راه اندازی

تعدادی از برنامه هایی که در ویندوز ۱۰ نصب می کنید به طور خودکار بعد از روشن کردن کامپیوتر راه اندازی می شوند، در این آموزش شما می توانید مشخص کنید که چه برنامه های به طور خودکار راه اندازی شوند یا خیر. اینکار با اضافه کردن آن ها به پوشه ی Startup تنظیم می شود. در ادامه با وینفون همراه باشید.

همچنین شما فقط به برنامه های دسکتاپ محدود نمی شود و می توانید برنامه های Windows Store را نیز برای راه اندازی خودکار تنظیم کنید، همچنین امکان این را دارید که پوشه ها، فایل ها و وب سایت ها را نیز تنظیم کنید.

مراحل کار به چه صورت است؟

  • از کلید های ترکیبی Windows key + R برای باز کردن دستور Run استفاده کنید
  • دستور “shell:startup” برای باز کردن پوشه Startup وارد کنید.
  • روی OK کلیک کنید.

راه اندازی

  • از کلید میانبر Windows key + R برای باز کردن دستور Run استفاده کنید.
  • دستور “shell:AppsFolder” را برای باز کردن Applications وارد کنید که شامل تمام برنامه های شما است، اینتر را بزنید.
  • OK را بزنید.

راه اندازی

  • پوشه برنامه ها به سمت چپ بکشید و پوشه ی راه اندازی را به سمت دیگر.
  • در پوشه ی Applications برنامه ی مورد نظر را انتخاب کنید و آن را بکشید، سپس در پوشه Startup قرار دهید.

راه اندازی

  • مرحله ۷ را برای تمام برنامه هایی که می خواهید در هنگام راه اندازی باز شوند تکرار کنید.

پس از تکمیل مراحل، هر بار که کامپیوتر را راه اندازی کنید برنامه های مورد نظر به طور خودکار راه اندازی می شوند، برای راه اندازی در حالت حداکثر هم کافی است گزینه maximize را بزنید و تیک بخاطر سپردن را نیز فعال کنید.

در این دستورالعمل، ما مراحل اضافه کردن یک برنامه را به شما نشان دادیم، شما همچنین می توانید فایل ها، پوشه ها و میانبرهایی را برای وبسایت ها تعیین کنید. به عنوان مثال اگر شما معمولا با یک فایل اکسل به طور مداوم کار می کنید، نیازی به افزودن میانبر برای باز کردن اکسل نیست. با کلیک راست، کشیدن و رها کردن در پوشه Startup و کلیک روی Create shortcut در منوی context این کار به سادگی انجام می شود.

راه اندازی

فقط به یاد داشته باشید که افزودن هر میانبری به پوشه راه اندازی ویندوز ۱۰ را سنگین تر می کند در نتیجه راه اندازی طولانی تر می شود، پس توصیه می شود لیستی کوچک و مورد نیاز در آن قرار دهید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

828 پست
پژمان قادرنژاد
او دانشجوی رشته کامپیوتر است. به بسکتبال و تکنولوژی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوه نوردی، طبیعت گردی و یوتیوب کند. پژمان اکنون نویسنده بخش برنامه و بازی وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,