windows-10-colors

همان طور که می دانید امکان تغییر رنگ پنجره ها در تنظیمات ویندوز وجود دارد و شما به راحتی می توانید رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید. اما این رنگ فقط برای زمانیست که پنجره مذکور فعال باشد و در غیر این صورت پنجره به رنگ سفید در می آید. با ما در وینفون همراه باشید.

برای تغییر رنگ پنجره ها زمانی که غیر فعال هستند به کمی تغییر در رجیستری نیاز داریم. دقت کنید کار با ابزار ویرایش رجیستری بسیار حساس است و هرگونه تغییر ناخواسته ممکن است به ناپایداری و مشکل در سیستم شما منجر شود.

برای انجام این کار کلید های ترکیبی Window + R را فشار دهید تا Run اجرا شود. سپس با وارد کردن regedit و انتخاب گزینه ی OK وارد فضای Registry Editor  شوید. در این پنجره و در سمت چپ صفحه به آدرس زیر بروید.

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\DWM

How-to-change-titles-color-windows-10 (1)

سپس در پوشه DWM و در سمت راست صفحه با انجام کلیک راست یک کلید DWORD (32-bit) Value بسازید و نام آن را به AccentColorInactive تغییر دهید.

How-to-change-titles-color-windows-10 (2)

سپس بر روی آن دوبار کلیک کنید و رنگ مورد علاقه خود را به صورت کد های هگزادسیمال وارد کنید. برای بدست آوردن این کد ها از نرم افزار فتوشاپ و یا از این سایت استفاده کنید و در انتها با انتخاب گزینه ی OK تغییرات را اعمال کنید.

How-to-change-titles-color-windows-10 (3)

لطفا نظرات خود را در مورد این ترفند با ما در میان بگذارید.

منبع :

HOW TO GEEK

382 پست
علیرضا عنادی
علیرضا عنادی هستم، دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی و عاشق عکاسی و گرافیک - اینستا: alirezaenadi
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
~پریسا
💔 0 پاسخ دهید جمعه 21 خرداد 1395

عالی

خیلی خوبه این کار

___
💔 1 پاسخ دهید جمعه 21 خرداد 1395

کار نکرد

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,