با این که خیلی از کاربران ترجیه می‌دهند که به طور کامل ویندوز 8 را از یاد ببرند، هنوز کاربرانی هستند به منوی استارت تمام صفحه‌ی این سیستم عامل علاقه‌ی زیادی دارند، مخصوصاً کاربرانی که از ویندوز در تبلت‌ها و دستگاه‌های لمسی استفاده می‌کنند.

در این آموزش به شما یاد خواهیم داد که چگونه منوی استارت تمام صفحه‌ی ویندوز 8 را در ویندوز 10 فعال کنید. انجام این کار بسیار ساده است و تنها کافیست قدم‌های زیر را به ترتیب دنبال کنید.

در صفحه کلید، کلیدهای Windows + I را فشار دهید تا اپلیکیشن Settings باز شود. در صفحه‌ی اصلی اپلیکیشن Settings، روی دسته بندی Personalization کلیک کنید.

در لیست سمت چپ، روی قسمت Start کلیک کنید. حالا در منوی سمت راست آن صفحه، گزینه‌ی Use Start Full Screen را روشن کنید.

و به همین راحتی نمای منوی استارت سیستم عاملتان به حالت تمام صفحه تغییر می‌کند و دفعه‌ی بعدی که منوی استارت را باز کنید، همانند ویندوز 8 تمام صفحه را پوشش خواهد داد.

و البته بهتر است بدانید با این که منوی استارت جدید از لحاظ اندازه شبیه به منوی استارت ویندوز 8 است، کارایی‌اش دقیقاً شبیه به آن نیست و از ویژگی‌های منوی استارت ویندوز 10، مانند قسمت جست و جوی خود ویندوز 10 و دکمه‌های مخصوص خود ویندوز 10 برخوردار است. ولی با وجود این تفاوت‌ها، شباهت‌های آن دو بسیار زیاد است.

منبع :

HOW TO GEEK

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,