مطمئنا برای بسیاری آشکار است که نوار سلامت و استقامت یکی از چیزهای مهم هر بازی است و بازیکنان باید مراقب باشند که بیش از حد این نوارها خالی نشوند و کارهایی برای افزایش این نوارها انجام دهند. در قسمت دوم از راهنمای Red Dead Redemption 2، به آموزش کامل اینکه چگونه سطح Honor، سطح سلامت، استقامت و قابلیت Dead Eye ارتقا بدهید،خواهیم پرداخت، پس در ادامه با وینفون همراه شوید.

هانر (Honor)

ارتقا دادن سطح شایسته بودن یا به اصطلاح خود بازی Honor، برای باز کردن لباس‌های جدید و دسترسی به ماموریتی که شاید متوجه آن نشد (به اصطلاح Missable است) یعنی ماموریت فصل ششم <<Do Not Seek Absolution>> انجام می‌شود. برای اینکه بتوانید ماموریت ذکر شده را شروع کنید باید سطح هانر شما 4 (سطح هانر حداکثر تا 8 است) باشد. همچنین با کامل کردن این ماموریت، تروفی و اچیومنت “Lending a Hand” را کسب خواهید کرد. رسیدن به سطح بالا از هانر به عنوان پاداش پرک‌هایی به شما می‌دهد که در آخر راهنمای هانر به آن‌ها اشاره شده است.

برای اینکه از سطح هانر کنونی خودتان آگاه باشید، دکمه :down: را فشار دهید تا نوار پایین برای شما نشان داده شود. روی این نور اگر آیکون سر در سمت راست باشد، به معنی شایسته بودن شماست اما اگر آیکون سر در سمت چپ باشد، به معنی ناشایسته بودن شماست.

روش‌هایی برای افزایش سطح هانر:

