اگر شما هم از ویندوز 10 استفاده می‌کنید در صورت نیاز می‌توانید از چند روش ساده، دریافت به‌روز‌رسانی بزرگ فال‌کریترز را به تعویق بیاندازید. در ادامه با وینفون همراه باشید.

همان‌طور که می‌دانید، چندصد میلیون نفر در جهان از ویندوز 10 بر روی لپ تاپ، تبلت و کامپیوتر‌های خود استفاده می‌کنند و انتظار می‌رود از تاریخ 17 اکتبر به‌روز‌رسانی فال‌کریترز با نسخه (1709) برای این دسته از افراد عرضه شود. اگر‌چه مایکروسافت نسبت به گذشته در عرضه به‌روز‌رسانی‌های بزرگ بسیار بهتر شده، اما وجود مشکلات و باگ های احتمالی در نسخه‌های اولیه آپدیت‌های بزرگ ویندوز امری عادی است. بنابراین اگر به دلایلی قصد دارید تا از دریافت این آپدیت جلوگیری کنید، می‌توانید زمان دانلود و نصب آن را به تاخیر بیاندازید.

در این آموزش ما دو روش را معرفی خواهیم کرد که از طریق بخش تنظیمات ویندوز خواهید توانست از دریافت آپدیت‌ها برای مدتی جلوگیری کنید تا آپدیت‌های لازم برای افزایش کیفیت ویندوز و رفع مشکلات احتمالی عرضه شود و پس از آن اقدام به دریافت آپدیت‌های فال‌کریترز کنید.

نکته : این روش ها منحصر به یک نسخه خاص از ویندوز نیست و در سایر نسخه‌ها مانند ویندوز 10 اس هم می‌توانید از این روش‌ها برای به تعویق انداختن دریافت آپدیت فال‌کریترز استفاده کنید.

آموزش به تعویق انداختن دریافت به‌روز‌رسانی فال‌کریترز در ویندوز 10

همان‌طور که گفته شد، اگر هنوز آمادگی دریافت نسخه جدیدی از ویندوز 10 را ندارید، می توانید با تغییر سطح آمادگی Current Branch و Current Branch for Business در تنظیمات، زمان دریافت آپدیت‌ها را از یک سال تا 16 ماه به تعویق بیاندازید. برای اعمال تنظیمات مراحل زیر را دنبال کنید :

  • از منوی استارت وارد تنظیمات ویندوز شوید.
  • بر روی Update & security کلیک کنید.
  • در زیر بخش Update Setting بر روی Advanced options کلیک کنید.

  • در زیر بخش Choose when updates are installed از بین گزینه‌های Current Branch و Current Branch for Business سطح آمادگی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

توجه : با استفاده از گزینه Current Branch می‌توانید، آپدیت‌ها را تا حداکثر زمان 365 روز از زمان عرضه عمومی به تاخیر بیاندازید، در صورتی که باید بدانید در شاخه Current Branch for Business آپدیت‌ها تا 4 ماه پس از عرضه عمومی در دسترس قرار خواهند گرفت و پس از آن هم می‌توانید به‌روز‌رسانی را تا یک سال دیگر عقب بیاندازید.

  • پس از تعیین سطح آمادگی، می‌توانید از منوی زیر آن، زمان لازم برای به تعویق انداختن آپدیت‌ها را بر حسب روز تعیین کنید.

پس از اتمام این مراحل، دستگاه شما تا زمان تعیین شده آپدیت‌های فال‌کریترز را دریافت نخواهد کرد. درصورت نیاز هم می‌توانید تنظیمات را به حالت اول بازگردانید تا به‌روز‌رسانی‌ها دوباره در دسترس قرار گیرند. همچنین باید بدانید ویندوز 10 شما همچنان به دریافت آپدیت‌های امنیتی و سایر به‌روز‌رسانی‌های لازم برای کارکرد صحیح ویندوز، ادامه خواهد داد.

آموزش به تاخیر انداختن نصب به‌روز‌رسانی فال‌کریترز در ویندوز 10

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهند تا از آخرین ویژگی‌های جدید به‌روز‌رسانی فال‌کریترز بر روی ویندوز 10 خود استفاده کنند، اما تنها قصد دارید تا پس از دانلود به‌روز‌رسانی‌ها فرایند نصب آن‌ها را به زمان مشخصی موکول کنید، می‌توانید در ادامه مراحل زیر را دنبال کنید.

  • تنظیمات ویندوز را باز کرده و بر روی Update & security کلیک کنید.
  • بر روی Windows Update کلیک کنید.
  • در زیر بخش Update settings گزینه Restart options را انتخاب کنید.

  • در زیر بخش Restart Option گزینه Schedule a time را برای تعیین یک برنامه زمانی فعال کنید.
  • پس از فعال سازی، می توانید تاریخ و زمان مشخصی را تا حداکثر 6 روز  برای نصب آپدیت‌ها تنظیم کنید.

پس از تکمیل این مراحل، فرایند آپگرید به نسخه 1709 ویندوز، بعد از دانلود در زمان تعیین شده نصب خواهد شد، به علاوه در صورتی که با پیامی تحت عنوان نصب آپدیت‌های دانلود شده مواجه شدید همچنان می‌توانید مراحل نصب آپدیت را در همان روز به زمان دیگری موکول کنید، تنها کافیست از بخش Update Setting بر روی Change Active Hours کلیک کرده و زمان مشخصی را برای نصب به‌روز‌رسانی‌ها در خارج از ساعات کاری تنظیم کنید.

سخن آخر

به‌روز نگاه داشتن دستگاه‌تان از موارد مهمی است که برای دسترسی به ویژگی‌ها و تغییرات جدید و افزایش ایمنی دستگاه مورد نیاز است، با این حال اگر هنوز هم در مورد مشکلات احتمالی نگران هستید، روش‌هایی که در بالا به آموزش آن‌ها پرداختیم می‌توانند در به تعویق انداختن دریافت این به‌روزرسانی ها تا زمان مورد نظر، به شما کمک کنند.

همچنین مانند سایر نسخه‌های ویندوز، هر نسخه از ویندوز 10، حداقل برای 18 ماه پشتیبانی خواهد شد که یعنی تا زمان ارایه یک نسخه جدید‌، ویندوز شما به دریافت آپدیت‌های امنیتی و دریافت ویژگی‌های ثانویه جدید ادامه خواهد داد.

شما از چه روش‌هایی برای دریافت به‌روز‌رسانی‌های جدید استفاده می کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

110 پست
حسام یزدانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محسن
پاسخ دهید شنبه 29 مهر 1396

جناب یزدانی. من این تظیمات رو در 2 سیستم با ویندوز 10 پرو دارم ولی در سیستمی با وین 10 هوم اصلا این تنظیمات وجود ندارد!! هر سه سیستم هم آپدیت هستند. بنظر شما علت نسخه ویندوز هست یا چیز دیگه؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,