ویندوز ۱۰ می تواند مقدار پهنای باند دستگاه شما را برای سیستم دانلود و آپلود و به روز رسانی اپلیکیشن ها به طور خودکار تنظیم کند. با این حال، با انتشار بیلد ۱۶۲۳۷، ویندوز ۱۰ یک مجموعه جدید از گزینه ها را معرفی کرده است که به شما اجازه می دهد تا پهنای باند دینامیک تخصیص یافته را برای مشخص کردن مقدار دقیقی که کامپیوتر شما برای به روز رسانی ها استفاده می کند، تنظیم کنید. در ادامه با وینفون همراه باشید.

اگر چه هدف این گزینه اضافه شده، کاهش پهنای باند مصرفی بوده است، ولی این اجازه را می دهد که دستگاه را برای استفاده کامل از پهنای باند در دسترس برای دانلود بیلدهای اینسایدر ویندوز ۱۰ از طریق Windows Update و در نتیجه دانلود سریع تر آن ها پیکربندی کنید.

اگر شما پیش از این گزینه Delivery Optimization را فعال کرده اید تا اجازه دهید دستگاه شما به روز رسانی ها را از دستگاه های دیگر در شبکه محلی و در اینترنت علاوه بر سرور های مایکروسافت دانلود کند، پیش نمایش ها می توانند حتی سریع تر دانلود شوند.

حالا ما در این مطلب قصد داریم روش بالاتر بردن سرعت دانلود بیلدهای ویندوز ۱۰ را از دو طریق به شما آموزش دهیم.

نحوه دانلود سریع تر بیلدهای اینسایدر با استفاده از تنظیمات

اگر می خواهید اجازه دهید که ویندوز ۱۰ از کل پهنای باند موجود در دستگاه شما برای دانلود سریع تر بیلدهای پیش نمایش اینسایدر استفاده کند، این مراحل را دنبال کنید:

 1. Settings را باز کنید.
 2. روی Update & Security کلیک کنید.
 3. روی لینک Advanced options کلیک کنید.
 4. روی لینک Delivery Optimization کلیک کنید.
 5. سوئیچ Allow downloads from other PCs را روی حالت روشن قرار دهید.
 6. گزینه PCs on my local network, and PCs on the internet را انتخاب کنید.
 7. روی لینک Advanced options کلیک کنید.
 8. در زیر بخش “Download settings”، تیک Limit how much bandwidth is used for downloading updates in the background را بزنید.
 9. با استفاده از اسلایدر (نوار لغزنده) به Windows Update اجازه دهید تا از ۱۰۰ درصد پهنای باند موجود در دستگاه شما استفاده کند.

پس از انجام مراحل، Windows Update باید بیلدهای پیش نمایش جدید ویندوز ۱۰ را سریع تر از قبل دریافت کند.

در هر زمانی می توانید با استفاده از همان دستورالعمل ها به تنظیمات قبلی بازگردید، اما در مرحله ۵، مطمئن شوید که گزینه را به انتخاب قبلی خود تغییر داده باشید و در مرحله ۸، گزینه تنظیمات دانلود را پاک کنید یا نوار لغزنده را به درصدی که قبلا داشت برگردانید.

در حالی که ما روی تنظیمات دانلود تمرکز کردیم، در صفحه Advanced options، همچنین می توانید مقدار مشخصی از پهنای باند دستگاه خود را برای بارگذاری به روز رسانی ها در دستگاه ها روی شبکه اینترنت خود تنظیم کنید.

نحوه دانلود سریع تر بیلدهای اینسایدر با استفاده از Group Policy

به همین ترتیب، اگر شما ویندوز ۱۰ پرو را اجرا می کنید، این امکان وجود دارد که برای تنظیم Delivery Optimization از Group Policy استفاده کنید، که مراحل آن به صورت زیر است:

 1. با استفاده از کلیدهای Windows key + R ابزار Run را اجرا کنید.
 2. عبارت gpedit.msc را تایپ کرده و OK را بزنید تا Local Group Policy Editor باز شود.
 3. به مسیر زیر بروید:
  Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Delivery Optimization
 4. در بخش سمت راستی، روی Download Mode دوبار کلیک کنید.
 5. گزینه Enabled را انتخاب کنید.
 6. در زیر بخش “Options”، از منوی کشویی “Options” استفاده کرده و گزینه Internet (3) (معادل گزینه “PCs on the local network, and PCs on the Internet” در اپلیکیشن تنظیمات) را انتخاب کنید.