 • آزاد کردن ماهی‌هایی که صید کرده‌اید: ماهیگیری یکی از روش‌های عالی برای افزایش سطح هانر است که می‌توانید بارها و بارها از این روش استفاده کنید. برای این کار، ماهی را بگیرید و قبل از اینکه بمیرد و به جای اینکه آن را نگه دارید، ماهی را به درون آب پرتاب کنید. پس از پرت کردن ماهی به درون آب باید آیکون هانر در گوشه بالا سمت راست ظاهر شود.
 • کامل کردن ماموریت‌های باونتی هانت: گرفتن و تسلیم کردن افرادی که روی سر آن‌ها جایزه گذاشته شده، سطح هانر شما را افزایش می‌دهد. به شما توصیه می‌کنم که این ماموریت‌ها را برای فصل 6 نگه دارید زیرا شما در طی آن فصل 50 درصد بیشتر سطح هانر را کسب خواهید کرد. علاوه بر ماهیگیری، ماموریت‌های باونتی بهترین و مطمئن‌ترین راه برای ارتقا سطح هانر شما هستند، به خصوص که برای آماده‌ سازی ماموریت <<Do Not Seek Absolution>> فصل ششم به سطح هانر 4 از 8 نیاز است. یک توضیح کوتاه: ابتدا ماموریت باونتی را در اداره کلانتر یک شهر انتخاب کنید، به دنبال شخص هدف قرار گرفته شده بروید و او را دستگیر کنید، سپس آن شخص را تحویل مامور قانون مربوطه دهید.
 • ملاقات‌های احتمالی: شما به طور تصادفی نقطه‌های سفیدی را می‌بینید که هر چند وقت یک بار برروی مینی مپ ظاهر می‌شوند. این‌ها همان ملاقات‌های احتمالی یا به زبانی ساده‌تر، ملاقات‌های لحظه‌ای هستند. این ملاقات‌ها بسیار اتفاق نمی‌افتند و گاهی اوقات با انجام دادن این مقالات‌ها سطح هانر شما افزایش می‌یابد. ملاقات‌های احتمالی ممکن است مربوط به کمک به کسی که اسبش فرار کرده است، کمک به فرد زخمی، سوار کردن مسافر روی اسب‌تان تا خانه‌اش، دادن دارو به یک فرد بیمار، دادن نشانی به کسی که دنبال آدرس مکانی است، حتی در هنگامی که روی قطار هستید ممکن است با افرادی رو به رو شوید که به کمک نیاز دارند، باشد. این رویدادها می‌توانند هر زمان و در هر مکانی اتفاق بیافتند و بدانید که اتفاقات احتمالی بسیاری در بازی وجود دارد.
 • صندوق خیریه اردوگاه (Tithing Box): مبلغ بسیاری پول به صندوق خیریه اردوگاه اهدا کنید. تنها زمانی که آیکون هانر در سمت راست ظاهر شد، پول اهدا شده شما، سطح هانر را افزایش خواهد داد. برای مثال، من یک نوار طلا به ارزش 300 دلار به صندوق اردوگاه اهدا کردم و در ازای آن سطح هانر من افزایش یافته است. اما اشاره کنم که همیشه با اهدا کردن پول به صندوق اردوگاه، سطح هانر شما بالا نمی‌رود. بهترین روش توصیه شده این است که به طور مرتب کمک‌های مالی خود را داخل صندوق بیاندازید. می‌توانید روش دیگری را نیز امتحان کنید؛ ابتدا و قبل از اینکه به صندوق اردوگاه کمک اهدا کنید، بازی را به صورت دستی ذخیره کنید و سپس با اهدا کردن یک مرتبه مبلغ بسیاری پول یا اهدا کردن چند مرتبه مبلغ کمی پول تست کنید که سطح هانر شما در کدام حالت بیشتر افزایش می‌یابد. پس از اینکه راهکار را پیدا کردید، فایل ذخیره شده خود را دوباره بارگذاری کنید.
 • باونتی‌های خود را پرداخت کنید: با ماموران قانون دچار کشمکش شده‌اید؟ جای نگرانی نیست. تنها کافیست بدهی‌هایی که به جامعه بدهکار هستید را در اداره پست پرداخت کنید تا باونتی‌هایی که روی سر شما گذاشته‌اند را پاک کنید. پرداخت مبلغ درخواست شده باونتی‌ها، سطح هانر شما را افزایش خواهد داد. در طی برخی از ماموریت‌های داستانی، شما به طور خودکار باونتی‌هایی روی خودتان می‌گذارید یا اینکه با کشتن مردم یا درگیری با ماموران قانون می‌توانید به میل خودتان باونتی‌ها را روی خودتان قرار دهید. این باونتی‌ها را پرداخت و صاف کنید تا سطح هانر خود را ارتقا دهید.
 • تسلیم قانون مداران شوید: مرتکب جرم شده‌اید و ماموران قانون به دنبال شما هستند؟ هنگامی که ماموران از راه رسیدند، اسلحه خود را غلاف کنید و بدون خونریزی تسلیم شوید. چند شبی را پشت میله‌های زندان سپری کنید تا احتمال بالا رفتن سطح هانر شما افزایش یابد.
 • فعالیت‌های مربوط به اردوگاه خود را انجام دهید: هر چند وقت یک بار، اعضای گروه به سمت شما می‌آیند و درخواست کوچکی از چیزهایی که می‌خواهند به شما می‌دهند. انجام کارهایی که اعضای گروه‌تان به شما داده، سطح هانر شما را بالا خواهد برد. همچنین شانس شرکت در فعالیت‌های اردوگاه را نیز به دست خواهید آورد. این فعالیت‌ها ممکن است انجام مینی‌گیم با اعضای گروه یا سرقت از خانه‌ها (خانه‌های مزرعه‌ای) و کالسکه‌ها باشد. همیشه زمانی که در دسترس هستند، رویدادهای اردوگاه را انجام دهید. به مقاله لیست تروفی و اچیومنت‌های Red Dead Redemption 2 مراجعه و آموزش تروفی و اچیومنت <<Errand Boy>> را مطالعه کنید تا از ماهیت برخی از فعالیت‌های مربوطه آگاه شوید.
 • کشتن موش‌ها در شهر: این مورد بسیار تصادفی است اما گاها می‌توانید در شهرهای بازی موش‌ها رابکشید. این روش پنجاه پنجاه است و این طور نیست که همیشه با کشتن موش‌ها سطح هانر شما بالا رود.
 • بعد از داستان: پس از پایان داستان ماموریت‌های روزانه را انجام دهید تا سریع سطح هانر شما بالا رود. این سریع‌ترین راه برای کسب هانر است اما تنها پس از اتمام داستان بازی در دسترس خواهد بود.
 • ماموریت‌های اصلی: در صورتی که در برخی از ماموریت‌ها تصمیم‌های خاصی بگیرید، سطح هانر شما افزایش می‌یابد. این قابل اعتمادترین و سریع‌ترین راه برای افزایش هانر است اما فرصت‌های بسیار محدودی برای آن وجود دارد پس آن‌ها را از دست ندهید.

