مایکروسافت اج مرورگر پیش فرض در ویندوز 10 است. این مرورگر، اپلیکیشنی یونیورسال (اپلیکیشن UWP) است و دارای رابط کاربری ساده و موتور رندر پرسرعت است و از افزونه‌ها نیز پشتیبانی می‌کند. در به‌روزرسانی آوریل ویندوز 10، پشتیبانی از ابزار Grammar Tools نیز به این مرورگر اضافه شد. با استفاده از این ابزار، می‌توانید کلمات در متن‌های انگلیسی را بر اساس نقش‌هایشان (مانند صفت، اسم یا فعل) در یک جمله از هم دیگر تفکیک کنید و کیفیت درک و خواندن متن را افزایش دهید. در این مطلب به شما یاد خواهیم داد که چگونه این ابزار را در مایکروسافت اج دریافت کنید و از آن استفاده کنید.

در مایکروسافت اج، ویژگی به نام حالت Reader وجود دارد که احتمالاً کاربران فایرفاکس و Vivaldi با آن آشنایی دارند. با فعال سازی حالت Reader، اجزای اضافی در صفحه‌ی وب پنهان می‌شوند و متن درون صفحه را به صورت خوانا و واضح بدون بنرهای تبلیغاتی، منوها و دیگر اجزا به شما نشان خواهد داد. این گونه کاربر قادر خواهد بود که بر خواندن متن درون صفحه‌ی وب تمرکز کند. همچنین مایکروسافت اج در حالت Reader، متن را بار دیگر با فرمت و فونت جدیدی رندر می‌کند.

ابزار Grammar Tool می‌تواند قابلیت درک و خواندن متن را برای زبان آموزان انگلیسی بهبود ببخشد و کاربرانی که زبان اصلیشان انگلیسی نیست را قادر می‌سازد تا متن‌ها را به صورت پیشرفته‌تر و روان بخوانند. هجی کردن کلمه‌ها به بخش‌های مختلف شناسایی کلمات را آسان‌تر خواهد کرد و مشخص کردن نقش کلمات در جمله‌ها می‌تواند به کیفیت نوشته‌ها و روان خوانی و نگارش بهتر جملات کمک کند.

دریافت ابزار Grammar Tools در مایکروسافت اج

برای دریافت ابزار Grammar Tools در مایکروسافت اج موارد زیر را به ترتیب انجام دهید:

  1. صفحه‌ای را به دلخواه در مایکروسافت اج باز کنید.
  2. ویژگی Reading View را در مرورگر فعال کنید.
  3. روی آیکون Learning Tools کلیک کنید.
  4. حالا روی آیکون Grammar Tools کلیک کنید.
  5. و در نهایت روی دکمه‌ی Get کلیک کنید.

به خاطر داشته باشید که این ابزار به صورت پیش فرش در مایکروسافت اج نصب نیست. دکمه‌ی Get را فقط در صورتی مشاهده خواهید کرد که این ابزار در کامپیوتر نصب نباشد. اگر این ابزار از قبل توسط کاربری دیگر یا فروشنده‌ی کامپیوترتان نصب شده باشد، این دکمه پنهان خواهد شد و به جای آن تنظیمات این ابزار به شما نشان داده خواهد شد.

استفاده از ابزار Grammar Tools در مایکروسافت اج

  1. صفحه‌ای را به دلخواه در مایکروسافت اج باز کنید.
  2. ویژگی Reading View را در مرورگر فعال کنید.
  3. روی آیکون Learning Tools کلیک کنید.
  4. حالا روی آیکون Grammar Tools کلیک کنید.
  5. در این جا می‌توانید بر اساس میل خودتان بخش بخش کردن کلمات و نشان دادن نقش کلمات (صفت: Adjectives – اسم: Noun – فعل: Verb) را فعال یا غیر فعال کنید.
منبع :

WINAERO

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,