ریمیکس ویدیو در ویندوز 10 Fall Creators

حدودا 5 سال بود که سیستم عامل ویندوز از یک ادیتور ویدیوی داخلی برای ویرایش یا ساخت ویدیوهای مختلف محروم بود و جای خالی آن در اکوسیستم ویندوز حس می شد. اما در به روزرسانی جدید فال کریترز ویندوز 10 این مشکل به لطف به روز رسانی اپلیکیشن Photos حل شده است.

اگه نگاهی به گذشته بیندازیم قبلا اپلیکیشن Movie Maker این نقش را بازی می کرد اما مایکروسافت آخرین بار در سال 2012 آن را به روز رسانی کرد و تا ژانویه 2017 خبری نبود تا با یک نام و ظاهر جدید در بیلد های ابتدایی به روز رسانی فال کریترز در اختیار اینسایدر ها قرار گرفت. اپلیکیشن Story Remix که آمده بود تا به عنوان یک ویرایشگر ویدیوی پایه در ویندوز مثل چیزی که در مکینتاش با اپلیکیشن iMovie مشاهده می کنیم عمل کند. البته بعدا مایکروسافت آن را با اپلیکیشن Photos ترکیب کرد و این اپلیکیشن درواقع جزئی از ویژگی های اپلیکیشن Photos ویندوز 10 در به روز رسانی فال کریترز قرار گرفت.

البته همانطور که گفتیم این اپلیکیشن، اپلیکیشنی ساده برای ویارایش ویدیو ها و ساخت استوری ها برای افرد معمولی است و افراد حرفه ای قطعا نخواهند توانست انتظارات خود را از این اپلیکیشن برآورده کنند و با این اپلیکیشن تنها خواهید توانست برای ویدیوها صداگذاری کنید یا عکس ها را تبدیل به ویدیو و متن روی آن ها بنویسید. در ادامه با ما همراه باشید تا به آموزش بخش های مختلف یک نمونه ویرایش یا ریمیکس ویدیو در ویندوز 10 فال کریترز بپردازیم.

1- وارد کردن یک ویدیو (Import)

چگونه در به روز رسانی Fall Creators ویندوز 10 یک ویدیو را ویرایش یا ریمیکس کنیم؟

قبل از به روز رسانی فال کریترز وارد کردن یک عکس یا یک ویدیو در اپلیکیشن Photos کار نسبتا مشکلی بود اما الان بسیار راحت شده و شما می توانید از یک فولدر یا دستگاهی که وصل است عکس یا ویدیو وارد کنید.

2- ساخت (Create)

ریمیکس ویدیو در ویندوز 10 Fall Creators

در این قسمت به راحتی می توانید گزینه Video Remix را انتخاب و عکس ها و ویدیوهایی که می خواهید در ویدیوی ترکیبی باشند را انتخاب کنید. همچنین برای ویرایش یک ویدیو هم می توانید از گزینه دوم استفاده و ویدیوی دلخواهتان را انتخاب و روی آن تغییرات را اعمال کنید. در ادامه هر دو مورد را بررسی خواهیم کرد.

3- ریمیکس (Remix)

ریمیکس ویدیو در ویندوز 10 Fall Creators

در این بخش برخی پردازش ها انجام می شود و یک ویدیوی ریمیکس شده تحویل شما می شود که شامل یک سری فیلترها، افکت ها و موزیک پس زمینه است که می توانید از آن خروجی گرفته یا آن را به اشتراک بگذارید. اما اگر از هر استایلی خوشتان نیاید می توانید دوباره روی Remix it for me را بزنید تا برایتان استایل دیگری را انتخاب کند تا به استایل دلخواهتان برسید. همچنین برای کنترل بیشتر ویدیو توسط خودتان و تغییر موارد دلخواه می توانید از گزینه Edit Video  استفاده کنید.

4- ویرایش ویدیو (Edit Video)

ریمیکس ویدیو در ویندوز 10 Fall Creators

اگر بخواهید ویدیویتان را ویرایش کنید در این قسمت می توانید همه چیز را کنترل کنید. برش، فیلترهای مختلف، متن، حرکت و افکت های سه بعدی همه در این بخش قابل تنظیم هستند. شما همچنین می توانید عکس یا ویدیوی دلخواهی را از ویدیو حذف کنید یا یک عکس یا ویدیوی جدید اضافه کنید. تنظیم زمان هر قسمت و تغییر موزیک پس زمینه از دیگر تغییراتی است که در این بخش قابل انجام هستند.