تصمیماتی که باید در برخی از ماموریت‌ها برای افزایش هانر بگیرید:

 • فصل دوم: ماموریت Polite Society, Valentine Style؛ اسب فراری را آرام کنید و آن را به صاحبش بازگردانید.
 • فصل دوم: ماموریت Polite Society, Valentine Style؛ شاهدی که از صخره آویزان شده را نجات دهید.
 • فصل دوم: ماموریت Polite Society, Valentine Style؛ در طی تعقیب و گریز شاهد، آرتور بدون دخالت شما اسبی را می‌دزدد. پس از اینکه ماموریت را کامل کردید، اسب را به صاحبش بازگردانید.
 • فصل دوم: ماموریت We Loved Once and True – III؛ درخواست مری (Mary) برای نجات دادن جیمی (Jamie) را قبول کنید.
 • فصل سوم: ماموریت Sodom? Back to Gomorrah؛ گاوصندوق‌ها را بازگشانی کنید، نه اینکه آن‌ها را منفجر کنید.
 • فصل چهارم: ماموریت Fatherhood and Other Dreams؛ مری از آرتور درخواست می‌کند که سنجاق کراوات را به او بازگرداند. درخواست مری را قبول کنید و بدون خشونت آن را خریداری کنید.
 • فصل چهارم: ماموریت Brothers and Sisters, One and All؛ در این ماموریت شما باید پسری را پیدا کنید. او یک صلیب را به زمین می‌اندازد. صلیب را به راهبه بازگردانید.
 • فصل ششم: ماموریت A Rage Unleashed؛ درخواست کمک Rain Falls را قبول کنید.
 • فصل ششم: ماموریت Archeology for Beginners؛ در طی یکی از صحبت‌های شما با مونرو (Monro) او از شما در خواست کمک می‌کند. درخواست کمک مونرو را قبول کنید.
 • فصل ششم: ماموریت Mrs. Sadie Adler, Widow؛ به سادی (Sadie) کمک کنید.
 • فصل ششم: ماموریت Do Not Seek Absolution؛ برای دسترسی به این ماموریت، سطح هانر شما باید 4 باشد. در این خط داستانی به آرچی و ایدت (Archie & Edith) کمک کنید.
 • فصل ششم: ماموریت The Course of True Love IV/V؛ زن درون قطار را نزد معشوقه‌اش ببرید. پس از اینکه قطار به مقصد رسید، از گرفتن جواهرات آن زن به عنوان دستمزد امتناع کنید.
 • فصل ششم: ماموریت Red Dead Redemption؛ برای گرفتن پول به آن مکان برنگردید.

آخرین نکته این است که کارهایی راکه هانر شما را کاهش می‌دهد انجام ندهید. درست که این یک حس مشترک است اما اگر می‌خواهید هانر شما کاهش نیابد، مردم را نکشید تا جیب‌های آن‌ها را غارت کنید. هر وقت در ماموریتی بین کشتن و بخشیدن نفری قرار گرفتید، زندگی آن شخص را ارزشمند بدانید و با مردم خوب رفتار کنید تا به مثالی بارز برای آن‌ها تبدیل شوید.

مزیت‌هایی که از سطح‌های هانر کسب خواهید کرد:

برای اینکه از مزیت‌ سطح‌های هانر خود باخبر شوید، وارد Pause Menu شوید، گزینه Player و سپس زیر بخش General, Honor آن‌ها را مشاهده کنید.

 1. سطح 1 هانر؛ نگاهی بهتر و عمیق‌تر به جسدها خواهید داشت.
 2. سطح 2 هانر؛ تخفیف 10 درصدی در تمام فروشگاه‌ها.
 3. سطح 3 هانر؛ لباس‌های جدید در دسترس قرار می‌گیرند.
 4. سطح 4 هانر؛ به ماموریت اختیاری فصل ششم یعنی <<Do Not Seek Absolution>> دسترسی پیدا خواهید کرد.
 5. سطح 5 هانر؛ تخفیف 25 درصدی در تمام فروشگاه‌ها.
 6. سطح 6 هانر؛ لباس‌های جدید در دسترس قرار می‌گیرند.
 7. سطح 7 هانر؛ تخفیف 50 درصدی در تمام فروشگاه‌ها.
 8. سطح 8 هانر؛ مزیتی ندارد، تنها اینکه این آرامش ذهنی را دارید که شما شایسته‌ترین تفنگ‌دار غرب وحش هستید.

این تمام نکات و اطلاعاتی بود که باید در رابطه با هانر خود در رد دد ریدمپشن 2 بدانید.


