nvidia-graphics-processor-on-fire-hd-wallpaper-mega-hd-wallpapers-cropped

تنها دو دسته از کاربران هستند که نگران دمای سیستم و به خصوص داغ شدن پردازنده هستند. دسته اول کسانی هستند CPU رایانه خود را اورکلاک می کنند و همیشه نگران سرد ماندن دمای آن هستند و دسته دوم شامل کاربران علاقه مند به دنیای گیم هستند که با افزایش مدت بازی ممکن است از داشتن لپ تاپ سالم محروم شوند. با ما در وینفون همراه باشید.

حال اگر شما از اعضای یکی از دسته های ذکر شده باشید و یا حتی از روی کنجکاوی بخواهید تا در هر لحظه از دمای پردازنده و هسته های آن با خبر باشید تنها کافی است به اینجا مراجعه کرده و نرم افزار Core Temp را دریافت و نصب کنید. این نرم افزار مخصوص کاربرانی است که صرفا می خواهند از دمای هسته های پردازنده سیستم خود مطلع شوند. پس از نصب این برنامه بسته به تعداد هسته های پردازنده سیستم شما تعدادی آیکون در کنار ساعت ویندوز نمایان خواهند شد که نشان دهنده دمای هسته های پردازنده رایانه خواهد بود. فقط در هنگام نصب این برنامه توجه کنید که مانند تصویر زیر تیک گزینه ی دوم را بردارید.

cpu1

اگر از آن دست کاربران حرفه ای ویندوز هستید و امکانات نرم افزار بالا شما را راضی نمی کند می توانید به سراغ نرم افزار HWMonitor بروید. برای دریافت این برنامه می توانید به اینجا مراجعه کنید. توجه داشته باشید که دستگاه هایی که در آن ها از پردازنده های ساخت شرکت AMD استفاده شده است دو عدد برای نمایش دمای پردازنده نمایش داده می شود. یکی از این دماها که مربروط به هسته پردازنده است در اصل دمای سوکت پردازنده می باشد و دمای دیگری گه می بینید حقیقی نیست.

cpu2

با همه ی این تفاسیر ممکن است در برخی سیستم ها به دلایل مختلف از جمله قدیمی بودن سخت افزار، خطاهای نرم افزاری و یا حتی اشتباهات مربوط به سنسورها دماهای نمایش داده شده کاملا با حقیقت فاصله داشته باشند. پس نگران این موضوع نباشید و همیشه سعی کنید تا سیستم خود را از پردازش های بسیار سنگین که توانایی انجام آن را ندارد دور نگاه دارید.

maxresdefault

منبع :

HOWTOGEEK

397 پست
علیرضا عنادی
او دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی است. به عکاس، داستان نویسی و آهنگ سازی علاقه ی وافری دارد و سعی می کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوهنوردی و فوتبال، کند. علیرضا اکنون نویسنده وبسایت وینفون است."
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,