مرورگرهای مدرن اکثر اوقات پردازش‌های گرافیکی را به کارت گرافیک واگذار می‌کنند تا به شما تجربه‌ی بهتری در جست و جو در اینترنت ارائه دهند. با این کار، مقداری از بار پردازشی از CPU برداشته می‌شود که می‌توان برای دیگر کارها از آن استفاده کرد.

اگر کامپیوتر شما دارای بیش از یک کارت گرافیک است، ویندوز 10 به صورت خودکار، بهینه‌ترین کارت گرافیک را برای پردازش‌های گرافیکی مایکروسافت اج انتخاب می‌کند، ولی لزوماً به معنی نیست که قوی‌ترین کارت گرافیک برای این کار انتخاب می‌شود. در به‌روزرسانی آوریل ویندوز 10، شما دیگر می‌توانید به صورت دستی کارت گرافیکی را که مایکروسافت به صورت پیش فرض برای پردازش‌های گرافیکی استفاده می‌کند را انتخاب کنید و از طریق آن، کارایی را در این مرورگر افزایش دهید.

در اپلیکیشن Settings، بخش جدیدی به نام Graphic Settings اضافه شده است که به شما اجازه‌ی مدیریت کارایی کارت گرافیک‌ها را به صورت اختصاصی در هر اپلیکیشن را می‌دهد. سازندگان کارت‌های گرافیک مانند AMD و Nvidia دارای پنل‌های کنترل کننده خودشان به قابلیت‌ها و گزینه‌های مشابه هستند، ولی شما می‌توانید به صورت مستقیم در اپلیکیشن Settings ویندوز 10 این کار را انجام دهید.

در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد که در به‌روزرسانی آوریل ویندوز 10 چگونه با استفاده از تنظیمات جدید موجود در Settings مایکروسافت اج را وادار به استفاده از قوی‌ترین پردازنده گرافیکی کنید.

چگونگی تغییر پردازنده گرافیکی پیش فرض مایکروسافت اج به منظور بهبود کارایی

 1. وارد اپلیکیشن Settings شوید.
 2. بر Settings کلیک کنید.
 3. بر Display کلیک کنید.
 4. بر Graphic Settings کلیک کنید.
 5. در منوی کرکره‌ای زیر Choose an app to set preference گزینه‌ی Universal app را انتخاب کنید.
 6. در منوی کرکره‌ای دومی، مایکروسافت اج را انتخاب کنید.
 7. بر دکمه‌ی Add کلیک کنید.
 8. در لیست زیر آن، مایکروسافت اج را انتخاب کنید.
 9. بر دکمه‌ی Options کلیک کنید.
 10. گزینه‌ی High Performance را انتخاب کنید (اگر که می‌خواهید به منظور ذخیره‌ی باتری، کارایی را کاهش دهید، گزینه‌ی Power Saving را به جای آن انتخاب کنید).
 11. بر دکمه‌ی Save کلیک کنید.

پس از انجام موارد بالا، مایکروسافت اج را اجرا کنید و این مرورگر دیگر باید از قوی‌ترین کارت گرافیک برای پردازش‌های گرافیکی استفاده کند.

اگر خلاف انتظارتان به مشکلی برخوردید، مانند استفاده بیش از حد از کارت گرافیک، یا دیگر مشکلات مربوط به کارایی این مرورگر، می‌توانید از همین قدم‌ها برای Troubleshoot کردن و رفع مشکلات مربوط به کارایی کارت گرافیک و تسریع سخت افزاری استفاده کنید. به یاد داشته باشید که مشکلات در پردازش‌های گرافیکی می‌تواند منشا دیگری نیز داشته باشد، مانند به‌روز نبودن درایور کارت گرافیکتان. در این جور موارد، نیاز است که درایور کارت گرافیکتان را به‌روزرسانی کنید، تا مشکلات مربوط به کارت گرافیک رفع شود.

اگر هم می‌خواهید که این تغییرات را به اول بازگردانید، یا این که به مشکلات دیگری برخوردید، می‌توانید از همین قدم‌ها استفاده کنید، ولی در قدم شماره 5، در قسمت مایکروسافت اج در لیست پایین، بر دکمه‌ی Remove کلیک کنید (مطابق تصاویر بالا).

منبع :

Windows Central

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,