بعد از اینکه گوگل حالت مطالعه (reader mode) را به مرورگر کروم نسخه دسکتاپ اضافه کرد، این ویژگی در کانال Canary مرورگر مایکروسافت اج جدید نیز در دسترس قرار گرفت. از آنجایی که مرورگر اج جدید از حالت مطالعه کروم که توسط DOM Distiller ارائه شده، استفاده نمی‌کند. در این مقاله آموزشی قصد داریم با نحوه فعال کردن حالت Reader View در مرورگر مایکروسافت اج مبتنی بر کرومیوم آشنا شویم.

Reader View جزئی از ساختار درونی اج کلاسیک است، و مایکروسافت به سادگی آن را به مرورگر کرومیوم خود متصل کرده است.

حالت مطالعه در مرورگر چگونه حالتی است؟

در حال حاصر تمام مرورگرها با حالت مطالعه ارائه می‌شوند. زمانی که این حالت فعال باشد، عناصر مزاحمی چون تبلیغات، نوار کناری، عناصر جهتی بر روی صفحه وب حذف شده و محیط مناسبی برای مطالعه ایجاد می‌شود.

اگر شما از اج کلاسیک استفاده می‌کنید، و در حال استفاده از صفحه وبی باشید که این امکان را در اختیار دارد، مرورگر آیکون کتاب باز (open book) را به نمایش می‌گذارد، و شما برای استفاده از این حالت باید بر روی آیکون کلیک کرده تا وارد حالت Reader view شوید.

مشابه اج کلاسیک، مرورگر اج کرومیوم نیز آیکون کتاب باز ارائه می‌کند، اما قبل از آن باید بدانید که Reader view هنوز در کرومیوم اج در دسترس نیست، و مایکروسافت وعده داده که به زودی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت، ولی لازم نیست منتظر آن بمانید، چرا که در edge://flags page آن را خواهید یافت.

فعال کردن Reader View در مرورگر مایکروسافت اج مبتنی بر کرومیوم

  • به edge://flags بروید.
  • عبارت ” Microsoft Edge Reading View” را بیابید.

  • گزینه ” Enabled” را انتخاب کنید.
  • مرورگر را ریستارت کنید.

برای خروج از حالت Reader View، باید دوباره بر روی آیکون کتاب باز کلیک کنید، پس از آن مقاله اصلی به حالت قبل باز گردانده خواهد شد.

منبع :

TECHDOWS

164 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,