Location of Microsoft Edge’s Download Folder 1

در بیش تر مرورگر ها، مانند گوگل کروم و اینترنت اکسپلورر، تغییر مسیر پوشه ی پیش فرض دانلودها با انجام تنظیماتی در مرورگر امکان پذیر است، اما در تنظیمات مرورگر مایکروسافت اج، امکان تغییر مسیر این پوشه وجود ندارد. این مرورگر، مانند مرورگرهای دیگر، فایل های دانلود شده را به طور پیش فرض در پوشه ای به نام “Downloads” ذخیره سازی می کند. در ادامه با وینفون همراه باشید تا با نحوه ی تغییر مسیر این پوشه آشنا شوید.

شما با ایجاد یک مقدار در رجیستری ویندوز و سپس انجام یک ویرایش بسیار کوچک بر روی آن، به سادگی می توانید محل فایل های دانلود شده در این مرورگر را به مسیر دلخواه خود انتقال بدهید.

توجه داشته باشید که ویرایشگر رجیستری ویندوز یک ابزار قدرتمند است و استفاده ی نادرست از آن می تواند باعث ناپایدار شدن و یا حتی غیر فعال شدن سیستم شما شود! البته این آموزش، یک هک بسیار ساده است و تا زمانی که شما مطابق دستور العمل پیش بروید، هیچ گونه مشکلی پیش نخواهد آمد. اگر هنوز نگران هستید، می توانید قبل از اجرای این دستور العمل و ایجاد تغییرات، از رجیستری و سیستم خود یک فایل پشتیبان تهیه کنید.

ابتدا دکمه ی استارت را بزنید و “regedit” را تایپ کنید، حالا دکمه ی Enter کیبرد را بزنید تا ویرایشگر رجیستری باز شود و به آن اجازه ی ایجاد تغییرات در کامپیوتر خود را بدهید.

More Transparent Taskbar 1

در ویرایشگر رجیستری، با استفاده از ستون کناری سمت چپ مسیر زیر را طی کنید:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AppContainer\Storage\microsoft.microsoftedge_8wekyb3d8bbwe\MicrosoftEdge\Main

Location of Microsoft Edge’s Download Folder 3

سپس بر روی زیرکلید Main، کلیک راست کنید و از زیر شاخه های گزینه ی New، گزینه ی String Value را انتخاب کنید و این مقدار جدید را “Default Download Directory” نام گذاری کنید.

Location of Microsoft Edge’s Download Folder 4

حالا در قاب سمت راست، بر روی مقدار Default Download Directory که ساخته اید، دو بار کلیک کنید تا صفحه ی properties باز شود. در جعبه ی “Value data”، مسیر محلی که می خواهید مرورگر اج به طور پیش فرض از آن استفاده کند را به طور کامل وارد کنید و سپس بر روی OK کلیک کنید.  اگر در حال حاضر چنین پوشه ای در آن مسیر وجود نداشته باشد، اولین بار که شما چیزی را با مرورگر اج دانلود کنید، پوشه ایجاد خواهد شد.

Location of Microsoft Edge’s Download Folder 5

پس از انجام این تغییرات، نیاز به هیچ کار اضافه و یا ریستارت کردن کامپیوتر وجود ندارد. اگر به هر دلیلی می خواهید تغییرات ایجاد شده را به حالت قبلی برگردانید، می توانید مقدار جدیدی که ایجاد کرده بودید را حذف کنید و یا مسیر آن را به پوشه ی پیش قرض تغییر دهید.

منبع :

HOWTOGEEK

1983 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
امین
پاسخ دهید شنبه 28 خرداد 1395

عالی . دستتون درد نکنه .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,