 7. روی Apply کلیک کنید.
 8. روی OK کلیک کنید.
 9. در بخش سمت راستی، روی Maximum Download Bandwidth (percentage) (معادل گزینه “Download settings” در اپلیکیشن تنظیمات) دوبار کلیک کنید.
 10. گزینه Enabled را انتخاب کنید.
 11. در زیر بخش “Options”، پهنای باند دانلود را به صورت درصد وارد کنید. از آنجا که ما می خواهیم بیلدهای اینسایدر ویندوز ۱۰ سریع تر دانلود شوند، ۱۰۰ را وارد کنید.

 12. روی Apply کلیک کنید.
 13. روی OK کلیک کنید.

پس از اتمام مراحل، درست مثل استفاده از اپلیکیشن تنظیمات، کامپیوتر شما اکنون باید بیلدهای پیش نمایش اینسایدر ویندوز ۱۰ را سریع تر دانلود کند.

شما همیشه می توانید تغییرات را به همان ترتیب گفته شده با حالت قبل برگرداندید، اما در مرحله شماره ۵ و شماره ۱۰، گزینه Not configured را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که استفاده از گزینه Policy Policy، منجر به نمایش یک پیام با مضمون Some settings are managed by your organization در اپلیکیشن تنظیمات خواهد شد، که مدتی پس از غیرفعال کردن Policy از بین خواهد رفت.

در حالی که توانایی کنترل پهنای باند مورد استفاده برای دانلود و آپلود به روز رسانی ها در اپلیکیشن تنظیمات بخشی از به روز رسانی آینده ویندوز ۱۰، موسوم به  به روز رسانی فال کریترز است، گزینه های Policy Policy در سیستم عامل برای مدت زمان زیادی است در دسترس هستند.

جمع بندی

اگر چه این ترفندها می تواند به شما برای سرعت بخشیدن به فرآیند دانلود بیلدهای اینسایدر کمک کند، ولی باید توجه داشته باشید که اختصاص دادن مقدار زیادی پهنای باند برای به روز رسانی ها با استفاده از گزینه های پیشرفته Deliver Optimization می تواند بر تجربه اینترنت شما تأثیر منفی بگذارد. اگر این موضوع برای شما یک نگرانی است، شما می توانید این تنظیمات را تنها زمانی که یک بیلد جدید منتشر می شود را فعال کنید، یا به سادگی اجازه دهید ویندوز ۱۰ به صورت پویا پهنای باند را برای شما بهینه سازی و تنظیم کند.

همچنین این تنظیمات رفتار پهنای باند را فقط در دستگاه شما تنظیم می کنند، نه در شبکه، به این معنی که اگر سایر دستگاه های متصل به شبکه، اینترنت شما را مصرف کنند، سرعت دانلود روی دستگاه شما تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

منبع : وینفون
1634 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
mohammad reza
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه 6 شهریور 1396

سلام،ویندوز اپدیت برا من کار نمیکنه روی صفر درصد گیر کرده اینسایدر هم نیستم،ویندوز رو ریست هم کردم ولی فایده نداره،اصلا توی تسک منیجر هم که میرم قسمت پروفرمنس(اگه اشتباه نکنم،همونجا که نمودار سی پی یو و وای فای و… هست) نمودار وای فای روی صفر هست یعنی از نت استفاده نمیشه،ولی وقتی با اج صفحه باز میکنم نموداره تکون میخوره و صفحه هم باز میشه،چه طور درسش کنم؟اینسایدر هم نیستم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,