سطح سلامت، استقامت و قابلیت Dead Eye

در ادامه به نحوه افزایش سطح سلامت، استقامت و قابلیت Dead Eye خواهم پرداخت. در رد دد ریدمپشن 2 شما باید سه ویژگی (هسته) را ارتقا دهید. این هسته‌ها از این قرار‌ند: سطح سلامت، استقامت و دِد آی. در این بازی شما سطحی برای شخصیت اصلی ندارید و تنها این سه هسته دارای XP هستند و به صورت جداگانه سطح‌شان بالا می‌رود. همچنین مکس کردن تمام هسته‌ها نیز لازمه صد در صد تکمیلی است.

رد دد ریدمپشن 2 از سیستم “یادگیری به وسیله نزدیک شدن” برای بالابردن آمار‌ها استفاده می‌کند. شما باید کارهای فیزیکی خاصی را به دفعات بالا انجام دهید. از این کارها می‌توان به دویدن برای افزایش استقامت و یا پارو زدن قایق برای افزایش سلامت اشاره کرد. سخت‌ترین ویژگی برای ارتقا، قابلیت دد آی است که به شما اجازه می‌دهد درحالی که به سمت اهداف نشانه رفته‌اید، زمان را آهسته کنید. بهترین روش برای افزایش سطح این قابلیت کامل کردن چالش‌های مختلف است. 9 چالش در این بازی وجود دارد که هر یک شامل 10 کار است (یعنی در کل با 90 کار مختلف رو به رو هستیم). با کامل کردن تمام چالش‌ها، به طور خودکار تمام سطح هسته‌ها را به حداکثر خواهید رساند. در یک مقاله جداگانه، راهنمای تمام چالش‌های بازی را خواهم نوشت، اکنون به سراغ موضوع اصلی می‌رویم.

برای اینکه از سطح‌ خود باخبر شوید، وارد Pause Menu شوید، گزینه Player و سپس زیر بخش Your Character سطح سلامت، استقامت و دِد آی را مشاهده کنید. هر سطح به مقدار ایکس‌پی تعیین شده‌ای نیاز دارد که در ادامه این مقدار برای هر سطح قابل مشاهده است.

 • سطح 1: مقدار ایکس‌پی مورد نیاز؛ 0
 • سطح 2: مقدار ایکس‌پی مورد نیاز؛ 50
 • سطح 3: مقدار ایکس‌پی مورد نیاز؛ 100
 • سطح 4: مقدار ایکس‌پی مورد نیاز؛ 200
 • سطح 5: مقدار ایکس‌پی مورد نیاز؛ 350
 • سطح 6: مقدار ایکس‌پی مورد نیاز؛ 550
 • سطح 7: مقدار ایکس‌پی مورد نیاز؛ 800
 • سطح 8: مقدار ایکس‌پی مورد نیاز؛ 1100

انجام دادن همه چالش‌ها به شما 1425 ایکس‌پی برای هر هسته می‌دهد که یعنی به راحتی می‌توانید سطح‌های سلامت، استقامت و دِد آی را به حداکثر برسانید. این جایی است که پیشرفت ایکس‌پی متوقف می‌شود اما در واقع می‌توانید آن‌ها را از طریق ست لباس‌ها به سطح 10 ببرید. روش کار این است که هر 9 چالش بازی قطعه‌ای از ست لباس را پس از کامل کردن کارهای 1، 3، 7 و 10 برای شما باز می‌کند. بنابراین کامل کردن همه کارهای یک چالش، یک ست کامل متشکل از 4 قطعه لباس را به شما می‌دهد. پوشیدن تمام 4 قطعه لباس‌ به شما یک نوار مهارت می‌دهد که یعنی سطح هر یک از هسته‌های شما به 9 افزایش پیدا می‌کند. در آخر، با کامل کردن تمام 9 چالش، به زبانی ساده‌تر، کامل کردن تمام 90 کار، یک نوار دیگر مهارت را برای شما باز می‌کند که یعنی سطح هر یک از هسته‌های شما به 10 افزایش پیدا خواهد کرد.

پس ساده‌ترین راه این است که چالش‌ها را انجام دهید. با انجام چالش‌ها و با به دست آوردن ایکس‌پی به سطح 8 می‌رسید، با پوشیدن ست لباس متشکل از چهار قطعه به سطح 9 و با کامل کردن تمام 90 کار 9 چالش به سطح 10 می‌رسید. همچنین در پایین تمام راه‌های دیگر برای به دست آوردن ایکس‌پی مورد نیاز برای هسته‌ها را لحاظ کرده‌ام. جزئیات بیشتر در مورد این که چه چالشی مربوط به چه هسته‌ای است، به صورت خلاصه در آخر هر سطح آورده شده‌ است.

