به فرد به دستگاه شما هدایت می شوند و به صورت خودکار زمانی تولید می‌شود که شما سیستم‌عامل را نصب می‌کنید و با یک حساب کاربری وارد می‌شوید.

این آیدی تبلیغاتی با استفاده از داده های جمع آوری شده از سیستم شما مانند برنامه هایی که نصب می‌کنید، برای ارائه تبلیغات مرتبط‌تر در سیستم شما استفاده می‌شود.

مایکروسافت در این مورد چنین توضیح می‌دهد:

توسعه‌دهندگان نرم‌افزار (و شبکه‌های تبلیغاتی که با آن‌ها کار می‌کنند) می‌توانند اطلاعات شخصی وابسته‌ی خود را با آیدی تبلیغاتی شما در مورد شما جمع آوری کنند و از آن اطلاعات شخصی برای ارائه تبلیغات مرتبط و سایر تجارب شخصی در برنامه‌های خود استفاده کنند.

در ویندوز 10 کاربران مجاز به غیرفعال کردن آگهی تبلیغاتی و مسدود کردن این تبلیغات هدفمند هستند، اما لازم است تاکید کنم که این روش از نمایش تبلیغات در رایانه شما جلوگیری نخواهد کرد.

با این وجود، چه چیزی باعث می شود این مجموعه داده‌ها متوقف شود؟ بنابراین به جای تبلیغاتی که مخصوص حساب کاربری شما هستند، آنچه که میخواهید ببینید، تبلیغات عمومی هستند که اغلب ممکن است بی‌اهمیت باشند.

دو راه برای غیرفعال کردن آیدی تبلیغ در ویندوز 10 نسخه 1809 وجود دارد و ما قصد داریم هر دو آن‌ را در زیر برای شما شرح دهیم.

در درجه نخست شما می‌توانید آیدی تبلیغات را از برنامه Settings بر روی ویندوز 10 رایانه خود غیر‌فعال کنید. برای انجام این کار شما باید تنظیمات را راه‌اندازی کرده و به مکان زیر بروید:

Settings > Privacy > General

در سمت راست صفحه، یک گزینه‌ی called Let apps use advertising ID to make ads more interesting to you based on your app activity وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که آن غیرفعال باشد، بنابراین آیدی تبلیغ شما دیگر برای تبلیغات هدفمند استفاده نخواهد شد.

اگر می‌خواهید به پیکربندی اولیه بازگردید و تبلیغاتی که برای شما مناسبتر است را دریافت کنید فقط مراحل بالا را دنبال و این گزینه را فعال کنید.

روش دوم برای سیستم‌های مبتنی بر ویندوز 10 نسخه Pro در دسترس است و شامل فعال کردن یک سیاست اختصاصی است که در Group Policy Editor موجود است.

اول از همه Group Policy Editor را با تایپ کردن gpedit.msc در منوی استارت یا با فشار دادن Windows key + R و تایپ gpedit.msc در پنجره Run، راه‌اندازی کنید. یک حساب کاربری administrator برای این روش لازم است زیرا در غیر این صورت اجازه ندارید تنظیمات پیش‌فرض را تغییر دهید.

مرحله بعدی، شما باید در Group Policy Editor به مسیر زیر بروید:

Computer Configuration > Administrative Templates > System > User Profile

در قسمت سمت راست، یک سیاست به اسم urn off the advertising ID وجود دارد. روی آن دوبار کلیک کنید تا وضعیت آن تغییر کند.

توصیف سیاست به شرح زیر است:

این تنظیم سیاست، آیدی تبلیغ را خاموش می‌کند و از استفاده‌ی آیدی برای تجربیات در تمامی نرم‌‌افزارها جلوگیری می‌کند. اگر این تنظیمات سیاست را فعال کنید آیدی خاموش می‌شود. نرم‌افزارها دیگر نمی‌توانند از آیدی برای تجربیات در میان نرم‌افزارها استفاده کنند.

به‌طور پیش‌فرض این سیاست تعیین نشده است و همانطور که می‌توانید به راحتی با خواندن نام آن، آنچه را که نیاز دارید با فعال کردن به آن دسترسی پیدا کنید.

شما می‌توانید به سادگی با پیروی از مراحل مشابه به پیکربندی اصلی در هر نقطه‌ای از آینده بازگردید اما باید سیاست را غیر پیکربندی یا غیرفعال کنید.

علاوه بر کار بی‌وقفه روی به‌روزرسانی اکتبر 2018 (نسخه 1809) ویندوز 10، هر دو این روش برای نسخه‌های قبلی ویندوز 10، همچنین ویندوز 8.1 و ویندوز RT در دسترس می‌باشد.

163 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,