anti-virus-software

حتما بسیاری از شما هم از ویندوز دیفندر به جای آنتی ویروس های مختلف بر روی ویندوز خود استفاده میکنید. ویندوز دیفندر ویندوز ۱۰ به دلیل یکپارچگی با سیستم عامل، کمترین استفاده را از منابع سیستم می برد و باعث کندی سیستم نمی شود. در کنار این ویژگی خوب، به نسبت دیگر آنتی ویروس ها عملکرد متعادلی را در مورد فایل ها دارد.

ویندوز دیفندر، بهتری آنتی ویروس برای کاربران معمولی ویندوز است. چرا که این نوع کاربران اطلاعات سازمانی ندارند و ویروس خاصی متوجه آن ها نیست و تنها ویروس های پیش پا افتاده و عادی که در میان دستگاه ها پخش می شوند وارد سیستم آن ها می شود. در این میان، ویندوز دیفندر به خوبی این فایل های مخرب را شناسایی و حذف می کند. همچنین پشتیبانی مایکروسافت از این انتی ویروس بومی، در جای خود بسیار امیدوار کننده است.

اکثر کاربران ایرانی، یک یا چند فایل کرک بر روی رایانه خود دارند و همیشه آن ها را از آنتی ویروس مخفی می کنند و دلیل آن بسیار روشن است: آنتی ویروس فایل های کرک را مخرب شناسایی می کند. البته در برخی موارد، بعضی فایل هایی که توسط خود کاربر ساخته شد اند نیز، توسط آنتی ویروس به صورت یک فایل مخرف شناسایی می شوند. به همین دلیل، کاربران همیشه به دنبال راهی برای نگاه داشنت این فایل ها و آنتی ویروس در کنار یک دیگر هستند.

پس برای این کار چه باید کرد؟

قدم اول: منوی استارت سیستم خود را باز کنید و در پایین و سمت چپ آن، بر روی “Settings” کلیک کنید تا صفحه تنظیمات سیستم باز شود. سپس بر روی قسمت “Update & Security” کلیک کنید تا وارد تنظیمات به روز رسانی شوید.

how to excluse a file in windows defender 1

قدم دوم: در سربرگ های سمت چپ، وارد بخش “Windows Defender” شوید و به پایین اسکرول کنید و در زیرشاخه های موجود در بخش “Exclusions”، گزینه “Add an Exclusion” را انتخاب کنید.

how to excluse a file in windows defender 2

در صفحه باز شده شما سه قسمت می بینید که به توضیح هر کدام می پردازیم:

  • Files And Folders
  • File Types
  • Processes

how to excluse a file in windows defender 3

Files and Folders: در این بخش، شما می توانید به راحتی یک فولدر، فایل، و یا حتی درایو را در لیست فایل های مورد اعتماد ویندوز دیفندر قرار دهید.

File Types: در این بخش، شما اسم و فرمت یک فایل را می نویسید و به سادگی آن فایل مورد اعتماد ویندوز دیفندر واقع می شود و هیچ گاه آن را اسکن نمی کند.

Processes: در این بخش شما می توانید یک فعالیت را در سیستم خود مورد اعتماد کنید. بدین شکل که یک فایل را در این لیست قرار می دهید و هرگاه آن فایل را باز کردید، تمامی فایل های مرتبط با آن که در کنار آن فعال می شوند هم مورد اعتماد هستند و یا می توانید در این بخش سایت ها را مورد اعتماد واقع کنید.

ویندوز دیفندر، بهترین آنتی ویروس رایگانی است که برای سیستم های کاربران عادی پیشنهاد می شود زیرا عملکرد متعادلی دارد و به خوبی از سیستم شما محافظت می کند.

منبع :

وینفون

302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ایمان
پاسخ دهید چهارشنبه 11 خرداد 1395

اموزش عالی بود ، من همیشه از طریق خود برنامه فایل های توی قرنطینه رو اعتماد سازی میکردم که دردسر زیادی داشت .
الان براحتی فایلامو اعتماد سازی کردم ممنون

mahdi
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

بسیار بسیار مفید منتظر آموزش های بعدیتان هستیم.

سعید
پاسخ دهید شنبه 26 شهریور 1395

واقعا ممنون..کار منو راه انداختین.تشکر.

پوریا
پاسخ دهید چهارشنبه 24 آبان 1396

ممنونم. مرسی از شما

Benyamin
پاسخ دهید پنجشنبه 28 دی 1396

خیلی خیلی ممنون از راهنمایی های عالیتو

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,