بالا بردن سطح سلامت (Health):

بهترین راه برای بالا بردن سطح سلامت، پارو زدن قایق به طور مداوم و با انجام چالش‌ها است.

 • روی قایق به طول 100 متر پارو بزنید = 20 ایکس‌پی (شما به سادگی می‌توانید تا زمانی که سطح سلامت شما به حداکثر می‌رسد، پارو زدن را انجام دهید).
 • ماهی‌ها را صید کنید = بسته به اندازه ماهی بین 20 تا 30 ایکس‌پی دریافت خواهید کرد. ماهی‌های بزرگ ایکس‌پی بیشتری می‌دهند.
 • با کمان یا سلاح‌های پرتاب شونده بکشید = 20 ایکس‌پی
 • در مبارزه‌های با دست خالی (مشت زنی) برنده شوید = 10 ایکس‌پی
 • اکسیر Ginseng را میل کنید = سریعا 25 درصد ایکس‌پی برای سطح بعدی به شما پاداش داده می‌شود.
 • چالش‌های این دسته‌ها را کامل کنید: گیاه شناس (Herbalist)، استاد شکار (Master Hunter)، متخصص اسلحه (Weapons Expert) = برای هر چالش 25 تا 150 ایکس‌پی به شما می‌دهد که یعنی 1425 ایکس‌پی برای این سه دسته دریافت خواهید کرد.

بالا بردن سطح استقامت (Stamina):

بهترین راه برای بالا بردن سطح سلامت، دویدن به طور مداوم و با انجام چالش‌ها است.

 • به طول 100 متر بدوید = 20 ایکس‌پی (به سادگی روی پاهای خود، نه روی اسب بدوید).
 • به مدت 15 ثانیه شنا کنید = 20 ایکس‌پی
 • با سطح سلامت کمتر از 25 در یک مبارزه جان سالم به در ببرید = 20 ایکس‌پی
 • چالش‌های این دسته‌ها را کامل کنید: جستجوگر (Explorer)، سوارکار (Horseman)، ناجی (Survivalist) = برای هر چالش 25 تا 150 ایکس‌پی به شما می‌دهد که یعنی 1425 ایکس‌پی برای این سه دسته دریافت خواهید کرد.

بالا بردن سطح دِد آی (Dead Eye):

سخت‌ترین ویژگی برای ارتقا، قابلیت دد آی است که به شما اجازه می‌دهد درحالی که به سمت اهداف نشانه رفته‌اید، زمان را آهسته کنید. بهترین گزینه این است که چالش‌ها را کامل کنید. کال کردن تمام چالش‌ها به شما مجموع 1425 ایکس‌پی می‌دهد. دومین گزینه این است که پوست حیوانات بزرگ جثه را بکنید.

 • پوست حیوان را بکنید = بسته به اندازه حیوان بین 1 تا 10 ایکس‌پی دریافت خواهید کرد. حیوانات بزرگ جثه ایکس‌پی بیشتری می‌دهند.
 • ضربه به سر (هدشات) از فاصله 50 متری یا دورتر = بسته به فاصله شلیک، بین 1 تا 5 ایکس‌پی دریافت خواهید کرد.
 • آیتمی را بسازید = 1 ایکس‌پی
 • غذایی را بپزید = 1 ایکس‌پی
 • چالش‌های این دسته‌ها را کامل کنید: راهزن (Bandit)، قمارباز (Gambler)، تیرانداز ماهر (Sharpshooter) = برای هر چالش 25 تا 150 ایکس‌پی به شما می‌دهد که یعنی 1425 ایکس‌پی برای این سه دسته دریافت خواهید کرد.

این‌ها بهترین روش‌هایی هستند که می‌توانید با انجام آن‌ها سطح هسته‌های سلامت، استقامت و دِد آی را در رد دد ریدمپشن 2 به حداکثر برسانید.

373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
BiXoul
پاسخ دهید جمعه 21 دی 1397

بسیار عالیه که همچین مطالب ارزشمندی رو در وبسایت های فارسی زبان می بینیم. ممنونم

S
پاسخ دهید چهارشنبه 24 مرداد 1398

سطح honor بازی برای من تا یه حدی بیشتر نمیاد و هرچقدر هم که به مردم سلام می کنم و ماهی هارو آزاد می کنم و… بالاتر نمی ره؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,