در ویندوز 10، Windows Defender Application Guard قابلیتی است که با استفاده از تکنولوژی Hyper-V مایکروسافت اج را در سطح سخت افزاری از ویندوز مجزا می‌کند تا از دستگاه شما و اطلاعاتتان در برابر بدافزارها و دیگر تهدیدات محافظت کند.

Application Guard قابلیت جدیدی در ویندوز 10 نیست، این قابلیت در واقع در به‌روزرسانی کریتورز پاییزی ویندوز 10 معرفی شد ولی تنها در نسخه‌ی Enterprise ویندوز 10 وجود داشت. در به‌روزرسانی آوریل ویندوز 10 (نسخه‌ی 1803) این قابلیت در تمامی دستگاه‌هایی که دارای ویندوز 10 Pro هستند و پردازنده‌هایشان از قابلیت Virtualization پشتیبانی می‌کند قابل دسترسی است.

در این آموزش، به شما یاد خواهیم داد که چگونه Windows Defender Application Guard را در مایکروسافت اج در ویندوز 10 فعال کنید. به یاد داشته باشید برای فعال سازی این قابلیت به نسخه‌ی Pro ویندوز 10 و به‌روزرسانی آوریل ویندوز 10 نیاز دارید.

چگونگی فعال سازی Application Guard در مایکروسافت اج

  1. ابتدا Control Panel را باز کنید.
  2. بر Programs کلیک کنید.
  3. بر لینک Turn Windows Features On or Off کلیک کنید. (مطابق تصویر)
  4. گزینه‌ی Windows Defender Application Guard را تیک دار کنید.
  5. بر دکمه‌ی OK کلیک کنید.
  6. بر دکمه‌ی Restart Now کلیک کنید.

نکته: اگر گزینه‌ی Windows Defender Application Guard در قدم شماره 4 به رنگ طوسی است، احتمال زیاد به این علت است که سخت افزار شما از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند.

چگونگی استفاده از Application Guard

پس از انجام قدم‌های بالا، دیگر می‌توانید مایکروسافت اج را با استفاده از Windows Defender Application Guard اجرا کنید. قدم‌های زیر را برای انجام این کار دنبال کنید:

  1. مایکروسافت اج را اجرا کنید.
  2. بر گزینه‌ی منو در بالا سمت راست کلیک کنید. (آیکون …)
  3. گزینه‌ی New Application Guard Window را انتخاب کنید.

بعد از انجام این قدم‌ها، یک محیط مجازی به طور خودکار ایجاد می‌شود تا مایکروسافت اج را به طور کامل از کامپیوتر شما جدا کند.

اگر بار اول است که از Application Guard استفاده می‌کنید، مدتی طول خواهد کشید تا مایکروسافت اج دوباره اجرا شود ولی در دفعات بعد این کار سریع‌تر انجام خواهد شد.

پس از آن که مایکروسافت اجرا شد، می‌توانید با این این مرورگر (یا مرورگر اینترنت اکسپلورر) در سایت‌هایی که دارای محتوای خطرناک و غیر قابل اطمینان هستند با خیال راحت به جست و جو بپردازید. این جست و جو در محیط Hyper-V دیگری که جدا از ویندوز 10 است انجام می‌شود و اگر سایتی اقدام به انتقال ویروس به دستگاه شما کند، دستگاه شما آسیب نخواهد دید.

همچنین در هر زمانی هم که خواستید می‌توانید Application Guard را غیر فعال کنید. برای این کار، در قسمت اول آموزش در قدم شماره‌ی 4، تیک گزینه‌ی Windows Defender Application Guard را بردارید.

منبع :

Windows Central

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,