مایکروسافت اج مرورگری است که از ابتدای عرضه ویندوز 10 همراه آن بوده است، طی این مدت این مرورگر روز به روز بهتر شده است، اما در این میان جای خالی یک قابلیت کاربردی در آن خالی بود چرا که در واقع مایکروسافت اج فاقد حالت تمام صفحه مناسب بود، البته به‌روزرسانی فال کریترز سرانجام این کمبود را برطرف ساخته است.حالت تمام صفحه کامل در مرورگر اج یکی از  خواسته های پیوسته کاربران ویندوز 10 بود، این قابلیت پیشتر در اینترنت اکسپلورر از زمان ویندوز 8 وجود داشت، اما خلف مدرن اینترنت اکسپلورر فاقد این قابلیت بود.

یکی از قابلیت های خوبی که به‌روزرسانی فال کریترز به‌همراه داشته امکان استفاده از مرورگر اج در حالت تمام صفحه است که قدم خوبی در جهت بهبود تجربه کاربری هنگام استفاده از این مرورگر محسوب می‌شود. البته حالت تمام صفحه مرورگر اج هنوز به بلوغ و پختگی کامل خود نرسیده است، چرا که هنگام ورود به حالت تمام صفحه امکان جستجو یا تغییر آدرس در نوار آدرس مرورگر وجود ندارد. بنابراین کاربر برای تغییر آدرس در حالت تمام صفحه مجبور است تا از حالت تمام صفحه خارج شده و آدرس مورد نظر خود را در نوار آدرس وارد سازد.

چگونه حالت تمام صفحه را در مایکروسافت اج فعال کنیم:

  • برای فعال کردن حالت تمام صفحه مرورگر اج کافی است بر منوی … در گوشه سمت راست بالای تصویر کلیک کرده، سپس روی آیکون پیکان شکل در کنار زوم کلیک کنید.
  • برای خروج از حالت تمام صفحه، در صورتی که دستگاه شما نمایشگر لمسی دارد با پایین کشیدن صفحه از قسمت فوقانی آن، مرورگر از حالت تمام صفحه خارج می‌شود، اما اگر کامپیوتر شما فاقد صفحه لمسی است و از موس استفاده می‌کنید، با کلیک کردن روی آیکون پیکان شکل می‌توانید از این حالت خارج شوید.
  • فعال شدن حالت تمام صفحه با استفاده از کلید F11 هنگامی که کلید Fn فعال باشد، نیز ممکن است.

آیا شما نیز به‌روزرسانی فال کریترز را دریافت کرده‌اید؟ آیا پیشتر منتظر ارایه چنین قابلیتی در مایکروسافت اج بوده‌اید؟ در بخش نظرات مانند همیشه منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم.

 

منبع : وینفون
1141 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
zaryab
پاسخ دهید پنجشنبه 27 مهر 1396

انقدر خوب شده که تقریبا مرورگر اصلیم شده، حرف نداره سرعتش الان

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,