ویندوز ۱۰ شامل افکت های صوتی برای رویدادهای سیستم و برنامه، اتصال و قطع لوازم جانبی، اعلان ها، هشدار باتری، خطاها و … است، که شما می توانید آن را شخصی سازی کنید. شاید بسیاری از کاربران به صداهای پیش فرض ویندوز ۱۰ عادت کرده باشند، اما حقیقت این است که بسیاری دیگر دوست دارند تا گاهی آنها را مطابق خواست و سلیقه خود تغییر دهند، برای آشنایی با نحوه انجام این تغییرات در ویندوز ۱۰ همراه ما باشید.

در حالی که این افکت ها می توانند مفید باشند، اما گوش دادن به صداهای مشابه در روز های متوالی آزار دهنده است. شما مجبور نیست که صدای سیستم خود را قطع کنید، اگر آن ها را دوست ندارید می توانید تنها با چند کلیک آن ها را شخصی سازی کنید یا خاموش کنید.

نحوه شخصی سازی افکت های صوتی در ویندوز ۱۰

 • تنظیمات را باز کنید.
 • روی Personalization کلیک کنید.
 • روی Themes کلیک کنید.
 • Sounds را بزنید.

 • نکته سریع: همچنین می توانید با کلیک راست روی آیکن بلندگو در منطقه اعلان و کلیک روی صدا ها به این تنظیمات دسترسی پیدا کنید.
 • در بخش Sounds می توانید صدای سیستم را به طور کامل قطع کنید و یا آن را شخصی سازی کنید:
 • غیر فعال کردن افکت ها صوتی: از منوی کشویی Sound Scheme استفاده کنید و No Sounds را انتخاب کنید.
 • فعال کردن افکت های صوتی: از منوی کشویی Sound Scheme استفاده کنید و Windows Default را انتخاب کنید.

 • تغییر رویدادهای صوتی: در قسمت “Program Events” روی رویدادی که می خواهید تغییر دهید کلیک کنید و با استفاده از منوی کشویی صدا را از لیست انتخاب کنید. شما حتی می توانید بر روی دکمه تست کلیک کنید تا دقیقا بدانید که چه صدایی را انتخاب می کنید و همچنین می توانید بر روی دکمه Browse کلیک کنید تا یک صدای سفارشی را انتخاب کنید. فرمت فایل انتخابی باید wav. باشد.

 • روی Apply کلیک کنید.
 • OK را بزنید.

پس از انجام مراحل، ویندوز ۱۰ از حالت جدید و سفارشی استفاده می کند. با این حال به یاد داشته باشید که تم ویندوز ممکن است صداهای سفارشی را تغییر دهید و به حالت پیش فرض برگرداند، پس برای تم ها نیز این صداها را انتخاب کنید تا به مشکل بر نخورید.

اگر صداهای سفارشی برای تعدادی از رویدادها استفاده می کنید بهتر است یک حالت اختصاصی برای آن ها تعیین کنید از گزینه Save As استفاده کنید تا تنظیمات را همیشه داشته باشید و در هنگام تغییر تم آن نیز عوض نشوند.

جمع بندی

سال ها است که برای صداهای ویندوز و برنامه های کاربردی رویدادها وجود داشته است و این راهنما به شما کمک می کند که جلوه های صوتی شخصی را برای دستگاه خود اعمال کنید.

در حالی که این راهنما برای ویندوز ۱۰ است، شما می توانید با استفاده از این دستورالعمل ها (با استفاده از کنترل پنل) جلوه های صوتی را در ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱ تغییر دهید.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

812 پست
پژمان قادرنژاد
او دانشجوی رشته کامپیوتر است. به بسکتبال و تکنولوژی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوه نوردی، طبیعت گردی و یوتیوب کند. پژمان اکنون نویسنده بخش برنامه و بازی وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,