5- برش (Trim)

ریمیکس ویدیو در ویندوز 10 Fall Creators

کار کردن با این قسمت بسیار ساده است تنها کافیست قسمت ابتدایی و انتهایی که می خواهید را انتخاب کنید و از ویدیوی اصلی برش بزنید. در طول این زمان هر کجا که خواستید می توانید با زدن کلید Space ویدیو را پخش و متوقف نمایید تا به نقطه دلخواه خود برسید.پس از انتخاب قسمت دلخواه بر روی Done کلیک کنید تا ویدیو آماده شود.

6- فیلترها (Filters)

ریمیکس ویدیو در ویندوز 10 Fall Creators

در بخش فیلترها هم فیلترهای مختلفی برای اعمال روی تصاویر یا ویدیوها در نظر گرفته شده که می توانید از آن استفاده کنید اما نکته منفی آنجاست که بر روی یک ویدیو از ابتدا تا انتها تنها یک فیلتر می توان اعمال کرد و برای بخش های مختلف آن فیلترهای مختلف نمی توان در نظر گرفت.

7- عنوان ها (Titles)

ریمیکس ویدیو در ویندوز 10 Fall Creators

در بخش عنوان ها هم می توانید متن ها مورد نظرتان را روی هر قسمت ویدیو بنویسید. در این قسمت شما 6 خانواده فونت و 6 جایگاه قرارگیری متن خواهید داشت که به دلخواه می توانید هر یک را انتخاب و قرار دهید.

8- حرکت (Motion)

ریمیکس ویدیو در ویندوز 10 Fall Creators

از این قسمت می توانید برای اعمال حرکت روی عکس ها استفاده کنید. اینکه در هر قسمت هر عکس چه افکتی داشته باشد در این قسمت تنظیم می شود. البته برای ویدیوها کاربردی ندارد و تغییری روی ویدیوها اعمال نمی کند ولی برای تصاویر بخش خوبی است.

9- موسیقی (Music)

ریمیکس ویدیو در ویندوز 10 Fall Creators

اپلیکیشن به صورت خودکار با توجه به زمان بندی استوری شما و تعداد تصاویر و نوع افکت ها موسیقی پیشنهاد می دهد اما شما نیز می توانید به طور دلخواه از لیست پیشنهادی موسیقی ها یک موسیقی دیگر انتخاب کنید یا موسیقی دلخواهتان را از کامپیوتر برگزینید.

10- نوشتن (Inking)

ریمیکس ویدیو در ویندوز 10 Fall Creators

این قابلیت در رابط کاربری ادیت ویدیو دیده نمی شود اما وقتی یک کلیپ شخصی را ویرایش کنید آن را خواهید دید و می توانید با امکانات مختلف قلم روی ویدیو بنویسید.

11- افکت های سه بعدی (3D Effects)

ریمیکس ویدیو در ویندوز 10 Fall Creators

افکت های سه بعدی حرفه ای یاد آور اپلیکیشن افتر افکت شرکت ادوبی هستند اما مایکروسافت هم چشمه ای از این قابلیت ها را در ادیت ویدیو قرار داده است. به راحتی می توانید هر افکت سه بعدی که بخواهید را انتخاب و روی استوری خود قرار دهید.

12- خروجی یا اشتراک گذاری (Export or Share)

ریمیکس ویدیو در ویندوز 10 Fall Creators

زمانی که ویدیویتان را تکمیل کنید برای خروجی گرفتن یا به اشتراک گذاری آن مایکروسافت سه گزینه در اختیارتان می گذارد که به واسطه آن ها می توانید یک خروجی از ویدیو در محیط کامپیوترتان بگیرید یا اینکه آن را از طریق ایمیل یا هر اپلیکیشن یونیورسالی که قابلیت اشتراک گذاری ویدیو را داشته باشد به اشتراک بگذارید.

13- جست و جو

ریمیکس ویدیو در ویندوز 10 Fall Creators

در بخش جست و جو امکانات ویژه ای آماده شده تا به راحتی هر عکسی که خواستید را پیدا کنید. در قسمت اول سیستم هوشمند ویندوز چهره هر شخص را از اشخاص دیگر جدا کرده و به شما نشان می دهد از هر شخص چه تعداد عکس دارید. همچنین می توانید بر اساس موقعیت مکانی ثبت شده برای هر عکس جست و جو کنید و عکس خاصی را پیدا کنید. یا اینکه از تگ هایی که روی عکس ها زده اید عکس دلخواهتان را بیابید. در حالت کلی در بخش جست و جو مایکروسافت همه چیز را برای اینکه عکسی را از قلم نیندازید مهیا کرده است.


عملکرد این سیستم مایکروسافت را چطور ارزیابی می کنید؟

منبع :

PCMAG

147 پست
امیرحسین شعبانی نژاد
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
حمیدرضا
پاسخ دهید یکشنبه 21 آبان 1396

عالی بود ممنون

رضا
پاسخ دهید چهارشنبه 24 آبان 1396

رایگانه یا پولی؟🤔

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,