در این مقاله روش فعال کردن حالت “مزاحم نشوید” را در ایکس باکس وان توضیح داده ایم. به کمک این قابلیت قادر خواهید بود تا از ایجاد مزاحمت  پیام ها و دعوت هایی که دوستانتان برایتان ارسال می کنند به سادگی جلوگیری کنید. در ادامه با وینفون همراه باشید.

ایکس باکس وان شامل مجموعه زیادی از محصولات و برنامه های ارتباطی می باشد که حالا به کمک Xbox Live  و از بین رفتن فاصله ی میان پلتفرم های مختلف مایکروسافت، امکان ارتباط این کنسول با تمامی این پلتفرم ها وجود دارد. هر چند که امکان ارتباط با دوستان از جمله نکات برای تجربه هر چه بهتر بازی ها است، اما گاهی اعلان ها و notification ها باعث ایجاد مزاحمت می شوند و ممکن است در روند بازی شما تاثیر گزار باشند.

حالت “مزاحم نشوید” ویژگی است که به منظور جلوگیری از notification و اعلان های مزاحمی است که در زمانی که در حال بازی یا تماشای فیلم بر روی کنسول خود هستید طراحی شده است. مشابه با ویژگی که در تلفن های هوشمند و موبایل ها وجود دارد، زمانی که این حالت فعال گردد با وجود اینکه اتصال شما به اینترنت حفظ خواهد شد و همچنان به شبکه متصل خواهید بود اما از نمایان شدن اعلان ها به نوعی جلوگیری خواهد شد. البته notification های مرتبط با سیستم و کنسول همانند اعلان هایی که برای Achievements در بازی ها نمایان می شوند همچنان نمایان خواهند شد و این حالت مانع از این اعلان ها نخواهد شد. ولی قطعا با فعال کردن این ویژگی تعداد اعلان های مربوط به Xbox Live به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.

(توجه: قابلیت استفاده از ویژگی “مزاحم نشوید” در حال حاضر تنها محدود به افرادی می شود که آخرین نسخه ارایه شده از  Insider Program ایکس باکس را داشته باشند، هر چند انتظار می رود که این ویژگی به تازگی به صورت گسترده تر ارایه می شود.)

روش فعال کردن ویژگی “مزاحم نشوید” در ایکس باکس وان

مزاحم نشوید ویژگی ای است که برای هر پروفایل موجود در کنسول به صورت مجزا فعال خواهد شد. به این معنی که برای تنها پس از برقراری ارتباط آن پروفایل با Xbox Live این گزینه قابلیت فعال شدن را خواهد داشت. زمانی که این گزینه انتخاب و فعال شود بلافاصله عمل خواهد کرد و آثار آن مشخص خواهد بود. مراحل فعال سازی این ویژگی به صورت زیر می باشد.

  1. دکمه Xbox Button را بر روی دسته ایکس باکس خود فشار دهید.
  2.  LB را چهار بار فشار دهید تا به منوی Sing in برسید.
  3. پروفایل خود را انتخاب کنید.
  4. روی گزینه ها پایین بیایید تا به گزینه Apear Online برسید.
  5. A را فشار دهید.
  6. و در نهایت گزینه Do Not Disturb را انتخاب کنید.

پس از فعال سازی وضعیت شما برای سایر اعضای Xbox Live به صورت “مشغول” (Busy) به نمایش در خواهد آمد، حتی برای کسانی که عضو Insider Program ایکس باکس نیستند. و در نهایت باید به این نکته توجه داشت که این ویژگی تا زمانی که به صورت دستی دوباره از کار انداخته نشود فعال باقی خواهد ماند.

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

94 پست
شایان حسین زاد
او کارشناس مهندسی برق قدرت است. به فوتبال علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های کامپیوتری و فیلم و موسیقی کند. شایان اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,