گوشی های هوشمند دارای دوربین های خوبی هستند. البته دوربین گوشی های هوشمند هنوز نمی توانند با دوربین های DSLR رقابت کنند. عکس هایی که ثبت می کنید، ممکن است زیبا باشند، اما همیشه خوب نیستند. در ادامه با این آموزش همراه وینفون باشید.

دلیل این مشکل این است که کاربر معمولی در هنگام عکس گرفتن در مورد نور یا ترکیب بندی چیزی نمی داند. تقلب ساده ای که می توانید از آن استفاده کنید، این است که غلظت رنگ ها در تصاویر خود بیشتر کنید. البته شما نباید این را به صورت دستی انجام دهید و می توانید از قابلیت Enhance در برنامه فوتوز استفاده کنید.

بهبود کیفیت تصاویر در برنامه Photos

تصویری را که می خواهید کیفیت آن را بهبود دهید، در برنامه فوتوز باز کنید. بالای صفحه روی دکمه Edit کلیک کنید تا صفحه جدید باز شود.

برنامه Photos دارای چندین گزینه برای ویرایش است. هنگامی که شما به حالت ویرایش سوییچ می کنید، گزینه Enhance به طور پیش فرض در دسترس است. شما می توانید کیفیت عکس اصلی را ارتقاء دهید و یا می توانید از فیلترها استفاده کنید تا رنگ ها را در تصویر افزایش دهید. شما می توانید با کشیدن خط موجود در زیر گزینه “Enhance your photo” کنترل کنید که رنگ تصویر چقدر افزایش بدهید. فقط مراقب باشید که حد مناسب آن را فراموش نکنید.

ایده خوبی است که تصویر بهبود یافته را عنوان یک کپی ذخیره کنید و آن را نادیده نگیرید. پس از آن شما می توانید کیفیت دو تصویر را با هم مقایسه کنید تا متوجه تغییر بسیار خوب عکس شوید.

نتیجه گیری

بهبود تصویر، کار درستی نیست، اما اگر شما قصد داشته باشید که عکس را برخی از مکان های خود انتخاب کنید، ممکن است معلوم شود که آن را ویرایش کرده اید. عکاسان حرفه ای نیز عکس های خود را بهبود می بخشند، اما آن ها از برنامه هایی مانند برنامه فوتوز ویندوز 10 استفاده نمی کنند. علاوه بر این آن ها عکس های خود را فرمت RAW و نه JPEG هایی که کاربران عادی از آن استفاده می کنند. نکته این است که شما نباید انتظار همان نتایج را داشته باشید.

این ابزار برای کارهای کوچک و معمولی ارزش استفاده دارد، هنگامی که رنگ ها را افزایش می دهد، تصاویر شارپ تر به نظر می رسند، در نتیجه به نظر می آید که کیفیت تصویر بالاتر رفته است. این ابزار ویرایش های زیادی را در سطح عکس انجام می دهد و فقط غلظت رنگ ها را افزایش نمی دهد.

باید فیلترها را به اندازه کافی مورد استفاده قرار دهید و ما نمی توانیم بگوییم که کدام فیلتر مناسب نوع عکس شما است. فیلترهای دیگر را امتحان کنید و یک آزمون آزمایش و خطا انجام دهید تا بهترین فیلتر  را برای عکس مورد نظر پیدا کنید.

منبع :

ADDICTIVETIPS

799 پست
پژمان قادرنژاد
او دانشجوی رشته کامپیوتر است. به بسکتبال و تکنولوژی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوه نوردی، طبیعت گردی و یوتیوب کند. پژمان اکنون نویسنده بخش برنامه و بازی وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,